Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Názor na mojí první výbavu hydroponie
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Marly
Stálý Člen

Karma uživatele Marly - 56% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 48 

Hydroponie Názor na mojí první výbavu hydroponie Příspěvek č. 1



Jsem úplný zacatecnik ale forum jsem prosel a řídím se podle toho. Ale i tak mám pocit nejistoty ze něco dělám špatně.

Ve stanu mám 25 kytek ( z důvodu ze počítám že mi nějaká umře) po dvou vanach a v každé vaně mám 35l vody. Používám hnojiva advanced hydroponics (celou řadu) v hodně málem množství.

Ph vody je 5.9 a EC 0.8.

Vlhkost 70 -83%

Teplota od 25 -28

Světlo 600w zarivka osram nyní na trafu nastavena na 420.

Pestebni medium je vata a keramzit

Do každého truhliku vedou kapilary poháněne čerpadly.

Světlo nastavene na 19hodin denně a cerpadla jedou hodinu pak 5min pauza a takhle stále dokola.

Používám zvlhcovac ktery je u vetraku aby to rozhanel po celém stanu.


Zalivku ve vanach chci menit 1 za 10dni.

Jediný problém mám tě obcas mi zloutne nějaký list.

Teď mám kytky šestý den ve stanu presunute z pařniku.

Chci se tedy zeptat.. dělám vše správně? Děkuji za odpověď

Po odpovědích příspěvek smažu

Old Post 20-12-2017 v 10:12 AM
Marly je offline   Profil uživatele Marly   Find more posts by Marly   Foto galerie člena Marly   Click here to Send Marly a Private Message   Add Marly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bazito
Stálý Člen

Karma uživatele Bazito - 61% Pěstitelská

Registrován: Feb 2015
Příspěvků: 39  

Příspěvek č. 2

Hodnoty zivneho roztoku jsou ok, vlhkost taky pro růst dobrá. Ty květináče by měly bejt naplněné alespoň z 90% keramzitem. Řízek v rw kostce by měl bejt danej v keramzitu aby nesvitilo na kořeny. Svítit by jsi měl 18/6. Odtah máš zapnutej stále?

Old Post 20-12-2017 v 11:06 AM
Bazito je offline   Profil uživatele Bazito   Find more posts by Bazito   Foto galerie člena Bazito   Click here to Send Bazito a Private Message   Add Bazito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bazito
Stálý Člen

Karma uživatele Bazito - 61% Pěstitelská

Registrován: Feb 2015
Příspěvků: 39  

Příspěvek č. 3

Ještě tu kapilaru nestrkej přímo do té rw kostky. Stačí zapichnou do keramzitu. Když jsem já jel drip tak jsem měl čerpadlo ze začátku zapnuté 15 minut a vypnuté 2 hodiny. Jak kytky pořádně zakorenily tak jsem ho měl 15/15 min

Old Post 20-12-2017 v 11:16 AM
Bazito je offline   Profil uživatele Bazito   Find more posts by Bazito   Foto galerie člena Bazito   Click here to Send Bazito a Private Message   Add Bazito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Marly
Stálý Člen

Karma uživatele Marly - 56% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 4

Díky za odpovědi, dobře přikoupím teda keramzit. odtah zatím nemám.. koupil jsem "turbínu" a po zapojení do zasuvky bouchla a začala divně smrdět (cena byla 1700kc)
zítra pojedu koupit novou a tu "starou" reklamuji a přikoupím teda keramzit.

Omlouvám se za svojí nevědomost ale fakt to dělám poprvé a chtěl jsem se zdržet otravných otázek ,,Green horna"

Výměna zalivky jednou za 10dní je teda ok?
a co ty nažloutlé listy? četl jsem o tom dost ale nevím čeho mají nedostatek.. symptomy jsou často velice podobné a pro lajka jako jsem já je to španělská vesnice a byl bych velice rád aby se mi to hned na první pokus povedlo.

Old Post 20-12-2017 v 20:39 PM
Marly je offline   Profil uživatele Marly   Find more posts by Marly   Foto galerie člena Marly   Click here to Send Marly a Private Message   Add Marly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Marly
Stálý Člen

Karma uživatele Marly - 56% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 5

a když ted snížím z 19hod na 18hod světla, nestane se mi to, že se přepnou do fáze květu?

Old Post 20-12-2017 v 20:41 PM
Marly je offline   Profil uživatele Marly   Find more posts by Marly   Foto galerie člena Marly   Click here to Send Marly a Private Message   Add Marly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 6

Urcite se neprepnou do kvetu, nebo by nemely.

Mas to po technicke strance dobry, jen bych mozna casem zvolil jeden velkej tank (vanu) , lepe se to ohlida nez dva mensi. Preci jen , cim vetsi objem vody tim vetsi ph stabilita.

Naposledy upravil Madical-Strains 21-12-2017 v 18:19 PM

Old Post 20-12-2017 v 22:06 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 7

Čau, dle toho co pises by měly byt kytky ok, ale nejsou. Za 6 dni v hydru by měly byt trochu větší. Dle fotky to vypadá na problém s dusíkem. Měřil jsi EC použité vody? Pokud mas třeba vodu z kohoutku s hodnotou 0,6 bude tebou upravena na 0,8 chudá na živiny. Co strain to jiný požadavky na výživu, co jednu spali může byt pro druhou malo. Zmer vodu a dle toho se zarid, pokud je to možné mrkni jak vypadají kořeny, měly by mít bílou barvu, béžová je ještě OK, hnědé jsou pruser. Jinak růstová perioda je 18h svetlo, ubráním hodiny ti to nenakvete.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 20-12-2017 v 22:59 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Marly
Stálý Člen

Karma uživatele Marly - 56% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 8

kořeny jsou čisté bíle a EC mojí vody z kohoutku odstaté 24hodin je 0.2

Old Post 21-12-2017 v 11:58 AM
Marly je offline   Profil uživatele Marly   Find more posts by Marly   Foto galerie člena Marly   Click here to Send Marly a Private Message   Add Marly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
prysk
Stálý Člen

Karma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 9

Zahrab ty kytky do keramzitu !!! a zasyp po okraj, kapiláru píchni těsně vedle kořínku. Máš to hydro z nádrže do odpadu, nebo ti to koluje?




2011-Autoflower

2011-Balkon+zahrada

2011-Indoor 150w-Satori+Aurora B

2013 - 250W Hydro

2016 - 150W

Old Post 21-12-2017 v 14:08 PM
prysk je offline   Profil uživatele prysk   Find more posts by prysk   Foto galerie člena prysk   Click here to Send prysk a Private Message   Add prysk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Marly
Stálý Člen

Karma uživatele Marly - 56% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 10

Prysk: Koluje mi to dokola

Old Post 21-12-2017 v 21:54 PM
Marly je offline   Profil uživatele Marly   Find more posts by Marly   Foto galerie člena Marly   Click here to Send Marly a Private Message   Add Marly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Marly
Stálý Člen

Karma uživatele Marly - 56% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od prysk
Zahrab ty kytky do keramzitu !!! a zasyp po okraj, kapiláru píchni těsně vedle kořínku. Máš to hydro z nádrže do odpadu, nebo ti to koluje?



Voda mi koluje stále dokola a chytám se zalivku měnit 1 za 10dní.

Old Post 22-12-2017 v 16:21 PM
Marly je offline   Profil uživatele Marly   Find more posts by Marly   Foto galerie člena Marly   Click here to Send Marly a Private Message   Add Marly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 12

Mrkní na můj grow možná ti to pomůže. Mám tam i videa. > http://grower.cz/forum/showthread.p...379#post1119379

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 24-12-2017 v 13:28 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Marly
Stálý Člen

Karma uživatele Marly - 56% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od Mr.MEN
Mrkní na můj grow možná ti to pomůže. Mám tam i videa. > http://grower.cz/forum/showthread.p...379#post1119379



Máš tam jen rady ohledně fáze květu ale bohužel já jsem ještě ve fázi růstu a jsem uplný amatér.. :-/

Old Post 24-12-2017 v 15:20 PM
Marly je offline   Profil uživatele Marly   Find more posts by Marly   Foto galerie člena Marly   Click here to Send Marly a Private Message   Add Marly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 14

A jaký je rozdíl v růstu či květu kromě hnojiv či koncentrace hnojiv?
Mám tedy otázku. Dojel si někdy nějaké kolo ve hlíně. A dobře si sklidil? Prostě sis řekl super můžu zkusit hydro?
Nebo si rovnou šel po hlavě do hydra?

Také nějak nevím proč máš ve vaně 35l? Tam se myslím vejde až 50l možná 60l. Já sám to ani nějak neměřím. Tak že přesně nevím kolik l. Je pravda že ze začátku moc nechlastají. Tak že to zase tak nevadí. Jen 35l bude mírně nad čerpadlem ne?

Také je otázka kolik máš teplotu roztoku? 22 - 24? Pokud jé méně či víc dělá to bordel. Já osobně probublávám roztok vzduchovačem a ještě tam mám jedno čerpadlo navíc které mi prohání vanou roztok. Také je pak jednoduší odčerpat zbytek roztoku. Či proplachovat ke konci květináče.

Také mi voda neteče skoro non-stop. Ale jen asi 3x denně po 15min. Tedy ráno jak se zapne světlo potom uprostřed a na konci jejich dne. Podle velikosti rostlin to pak protáhnu i na 30min.

Také ten keramzit má být až nahoře u stonku a nikdy ti nemají trčet nikde kořeny. Dokonce bych řekl že nemají jít vidět ani ta kostka.

Máš normálně wilmu ne?

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 24-12-2017 v 23:58 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Marly
Stálý Člen

Karma uživatele Marly - 56% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 15

Ahoj, jak jsem již psal jsem uplný amatér a nevypěstoval jsem nikdy nic kromě 2 kytek ve skříni když mi bylo 16let což už bude pár let na zpátek ale předtím jsem neměl vůbec žádnou výbavu a za měsíc to chcíplo..
Jen jsem se do toho teď zabořil a i přes počáteční neuspěchy mě to celkem baví.

Teplotu roztoku neměřím ani zatím nemám čím ji měřit ale to teda napravím.

Vzduchovač jsem koupil ale skoro každý mi řekl že to je špatná věc protože mění PH vody.

Co se týče vody tak jsem to změnil na 20min vyplé a 20min zaplé protože to prý nejde přelít.

Jinak keramzit už jsem doplnil na popud jiného uživatele co mi vynadal tak jsem koupil 50L keramzitu proplachl ho dukladně studenou vodou ve vaně abych ho zbavil nečistot a vložil ho do květináčů.

A ano je to Wilma

Jsem velice rád za každou radu

Naposledy upravil Marly 25-12-2017 v 11:37 AM

Old Post 25-12-2017 v 11:27 AM
Marly je offline   Profil uživatele Marly   Find more posts by Marly   Foto galerie člena Marly   Click here to Send Marly a Private Message   Add Marly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
prysk
Stálý Člen

Karma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% PěstitelskáKarma uživatele prysk - 73% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 16

Jo a tu vodu nech týct furt




2011-Autoflower

2011-Balkon+zahrada

2011-Indoor 150w-Satori+Aurora B

2013 - 250W Hydro

2016 - 150W

Old Post 25-12-2017 v 13:18 PM
prysk je offline   Profil uživatele prysk   Find more posts by prysk   Foto galerie člena prysk   Click here to Send prysk a Private Message   Add prysk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:52 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7858630 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív