Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 15 16 17 18 19 »
Autor
Téma 
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 257


Dobrý den, prosím o radu, pěstuji své první kolo pod mým DIY Vero 29 světlem. Asi trochu neuvážeňe jsem zvolil pro růst čip 5000k 70CRI (teď už bych to znova neudělal přečetl jsem si tu od Aleshe, že i na růst se nejlépe osvědčilo 3000K 90CRI). Problém je,že mi kytka vůbec neroste do výšky, má strašně široký a mohutný stonek ale jen se roztahuje do šířky, napadlo mne, že by to ještě mohlo být příliš velkou intenzitou světla, tak jsem trochu snížil. Máte nějaké nápady jak to vyřešit? Děkuji, foto přikládám, více viz mé vlákno, ať to tady nezaplácávám.

P.S.: Vím že modré světlo brání"tahání", také jsem přečetl to výukové vlákno od Aleshe, ale že by až takhle?

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 15-11-2018 v 20:40 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hemp-raider
Stálý Člen

Karma uživatele Hemp-raider - 81% PěstitelskáKarma uživatele Hemp-raider - 81% PěstitelskáKarma uživatele Hemp-raider - 81% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 112 

Příspěvek č. 258


to Krtecek1 - A to je nevyhoda mat kompaktnu kitku pri tomto osvetleni?
V indoore pri nenarocnom pestovani je potrebne dosiahnut co najhustejsiu najstarsiu kitku aby bol kvalitny kvet.
Znizis intenzitu osvetlenia ale nezmenis zasadne pomer cerveneho a modreho ziarenia a problem to nevyriesi len znizis celkove PPFD.
Riesenie je bud doplnit 660nm ledky ako to ma spider-vero alebo frynkov panel. Alebo miesto 5000K pouzit 3000K 90cri COB.
Sam pouzivam 3000K 90cri coby a som nadmieru spokojny ale v kombinacii s ledkami ktore doplnaju chybajuce vlnove dlzky keby nahodou rastlinka potrebovala co COB nema. Pouzivam viac modreho spektra rozlicne vlnove dlzky 400-470nm a je to vynikajuce na rast korenov(velke korene=silna rastlina).

Foto- Nezastrihnuta kitka krasne sa zahustuje a rychlo mozes mat klony bez toho aby si rastlinku donutil kosatiet zastrihom Svetlo China ledky 100W(24W blue-74W red) 40cm od vrchov(30cm spalilo spicky listov).

Old Post 16-11-2018 v 17:56 PM
Hemp-raider je offline   Profil uživatele Hemp-raider   Find more posts by Hemp-raider   Foto galerie člena Hemp-raider   Click here to Send Hemp-raider a Private Message   Add Hemp-raider to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 259


Ahoj, to samozřejmě není a byl to i cíl ,ale tohle mi již přišlo moc...Vypadá to takhle... Intenzitu jsem snížil, protože jiz konečky listů začínali být spálené. A celá kytka se jakoby "krčila před světlem. Napadly mne 2 důvody 1) moc modré a málo červené a s tím opravdu nyní nic neudělám. 2) moc fotonů a tak jsem zkusil vyřešit snížením intenzity.

Děkuji za odpověd, tak aspoň to je zajímavý pokus. Na růst už mám 3* Vero 29 3000k na 1050 ma tak uvidíme jak moc se to vytáhne. Máš někde nějaké vlákno, jak to roste pod tvým světlem?

Příští kolo pojedu i první 4 týdny pod 3000k 90 CRI a schválně to porovnám....

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 16-11-2018 v 18:24 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hemp-raider
Stálý Člen

Karma uživatele Hemp-raider - 81% PěstitelskáKarma uživatele Hemp-raider - 81% PěstitelskáKarma uživatele Hemp-raider - 81% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 112 

Příspěvek č. 260


Ahoj, cekol som tvoje vlakno a uvadzas 60w jeden cip a svietil si 35cm to je podla mna dost ja pouzivam teraz ku China disko100W+2xvero dokopy 50W a COBy su vzdialene 30cm od vrskov.
Takze bud 60w a 50cm nad alebo ubrat vykon a mat to blizsie. Vlakno nemam idem len test koli infekcii na kitkach ci bude box uz ok. A vobec udaje o dnoch a pod neriesim len tie uplne zivotne dolezite potreby

foto- Aj genetika hra urcitu rolu pri vetveni a raste. 100w(blue+red leds)+50(25w+25w vero 3K 90cri)nehnojeno len cista voda.

Old Post 16-11-2018 v 19:48 PM
Hemp-raider je offline   Profil uživatele Hemp-raider   Find more posts by Hemp-raider   Foto galerie člena Hemp-raider   Click here to Send Hemp-raider a Private Message   Add Hemp-raider to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 261


No právě že jsem dokonce svítil jen z 25ti cm jednu dobu, jsem chtěl vidět, jaké to je, když mají modně světla, tak to vidím :-)

Máš to hezký, co máš za genetiku? Já to měl minule pouze na MARS hydro "profi 2 80" 163w při růstu a bylo z toho 120g, tak doufám že to teď nebude horší, tohle mne trochu zneklidnilo. 29. den to přepnu na 3x Vero 29 3000K 90CRI na 1050 ma, tak jsem zvědavej jestli se to vytáhne:-). Genetika DP Think different - ze semínka.

Již to tady nebudu dál zaplácávat, jsi vítán v mém vlákně :-)

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 16-11-2018 v 21:39 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 262

Zdravím, mám jednoduchý dotaz, spíš si chci jen potvrdit svou domněnku. Chci stavět světlo s Vero čipy pro svůj box 90*60 http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=1 a mám dvě varianty. Buď se dvěma čipy na cca 240w dohromady, nebo se třema na cca 210w? Osvítily by dva čipy 60*90? Všem dík za odpověď 😉
Pítr

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 17-11-2018 v 09:17 AM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 263

Na tohle je skvělá série videí na youtube od Growmau5 ja tam i výpočet kolik světla na jakou plochu, výpočet velikosti chladiče, výběr součástek...
https://youtu.be/UlM5uvO7sao

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 17-11-2018 v 09:37 AM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hemp-raider
Stálý Člen

Karma uživatele Hemp-raider - 81% PěstitelskáKarma uživatele Hemp-raider - 81% PěstitelskáKarma uživatele Hemp-raider - 81% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 112 

Příspěvek č. 264

Mne pre predstavu kolko wattov na aku plochu prinesie kolko PPFD pomohlo toto videjko. U mna 100*50 je priblizne pre 750 PPFD okolo 230-260w LED.
https://youtu.be/9vleea-2n18

Old Post 17-11-2018 v 10:27 AM
Hemp-raider je offline   Profil uživatele Hemp-raider   Find more posts by Hemp-raider   Foto galerie člena Hemp-raider   Click here to Send Hemp-raider a Private Message   Add Hemp-raider to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
svijan
Stálý Člen

Karma uživatele svijan - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 265

Mám podobný dotaz jako Pítr90. Kolik COB čipů a na kolik Wattů by jste mi teda doporučili do boxu 90x90

Old Post 28-11-2018 v 20:18 PM
svijan je offline   Profil uživatele svijan   Find more posts by svijan   Foto galerie člena svijan   Click here to Send svijan a Private Message   Add svijan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 266

citace:
Původní příspěvek od svijan
Mám podobný dotaz jako Pítr90. Kolik COB čipů a na kolik Wattů by jste mi teda doporučili do boxu 90x90


4x4 na 36W každý čip

Old Post 28-11-2018 v 20:21 PM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jasse
Stálý Člen

Karma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 180 

Příspěvek č. 267

citace:
Původní příspěvek od DrGrinspoon


4x4 na 36W každý čip


To jako 4x4=16 po 36W což je 576W , nebo myslíš pouze
4 čípy což je 144w.

No v obou případech to byl asi dobrej večerní model ;o)

Biosevia organic hydro grow ,CLU058

Organic coco grow,CLU058

Old Post 29-11-2018 v 05:20 AM
jasse je offline   Profil uživatele jasse   Find more posts by jasse   Foto galerie člena jasse   Click here to Send jasse a Private Message   Add jasse to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 268

citace:
Původní příspěvek od jasse


To jako 4x4=16 po 36W což je 576W , nebo myslíš pouze
4 čípy což je 144w.

No v obou případech to byl asi dobrej večerní model ;o)


Prečo? samozrejme že by na takú plochu stačili 4 cob tak na 80w každý ale ja osobne preferujem radšej cob LED nesmažiť. Mám svetlo s výkonom 1200W, rozdelené na 4 samostatne okruhy, pričom každý okruh je osobitne stmievatelný a funguje to super

Old Post 29-11-2018 v 11:26 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jasse
Stálý Člen

Karma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 180 

Příspěvek č. 269

citace:
Původní příspěvek od DrGrinspoon


Prečo?

Na plochu 0,8m² je skoro šest set wattů plýtvání, a neumím si představit kolik by takovýto bazmek z šestnácti cob musel vážit a jak šílená by s tím byla manipulace. Tu nesmyslnou cenu za něco takového už vůbec, pokud bys to rozdělil na víc částí tak cena bude ještě vyšší a ta manipulace v tak malém stanu nebude o mnoho lepší.

Biosevia organic hydro grow ,CLU058

Organic coco grow,CLU058

Old Post 29-11-2018 v 12:40 PM
jasse je offline   Profil uživatele jasse   Find more posts by jasse   Foto galerie člena jasse   Click here to Send jasse a Private Message   Add jasse to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 270

jasse tak také niečo váži tak 30kg tvl až teraz pozerám že 90x90, čítal som 190x190 (tiež som si hovoril že akýsi čudný rozmer boxu)

Old Post 29-11-2018 v 15:05 PM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hemp-raider
Stálý Člen

Karma uživatele Hemp-raider - 81% PěstitelskáKarma uživatele Hemp-raider - 81% PěstitelskáKarma uživatele Hemp-raider - 81% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 112 

Příspěvek č. 271


Vsetko zalezi od podmienok ked neprihliadame na financie a bud volime kompromis.
Viac COB znamena lepsia efektivita, zivotnost a usetrena vyska boxu.
menej COB jednoduchsia montaz, obsluha a lepsia intenzita na vzdialenost ale viac negativ horsia zivotnost, efektivita a narocnost na vysku boxu.
Priblizne 400W(COB)+- staci na 1mx1m plochu treba prihliadat na celkovu narocnost sila ventilacie kvality vody hnojiv a pouziteho systemu atp.
Pre predstavu kolko by mohol vazit 16COB panel na m2 plochy to vychadza 8kg. Ak by bol rozdeleny na 4 casti zvlast nastavitelne preco nie?
pouzity L profil npr. https://www.ehlinik.cz/hlinikovy-l-...ILS0000101.html

Old Post 29-11-2018 v 22:11 PM
Hemp-raider je offline   Profil uživatele Hemp-raider   Find more posts by Hemp-raider   Foto galerie člena Hemp-raider   Click here to Send Hemp-raider a Private Message   Add Hemp-raider to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 272

Hodně záleží, zda chceš chladit aktivně, nebo pasivně. Já osobně zvolil chlazení pasivní, což počítá s větší hmotností a plochou chladiče, ale zase se nemusíš bát, že ti selže větrák, a nemusíš se s tím montovat. Chladiče jsem koupil z Alibaba.com, 160 mm kulatý a 60 w to v pohodě ochladí, udržím na tom ruku (Vero 29 C 3000 k 90 CRI na 1050 mA).

Jinak nejúčinnější je u Vero 29 typ "C", který dá na 1050mA Právě zmiňovaných 60-70w. Na jiné bych ani nekoukal. Když si to postavíš na míru Tvé skříně, tak nebudeš potřebovat ani optiku a tím pádem dále zvýšíš účinnost, každá optika sníží nemalou měrou PPFD. Snad 8 a více procent, jestli si dobře pomatuji.

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Naposledy upravil Krteček1 30-11-2018 v 15:50 PM

Old Post 29-11-2018 v 22:46 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:04 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 15 16 17 18 19 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
17-02-2018 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani III. - 1011 odpovědí
04-10-2016 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani II. - 1018 odpovědí
21-04-2014 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani I. - 1016 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5330350 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív