Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Optimalizace pěstebního prostoru
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
OGlock
Stálý Člen

Karma uživatele OGlock - 95% PěstitelskáKarma uživatele OGlock - 95% PěstitelskáKarma uživatele OGlock - 95% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 72  

Dotaz Optimalizace pěstebního prostoru Příspěvek č. 1

Přeji krásný den místní komunitě.

Potřeboval bych od Vás poradit s efektivní optimalizací především vzduchotechnického systému v pěstebním prostoru. Pěstební prostor se nachází v panelovém domě v bytě. Rozměry prostoru jsou Š 100cm x H 110cm x V 250cm.
Momentální komponenty jsou: ventilátor prima klima 125 MES 2 220/400m3 , filtr prima klima 480m3, tlumič hluku CAN 125mm, sonoflex+combiflex 125mm, předřadník 400W digi., 2x klipsnový ventilátor 15cm, 1x stojanový 40cm, 1x cirkulační podlahový ventilátor 30cm. Osazeno 14holkama. Problémy jsou hlavně teplotní. A to i v případě, že je místnost klimatizovaná na 21-22°C. Ke konci cyklu 1-2hod před zhasnutím to jde nad 29°C klidně až na 30°C... Svítí se ve dne v noci nelze! Co se týče optimalizace, tak jde hlavně o vzduchotechniku... Na další kolo jsem se chtěl konečně pustit do 600W po 5letech growingu... Nicméně tento problém teplotní mě odrazuje a nutí zprvu pořešit vzduchotechniku. Moje vize byla následná: prima klima 160 MES 2 400/800m3, filtr CAN Lite 160mm 800m3, tlumič hluku CAN 160mm, sonoflex+combiflex 160mm, předřadník 600W digi., 2x klipsnový ventilátor 15cm, 1x stojanový ventilátor 40cm, 1x cirkulační podlahový ventilátor 30cm. Co si o tom myslíte jakožto zkušení a znalí? Mým cílem je být na 26°C max při 600W (samozdřejmě neberu to teď v létě v parných dnech, to počítám s vyšší teplotou). Co by jste udělal jinak nebo změnili?

Předem Vám velice děkuji za Vaše rady a názory.

Ať Vám to roste 🥦 OGlock

Old Post 23-06-2018 v 14:58 PM
OGlock je offline   Profil uživatele OGlock   Find more posts by OGlock   Foto galerie člena OGlock   Click here to Send OGlock a Private Message   Add OGlock to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 2

400m3 by mělo stačít na ten prostor , kort když taháš 21-22 stupňů. Koukni se jestli nemáš zbytečný ohyby v potrubí. Potom bych asi uvažoval o nějakým aktivním přítahu kolem, stačí 1/3 z odtahu cca. A ještě vyřešit aby odtah to vyhazoval nejlíp ven (z okna nebo aspoň do jiné místnosti).

Na kolik Vás vyjde založit indoor?

Hydroponický systém NFT - základy

"Kids gonna cry"

Old Post 23-06-2018 v 15:06 PM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
M@gicWeeD
Stálý Člen

Karma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% Pěstitelská

Registrován: Jun 2018
Příspěvků: 293  

Příspěvek č. 3

Mám větší prostor a mel jsem původně 6kilo, totozny odtah a nasavany vzduch cca 24°C a i v lete to bylo do 30 v boxu, teplota se mi začala zvedat při zanesenem pachaci. Zkoušel jsi jej odpojit? Případně mas možnost zakoupit chlazené stinidlo, ovšem u něj pocitej s trochu horším nasvicenim plochy.

Old Post 23-06-2018 v 15:09 PM
M@gicWeeD je offline   Profil uživatele M@gicWeeD   Find more posts by M@gicWeeD   Foto galerie člena M@gicWeeD   Click here to Send M@gicWeeD a Private Message   Add M@gicWeeD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 4

Jestli myslíš chlazené stínidlo něco jako CoolTube/Spudnik tak bych se na to spíš vyprd. Chápu tvojí myšlenku ale když má vstupní vzduch 21-22 stupňů, tak by to mělo být ok, řešení bych hledal jinde než si ubrat 20% světla kvůli sklu v cooltube/spudniku.

Na kolik Vás vyjde založit indoor?

Hydroponický systém NFT - základy

"Kids gonna cry"

Old Post 23-06-2018 v 15:16 PM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OGlock
Stálý Člen

Karma uživatele OGlock - 95% PěstitelskáKarma uživatele OGlock - 95% PěstitelskáKarma uživatele OGlock - 95% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od BRooT
400m3 by mělo stačít na ten prostor , kort když taháš 21-22 stupňů. Koukni se jestli nemáš zbytečný ohyby v potrubí. Potom bych asi uvažoval o nějakým aktivním přítahu kolem, stačí 1/3 z odtahu cca. A ještě vyřešit aby odtah to vyhazoval nejlíp ven (z okna nebo aspoň do jiné místnosti).


Děkuji za reakci :-)
No právě jsem počítal na ten prostor, že by mělo stačit cca 175m3, takže jsem volil 400m3... Nicméně k věci. Ohybů ve vedení potrubí je hned několik... První ohyb je od filtru (fungl nový,před týdnem kupovaný v G-shopu) k ventilátoru, dále je ohyb od ventilátoru, a pak jsou další 4 ohyby na cestě ven z pěstebního prostoru. Celkově je použito 6 ohybů 90° a cca 5m potrubí. Bohužel jinak vývod vzduchu nebylo absolutně možno řešit. Bohužel vývod vzduchu z pěstebního prostoru není možné vést ani z bytu či do jiné místnosti :/ jinak aktivní přítah mám VKO 125mm 185m3 který spíná s výbojkou.

Ať Vám to roste 🥦 OGlock

Old Post 23-06-2018 v 16:38 PM
OGlock je offline   Profil uživatele OGlock   Find more posts by OGlock   Foto galerie člena OGlock   Click here to Send OGlock a Private Message   Add OGlock to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OGlock
Stálý Člen

Karma uživatele OGlock - 95% PěstitelskáKarma uživatele OGlock - 95% PěstitelskáKarma uživatele OGlock - 95% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od M@gicWeeD
Mám větší prostor a mel jsem původně 6kilo, totozny odtah a nasavany vzduch cca 24°C a i v lete to bylo do 30 v boxu, teplota se mi začala zvedat při zanesenem pachaci. Zkoušel jsi jej odpojit? Případně mas možnost zakoupit chlazené stinidlo, ovšem u něj pocitej s trochu horším nasvicenim plochy.


Ahoj. Pacháč je fungl nový týden starý. Jinak stínidlo mám Spudnik Smál flange 125mm nicméně s ním to nebylo o nic lepší, přišlo mi jako bych tím udusil odtah a teplota byla skoro stejná rozdíl 1°C a na vývodu odtahu skoro žádný vánek jen horký vzduch, jakmile jsme to odpojil, tak krásný vánek šel na vývodu. Nicméně v té době jsem tam měl starý filr ještě nejspíše zanesený. Každopádně chci to pořešit bez CT za cenu předimenzované vzduchotechniky ;-)

Ať Vám to roste 🥦 OGlock

Old Post 23-06-2018 v 16:42 PM
OGlock je offline   Profil uživatele OGlock   Find more posts by OGlock   Foto galerie člena OGlock   Click here to Send OGlock a Private Message   Add OGlock to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 7

Počítej stím, že každý ohyb a koleno ti vezmě pár % z síly odtahu. Takže nejspíše teď nemáš 400, ale vzhledem k tomu, jak dlouhý máš potrubý a kolik ohybů, tak budeš mít při nejlepším 300 ... :/ V tomhle případě by mohl pomoc silnější odtah.

Taky jsme to řešili s kámošem. Měl 32, protože měl moc velké stínidlo a vzduch špatně proudil nahoru a držel se pod stínidlem. Dali jsme dva odtahy, který foukaly vzduch směrem nahoru k filtru přímo, přes mezery mezi stínidlem a stěnami boxu a teď má teplotu max 28 Stačilo jen pomoc horkému vzduchu dostat se k filtru. Zkus tam dát nějaký klipsňák, jeden který požene vzduch od kytek přímo na strop k odtahu.

Na kolik Vás vyjde založit indoor?

Hydroponický systém NFT - základy

"Kids gonna cry"

Old Post 23-06-2018 v 23:52 PM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OGlock
Stálý Člen

Karma uživatele OGlock - 95% PěstitelskáKarma uživatele OGlock - 95% PěstitelskáKarma uživatele OGlock - 95% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od BRooT
Počítej stím, že každý ohyb a koleno ti vezmě pár % z síly odtahu. Takže nejspíše teď nemáš 400, ale vzhledem k tomu, jak dlouhý máš potrubý a kolik ohybů, tak budeš mít při nejlepším 300 ... :/ V tomhle případě by mohl pomoc silnější odtah.

Taky jsme to řešili s kámošem. Měl 32, protože měl moc velké stínidlo a vzduch špatně proudil nahoru a držel se pod stínidlem. Dali jsme dva odtahy, který foukaly vzduch směrem nahoru k filtru přímo, přes mezery mezi stínidlem a stěnami boxu a teď má teplotu max 28 Stačilo jen pomoc horkému vzduchu dostat se k filtru. Zkus tam dát nějaký klipsňák, jeden který požene vzduch od kytek přímo na strop k odtahu.


Mockrát Ti děkuji za radu, neboť toto co jsi napsal, tak to jsem se domníval, ale nebyl jsem si jistý... Takže přesně jak jsem psal, když to předělám na 400/800m3 a filtr 800m3 tak by to mohlo a mělo být pak okey? Dejme tomu abych byl na těch 25-26°C při 600W ? :-)

Ať Vám to roste 🥦 OGlock

Old Post 24-06-2018 v 16:49 PM
OGlock je offline   Profil uživatele OGlock   Find more posts by OGlock   Foto galerie člena OGlock   Click here to Send OGlock a Private Message   Add OGlock to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 9

Teoreticky ano, bohužel tady ti nikdo neřekne přesně jestli ano/ne , budeš to muset ozkoušet

Na kolik Vás vyjde založit indoor?

Hydroponický systém NFT - základy

"Kids gonna cry"

Old Post 24-06-2018 v 22:15 PM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OGlock
Stálý Člen

Karma uživatele OGlock - 95% PěstitelskáKarma uživatele OGlock - 95% PěstitelskáKarma uživatele OGlock - 95% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 10


citace:
Původní příspěvek od BRooT
Teoreticky ano, bohužel tady ti nikdo neřekne přesně jestli ano/ne , budeš to muset odzkoušet


Chápu, jen je to bohužel zkouška docela dráha a přesně jak píšeš nikdo nezaručí výsledek. No nicméně nápad se zrodil po bádání, čtení, studování všech možných fór, překládání a projíždění všech možných zahraničních serverů a hlavně brčku následující: prostor se bude klimatizovat. Nicméně teď otázka jak, neboť jsou dvě možnosti, ale každá má své pro a proti...

1)neboť do prostoru se klimatizace vejde má Š 31x H 39xV 77cm může být uvnitř aniž by o ní kdokoliv věděl když přijde na návštěvu a navíc místnost ve které je room, do které bude odváděn z klimy horký vzduch bude moci být větraná průvanem a ne jen oknem a nebude muset být zavřená stále. Problém je s vývodním smradlavým horkým vzduchem cca 45°C. Možnost je na vývod použít filtr nevím třeba 150m3 a přes něj nechat proudit ten horký vzduch z klimy do místnosti? Bude to ok a fungovat? No ale stejně se v tomto případě obavám, že budu muset udělat na klimu ten boxík a potrubím tahat chladný vzduch nahoru, aby nešel přímo na holky a krásně padal dolů.

2) na klimu přidělám takový boxík viz foto a z něj budu tahat potrubím chladný vzduch do roomu. Problém v tomto případě je estetický... Klima před roomem na ní ten boxík z něj cca 50cm 127mm potrubí do roomu cca 30cm ma zemí, takže by zároveň nešel chladný vzduch přímo na holky a nebylo by to třeba nikterak více řešit narozdíl od varianty č. 1... Esteticky by to zase nevypadalo 2x dobře asi no. Musím brát v potaz, že bydlím s rodiči a musím také myslet na estetické a nenápadné řešení a nebo mít pokoj stále zavřený nikdo mi tam nechodí, ale to by byl zase naprosto nevětraný průvanem jen oknem.

No chci efektivní řešení bez jakéhokoliv smradu hlavně a filtr co mám teď funguje skvěle ;-) nicméně já osobně bych raději klimu do roomu no, ale nevím zda-li fitr funguje oboustranně?

No takže babo raď, kterou variantu použít? Co Vy jakou by jste využili nebo ke které by jste se přikláněli???

Ať Vám to roste 🥦 OGlock

Naposledy upravil OGlock 25-06-2018 v 13:39 PM

Old Post 24-06-2018 v 22:52 PM
OGlock je offline   Profil uživatele OGlock   Find more posts by OGlock   Foto galerie člena OGlock   Click here to Send OGlock a Private Message   Add OGlock to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:04 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
01-05-2017 - Zaplnění prostoru - 19 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1096490 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív