Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Regulace otáček/teploty v boxu.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Shock168
Stálý Člen

Karma uživatele Shock168 - 56% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 80  

Obecné Regulace otáček/teploty v boxu. Příspěvek č. 1

Zdar,
Pročetl jsem x různých příspěvků na toto téma, ale nikdy jsem nenašel nějakou dobrou odpověď,..
Mám venťas TD Mixvent 500/160 a HPSku 600w na květ 400 růst a na úplný začátek 250 chtěl bych regulovat výkon venťasu pomoci teploty v boxu rozpočet mám circa 1000kč. Dokázal by mi někdo poradit ? Prosím odpovědi typu žárovka atd.. Si nechte to už mám dávno za sebou :-D měl jsem na mysli: http://www.nejgrow.cz/fancontroller-s-termostatem-6-5a/
Nebo něco na podobný smysl

Má s tím někdo zkušenost a s jakým ventas to kdo ma popř jaký regulátor nejlíp s termostatem.
Dík borci

Old Post 19-12-2017 v 09:59 AM
Shock168 je offline   Profil uživatele Shock168   Find more posts by Shock168   Foto galerie člena Shock168   Click here to Send Shock168 a Private Message   Add Shock168 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blazini
Stálý Člen

Karma uživatele blazini - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 195 

Příspěvek č. 2

Podla mna zbytocnost. Lepsie je ventilator nehat ist na plny vykon a regulovat teplotu v celej miestnosti kde mas box. Ak to chces koli napr. zime v miesnosti a dufas ze si dvihnes teplotu v boxe svetlom tak v noci ked je svetlo vypnute by ti termostat vypol vetrak uplne a za par hodin by si mal 100% vlhkost=plesen.

Old Post 19-12-2017 v 11:14 AM
blazini je offline   Profil uživatele blazini   Find more posts by blazini   Foto galerie člena blazini   Click here to Send blazini a Private Message   Add blazini to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shock168
Stálý Člen

Karma uživatele Shock168 - 56% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od blazini
Podla mna zbytocnost. Lepsie je ventilator nehat ist na plny vykon a regulovat teplotu v celej miestnosti kde mas box. Ak to chces koli napr. zime v miesnosti a dufas ze si dvihnes teplotu v boxe svetlom tak v noci ked je svetlo vypnute by ti termostat vypol vetrak uplne a za par hodin by si mal 100% vlhkost=plesen.


Jojo akorát trochu si mě nepochopil co jsem přesně chtěl, venťas bych nastavil zhruba na polovinu třičtvrte výkonu jednak 550m3 na 250w je v zimě podle me zbytecné jednak hluk, spotřeba, + vlhkost c místnosti mám 35-40% max i když byl stan tak pres 50 to nešlo snad nikdy.

Old Post 19-12-2017 v 12:01 PM
Shock168 je offline   Profil uživatele Shock168   Find more posts by Shock168   Foto galerie člena Shock168   Click here to Send Shock168 a Private Message   Add Shock168 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bucket
Nový Člen

Karma uživatele Bucket - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2017
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 4

No, nerad to říkám, ale měl sis koupit ventilátor s termostatem. Já mám Prima Klima a funguje parádně. Nastavíš, minimální výkon a pak jen maximální teplotu. Jinak řešení jak psal kolega nahoře, korigovat teplotu v celé místnosti. Viděl jsem i že se prodávají termostaty zvlášť tedy aspoň k Prima Klima. Jestli to mají i jiní výrobci, to netuším. Ale do 1000kč, si myslím se vejdeš jen v případě, že by sis to postavil sám.

Old Post 19-12-2017 v 12:44 PM
Bucket je offline   Profil uživatele Bucket   Find more posts by Bucket   Foto galerie člena Bucket   Click here to Send Bucket a Private Message   Add Bucket to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shock168
Stálý Člen

Karma uživatele Shock168 - 56% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 5

Přesně jsem myslel ze taky koupim s termostatem jenže nabídla se mi výhodná koupě tohotu .. I kdyby to mělo stát 2tis tak to musím koupit :-) to co jsem dával v odkazu by nefungovalo ? Pokud někdo řešil tenhle problém a vyřešil chtěl bych postup dik borci.

Old Post 19-12-2017 v 13:45 PM
Shock168 je offline   Profil uživatele Shock168   Find more posts by Shock168   Foto galerie člena Shock168   Click here to Send Shock168 a Private Message   Add Shock168 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bucket
Nový Člen

Karma uživatele Bucket - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2017
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 6

No, já těm levnějším regulátorům moc nevěřím. Kupoval jsem tento:
Regulátor

Po 3 dnech šel do koše.
Umřel po 3 dnech. Kvalita zpracování jak od číňana za 5 dolarů. No, asi to ten číňan i vyrobil.

Nic,méně to co jsi dával do odkazu ty, by fungovalo. ale popravdě, myslím si že to bude stejná kvalita, jako ten co jsem měl já. ale řekl bych že poslouží, minimálně než bude na lepší.
Asi bych volil tento produkt:

Regulátor

Pokud tedy nemáš kačky, vem co se nabízí a později, pokud se ti bude dařit, si můžeš dovolit i něco jiného.

Old Post 19-12-2017 v 14:03 PM
Bucket je offline   Profil uživatele Bucket   Find more posts by Bucket   Foto galerie člena Bucket   Click here to Send Bucket a Private Message   Add Bucket to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 7

Pokud se bude jednat o triakovy regulátor, jsou to veškeré levnější varianty, příprav se na to, ze bude ventas při stahnutym výkonu vrcet. Záleží na ventasu, nekterej věci víc nekterej min a upřímně je to neprijemny víc než ventas na plny koule. Ty co nevrcej nemají plynulou, ale několika stupňovou regulaci. Mám pocit ze je to snad transformatorovy regulátor, ale jsou tak okolo trojky. Někde je to tu na fóru už reseny. Nejsem elektrikář, snad se ti k tomu vyjádří nekdo povolanejsi.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 19-12-2017 v 19:22 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shock168
Stálý Člen

Karma uživatele Shock168 - 56% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od Bucket
No, já těm levnějším regulátorům moc nevěřím. Kupoval jsem tento:
Regulátor

Po 3 dnech šel do koše.
Umřel po 3 dnech. Kvalita zpracování jak od číňana za 5 dolarů. No, asi to ten číňan i vyrobil.

Nic,méně to co jsi dával do odkazu ty, by fungovalo. ale popravdě, myslím si že to bude stejná kvalita, jako ten co jsem měl já. ale řekl bych že poslouží, minimálně než bude na lepší.
Asi bych volil tento produkt:

Regulátor

Pokud tedy nemáš kačky, vem co se nabízí a později, pokud se ti bude dařit, si můžeš dovolit i něco jiného.


Jestli mi bude na tom mém venťasu fungovat a venťas nebude nějak extremně bzučet nebo vydávat kdejaké zvuky tak bych si na něho pošetřil kvalitu už na nějake urovni snad bude

Old Post 19-12-2017 v 20:05 PM
Shock168 je offline   Profil uživatele Shock168   Find more posts by Shock168   Foto galerie člena Shock168   Click here to Send Shock168 a Private Message   Add Shock168 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shock168
Stálý Člen

Karma uživatele Shock168 - 56% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 9

Chlapi, máte někdo teda ten regulátor co doporučoval Bucket?
https://www.bio-farm.cz/termostaty-...malnich-otacek/
Nebo vyzná se někdo v tom jestli s tímhle bude venťas bzučet nebo ne ? a jeslti to bude fungovat ? Díky

Old Post 19-12-2017 v 20:09 PM
Shock168 je offline   Profil uživatele Shock168   Find more posts by Shock168   Foto galerie člena Shock168   Click here to Send Shock168 a Private Message   Add Shock168 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bucket
Nový Člen

Karma uživatele Bucket - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2017
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 10

No, hledal jsem ten tvůj ventilátor. A píšou zde:

" Regulace otáček
U střídavých motorů s dvojím vinutím (TD 160–350) se otáčky přepínají ve dvou stupních pomocí regulátorů REGUL 2 nebo COM 2 nebo změnou napětí regulátory REB (plynulá regulace) nebo REV (pětistupňová regulace). U motorů s trojím vinutím (TD 500 – TD 2000) se otáčky přepínají ve třech stupních pomocí regulátorů COM 3 nebo INT 4P nebo lze použít regulaci změnou napětí regulátory REB (plynulá regulace) nebo REV (pětistupňová regulace). . TD 4000 a 6000 se dají regulovat pouze změnou napětí. TD 4000 a 6000 TRIF se dají regulovat změnou napětí nebo frekvenčními měniči. TD-T s jedním vinutím a vestavěným doběhem nelze regulovat."

Navíc u toho regulátoru píšou "Používat až od 30% výkonu, jinak hrozí přehřívání ventilátoru."

Jakože já myslím že to pojede. No zkus to, když to nepojede, tak ho vrať do 14ti dnů.

Naposledy upravil Bucket 20-12-2017 v 08:55 AM

Old Post 19-12-2017 v 22:28 PM
Bucket je offline   Profil uživatele Bucket   Find more posts by Bucket   Foto galerie člena Bucket   Click here to Send Bucket a Private Message   Add Bucket to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Samulele
Stálý Člen

Karma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 462  

Příspěvek č. 11

tento regulátor je bomba http://www.kleckashop.cz/davin-dv-1...u-s-termostatem
mám silnejšiu verziu http://www.kleckashop.cz/davin-dv-1...u-s-termostatem .. nehučí absolútne nič, vyskúšané na rôznych ventilátoroch typu ufo a ulita a super skúsenosť, dlhá životnosť...


Pálenka už z kdeakého chlapa urobila kokota...

Old Post 20-12-2017 v 08:19 AM
Samulele je offline   Profil uživatele Samulele   Find more posts by Samulele   Foto galerie člena Samulele   Click here to Send Samulele a Private Message   Add Samulele to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shock168
Stálý Člen

Karma uživatele Shock168 - 56% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 12

Dík borci, tak teda zkusim koupit, ten co jste mi doporučili při nejhorším to vrátím.
Pak nápisů echo.

Old Post 20-12-2017 v 09:07 AM
Shock168 je offline   Profil uživatele Shock168   Find more posts by Shock168   Foto galerie člena Shock168   Click here to Send Shock168 a Private Message   Add Shock168 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
orome9
Stálý Člen

Karma uživatele orome9 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 35  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od L1st3r
Pokud se bude jednat o triakovy regulátor, jsou to veškeré levnější varianty, příprav se na to, ze bude ventas při stahnutym výkonu vrcet. Záleží na ventasu, nekterej věci víc nekterej min a upřímně je to neprijemny víc než ventas na plny koule. Ty co nevrcej nemají plynulou, ale několika stupňovou regulaci. Mám pocit ze je to snad transformatorovy regulátor, ale jsou tak okolo trojky. Někde je to tu na fóru už reseny. Nejsem elektrikář, snad se ti k tomu vyjádří nekdo povolanejsi.


presne tak. všechny triakový regulátory vrčej a je to horší jako ventilátor na plný koule... naopak, drahší, transformátorový regulátory nehučej vúbec a mají regulaci ne plynulou ale více-stupnovou.....

- dokonce značkový odtah Prima klima 125 s plynulou regulácí a snímačem teploty hučí pri regulovaní otáček..., ten PK 125 co má 2-stupnovou regulaci otáčok nehučí... (vyskoušeno)

Old Post 20-12-2017 v 21:52 PM
orome9 je offline   Profil uživatele orome9   Find more posts by orome9   Foto galerie člena orome9   Click here to Send orome9 a Private Message   Add orome9 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blazini
Stálý Člen

Karma uživatele blazini - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 195 

Příspěvek č. 14

Ano vrcia riadne a udajne aj namahaju motor cim znizuju jeho zivotnost. Osobne si myslim ze ta uspora par desiatok korun mesacne za to vobec nestoji. V Shockovom pripade by som radsej kupil VKO 125 180m3 za 4 stovky a pri raste s 250w pouzival to.

Old Post 20-12-2017 v 22:07 PM
blazini je offline   Profil uživatele blazini   Find more posts by blazini   Foto galerie člena blazini   Click here to Send blazini a Private Message   Add blazini to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shock168
Stálý Člen

Karma uživatele Shock168 - 56% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 15

Kurna, asi fakt koupim nějakej slabší odtah, a ten nechám jen jak budou tropy, nebo 600w. nebo nebude vzládat vlhkost.

Old Post 20-12-2017 v 22:29 PM
Shock168 je offline   Profil uživatele Shock168   Find more posts by Shock168   Foto galerie člena Shock168   Click here to Send Shock168 a Private Message   Add Shock168 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:45 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
29-11-2018 - Rada teploty v boxu - 6 odpovědí
28-02-2016 - Regulace otáček - 16 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6260760 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív