Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Kokos a vysoké PH
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
svickar
Stálý Člen

Karma uživatele svickar - 37% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 52  

Dotaz Kokos a vysoké PH Příspěvek č. 1

Zdarec,

mam 2 tydny presazeny kytky v 11l kvetinacich ciste v kokosu. Jednou denne je zaleju zhruba na tech 10-20% odpadu. Roztok v kalfasu si relativne drzi PH na +-5,8
Problem je, ze pri zalivce se v prubehu tech 14 dni dni PH odtoku pomalu zvysovalo az ted je na nejakych 6,8 a to uz je pruser.
Predvcera bylo PH odtoku 6,5 a dnes uz je to 6,8 s tim,ze jsem schvalne snizil PH zalivky na 5,2
Kytky blednou ze dne na den a prestali papat,tudit se zvysuje i odtokove EC.

Poradite pls nekdo

Old Post 26-09-2010 v 23:30 PM
svickar je offline   Profil uživatele svickar   Find more posts by svickar   Foto galerie člena svickar   Click here to Send svickar a Private Message   Add svickar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomas2pet
Stálý Člen

Karma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 275  

Příspěvek č. 2

Namíchej čistou vodu Ph 5,6- 5,8 a prolej to, je jediná možnost jak to srovnat rychle.

Old Post 27-09-2010 v 07:24 AM
tomas2pet je offline   Profil uživatele tomas2pet   Find more posts by tomas2pet   Foto galerie člena tomas2pet   Click here to Send tomas2pet a Private Message   Add tomas2pet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Celller
Stálý Člen


Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 726  

Příspěvek č. 3

Presne, jak pise t2pet, proli to upravenou vodou, tim udelas zrovna i pruplach, ktery je u kokosu i jinych medii obcas dobry kvuli "odsoleni", pak ti zacnou kytky i lip zrat, v pripade zajmu si porovnej po zality upravenou vodou EC roztoku odpadu s EC zradla se kterym si zaleval predtim. Kdyz je po pruplachu upravenou vodou vyssi nez to EC se kterym si doposud hnojil, jsou i dost zasolene, bude potreba parkrat zalit upravenou vodou, pote namichat EC stejne jako pred pruplachem a pozorovat barvu listu a vzhled kytek a postupne zase pridavat s tim, jak rostou, nebo kvetou, "odsolit" je muzes zase po nejakych trech tydnech, ale nemusis, uvidis, jak budou zrat. A nezalivej z odpadu, nebo odpad primichej do nove zalivky a uprav PH a zalivej tak, aby to sezraly, kokos se rika, ze nejde prelit, ale kdyz ti chcije porad do odpadu, tak je asi i zbytecne prelivas. Jinak je to jasny, zasoleny koreny, kdyz mas zvysujici se EC. Tomas2pet to napsal dobre, ja sem to jen rozved do podrobna. Pak muzes pouzivat i enzymy, coz je latka, co pomaha lip vstrebavat ziviny, soli premenuje na hroznovy cukr, pomaha rozlozit stare koreny na vyuzitelné latky ze zbytku. At to jde.

Old Post 27-09-2010 v 08:41 AM
Celller je offline   Profil uživatele Celller   Find more posts by Celller   Foto galerie člena Celller   Click here to Send Celller a Private Message   Add Celller to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Celller! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
svickar
Stálý Člen

Karma uživatele svickar - 37% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 52  

Příspěvek č. 4

Mockrat diky chlapy, to zvysene EC se projevilo az ted. Jeste 3 dny dozadu bylo EC pri odpadu 0,25, ale vcera 1,7. Myslel jsem, ze je to prave tim PH a kytky ze nemuzou vstrebat ziviny. Kazdopadne zkusim vase rady a poradne je proleju a dam vedet

Old Post 27-09-2010 v 10:33 AM
svickar je offline   Profil uživatele svickar   Find more posts by svickar   Foto galerie člena svickar   Click here to Send svickar a Private Message   Add svickar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
svickar
Stálý Člen

Karma uživatele svickar - 37% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 52  

Příspěvek č. 5

Tak podělím se s váma o poznatky z prolévání. Jak uz jsem rekl,mam 11l kvetinace kazdy se zhruba 8-9 litry kokosu.PH bylo neco kolem 6,7 - 7.
Na kazdy kvetinac bylo potreba cca 40l upravene vody abych se dostal alespon na PH 6,0. U jednoho kvetinace jsem zkousel se dostat aspon na 5.9, ale k tomu bylo potreba dalsich 20l roztoku! Jeste k samotnemu roztoku..ten mel PH upraveno na cca 4,5
Kytiz jsem od te doby nevidel, az ted. A je na nich videt znatelne zlepseni.
Nicmene jsem je zalil dnes uz s roztokem s hnojkama s PH 5,5 s ocekavanim jake PH potece z odpadu a svete div se, teklo zase DO PI*E 6,5 - 6,7.
Opravdu nevim co uz vic delat.Posledni moznost co me napada je voda z reverzni osmozy nebo destovka, prtotoze ma za to,ze to ma na svedomi ta zkurvene vodovodni voda ikdyz v kalfasu si roztok PHacko drzi.Oboji je ale momentalne pro me nedostupne.

Budu vdecny rad za kazdy tip co s tim

Old Post 29-09-2010 v 01:14 AM
svickar je offline   Profil uživatele svickar   Find more posts by svickar   Foto galerie člena svickar   Click here to Send svickar a Private Message   Add svickar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Celller
Stálý Člen


Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 726  

Příspěvek č. 6

Cau, kamo, zmer si hodnoty samotny vody, jaky ma PH/EC, hlavne, ji nechavej odstat, po namychani hnojiv taky a zase zmer. A hlavne, pamatuj si, ze ten kokos ma PH stejny jako je PH zalivky, takze na PH 4,5 bych se vysral, ono ti sice vyteka PH dobry, ale jinde v tom kokose, muze byt to 4,5, protoze ta voda se v kokose neudrzi a tece pryc, ja osobne beru maxima PH od 5,6- 6,5, to sou takovy hranice. Jinak never jen merakum, aby nepotrebovaly nakalibrovat, nebo nejsou povybity baterky. Koukej i na vzhled a barvu rostlin, barva listu, vsimej si i detailu, kazdopadne bych je nechal malickou povyschnout. Popr. by si mohl udelat fotku, alespon jedne, te nejhorsi.

Old Post 29-09-2010 v 07:25 AM
Celller je offline   Profil uživatele Celller   Find more posts by Celller   Foto galerie člena Celller   Click here to Send Celller a Private Message   Add Celller to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Celller! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
svickar
Stálý Člen

Karma uživatele svickar - 37% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 52  

Příspěvek č. 7



Jak jsem uz psal vcera, pruplach na 4 z 5 kytek byl znat a chytily hnedka zelenejsi barvu. Jenomze na jak dlouho, kdyz uz ted z nich tece zase 6,5 PH.
Takze jeste se trochu o te vode rozepisu.
Z kohoutku ma PH 7,4 a EC 0,63. Hodím do ní baj voko prášek od GHE na snizeni PH, promíchám a necham cca 12 hod. odstat. Pak pridam hnojky a PH jeste doupravim pomoci měřáku a necham odstat dalsich cca 12h. Takto upravena voda si uz v kalfasu PH drzi a stoupne maximalne o 0,2 treba za 2 dny.
Proto nerozumim tomu co se deje s tou vodou v kvetinaci. Je to muj prvni grow, takze s merakama porad laboruju a merim pri kazde zalivce co mi vyteka z odpadu. Prvni tyden po presazeni to bylo kolem tech 5,7 v zaveru tydne 6,2. Druhy tyden zacali kytiz blednout a PH se porad zvysovalo a poté jsem napsal tento thread.

Jeste prihodím foto te nejhorsi.
Vsechny maji za sebou boj s plisni(prehnojene rezy + vysoka vlhkost), proto jsou tak oholene od listu a maji spalene listy od chemek,ktere jsem jim sral i do zalivky. Prto jsem je ve finale presadil,coz jim zezacatku svedcilo ,ale po tom tydnu zacaly problemy s PH a barvou listu

Old Post 29-09-2010 v 10:36 AM
svickar je offline   Profil uživatele svickar   Find more posts by svickar   Foto galerie člena svickar   Click here to Send svickar a Private Message   Add svickar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 8

Hmmm jestli to nebude jednoduší vyhodit a rozjet novy kolo,to nevypadá vůbec dobře.

Old Post 29-09-2010 v 10:40 AM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pampalini
Slavny Lovec

Karma uživatele Pampalini - 99% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 357  

Příspěvek č. 9

Zdarek kolego
Ja merim jenom jednou a to kdyz micham ten kouzelny lektvar a vubec se nestaram co ztoho pak vyteka!
Schvalne to dneska zmerim a napisu zpatky, ale podle mne je to uplne normalni, ze ti to phcko vylitne nahoru nebo dolu, kdyz to protece pres kvetinac. Vubec bych se stim netrapil! Dulezite je , aby jsi tam nalil spravne upravenou vodu, nic vic, nic min.
Podle mne je kamen urazu nekde jinde!Bohuzel ti neporadim kde, jelikoz by to mohlo byt 10 veci.
Jak pise Machoman, lepsi bude se toho zbavit a sehnat si nove klony.
Jo a ten alobal bych nedal ani do stejneho pokoje s mejma kockama!!! Natoz ke kytkam!! Vrat to zpatky do kuchyne!!! Nebo do kose!!
Jinak drzim palce kolego a hodne zdaru do noveho kola
Pampalini

Muj prvni indoor v Thajsku, Chronic

Pampalini in Scotland,G13xHP,BD,Thai ganja

Scotish Winter Grow ,Super Silver Haze,Jack Herer,Shark Shock,AK-47
Mostly Sativa grow 12/12 from Seeds

Old Post 29-09-2010 v 11:48 AM
Pampalini je offline   Profil uživatele Pampalini   Find more posts by Pampalini   Foto galerie člena Pampalini   Click here to Send Pampalini a Private Message   Add Pampalini to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
svickar
Stálý Člen

Karma uživatele svickar - 37% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 52  

Příspěvek č. 10

Toz chlapy,
s tim ste me moc nepotesili. Kazdopadne na vase rady nedam a zkusim to dojet do konce. Jako test grow to proste chci dojet a vyvarovat se tak co nejvice chybam v pristim kole.

Jenom teda jeste jestli mi muzete potvrdit pampaliniho tvrzeni, ze je jedno jake PH mi tece z kvetinace. Ja mel za to, ze by melo byt takove jako tam priteka:P

Naposledy upravil svickar 29-09-2010 v 20:08 PM

Old Post 29-09-2010 v 19:38 PM
svickar je offline   Profil uživatele svickar   Find more posts by svickar   Foto galerie člena svickar   Click here to Send svickar a Private Message   Add svickar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 11

to by byla sranda kdyby to delal ten alobal tim PH 4.5 nebo kolik si to srovnaval si je stresnul zase opacnym smerem

Old Post 29-09-2010 v 20:29 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
svickar
Stálý Člen

Karma uživatele svickar - 37% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 52  

Příspěvek č. 12

Mno,ja je samozrejme prvni proleval s roztokem PH 5,5 ale kdyz jsem do te prvni nalil 30 litru,tak teklo ph porad stejne 6,7. Tak proto jsem to jeste snizil. Jo a co je spatneho na tom alobalu?Dyt to pouzivas pri vareni,tak by to nemelo byt zdravotne zavadny ne

Old Post 29-09-2010 v 21:53 PM
svickar je offline   Profil uživatele svickar   Find more posts by svickar   Foto galerie člena svickar   Click here to Send svickar a Private Message   Add svickar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Celller
Stálý Člen


Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 726  

Příspěvek č. 13

svickari, ja bych byl taky pro vymenu za zdrave klony, kdyz je vymenis, budes sklizet driv, nez by si dal do poradku tyhle a teprve je prepnul.
A s tim alobalem taky nevim, jestli by nereagoval nejak se soli z hnojiva, nebo tak neco.

Old Post 30-09-2010 v 09:09 AM
Celller je offline   Profil uživatele Celller   Find more posts by Celller   Foto galerie člena Celller   Click here to Send Celller a Private Message   Add Celller to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Celller! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pyroman80
Stálý Člen

Karma uživatele pyroman80 - 91% PěstitelskáKarma uživatele pyroman80 - 91% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 75  

Příspěvek č. 14

cau ty kytky jsou hrozny,vyhod to a rozjed to znovu. jinak je normalni, ze se ph zveda, kdyz kytky vyzerou ziviny,ale tobe to nezere,tak nevim. hod sem fotky meraku, ktery pouzivas, prodavaj se tu neskutecny sracky, ktery ukazujou i po zkalibrovani uplny picoviny. jestli budes chtit muzu ti doporucit meraky, ale priprav si 6 tisic

Old Post 30-09-2010 v 10:32 AM
pyroman80 je offline   Profil uživatele pyroman80   Find more posts by pyroman80   Foto galerie člena pyroman80   Click here to Send pyroman80 a Private Message   Add pyroman80 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
svickar
Stálý Člen

Karma uživatele svickar - 37% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 52  

Příspěvek č. 15



ty vole vy me davate,ale je fakt ze jsem ty chudinky hrozne zprasil..jenomze podivejte ze to neni az tak hrozne na vyhozeni. Tu jednu dam asi fakt do hajzlu, ale ostatni jeste asi zkusim fakt doject, ikdyz mi tu radite sami mocni groweri opak.
PH metr mam adwu za litr, klasika asi co ma kazdy druhy a nemyslim si, ze by ukazovala nesmysly. Mas s ni jine zkusenosti?
Jinak vsem co mi tu radite mockrat vam dekuju za vas cas a zajem

Old Post 30-09-2010 v 20:33 PM
svickar je offline   Profil uživatele svickar   Find more posts by svickar   Foto galerie člena svickar   Click here to Send svickar a Private Message   Add svickar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SparkyX
Stálý Člen

Karma uživatele SparkyX - 55% PěstitelskáKarma uživatele SparkyX - 55% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 16

Právě že ta Adwa je asi nejhorší značka? Na Ec neni co pokazit ale Ph je dost choulostivá věc a vyplatí se do ní investovat. Po kolika měřeních kalibruješ ?
Myslim že nemá ani automatickou teplotní kompenzaci nebo jo ? Používáš udržovací roztok ?

Pokuď to srovnáš tak dobrá genetika se spraví ale bude tě to stát čas.

Old Post 30-09-2010 v 21:15 PM
SparkyX je offline   Profil uživatele SparkyX   Find more posts by SparkyX   Foto galerie člena SparkyX   Click here to Send SparkyX a Private Message   Add SparkyX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele SparkyX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:18 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3581920 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív