Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Úvod do Groweru » Príprava na prvý grow
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
gAAngi
Stálý Člen

Karma uživatele gAAngi - 0% PěstitelskáKarma uživatele gAAngi - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 50  

Hydroponie Príprava na prvý grow Příspěvek č. 1

Čaute, začínam úplne prvý grow, záujem a snaha sa datuje približne do roku 2008, bohužiaľ podmienky(bývanie s rodičmi) a strach ma nakoniec odradili. Druhý dych prišiel len tak zrazu, vždy som obdivoval ako táto vzácna rastlinka rastie a brat ide evidentne v mojich šlapajach tak sme sa nejako dopracovali k tomu že sa do toho pustíme.

V prvom rade, všetko je zatiaľ v štádiu stavby, verím že do polovice decembre/prosinca začnem, do konca týždňa objednávam svetlo,vzduch,semená,hnojky.

Viem, že to nie je na začiatok najľahšie ale môj prvý set-up idem po vzore g_mana Mobilní box 150W,2x90L maltovník, samozrejme čerpám informácie aj od všetkých ostatných ktorí vyskúšali to isté, čiže V-ScroG- bubbler.

Veci ktoré budem objednávať a ktoré už mám:

Horní kalfas bude vylepený hliníkovou páskou.
Svetlo- Philips MASTER SON-T PIA PLUS 150W E40
Predradník- elektronický predradník HID-PV Base 150 SON Q 220-240V

Bubbler bude 20L o vzduch sa postará Atman 9500- 2x270l + vzduchovacie opony


Ventilácia:
Odťah- 2x PC fan NOCTUA NF-P14s- spolu 220m3/h/neskôr doplním homemade filter s aktívnim uhlím.
Pasívny príťah- 3x diera v kalfase zhruba 12x4cm, na každú dieru použijem vatu na filtrovanie vzduchu.
Cirkuláciu v boxe budem riešiť 1x PC fan 40m3/h v strede vika nasmerovaný na výbojku.
Vlhkosť zrejme budem riešiť cez vodu v kalfase+obväzy.

Meranie pH a EC- Merač z Číny za 40€ , trochu risk ale na prvé kolo hádam bude stačiť.

Hnojky- AH starter pack, PH minus na kvet a rast. Zháňam ešte phytamin.
Substrát použijem keramzit(prevarím a nechám odstáť v upravenej pH).
Hnojiť budem presne podľa http://grower.cz/forum/showthread....5050#post345050 (trochu mám stále chaos ako je to s tým dávkovaním ohľadne bubblera, niekde sa píše že 1/3, a postupne zvýšiť do plnej dávky podľa AH)

Semená- na prvý grow budem objednávať z RQS- 5x White widow, semená mám v pláne klíčiť priamo v RW kocke.

Na začiatok asi toľko, postupom času budem pridávať foto a aktualizácie. Za každý či už pozitívny alebo negatívny koment dopredu vďaka

Old Post 05-11-2018 v 21:34 PM
gAAngi je offline   Profil uživatele gAAngi   Find more posts by gAAngi   Foto galerie člena gAAngi   Click here to Send gAAngi a Private Message   Add gAAngi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gAAngi
Stálý Člen

Karma uživatele gAAngi - 0% PěstitelskáKarma uživatele gAAngi - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 2

Tak po nejakom čase menší update. Čaká sa už iba na semená z RQS, box ešte prejde menšími úpravami a bude hotovo.
Mám nejaké otázky resp. pomoc o radu budem rád za nejakú odozvu, díkes

1/Keďže mi došiel pH a EC meter, okamžite som ho nakalibroval a odmeral vodu. pH pomerne vysoké 8, EC 0,2. Rozmýšľal som nad RO, ale myslím že sa to celkom dá s 0,2 aj bez nej, ak to bude časom a nejakými problémami nutné dokúpim. Čo myslíte?

2/Po hodinách čítania som začal uvažovať, či je dobrý nápad od začiatku ísť len so sodíkom a tak som sa rozhodol že na rast použijem 6500k. Je to vhodné, alebo treba klasickú CFL z growshopu?https://www.cbelektro.sk/eshop/acti...ing-leuci.xhtml .
Urobil by som taký kruh 5x16w, preto tá wattáž. Išiel by som na tom celý rast, po prepnuti na 12/12 tam hodím samotný sodík.

Naposledy upravil gAAngi 19-11-2018 v 18:48 PM

Old Post 19-11-2018 v 18:36 PM
gAAngi je offline   Profil uživatele gAAngi   Find more posts by gAAngi   Foto galerie člena gAAngi   Click here to Send gAAngi a Private Message   Add gAAngi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gAAngi
Stálý Člen

Karma uživatele gAAngi - 0% PěstitelskáKarma uživatele gAAngi - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 3



Takže po sériach testovaní, som upravil nejaké veci v boxe:

Svetlo- Na rast použijem CFL 125w Elektrox 6500k, kvet 150w SON-T
Do stredu kalfasu pribudol cirkulačný ventilátor SUNON 240m3/h, ktorý pôjde na minimum, kedže odťah mám len 220m3/h. V spodnom kalfase nakoniec 5x diera o priemere 7cm prelepená sieťkou proti hmyzu.

Pôvodne som chcel mať box v kúpeľni, ale nakoľko je to malá miestnosť+rúry na radiátor ktoré topia mi to komplikujú, budem tam vedieť topiť iba 125w CFL na rast aj to pri teplotách zhruba 28-29°C pri svetle(neviem ako sa to zmení keď to bude aj s rastlinkami). Skúšal som to pri viacmenej kompletnom osadení, bubbler, ventilátory, obväzy a na dne kalfasa voda. Kedže obväzy mi pri zapnutom svetle houby pomohli a mal som tam len 30% vlhkosť, dokúpim zvlhčovač Neptune M1. Na kvet to hodím do kuchyne kde viem otvoriť okno a je tam chlad.

Old Post 24-11-2018 v 22:28 PM
gAAngi je offline   Profil uživatele gAAngi   Find more posts by gAAngi   Foto galerie člena gAAngi   Click here to Send gAAngi a Private Message   Add gAAngi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gAAngi
Stálý Člen

Karma uživatele gAAngi - 0% PěstitelskáKarma uživatele gAAngi - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 4



A ešte takto

Old Post 24-11-2018 v 22:34 PM
gAAngi je offline   Profil uživatele gAAngi   Find more posts by gAAngi   Foto galerie člena gAAngi   Click here to Send gAAngi a Private Message   Add gAAngi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tutoformuloputo
Stálý Člen

Karma uživatele Tutoformuloputo - 25% PěstitelskáKarma uživatele Tutoformuloputo - 25% Pěstitelská

Registrován: Sep 2018
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 5

Vypadá to zajímavě, rozhodně budu sledovat. Používáš stejné cvočky na větrákách, brzo tu začnu vlákno, už mi jede kyti v mikroboxu 30x35x60...jsem zvedav na to tvé, jen tal dál

Old Post 28-11-2018 v 07:00 AM
Tutoformuloputo je offline   Profil uživatele Tutoformuloputo   Find more posts by Tutoformuloputo   Foto galerie člena Tutoformuloputo   Click here to Send Tutoformuloputo a Private Message   Add Tutoformuloputo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gAAngi
Stálý Člen

Karma uživatele gAAngi - 0% PěstitelskáKarma uživatele gAAngi - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od Tutoformuloputo
Vypadá to zajímavě, rozhodně budu sledovat. Používáš stejné cvočky na větrákách, brzo tu začnu vlákno, už mi jede kyti v mikroboxu 30x35x60...jsem zvedav na to tvé, jen tal dál


Vďaka, neviem aké cvočky myslíš. Wago spojky na kábel? Ak áno tak to mám na objímku kvôli rýchlej výmene predradníka(SON-T) a CFL.. Toto je moja premiéra takže nič svetoborné nečakám, poteší keď z toho niečo bude . Ďakujem, ja si naopak rád pozriem tvoje

Old Post 28-11-2018 v 18:22 PM
gAAngi je offline   Profil uživatele gAAngi   Find more posts by gAAngi   Foto galerie člena gAAngi   Click here to Send gAAngi a Private Message   Add gAAngi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gAAngi
Stálý Člen

Karma uživatele gAAngi - 0% PěstitelskáKarma uživatele gAAngi - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 7

Dnes som robil nejaké poriadky na záhrade a našiel som jednu 40w CFL-2700k. Hneď mi napadlo či by som ju nemohol počas kvetu prihodiť ku sodíku na spodné poschodia. Je to blbosť?

Old Post 01-12-2018 v 13:03 PM
gAAngi je offline   Profil uživatele gAAngi   Find more posts by gAAngi   Foto galerie člena gAAngi   Click here to Send gAAngi a Private Message   Add gAAngi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Příspěvek č. 8

Tak každý zdroj světla navíc tomu trochu pomůže - sice né tak efektivní jako hps ale i přesto.

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 01-12-2018 v 15:24 PM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gAAngi
Stálý Člen

Karma uživatele gAAngi - 0% PěstitelskáKarma uživatele gAAngi - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 9

Ďakujem, potom je rozhodnuté. Už len nech sa mi podarí dôjsť do kvetu

Old Post 01-12-2018 v 19:31 PM
gAAngi je offline   Profil uživatele gAAngi   Find more posts by gAAngi   Foto galerie člena gAAngi   Click here to Send gAAngi a Private Message   Add gAAngi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gAAngi
Stálý Člen

Karma uživatele gAAngi - 0% PěstitelskáKarma uživatele gAAngi - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 10

Pokračovanie- http://grower.cz/forum/showthread....842#post1237842

Old Post 09-12-2018 v 21:10 PM
gAAngi je offline   Profil uživatele gAAngi   Find more posts by gAAngi   Foto galerie člena gAAngi   Click here to Send gAAngi a Private Message   Add gAAngi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Growoli
Stálý Člen

Karma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% PěstitelskáKarma uživatele Growoli - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2017
Příspěvků: 1238  

Příspěvek č. 11

Na 0,2 ec vodu fakt RO nepotrebujes😀 Ja mam 0.7 tak to uz se mi oplati ale nekdo jede i s takto vysokym cislem na zdrojovce...



https://tenor.com/ulIr.gifhttps://tenor.com/ulIr.gif

Old Post 02-02-2019 v 14:35 PM
Growoli je offline   Profil uživatele Growoli   Find more posts by Growoli   Foto galerie člena Growoli   Click here to Send Growoli a Private Message   Add Growoli to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:10 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
16-09-2012 - Přípravy na první indoor - 2 odpovědí
31-01-2008 - novacik - priprava na grow - 1 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0763430 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív