Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Modely 1:1+ a jaké jsou vaše zkušenosti?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
toketoy
Stálý Člen

Karma uživatele toketoy - 52% PěstitelskáKarma uživatele toketoy - 52% PěstitelskáKarma uživatele toketoy - 52% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 215  

Modely 1:1+ a jaké jsou vaše zkušenosti? Příspěvek č. 1

Ahoj všem,

již delší dobu nehulim normální trávu, ale pouze takovou co má poměr cbd:thc 1:1 a výš. Sám furt hledám ten nejlepší strain co mi bude nejvíc sedět a rozhodl jsme se proto, že se podělím o svoje vlastní zkušenosti s těmi strainy co jsme prozatím vyzkoušel. Pokud by se chtěl podělit kdokoliv další tak je vřele vítán.

Vše jsem jel samozřejmě ze semen, protože matkaře co by měl v boxu cbd odrůdy jsem žádného nepotkal, takže uvedené poměry jsou vlastně jen orientační čísla, která uvádí seedbanky (testy jsem nedělal).

Dlouhodobě trpím bolestmi, takže pokud některý model ovlivnil mé vnímání bolesti, tak to u něj vždy uvedu.

Modely jsem seřadil chronologicky podle toho jak jsem je pěstoval/hulil. Berte v potaz, že před prvním zde uvedeným modelem jsem hulil klasické thc modely (Shiva Skunk, Think Big, Critical Jack, ERSB) z vlastní produkce a s velkou pravděpodobností tedy hodně potentní, což dozajista ovlivnilo, že jsem je nevnímal jako tak silné.

Modely které jsem již měl možnost vyzkoušet:

Compassion lime auto- Dinafem - 1:1 outdoor

První model, kterým jsem vstupoval do světa léčivých odrůd. Byl to venkáč a byl příjemný, trochu zkouřil, ale nijak přehnaně, další den jsem však pořád trochu cítil, že jsem si předchozího dne zahulil. Ale hlavně analgetický efekt nebyl nijak silný, asi jako když jsem si vzal ibalgin a dal normální brko. Chuť po citrónu byla patrná, ale jak to bylo z venku, tak ne tak výrazná. Byl výrazně lepší z vaporizéru než v jointu. Na pěstování nebyl nijak zvlášť náročnej.

Skunk haze cbd - Dutch passion - 1:1 indoor

V této době se mi zdál poměrně pohodovej (po přechodu z modelů 18%thc+ a pod 1%cbd). Nezkuřoval mě nijak zásadně a byl jsem schopnej po něm normálně fungovat a to i další den (i když bylo cítiti, že jsem se předchozího dne zhulil). Chuťove nebyl nijak zvlášť výraznej, takovej kořeněnej, ale ten citron jsme z něj necítil. Na pěstování byl prý poměrně jednoduchej (měl jsem ho od kámoše).

Dinamed - Dinafem - 1:20 indoor

Prozatím můj oblíbenec mezi CBD modely. Měl jsem už více phen dinamedu a musím říct, že mezi nimi není takový rozdíl jak jsem se obával. Chutná asi nejlíp ze všech CBD modelů co jsem měl a zároveň takovým zvláštním způsobem zkuřuje. Nezkuřuje v hlavě, ale spíš jako kdyby vypínal bolesti a působil anxioliticky na mojí CNS. V rámci svých zdravontích problémů hodně řeším křeče a svalové spasmy a na to Dinamed pomáhá nejlíp z modelů co jsem zatím vyzkoušel a to při minimálních psychoaktivních účincích. Chuť nemůžu popsat jinak než jako stříbřitou, pokud jste měli Super silver haze, tak víte o čem mluvím. Taková lehká jemná trochu do sladka a trochu do čerstva. Chutná mi hodně jak z brka, tak z vaporizéru. Na pěstování byl tak středně náročnej až náročnej. Hlavně když je malej tak je náchylnej na kdeco, ale když trochu povyroste tak už je to s ním ok.

Candida 20:1 - MMgenetics - 1:20 indoor

Poměrně dobrej model, ale nemůžu ho ani srovnávat s dinamedem. Vůbec na mě nepůsobil tak jako dinamed. Svaly tolik nebolely, ale nebylo mi po ní vůbec příjemně. Měl jsem takový paranoidní pocity a zároveň jsem byl střízlivej, takže to bylo někdy i docela nepříjemný. Chuť lehká až moc, to bylo dobrý si tak dát trochu do vaporizéru a jít hned spát. Pěstování nemůžu posoudit, měl jsem ho od kámoše, ale říkal mi, že to bylo snažší než dinamed.


Nagual NG-1 - MMgenetics - 1:1,3 indoor

Zatím nejsilnější cbd co jsem měl co se týče psychoaktivního efektu. Na mě už je to teď vážně síla. ALe na druhou stranu to mělo i největší analgetickej účinek ze všech cbd modelů. Nebyl nijak zvlášť ovocnej, spíš taková typická trávová chuť ale nějaký konkrétní podtóny si nevybavuju.


Purple Orange - Dinafem - 1:2 indoor

Zatím nejchutnější CBD model co jsem měl. Stav z něj mi je hodně příjemnej, skvěle působí proti bolesti, ale taky trochu zkuřuje, což už úplně nevyhledávám, jsem zvědavej co udělá venku. Na druhou stranu mi to přijde jako svělej kompromis pro lidi co se trochu rádi zhulej a zároveň chtějí fungovat další den. Ikdyž cítit další den je (berte v potaz, že poslendí půl rok jsem nehulil buď vůbec nebo candidu nebo dinamed, takže i 1:2 je pro mě silný). Zároveň je to enormě nenáročnej model. Chutná výborně z vapa i brka.



Mám na outu hozeno:
Critical Mass CBD od Dinafemu 1:1
Medikit Auto od Buddha seeds 1:20
Dinamed Auto od Dinafem 1:20

a indoor plánuju:

Sweet pure od sweet seeds 1:20
Charlotte's Angel od sensi seeds 1:20
Swiss dream od Kanabia seeds 1:20
Txaki od mmgenetics 1:2

Obecně můžu říct, že jsem rád, že jsme začal přecházet na cbd modely. V současnosti beru jako svůj strop 1:2 indoor nebo 1:1 outdoor. Do budoucna chci jet čistě pure cbd modely a hledám nějaký 1:3-7 . Už i ten 1:2 PO je na mě moc silnej, hodně se mi totiž zalíbilo vstávat s úplně čistou hlavou.

Budu to tu časem rozšiřovat, jak budu zkoušet další modely a vyzývám všechny zdejší uživatele CBD modelů k tomutéž. Pouze Vás poprosím abyste dali svému příspěvku nějaký řád a bylo v něm jasně vidět co za model recenzujete, jeho účinky na zdraví, případně jak se vám daný model pěstoval.

Díky a mějte se blaze, Toke

Naposledy upravil toketoy 06-05-2018 v 11:04 AM

Old Post 05-05-2018 v 15:48 PM
toketoy je offline   Profil uživatele toketoy   Find more posts by toketoy   Foto galerie člena toketoy   Click here to Send toketoy a Private Message   Add toketoy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Green johny
Nový Člen

Karma uživatele Green johny - 87% PěstitelskáKarma uživatele Green johny - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2018
Příspěvků: 24 

Příspěvek č. 2

jo, tohle tu chybí tedka si mě docela nasral protože mám rozjetou candidu a dívám se že ti moc nevyhovuje :/ ale spíše než na kouření tak na oleje apod. tak doufám že nezjistím že to je k hownu si mi rozšířil obzory trochu zase. btw náhodou jsem narazil na semínka myslím z Kanady - suzyQ hybridu asi 50:1 - 30:1 ale tedka už to nenajdu ???

ještě se musím zeptat - co děláš krom trávy pro zlepšení svalových křečí ?

Naposledy upravil Green johny 06-05-2018 v 10:52 AM

Old Post 05-05-2018 v 21:56 PM
Green johny je offline   Profil uživatele Green johny   Find more posts by Green johny   Foto galerie člena Green johny   Click here to Send Green johny a Private Message   Add Green johny to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sakumprdum
Stálý Člen

Karma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 1489 

Příspěvek č. 3

Tak pokud jde o křeče tak nej krom travy je magnesium a hořčik s moji zkušenosti a skušenosti ve fitnees

komu se neleni tomu se zeleni

Old Post 05-05-2018 v 23:11 PM
sakumprdum je offline   Profil uživatele sakumprdum   Find more posts by sakumprdum   Foto galerie člena sakumprdum   Click here to Send sakumprdum a Private Message   Add sakumprdum to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirosk
Stálý Člen

Karma uživatele mirosk - 41% PěstitelskáKarma uživatele mirosk - 41% PěstitelskáKarma uživatele mirosk - 41% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 433  

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od sakumprdum
Tak pokud jde o křeče tak nej krom travy je magnesium a hořčik s moji zkušenosti a skušenosti ve fitnees


Skús sa ešte raz pozrieť na Periodickú tabuľku prvkov z roku 1869

Fuck the cola, fuck the pizza, all we need is slivovica
systems: BONGASMASK DÓZABONG

Old Post 06-05-2018 v 09:17 AM
mirosk je offline   Profil uživatele mirosk   Find more posts by mirosk   Foto galerie člena mirosk   Click here to Send mirosk a Private Message   Add mirosk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
toketoy
Stálý Člen

Karma uživatele toketoy - 52% PěstitelskáKarma uživatele toketoy - 52% PěstitelskáKarma uživatele toketoy - 52% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 215  

Příspěvek č. 5

green johny: no jak tu pise sakumprdum tak beru horcik, ale i cvicim, plavu, protahuju aktivne/pasivne, v nejakych obdobich jsem delal zakladni mindfulness (kdyz to bylo horsi).

co se tyce candidy, tak urcite muzes mit i jiny pheno. to co jsem zkousel ja se mi zdalo az moc cisty cbd a pak to na me nemelo takovej analgetickej ucinek no. na druhou stranu jsem po poziti nebyl vubec zkourenej. zalezi co od toho ocekavas ;-) kamos co to pouzival spis na uklidneni byl spokojenej...

Old Post 06-05-2018 v 10:07 AM
toketoy je offline   Profil uživatele toketoy   Find more posts by toketoy   Foto galerie člena toketoy   Click here to Send toketoy a Private Message   Add toketoy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sakumprdum
Stálý Člen

Karma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 1489 

Příspěvek č. 6

mirosk :nepiš hovna prosimtě fuck

komu se neleni tomu se zeleni

Old Post 06-05-2018 v 11:53 AM
sakumprdum je offline   Profil uživatele sakumprdum   Find more posts by sakumprdum   Foto galerie člena sakumprdum   Click here to Send sakumprdum a Private Message   Add sakumprdum to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirosk
Stálý Člen

Karma uživatele mirosk - 41% PěstitelskáKarma uživatele mirosk - 41% PěstitelskáKarma uživatele mirosk - 41% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 433  

Organika Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od sakumprdum
mirosk :nepiš hovna prosimtě fuck


Nie je náhodou horčík a magnesium ten istý chemický prvok ty Arnold?

Fuck the cola, fuck the pizza, all we need is slivovica
systems: BONGASMASK DÓZABONG

Old Post 13-05-2018 v 10:31 AM
mirosk je offline   Profil uživatele mirosk   Find more posts by mirosk   Foto galerie člena mirosk   Click here to Send mirosk a Private Message   Add mirosk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Milosx
Stálý Člen

Karma uživatele Milosx - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 117 

Příspěvek č. 8

Já jedu poslední měsíc taky Candidu, tak mě to taky zklamalo co tu píšeš. Ale třeba to na mě bude mít jiný účinek. Já zas nemám dobrou zkušenost s Royal Medic. Není špatný, ale mám z něj taky mírně zmatenej pocit.
Chtěl bych teď zkusit objednat Dinamed CBD plus ( kdyby měl někdo zájem můžeme se podělit o poštovné a i ta cena by byla lepší )

Old Post 07-06-2018 v 09:40 AM
Milosx je offline   Profil uživatele Milosx   Find more posts by Milosx   Foto galerie člena Milosx   Click here to Send Milosx a Private Message   Add Milosx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HVR
Stálý Člen

Karma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 314 

Příspěvek č. 9

off topic: pokud mohu doporucit,jedena z nejlepsich forem magnesia na thru je tohle : https://www.fitness007.cz/reflex-ma...ASAAEgJtNvD_BwE

Old Post 07-06-2018 v 09:52 AM
HVR je offline   Profil uživatele HVR   Find more posts by HVR   Foto galerie člena HVR   Click here to Send HVR a Private Message   Add HVR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jojoba
Nový Člen

Karma uživatele jojoba - 38% Pěstitelská

Registrován: May 2018
Příspěvků: 11 

Obecné Sháním tip na strain Příspěvek č. 10

Zdravím,
potřeboval bych ještě letos něco nasušit na výrobu kapek. THC:CBD tak něco 1:1 až 1:2, neb se slabším hypnotickým účinkem, musím dopoledne již opět fungovat i za volantem... Možnost mám jen OUT, a ještě ne moc vysoký vzrůst - max. okolo 2M. A trochu dříve zrající - říjen už je riziko přízemního mrazu....
Původně jsem uvažoval i o THC : CBD 1:20, avšak po doplnění informací nepokrývá celé spektrum potřebné léčby.
Díky moc za slušný a rychlý tip - zima se blíží !

Štěstí-zdraví

Old Post 20-06-2018 v 10:13 AM
jojoba je offline   Profil uživatele jojoba   Find more posts by jojoba   Foto galerie člena jojoba   Click here to Send jojoba a Private Message   Add jojoba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Milosx
Stálý Člen

Karma uživatele Milosx - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 117 

Příspěvek č. 11

Já bych si to spíš namíchal - jednu rostlinu s vysokým obsahem THC ( Northern Light... ) a druhou s vysokým obsahem CBD ( Dinamed CBD plus... ) a kapky si pak nakombinuješ podle potřeby.

Old Post 20-06-2018 v 10:25 AM
Milosx je offline   Profil uživatele Milosx   Find more posts by Milosx   Foto galerie člena Milosx   Click here to Send Milosx a Private Message   Add Milosx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jojoba
Nový Člen

Karma uživatele jojoba - 38% Pěstitelská

Registrován: May 2018
Příspěvků: 11 

Příspěvek č. 12

Sem trubec, díky za tip. Hlavně to nepomíchat předčasně.

Štěstí-zdraví

Old Post 20-06-2018 v 10:55 AM
jojoba je offline   Profil uživatele jojoba   Find more posts by jojoba   Foto galerie člena jojoba   Click here to Send jojoba a Private Message   Add jojoba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
toketoy
Stálý Člen

Karma uživatele toketoy - 52% PěstitelskáKarma uživatele toketoy - 52% PěstitelskáKarma uživatele toketoy - 52% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 215  

Příspěvek č. 13

jojoba: a jaký probém máš jestli se můžu zeptat? pokud bys chtěl letos něco na out, tak zkus spíš nějaký automat, ten stihneš vklidu, nebude to mít přes 2 metry a když jich nahodíš 5 (před zákonem je jedno jestli máš kytek 1 nebo 5), tak budeš mít i slušnou úrodu. na co konkrétně to potřebuješ se ptám abych ti mohl doporučit nějaký model. pokud chceš něco co tě nerozkopne tak za sebe doporučuju poměr 1:2. tam furt cítíš tu synergii thc a cbd a zároveň se ráno probereš svěží a odpočatý. záleží jakou toleranci thc máš. pro mě je ok i 1:1, ale už to trochu cítim. lidi co vůbec nehulí a měli se mnou 1:1 říkali, že to cítí i další celý den. případně pokud nevíš co za model ti bude vyhovovat tak si kup dvě sady semen. od dinafemu bych zkusil cbd industrial plant auto, cbd compassion lime auto, pokud bys to chtěl aktivnější tak cbd haze auto nebo honey peach auto cbd. pokud by jsi chtel model s klasickou fotoperiodou tak doporučím cbd critical mass od dinafemu nebo cbd caramel regular od sweet seeds, tyhle oba modely mají 7 týdnů květu, takže do konce září by to mohly stihnout, ale nevím nakolik ti vyrostou, když je zasadíš teď, nikdy jsem nezkoušel sázet out v červenci, to ti ta kytka poroste třeba jen měsíc a kousek, takže přes 2 metry by to mít nemělo. a z mojí zkušenosti je propastnej rozdíl mezi modelem 1:1 a mezi smícháním čistýho cbd a čistýho thc (to mě vždycky strašně rozkoplo narozdíl od modelu 1:1). aby to bylo podobný musel bys mít izolovaný ty dvě látky a míchat je, ale takle si vem, že každá ta kytka obsahuje desítky látek a nemusí spolu dobře fungovat. na téma modelů a hledání toho správnýho modelu tu vedu s jednim uživatelem už dlouho korespondenci přes pm a ikdyž jsme oba otestovali už x modelů, tak najít ten co ti nejvíc sedne je fakt na dlouhou dobu, plus potom když n něj narazíš udělat selekci, matku a už to jen řezat, ale je to makačka (když to chceš primárně jako lék, tráva je nepředvídatelná, proto dronabidol tj syntetický thc, proto izolát cbd, to máš čistý tyhle látky a víš co ti to uděla při každym požití, kdyžto tráva ti vyroste vždy trochu jiná pokud nemáš matku a nedržíš přesně stejný podmínky..) kdyby něco klidně mi napiš pm

Old Post 03-07-2018 v 10:46 AM
toketoy je offline   Profil uživatele toketoy   Find more posts by toketoy   Foto galerie člena toketoy   Click here to Send toketoy a Private Message   Add toketoy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 14

Toke:
Nie je to vôbec tak jednoduché s tou matkou a rezaním...
aspoň teda u mňa nie, v spojitosti na psychiku.

...keď konečne nájdeš "naj" model - zamatkuješ a režeš...
po čase získaš toleranciu na určitý model a ten efekt sa zmení, prípadne stratí, takže budeš musieť celé kolo štartovať odznovu. Prípadne si držať viac modelov a ich striedať.
Docela by ma zaujímalo, že ako sú s tým na tom ostatní, ale mám pocit, že táto téma presahuje záujmy na tomto fóre.

Naposledy upravil odo 04-07-2018 v 07:09 AM

Old Post 04-07-2018 v 06:51 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Milosx
Stálý Člen

Karma uživatele Milosx - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 117 

Příspěvek č. 15

Teď jsem dojel Candida od MMgenetics a můžu říct, že to podle účinku obsahuje mnohem více THC, než deklarují ( nejsem sám ). Jinak to je docela silná uspávačka...Chuťově mnohem příjemnější oproti tomu co jsem zatím pěstoval.

Old Post 09-07-2018 v 12:30 PM
Milosx je offline   Profil uživatele Milosx   Find more posts by Milosx   Foto galerie člena Milosx   Click here to Send Milosx a Private Message   Add Milosx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
toketoy
Stálý Člen

Karma uživatele toketoy - 52% PěstitelskáKarma uživatele toketoy - 52% PěstitelskáKarma uživatele toketoy - 52% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 215  

Příspěvek č. 16

zvláštní. zrovna u candidy je x lab testů co řikaj, že je to vždy 20:1 jen v různé síle. já měl teda jen jedno pheno, takže nemůžu plně soudit, ale to jak jsem psal bylo úplně na pohodu a necítil jsem po užití skoro nic...

Old Post 10-07-2018 v 01:15 AM
toketoy je offline   Profil uživatele toketoy   Find more posts by toketoy   Foto galerie člena toketoy   Click here to Send toketoy a Private Message   Add toketoy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:28 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0244310 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív