Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Ztrácí konopí neuchované ve sklenicích potřebné látky?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
LeeLoo
Nový Člen

Karma uživatele LeeLoo - 9% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 5  

Ztrácí konopí neuchované ve sklenicích potřebné látky? + mast a máslo dělané v troubě Příspěvek č. 1

Ahoj,

předně se omlouvám, jestli píšu do špatné sekce, ale ještě se tu moc neorientuji. S konopím nemám skoro žádné zkušenosti, sklidila jsem první "várku" a možná jsem při sklizni udělala hodně chyb, ale už se stalo. Co mě zajímá a proč se na vás obracím s dotazem - asi polovinu kytek jsem dala do sklenic, ale tu druhou jsem nechala jentak volně a v místnosti, kde se na střídačku topí nebo je tam zima. Chtěla bych vědět, jestli tímto zacházením konopí nějak zdegenerovalo ... jestli má méně léčivých látek a jestli je vůbec v tomto stavu použitelné. Zkouším hlavně masti a konopné máslo. Zatím jsem použila konopí ze sklenic, ale chystám se i na toto, tak mě zajímá, co mohu čekat.

Naposledy upravil LeeLoo 30-03-2018 v 16:08 PM

Old Post 29-03-2018 v 18:30 PM
LeeLoo je offline   Profil uživatele LeeLoo   Find more posts by LeeLoo   Foto galerie člena LeeLoo   Click here to Send LeeLoo a Private Message   Add LeeLoo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 2

Urcite to ztraci vsechny uzitecne latky a ty se degraduji napr. na cbn ktere moc nechceme.

Po dukladnem nekolikatydennim Curingu konopi uzavrit nejlepe do vakuovych doz nebo sacku , ja mam treba sklednice s tesnenim s tim preklopnym uzaviratelnym systemem a vlozit do mrazaku.

Aby byly maste silne a kvalitni , nechat nejlepe 2 mes. macerovat a pred maceraci jeste dekarboxylovat na 30 min v troube na 105C.

Old Post 29-03-2018 v 19:27 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LeeLoo
Nový Člen

Karma uživatele LeeLoo - 9% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 3

Aha. Díky za rychlou odpověď. Teď čtu, že CBN je dobré na úlevu od bolestí, takže si říkám, že možná to není taková škoda, když mám v plánu dělat mast na bolest kloubů ... nebo myslíš, že z rostlin, kde je více THC a méně CBN by to bylo lepší?

Zatím mám vyzkoušený jen jeden recept, kde se budoucí mast (nebo máslo) peče 3 x 3 hodiny v troubě a mezitím vždy jeden den maceruje. Jestli to chápu dobře, tak dekarboxylovat předem se nemusí, protože se to děje přímo při tom pečení. Jak ale "udělat" tu 2 měsíční maceraci? Když bych chtěla jet podle tohoto receptu, mám to udělat třeba tak, že místo jednoho dne to nechám odležet/macerovat například 14 dní a potom dám zase péct? Jenomže maceruje se to asi jen když je tuk rozpuštěný, takže ho mám každý den znovu zahřívat a potom nechat ztuhnout a pořád dokola? Jsem z toho trochu zmatená.

Ještě by mě zajímalo - zatím jsem našla jen jeden recept (v různých obměnách) na konopné máslo, kde se máslo vaří ve vodě. Já ale zkoušela ten výše uvedený recept 3 x 3h v troubě. Je ve výsledku nějaký zásadní rozdíl?

Old Post 30-03-2018 v 16:23 PM
LeeLoo je offline   Profil uživatele LeeLoo   Find more posts by LeeLoo   Foto galerie člena LeeLoo   Click here to Send LeeLoo a Private Message   Add LeeLoo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
Urcite to ztraci vsechny uzitecne latky a ty se degraduji napr. na cbn ktere moc nechceme.


Kdyz ja mam ty gaucaky rad (ale jasny nesmi to bejt dva roky na vzduchu). Asi i proto sem si oblibil indiky ktery maj pri sklizni prirozene vetsi podil cbn

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 30-03-2018 v 17:09 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 5

LeeLoo cbn analgeticky ucinky jisty ma... ale thc vetsi

máslo v troubě... no fungovat to bude, ale máslo se dělá ve vodě v hrnci aby se nepřepálilo a nevznikaly zbytečně škodlivý látky. Vlastně vznikne ghí - přepuštěný máslo. 3x3 hodiny je taky blbost... stačí jednou a čim dýl tim líp. teda pokud jde o máslo. Mast a máslo moc dohromady nepleť...

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 30-03-2018 v 17:18 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Scotty Cameron
Nový Člen

Karma uživatele Scotty Cameron - 16% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 6

Ano ztrácí. Postupně degrague THC a zbyde jen CBD na konci. Stále to je aktivní - ale jinal. Nejlépe dlouho skladovat v mrazáku napěchované na max.

Let it Grow!

Old Post 17-05-2018 v 14:55 PM
Scotty Cameron je offline   Profil uživatele Scotty Cameron   Find more posts by Scotty Cameron   Foto galerie člena Scotty Cameron   Click here to Send Scotty Cameron a Private Message   Add Scotty Cameron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 7

Scotty Cameron - máš to popletené. THC degraduje a na koci je CBN. CBN má uspávací efekt a vraj působí protínádorovo


LeeLoo - CBN má efekt práve na to spanie, proti bolesti je THC a čiastočne aj CBD
Proti bolesti j

Old Post 17-05-2018 v 15:20 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HVR
Stálý Člen

Karma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 314 

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od LeeLoo
Aha. Díky za rychlou odpověď. Teď čtu, že CBN je dobré na úlevu od bolestí, takže si říkám, že možná to není taková škoda, když mám v plánu dělat mast na bolest kloubů ... nebo myslíš, že z rostlin, kde je více THC a méně CBN by to bylo lepší?

Zatím mám vyzkoušený jen jeden recept, kde se budoucí mast (nebo máslo) peče 3 x 3 hodiny v troubě a mezitím vždy jeden den maceruje. Jestli to chápu dobře, tak dekarboxylovat předem se nemusí, protože se to děje přímo při tom pečení. Jak ale "udělat" tu 2 měsíční maceraci? Když bych chtěla jet podle tohoto receptu, mám to udělat třeba tak, že místo jednoho dne to nechám odležet/macerovat například 14 dní a potom dám zase péct? Jenomže maceruje se to asi jen když je tuk rozpuštěný, takže ho mám každý den znovu zahřívat a potom nechat ztuhnout a pořád dokola? Jsem z toho trochu zmatená.

Ještě by mě zajímalo - zatím jsem našla jen jeden recept (v různých obměnách) na konopné máslo, kde se máslo vaří ve vodě. Já ale zkoušela ten výše uvedený recept 3 x 3h v troubě. Je ve výsledku nějaký zásadní rozdíl?


Ahoj,
nejlepsi je delat masti v bambuckem masle,alespon to se mi osvedcilo nejlepe(neni tak mastne jako kuprikladu vazelina a jine tuky) Ma velice nizky bod tani asi 35C a staci teplota kolem 70-85 stupnu a veskere latky z konopi se ti rozpusti v tucich jiz pri teto teplote...(trva to ale mnohem dele nez pri teplote kolem 110C) Zalezi jaky efekt kdo potrebuje a pokud nekdo vari zalezi zda chces zachovat chut a aroma nebo ne...pri vyssich teplotach se vice projevuji "psychedelicke" ucinky na ukor chute,vune a kvality...Pri vyrobe masti opakuji proces 4x a prodlevy mezi nimi minimalne 14 dni.Samotny proces vyroby je pak velice zdlouhavy.Delam masticky vzdy tak jednou za 3 roky,ale poradnej ranec toho vzdy je ;-)

Old Post 22-05-2018 v 14:25 PM
HVR je offline   Profil uživatele HVR   Find more posts by HVR   Foto galerie člena HVR   Click here to Send HVR a Private Message   Add HVR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PeterJozef
Stálý Člen

Karma uživatele PeterJozef - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 9

[účet odstraněn]

Old Post 02-06-2018 v 10:20 AM
PeterJozef je offline   Profil uživatele PeterJozef   Find more posts by PeterJozef   Foto galerie člena PeterJozef   Click here to Send PeterJozef a Private Message   Add PeterJozef to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Daemonhide
Stálý Člen

Karma uživatele Daemonhide - 92% PěstitelskáKarma uživatele Daemonhide - 92% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 10

Ja to mam v zavarackach v miestnosti kde je cca 2-3 stupne a musim povedat ze chut a ucinok len graduju. Viem ze to nebude nafurt ale dovtedy sa to minie

Old Post 05-01-2019 v 20:04 PM
Daemonhide je offline   Profil uživatele Daemonhide   Find more posts by Daemonhide   Foto galerie člena Daemonhide   Click here to Send Daemonhide a Private Message   Add Daemonhide to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
eňo ňůňo
Stálý Člen

Karma uživatele eňo ňůňo - 74% PěstitelskáKarma uživatele eňo ňůňo - 74% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 158 

Příspěvek č. 11

konopi degraduje-oxiduje rychle za pristupu vzduchu a svetla.takze do zavarovacek,ale spravne ususene a do lednicky.DO MRAZAKU ROZHODNE NE!
Takhle ti vydrzi kvalitni trava mnohem dele,nez kdybys to mela treba na policce a v pokojove teplote nebo vyssi a nedej boze na primym slunku

geneeticky zmutovanej konik

Old Post 16-01-2019 v 12:34 PM
eňo ňůňo je offline   Profil uživatele eňo ňůňo   Find more posts by eňo ňůňo   Foto galerie člena eňo ňůňo   Click here to Send eňo ňůňo a Private Message   Add eňo ňůňo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hightweek
Stálý Člen

Karma uživatele hightweek - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2018
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 12

Můžu se zeptat, proč to není vhodné dávat do v zavařovačkách mrazáku?
Moc díky za info.
Ať se daří!

Old Post 16-01-2019 v 13:19 PM
hightweek je offline   Profil uživatele hightweek   Find more posts by hightweek   Foto galerie člena hightweek   Click here to Send hightweek a Private Message   Add hightweek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
centurion
Stálý Člen

Karma uživatele centurion - 100% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 163 

Příspěvek č. 13

protože si to vycucal z prstu v mrazáku to můžeš mít klidně 20 let a nic se tomu nestane. akorát to teda musíš mít pořádně utěsněny, jinak to tahá vlhkost.

Old Post 16-01-2019 v 14:14 PM
centurion je offline   Profil uživatele centurion   Find more posts by centurion   Foto galerie člena centurion   Click here to Send centurion a Private Message   Add centurion to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
eňo ňůňo
Stálý Člen

Karma uživatele eňo ňůňo - 74% PěstitelskáKarma uživatele eňo ňůňo - 74% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 158 

Příspěvek č. 14

ok,cetl jsem to na semena-marihuany.cz....pryskyrice zmrzne a muze opadavat...lednice je pro tohle proste nejlepsi.osobne mam vyzkousenou lednici a hulo vydrzi i rok a pul prakticky stejne kvality.,coz by mohlo stacit na to,aby se to do te doby zhulilo.
rozdil je se seminky,ty do mrazaku patri.tohle bezne dela kamos.

geneeticky zmutovanej konik

Old Post 16-01-2019 v 14:35 PM
eňo ňůňo je offline   Profil uživatele eňo ňůňo   Find more posts by eňo ňůňo   Foto galerie člena eňo ňůňo   Click here to Send eňo ňůňo a Private Message   Add eňo ňůňo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hightweek
Stálý Člen

Karma uživatele hightweek - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2018
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 15

Tak jsem zatím našel taky jen zmínky o tom, že ti opadá zmrzlá pryskyřice. Ale když to nacpeš do mrazáku ve vzduchotěsných sklenicích, tak by s tím zas až takový problém být neměl...

Old Post 16-01-2019 v 16:30 PM
hightweek je offline   Profil uživatele hightweek   Find more posts by hightweek   Foto galerie člena hightweek   Click here to Send hightweek a Private Message   Add hightweek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 16

nemusí opadat, ale když zmrzne tak zkřehne a jde dolu líp... proto se dává namrazit matroš na hash a ještě se používá led. Musíš tomu ale pomoct, sama od sebe fakt neopadá.

Základ je dávat tam dobře proschlej materiál aby v tom nemrzla voda a vzduchotěsnej obal.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 16-01-2019 v 16:41 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:03 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6133160 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív