Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Opravdu je tak velký rozdíl v růstu rostliny mezi zeminou/substrátem a hydroponii ?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Jaké pěstební medium upřednostňujete ?
Substrát
Hydroponie
Airoponie
Aquaponie
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
Šmoulí Prd
Stálý Člen

Karma uživatele Šmoulí Prd - 43% PěstitelskáKarma uživatele Šmoulí Prd - 43% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 134 

Dotaz Opravdu je tak velký rozdíl v růstu rostliny mezi zeminou/substrátem a hydroponii ? Příspěvek č. 1

Na youtube jsem našel toto video ( https://www.youtube.com/watch?v=w83yyLUr5-U ) a zarazil mě ten obrovský rozdíl.

Je to opravdu tak, nebo není problém při správně zvoleném substrátu docílit stejných, či lepších výsledku.

Ten kdo nemá zkušenost, tak ať sem prosím nepíše nějaké své domněnky. Chci fakta od zkušených pěstitelů . Díky

Naposledy upravil Šmoulí Prd 10-02-2018 v 11:15 AM

Old Post 10-02-2018 v 10:48 AM
Šmoulí Prd je offline   Profil uživatele Šmoulí Prd   Find more posts by Šmoulí Prd   Foto galerie člena Šmoulí Prd   Click here to Send Šmoulí Prd a Private Message   Add Šmoulí Prd to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 2

Ahoj,
tak rozdiely sú enormné - na aere väčšinou stačí pár dní rastu a prepínaš. Rastliny rastu raketovou rýchlosťou

Old Post 10-02-2018 v 11:30 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Šmoulí Prd
Stálý Člen

Karma uživatele Šmoulí Prd - 43% PěstitelskáKarma uživatele Šmoulí Prd - 43% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 134 

Příspěvek č. 3

To platí pro indoor, ale co venku ?

Old Post 10-02-2018 v 12:27 PM
Šmoulí Prd je offline   Profil uživatele Šmoulí Prd   Find more posts by Šmoulí Prd   Foto galerie člena Šmoulí Prd   Click here to Send Šmoulí Prd a Private Message   Add Šmoulí Prd to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blazini
Stálý Člen

Karma uživatele blazini - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 195 

Příspěvek č. 4

Vonku plati to iste. Bubbler alebo aero je neporovnatelne so substratom. S Nft nemam skusenosti a kokos mi pride velmi podobny do napr biobizz lightmixu co do rychlosti rastu.

Old Post 10-02-2018 v 12:34 PM
blazini je offline   Profil uživatele blazini   Find more posts by blazini   Foto galerie člena blazini   Click here to Send blazini a Private Message   Add blazini to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 5

Ja som to kedysi skúšal porovnať na bazalke v deep water v porovnaní s hlinou a bolo to dosť podobné tomu videu. V hline to šlo podstatne pomalšie. Ak chceš to aero, bubble, deep water,.... tak je podstatné, aby si mal vodu s nízkym ec, /RO, alebo dažďovka/ nakoľko na rozbeh tam ide živný roztok iba tretinovej až polovičnej koncentrácie bežného hydra.
Vonku som šiel zeleninu v NFT a tiež to rástlo rýchlejšie, než v hline.


Jedna otázka je rýchlosť rastu a druhá je chuťová kvalita produktu. Pod
lampou je to hydro chuťovo menej výrazné.

Old Post 10-02-2018 v 12:52 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 6

Musím souhlasit s Odem. Z vlastni zkušenosti můžu zhodnotit pouze rozdíl mezi drip kokosem a půdní mix s organikou, na aeru jsem mel problémy a proto nebudu porovnávat.
Drip s kokosem není špatnej, ale vždy jsem mel problém s výživou, většinou s vápníkem a nevyresili to ani doplňky. Rychlost růstu je stejná jako v nynějším mediu a u dripu je poměrně větší spotřeba hnojiv. Zásadní rozdíl je pro me v kvalitě materiálu. U dripu jsem dělal i třítýdenni proplach a materiál začal mít dobrou chuť az tak po měsíci. V půdě s organikou, je materiál již po usušení úplně na jiným levelu, skvělá chuť.
Tak nějak celkove mi přijde, ze v půdě je mnohem méně problémů. Namicham si substrát a zalivam vodou (RO + kohoutková 4:1), neupravuju prostě jen zalivam a zatím bez problémů. Po třech týdnech jsem zatím ještě nelil hnojiva, jsem zvedavej jak dlouho to dokáže vyživovat pouze supermix s guanokalongem a vermikem. Je to moje druhé kolo s organikou a proto to není úplně směrodatné, ale já jsem velice spokojen. Rostou doslova jako z vody .
Každému samozřejmě sedí něco jiného a je důležité si najít ten správnej systém a naučit se s nim pracovat. Ve vysledku může byt pěst v hlíně mnohem úspěšnější než v hydru.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 10-02-2018 v 17:18 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Negative Creep
Stálý Člen

Karma uživatele Negative Creep - 59% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 227  

Příspěvek č. 7

Hlína je hlína.. pomalá, ale jistotka :-D

And I'm stoned!

Old Post 19-02-2018 v 01:46 AM
Negative Creep je offline   Profil uživatele Negative Creep   Find more posts by Negative Creep   Foto galerie člena Negative Creep   Click here to Send Negative Creep a Private Message   Add Negative Creep to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 8

Mám odzkoušené - Hlínu, Kokos, KokosDrip, NFT, Bubbler.

Teď už jedu všechno jen NFT, protože mi přijde hrozně super, jednoduchý ale geniální. A taky jelikož jsem časově vytížen, tak je to pro mě nejlepší varianta.

V hlíně jsem měl problémy, a v prvním kole kokosu taky, ale 5 kolo v kokosu už jsem měl v malíku. Hlínu jsem jel jen 2x takže nesoudím.

Nicméně kamarád jede hlínu už X let a má krásný modely. Ale když jsem porovnával jeho a moje, tak to moje z kokosu (proplach 10) bylo chuťově znatělně lepší, a stejně tak když jsme dávali ostatním kámošům ochutnat a neřikali co je co. Oba jsme měli klony od Barta.

No a pak když jsem začal hydro, tak to bylo uplně top. Všichni spokojený, nevím jak je to s výnosovkama, protože jedu většinou sladký modely. A myslím, že na tyhle sladký a citrusový modely je nejlepší hydro/aero, protože tam vynikne ta chuť nejlíp. Ale normální modely bych dával asi do substrátu, podle mě nemá cenu pro to pořizovat drahy hydro/aero systém, protože na tý chuti to asi nebude tolik znát.

Za dva týdny mi přijde GH Rainforest , budu na to zakládat nový vlákno, tak uvidím, jak to bude šlapat

Na kolik Vás vyjde založit indoor?

Hydroponický systém NFT - základy

"Kids gonna cry"

Old Post 19-02-2018 v 03:13 AM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:06 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8857440 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív