Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Optimalizace pěstebního prostoru
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
OGlock
Nový Člen

Karma uživatele OGlock - 65% Pěstitelská

Dotaz Optimalizace pěstebního prostoru Příspěvek č. 1

Přeji krásný den místní komunitě.

Potřeboval bych od Vás poradit s efektivní optimalizací především vzduchotechnického systému v pěstebním prostoru. Pěstební prostor se nachází v panelovém domě v bytě. Rozměry prostoru jsou Š 100cm x H 110cm x V 250cm.
Momentální komponenty jsou: ventilátor prima klima 125 MES 2 220/400m3 , filtr prima klima 480m3, tlumič hluku CAN 125mm, sonoflex+combiflex 125mm, předřadník 400W digi., 2x klipsnový ventilátor 15cm, 1x stojanový 40cm, 1x cirkulační podlahový ventilátor 30cm. Osazeno 14holkama. Problémy jsou hlavně teplotní. A to i v případě, že je místnost klimatizovaná na 21-22°C. Ke konci cyklu 1-2hod před zhasnutím to jde nad 29°C klidně až na 30°C... Svítí se ve dne v noci nelze! Co se týče optimalizace, tak jde hlavně o vzduchotechniku... Na další kolo jsem se chtěl konečně pustit do 600W po 5letech growingu... Nicméně tento problém teplotní mě odrazuje a nutí zprvu pořešit vzduchotechniku. Moje vize byla následná: prima klima 160 MES 2 400/800m3, filtr CAN Lite 160mm 800m3, tlumič hluku CAN 160mm, sonoflex+combiflex 160mm, předřadník 600W digi., 2x klipsnový ventilátor 15cm, 1x stojanový ventilátor 40cm, 1x cirkulační podlahový ventilátor 30cm. Co si o tom myslíte jakožto zkušení a znalí? Mým cílem je být na 26°C max při 600W (samozdřejmě neberu to teď v létě v parných dnech, to počítám s vyšší teplotou). Co by jste udělal jinak nebo změnili?

Předem Vám velice děkuji za Vaše rady a názory.

Ať Vám to krásně roste

Kdo pěstuje,ten Legalizuje!!!

Mějte se a smějte se... OGlock

Old Post 23-06-2018 v 14:58 PM
OGlock je offline   Profil uživatele OGlock   Find more posts by OGlock   Foto galerie člena OGlock   Click here to Send OGlock a Private Message   Add OGlock to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 92% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 92% Pěstitelská

Příspěvek č. 2

400m3 by mělo stačít na ten prostor , kort když taháš 21-22 stupňů. Koukni se jestli nemáš zbytečný ohyby v potrubí. Potom bych asi uvažoval o nějakým aktivním přítahu kolem, stačí 1/3 z odtahu cca. A ještě vyřešit aby odtah to vyhazoval nejlíp ven (z okna nebo aspoň do jiné místnosti).

Na kolik Vás vyjde založit indoor?

Hydroponický systém NFT - základy

Old Post 23-06-2018 v 15:06 PM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
M@gicWeeD
Stálý Člen

Karma uživatele M@gicWeeD - 91% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 91% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 91% Pěstitelská

Příspěvek č. 3

Mám větší prostor a mel jsem původně 6kilo, totozny odtah a nasavany vzduch cca 24°C a i v lete to bylo do 30 v boxu, teplota se mi začala zvedat při zanesenem pachaci. Zkoušel jsi jej odpojit? Případně mas možnost zakoupit chlazené stinidlo, ovšem u něj pocitej s trochu horším nasvicenim plochy.

Old Post 23-06-2018 v 15:09 PM
M@gicWeeD je offline   Profil uživatele M@gicWeeD   Find more posts by M@gicWeeD   Foto galerie člena M@gicWeeD   Click here to Send M@gicWeeD a Private Message   Add M@gicWeeD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Příspěvek č. 4

Jestli myslíš chlazené stínidlo něco jako CoolTube/Spudnik tak bych se na to spíš vyprd. Chápu tvojí myšlenku ale když má vstupní vzduch 21-22 stupňů, tak by to mělo být ok, řešení bych hledal jinde než si ubrat 20% světla kvůli sklu v cooltube/spudniku.

Old Post 23-06-2018 v 15:16 PM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OGlock
Nový Člen

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od BRooT
400m3 by mělo stačít na ten prostor , kort když taháš 21-22 stupňů. Koukni se jestli nemáš zbytečný ohyby v potrubí. Potom bych asi uvažoval o nějakým aktivním přítahu kolem, stačí 1/3 z odtahu cca. A ještě vyřešit aby odtah to vyhazoval nejlíp ven (z okna nebo aspoň do jiné místnosti).

Děkuji za reakci :-)
No právě jsem počítal na ten prostor, že by mělo stačit cca 175m3, takže jsem volil 400m3... Nicméně k věci. Ohybů ve vedení potrubí je hned několik... První ohyb je od filtru (fungl nový,před týdnem kupovaný v G-shopu) k ventilátoru, dále je ohyb od ventilátoru, a pak jsou další 4 ohyby na cestě ven z pěstebního prostoru. Celkově je použito 6 ohybů 90° a cca 5m potrubí. Bohužel jinak vývod vzduchu nebylo absolutně možno řešit. Bohužel vývod vzduchu z pěstebního prostoru není možné vést ani z bytu či do jiné místnosti :/ jinak aktivní přítah mám VKO 125mm 185m3 který spíná s výbojkou.

Ať Vám to krásně roste

Old Post 23-06-2018 v 16:38 PM
OGlock je offline   Profil uživatele OGlock   Find more posts by OGlock   Foto galerie člena OGlock   Click here to Send OGlock a Private Message   Add OGlock to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OGlock
Nový Člen

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od M@gicWeeD
Mám větší prostor a mel jsem původně 6kilo, totozny odtah a nasavany vzduch cca 24°C a i v lete to bylo do 30 v boxu, teplota se mi začala zvedat při zanesenem pachaci. Zkoušel jsi jej odpojit? Případně mas možnost zakoupit chlazené stinidlo, ovšem u něj pocitej s trochu horším nasvicenim plochy.

Ahoj. Pacháč je fungl nový týden starý. Jinak stínidlo mám Spudnik Smál flange 125mm nicméně s ním to nebylo o nic lepší, přišlo mi jako bych tím udusil odtah a teplota byla skoro stejná rozdíl 1°C a na vývodu odtahu skoro žádný vánek jen horký vzduch, jakmile jsme to odpojil, tak krásný vánek šel na vývodu. Nicméně v té době jsem tam měl starý filr ještě nejspíše zanesený. Každopádně chci to pořešit bez CT za cenu předimenzované vzduchotechniky ;-)

Ať Vám to krásně roste

Old Post 23-06-2018 v 16:42 PM
BRooT
Stálý Člen

Příspěvek č. 7

Počítej stím, že každý ohyb a koleno ti vezmě pár % z síly odtahu. Takže nejspíše teď nemáš 400, ale vzhledem k tomu, jak dlouhý máš potrubý a kolik ohybů, tak budeš mít při nejlepším 300 ... :/ V tomhle případě by mohl pomoc silnější odtah.

Taky jsme to řešili s kámošem. Měl 32, protože měl moc velké stínidlo a vzduch špatně proudil nahoru a držel se pod stínidlem. Dali jsme dva odtahy, který foukaly vzduch směrem nahoru k filtru přímo, přes mezery mezi stínidlem a stěnami boxu a teď má teplotu max 28 Stačilo jen pomoc horkému vzduchu dostat se k filtru. Zkus tam dát nějaký klipsňák, jeden který požene vzduch od kytek přímo na strop k odtahu.

Old Post 23-06-2018 v 23:52 PM
OGlock
Nový Člen

Příspěvek č. 8

citace:
Počítej stím, že každý ohyb a koleno ti vezmě pár % z síly odtahu. Takže nejspíše teď nemáš 400, ale vzhledem k tomu, jak dlouhý máš potrubý a kolik ohybů, tak budeš mít při nejlepším 300 ... :/ V tomhle případě by mohl pomoc silnější odtah.

Taky jsme to řešili s kámošem. Měl 32, protože měl moc velké stínidlo a vzduch špatně proudil nahoru a držel se pod stínidlem. Dali jsme dva odtahy, který foukaly vzduch směrem nahoru k filtru přímo, přes mezery mezi stínidlem a stěnami boxu a teď má teplotu max 28 Stačilo jen pomoc horkému vzduchu dostat se k filtru. Zkus tam dát nějaký klipsňák, jeden který požene vzduch od kytek přímo na strop k odtahu.

Mockrát Ti děkuji za radu, neboť toto co jsi napsal, tak to jsem se domníval, ale nebyl jsem si jistý... Takže přesně jak jsem psal, když to předělám na 400/800m3 a filtr 800m3 tak by to mohlo a mělo být pak okey? Dejme tomu abych byl na těch 25-26°C při 600W ? :-)

Ať Vám to krásně roste

Old Post 24-06-2018 v 16:49 PM
BRooT
Stálý Člen

Příspěvek č. 9

Teoreticky ano, bohužel tady ti nikdo neřekne přesně jestli ano/ne , budeš to muset ozkoušet

Old Post 24-06-2018 v 22:15 PM
OGlock
Nový Člen

Příspěvek č. 10

citace:
Teoreticky ano, bohužel tady ti nikdo neřekne přesně jestli ano/ne , budeš to muset odzkoušet

Chápu, jen je to bohužel zkouška docela dráha a přesně jak píšeš nikdo nezaručí výsledek. No nicméně nápad se zrodil po bádání, čtení, studování všech možných fór, překládání a projíždění všech možných zahraničních serverů a hlavně brčku následující: prostor se bude klimatizovat. Nicméně teď otázka jak, neboť jsou dvě možnosti, ale každá má své pro a proti...

1)neboť do prostoru se klimatizace vejde má Š 31x H 39xV 77cm může být uvnitř aniž by o ní kdokoliv věděl když přijde na návštěvu a navíc místnost ve které je room, do které bude odváděn z klimy horký vzduch bude moci být větraná průvanem a ne jen oknem a nebude muset být zavřená stále. Problém je s vývodním smradlavým horkým vzduchem cca 45°C. Možnost je na vývod použít filtr nevím třeba 150m3 a přes něj nechat proudit ten horký vzduch z klimy do místnosti? Bude to ok a fungovat? No ale stejně se v tomto případě obavám, že budu muset udělat na klimu ten boxík a potrubím tahat chladný vzduch nahoru, aby nešel přímo na holky a krásně padal dolů.

2) na klimu přidělám takový boxík viz foto a z něj budu tahat potrubím chladný vzduch do roomu. Problém v tomto případě je estetický... Klima před roomem na ní ten boxík z něj cca 50cm 127mm potrubí do roomu cca 30cm ma zemí, takže by zároveň nešel chladný vzduch přímo na holky a nebylo by to třeba nikterak více řešit narozdíl od varianty č. 1... Esteticky by to zase nevypadalo 2x dobře asi no. Musím brát v potaz, že bydlím s rodiči a musím také myslet na estetické a nenápadné řešení a nebo mít pokoj stále zavřený nikdo mi tam nechodí, ale to by byl zase naprosto nevětraný průvanem jen oknem.

No chci efektivní řešení bez jakéhokoliv smradu hlavně a filtr co mám teď funguje skvěle ;-) nicméně já osobně bych raději klimu do roomu no, ale nevím zda-li fitr funguje oboustranně?

No takže babo raď, kterou variantu použít? Co Vy jakou by jste využili nebo ke které by jste se přikláněli???

Ať Vám to krásně roste

Naposledy upravil OGlock 25-06-2018 v 13:39 PM

Old Post 24-06-2018 v 22:52 PM
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:04 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu

Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
01-05-2017 - Zaplnění prostoru - 19 odpovědí

Hledat v Tématu:

Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás