Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Hydro (RDWC) LED Tent
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Vojtěch23
Nový Člen

Karma uživatele Vojtěch23 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 4  

Hydroponie Hydro (RDWC) LED Tent Příspěvek č. 1

Zdravím ve spolek, dnes jsem se zaregistroval, ale growera už čtu od svých 16 let :-).
Takže předem děkuji protože tato stránka mi v začátku pomohla nejvíce a jsem rád že mohu být teď součástí komunity.

Jednoduše, rozhodl jsem se pro RDWC systém.
Já osobně pěstuji každoročně už 6 let a řekl jsem si že zainvestuju a konečně budu dělat to co mě baví naplno a že zkusím něco nového.
Přičemž DWC systémy mě ohromily nejvíce.
Měl by jsem tady takový set co jsem si předběžně hledal na netu, tak to sem dám a budu rád za jakékoliv připomínky či rady ohledně čehokoliv k tématu.
Dále jsem se chtěl zeptat zda je možné mít umístěný stan a pěstovat v něm rostliny tímto způsobem když bude kolem stanu kolem 0°C v zimě.
Nebo jestli to ovlivní teplotu stanu zevnitř takovým způsobem že radši v zimě jedno kolo vynechat?! Nebo to jednoduše dorovná nějaký termostat?
K tomu nejsem rozhodnutý který DWC systém bude lepší nikde jsem moc recenzí nenašel, taky jsem rozmýšlel mezi těmi cca 20l poty a nebo větší do 150x150 stanu níže uvedeného?
Každopádně předem děkuji za reakce, a jak se to začne dávat do kupy tak se s vámi budu moc rád dělit o své nové zkušenosti. )

LED: https://www.nakupledky.cz/mars-hydr...nRoCnQYQAvD_BwE

Tent: https://www.bestgrow.cz/pestebni-st...-150x150x235cm/

RDWC: https://www.hotchilli.cz/growrilla-...5RoC0sAQAvD_BwE

OR?: https://shop.innovagarden.cz/rdwc-2...MxoCRo4QAvD_BwE

Old Post 01-06-2020 v 10:17 AM
Vojtěch23 je offline   Profil uživatele Vojtěch23   Find more posts by Vojtěch23   Foto galerie člena Vojtěch23   Click here to Send Vojtěch23 a Private Message   Add Vojtěch23 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny Blaze
Stálý Člen

Karma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 343  

Re: Hydro (RDWC) LED Tent Příspěvek č. 2

citace:
Původní příspěvek od Vojtěch23
Zdravím ve spolek, dnes jsem se zaregistroval, ale growera už čtu od svých 16 let :-).
Takže předem děkuji protože tato stránka mi v začátku pomohla nejvíce a jsem rád že mohu být teď součástí komunity.

Jednoduše, rozhodl jsem se pro RDWC systém.
Já osobně pěstuji každoročně už 6 let a řekl jsem si že zainvestuju a konečně budu dělat to co mě baví naplno a že zkusím něco nového.
Přičemž DWC systémy mě ohromily nejvíce.
Měl by jsem tady takový set co jsem si předběžně hledal na netu, tak to sem dám a budu rád za jakékoliv připomínky či rady ohledně čehokoliv k tématu.
Dále jsem se chtěl zeptat zda je možné mít umístěný stan a pěstovat v něm rostliny tímto způsobem když bude kolem stanu kolem 0°C v zimě.
Nebo jestli to ovlivní teplotu stanu zevnitř takovým způsobem že radši v zimě jedno kolo vynechat?! Nebo to jednoduše dorovná nějaký termostat?
K tomu nejsem rozhodnutý který DWC systém bude lepší nikde jsem moc recenzí nenašel, taky jsem rozmýšlel mezi těmi cca 20l poty a nebo větší do 150x150 stanu níže uvedeného?
Každopádně předem děkuji za reakce, a jak se to začne dávat do kupy tak se s vámi budu moc rád dělit o své nové zkušenosti. )

LED: https://www.nakupledky.cz/mars-hydr...nRoCnQYQAvD_BwE

Tent: https://www.bestgrow.cz/pestebni-st...-150x150x235cm/

RDWC: https://www.hotchilli.cz/growrilla-...5RoC0sAQAvD_BwE

OR?: https://shop.innovagarden.cz/rdwc-2...MxoCRo4QAvD_BwE


Ahoj,
V zime ti to fungovat nebude ani s termostatom, tym ze musis v stane vymienat vzduch, tak v pripade okolitej teploty nula stupnov, budes mat nula stupnov aj v stane za par minut v pripade zhasnutych svetiel.

Co sa toho RDWC tyka, je to par kyblov a trubiek, svojpomocne si schopny to poskladat za zlomok ceny. Do 150x150 by som daval tych kyblov 9.

Stan by som iny ako greencube uz nekupoval, kovove spojky, kvalitnejsie prevedenie, viac vychytavok.

Old Post 01-06-2020 v 11:35 AM
Johnny Blaze je offline   Profil uživatele Johnny Blaze   Find more posts by Johnny Blaze   Foto galerie člena Johnny Blaze   Click here to Send Johnny Blaze a Private Message   Add Johnny Blaze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vojtěch23
Nový Člen

Karma uživatele Vojtěch23 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 3

Opravdu do 1,5x1,5m 9x pot? :O pokud světlo bude ekvivalent pro hps 800w tak mi přišlo příhodné zvolit jeden pot cca 200w, takto by to vycházelo na jednu rostlinku jen necelých 90w.

Old Post 01-06-2020 v 12:08 PM
Vojtěch23 je offline   Profil uživatele Vojtěch23   Find more posts by Vojtěch23   Foto galerie člena Vojtěch23   Click here to Send Vojtěch23 a Private Message   Add Vojtěch23 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
w_rhino
Stálý Člen

Karma uživatele w_rhino - 9% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 4

Hah ze nula stupnov ved to aj voda v nadrzi by mal hned par stupnov a to ti v ziadnom pripade nebude fungovat uz len ked budes mat velku zimu v boxe voda 15 stupnov uz je zufalo malo ako bubbler ja som pouzival euro prepravky 50 l dve na 120x120 stan
dve diery do veka na kvetinace a dva ventily na vypustenie vody vzduchovac dokopy asi 30 eur a dwc jak vinko takze ak bubler to si urco vyrob sam keby si chcel hentake kyble tak s tym je vacsia papracka ale to tiez spravis za 30 euro a s trou teplotou som riesil ja kedysi tak ked bola velka zima ze som mal dva stany a isli kazda protilahlich 12 hodin a vzdy ten zapnuty box vhanal vzduch z lampy do druhej a naopak ale to som tam mal 10 stupnov a nie 0 a co sa tyka poctom rastlin moj nazor je taky cim viac rastlin tym viac problemov a hlavne ked ich mas v jednej vode . nehovoriac napr ked tam das rozdielnu velkost rastlin alebo genetik takze ide o to len ako rychlo chces zaplnit priestor a ci to chces robit komercne a mat co najkratsiu dobu rastu alebo pre zabavu a nebude ti vadit ze dve rastlinky ti zaplnaju mesiac a pol priestor

Naposledy upravil w_rhino 01-06-2020 v 20:31 PM

Old Post 01-06-2020 v 17:35 PM
w_rhino je offline   Profil uživatele w_rhino   Find more posts by w_rhino   Foto galerie člena w_rhino   Click here to Send w_rhino a Private Message   Add w_rhino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 5

To svetlo je pičovina, slušne povedané a s tými hodnotami to nebude dostatočné ani na 100x100cm stan - počítaj, že osvetliť plochu 150x150 to chce tak 1000W sodík/ 800W LED s vysokovýkonných čipmi, to svetlo nebude ani zďaleka dostačujúce.
V zime ak nedokážeš držať teplotu nad 14 stupňov (v noci) tak ani nerozmýšľaj nad pestovaním. Inak už podľa otázok, ktoré si položil ti radím neísť do RDWC, je to skvelý systém ale kým nerozumieš základom tak nemá zmysel ísť do vecí, ktoré sú podstatne náchylnejšie na akékoľvek pochybenie.

Old Post 01-06-2020 v 21:18 PM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vojtěch23
Nový Člen

Karma uživatele Vojtěch23 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 6

Proč je to světlo pičovina? Podle toho co píšou je to ekvivalent 1000w hps a na YT celkem pěkné výsledky co jsem sledoval. Dále prosím podle čeho usuzujete že nerozumím základům? nikdy jsem ve stanu nepěstil a myslím si že když chci začít tak není špatné se informovat a mít nějaké nedostatky je snad normální když člověk nemá zažité a klade si otázky. Takže děkuji za odpověď ale jak jsem psal jsem rozhodnutý. Stan půjde na místo kde je nonstop pokojová teplota. Doporučíte mi teda nějaké jiné led svícení nad 600w? Jinak za ostatní komentáře děkuji , nad tím diy dwc přemýšlím přece jen zlomek ceny ze lepší než ten předraženej alien tak snad to nějak vykutím.

Old Post 02-06-2020 v 12:14 PM
Vojtěch23 je offline   Profil uživatele Vojtěch23   Find more posts by Vojtěch23   Foto galerie člena Vojtěch23   Click here to Send Vojtěch23 a Private Message   Add Vojtěch23 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
w_rhino
Stálý Člen

Karma uživatele w_rhino - 9% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 7

tak ekvivalent 1000 w to je mozno v reklame hentie prskavky zivote nedosiahnu vykon sodika zapni 1000 a hento a ta tisicka ti vypali oci nehovoriac o sialenych cenach kde by som radsej ked ides dwc si kup kvalitny za to merac ph co ti nepretrzite meria chces investovat hrozne peniaze podla mna

Old Post 02-06-2020 v 13:37 PM
w_rhino je offline   Profil uživatele w_rhino   Find more posts by w_rhino   Foto galerie člena w_rhino   Click here to Send w_rhino a Private Message   Add w_rhino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dalyog
Nový Člen

Karma uživatele Dalyog - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2020
Příspěvků: 12 

Příspěvek č. 8

Do DWC má určitě smysl jít nemyslím si ze by to bylo složitější než hlína.pokud máš nějaké zkušenosti a víš jak pracovat s ph a ec a pořídíš správné vybavení bude to ok

Old Post 02-06-2020 v 15:44 PM
Dalyog je offline   Profil uživatele Dalyog   Find more posts by Dalyog   Foto galerie člena Dalyog   Click here to Send Dalyog a Private Message   Add Dalyog to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 9

RDWC je super systém - odporúčam sledovať chalana z NewYorku - LokiGro na instagrame či YouTube.

Problém s RDWC (a hydro systémami vo všeobecnosti) je, že stačí jedna chyba a môžeš začať odznova. Výkyvy teploty o akých si písal vyššie by ťa proste pripravili o výnos. V hline máš aspoň čiastočnú šancu na nápravu.

Old Post 03-06-2020 v 03:57 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny Blaze
Stálý Člen

Karma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 343  

Příspěvek č. 10

Teplota roztoku je problem. Vsetko ostatne sa da riesit relativne jednoducho a lacno.
Ak si chces skusit nieco nove tak urcite chod do toho a nenehaj sa odradit. Urcite to nezabudni dokumentovat a zdielat snami, myslim si ze nielen ja by som sa rad pozrel na nieco ine ako hlina/kokos.

Old Post 03-06-2020 v 12:57 PM
Johnny Blaze je offline   Profil uživatele Johnny Blaze   Find more posts by Johnny Blaze   Foto galerie člena Johnny Blaze   Click here to Send Johnny Blaze a Private Message   Add Johnny Blaze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dalyog
Nový Člen

Karma uživatele Dalyog - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2020
Příspěvků: 12 

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od Johnny Blaze
Teplota roztoku je problem. Vsetko ostatne sa da riesit relativne jednoducho a lacno.
Ak si chces skusit nieco nove tak urcite chod do toho a nenehaj sa odradit. Urcite to nezabudni dokumentovat a zdielat snami, myslim si ze nielen ja by som sa rad pozrel na nieco ine ako hlina/kokos.
presně tak jak si to osaháš tak to stojí za to a cenou to vyjde levněji než když pestíš v substrátu

Old Post 03-06-2020 v 13:09 PM
Dalyog je offline   Profil uživatele Dalyog   Find more posts by Dalyog   Foto galerie člena Dalyog   Click here to Send Dalyog a Private Message   Add Dalyog to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vojtěch23
Nový Člen

Karma uživatele Vojtěch23 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 12

A k čemu mi přesně bude měření ph nepřetržitě? Mám ph i ec metry essentials. A nemohu u toho být nonstop. Chodím do práce takže většinu času u toho budu trávit až po ní. Měl jsem v plánu kontrolovat ph i ec každý den ručně. Jinak ty led panely mě mrzí že na to máte takové názory. To se fakt nenajde něco slušného na netu do 15k co by fakt pokrylo těch 150x150? Stejně prachy co do toho dám ušetřím na energiich později.

Old Post 04-06-2020 v 06:35 AM
Vojtěch23 je offline   Profil uživatele Vojtěch23   Find more posts by Vojtěch23   Foto galerie člena Vojtěch23   Click here to Send Vojtěch23 a Private Message   Add Vojtěch23 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dalyog
Nový Člen

Karma uživatele Dalyog - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2020
Příspěvků: 12 

Příspěvek č. 13

Tak záleží co budeš mít za hnojky a jak se ti bude posouvat ph a to je lepší si zjistit kolik času ti to vydrží ok

Old Post 04-06-2020 v 06:40 AM
Dalyog je offline   Profil uživatele Dalyog   Find more posts by Dalyog   Foto galerie člena Dalyog   Click here to Send Dalyog a Private Message   Add Dalyog to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dalyog
Nový Člen

Karma uživatele Dalyog - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2020
Příspěvků: 12 

Příspěvek č. 14

Podíval bych se na nějaké silnější CMH

Old Post 04-06-2020 v 06:42 AM
Dalyog je offline   Profil uživatele Dalyog   Find more posts by Dalyog   Foto galerie člena Dalyog   Click here to Send Dalyog a Private Message   Add Dalyog to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 15

Za 15k CZK nemôžeš čakať že osvetlíš priestor 150x150 ledkami, na to proste potrebuješ vyšší rozpočet aj keby si si to staval sám. Mám doma jedno take svetlo ktoré je na podobný priestor úplne ideálne, robil som ho sám a bol som tak na 2000€ za komponenty. Dalo by sa to spraviť aj lacnejšie ale musel by si si to skladať sám.

Old Post 04-06-2020 v 07:46 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Woody
Stálý Člen

Karma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 720  

Příspěvek č. 16

zdar .. mars hydro by som nepovedal hned, ze je pi*ovina lebo daco pod tym vyrast vie .. ale je to skor "hobby hracka" ako dobre svetlo .. a podla toho do akeho prestoru sa chystas, tak sa asi hrajkat nechces .. preco potom setrit na tom asi najpodstatnejsom? .. setril by som asi ako tu spomina DrGrinspoon a teda urobit sam z komponentov co sa da (asi najviac zalezi natom aky je clovek zrucny) .. ved uz len to RDWC su len plastove vedra, rurky, priechodky, cerpadlo a vzduchovanie - vlastne len pospajany bubler to je (ak mi teda z toho neunika nieco podstatne) a ako celok to ma podla mna astronomicku sumu ..
svetlo to iste - su to len ledky, zdroj co ich rozsvieti a hlinik co ich schladi/popripade pc ventilary .. ludia co predavaju hotove svetla to maju len viac ci menej pekne poskladane do celku ale trosku zalezi na pouzitych ledkach - pekne vysledky sa nachadzaju napr. pod Vero29 a tak podobne .. mars hydro ma svetelne spektrum niekde inde a nie nadarmo sa nazyva cinskou diskotekou .. je ale naozaj zaujimave co niekto prezentuje na youtube pod tym svetlom

edit: teraz pozeram, ze tento model co si tu spomenul uz nesvieti ako disco, tak sa uz trosku posunuli ..

i see you bejbe

Naposledy upravil Woody 04-06-2020 v 12:22 PM

Old Post 04-06-2020 v 10:01 AM
Woody je offline   Profil uživatele Woody   Find more posts by Woody   Foto galerie člena Woody   Click here to Send Woody a Private Message   Add Woody to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:58 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3519850 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív