Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » LED panel 70W(Luxeon EX + Cree XP-E)
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
medojed
Nový Člen

Karma uživatele medojed - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 2  

Nápad LED panel 70W(Luxeon EX + Cree XP-E) Příspěvek č. 1


Zdravím, chtěl bych se podělit o svoji zkušenost s pěstováním pod LED.
Asi dva roky zpátky jsem chtěl do male skříně LED panel. Komerční řešení se mi nezdály (málo účinné diody, předraženost...). Navíc jsem chtěl mít možnost ovlivňovat jednotlivé barvy diod zvlášť a tak DIY byla jediná možnost.

LED panel jsem nakonec zrealizoval:
34x Luxeon ES (Depp Red, Royal Blue, White, poměry si bohužel nepamatuju)
8x Cree XP-E (Red)

Ledky jsou našroubovány na 4mm tlustém hliníkovém plátu, mezi nimi a plátem je teplovodivá pasta.

Napájení pomocí 80W adaptéru k notebooku + proudové drivery MeanWell (8x 700mA)

Hliníkový plát měl být chlazen dvěma 12cm ventilátory, ale nakonec to díky masivnímu kusu hliníku nebylo potřeba.

_________________________________________________________

Celý system jsem původně zamýšlel ovládat pomocí vlastního časového spínače z arduina, kde by šla ovládat každá barva ledek zvlášť (+ fce postupné snižování času určený počet dní při přechodu na květ). K tomu jsem se bohužel nedostal, protože po prvním kole pěstování jsem se odstěhoval a pěstování indoor už u mě nepřichází v úvahu.

První a jediné kolo s tímto panelem (zároveň mé první a poslední indoor kolo) jsem odjel s nedokončeným kontrolerem, který ovládal pouze všechny barvy najednou. Výsledek byl vzhledem k nulovým zkušenostem a pochybným řezům (kytky vytvářeli trojlístky) ucházející.

_________________________________________________________

Dneska jsem dělal pořádek v byte a natrefil na panel. Láká mě samotné světlo vč. kontroleru dokončit, ale vzhledem k tomu, že sám pro něj nebudu mít využití se ptám - bylo by ve výsledku vč. kontroleru prodejné?
Případně je tady někdo, kdo by se toho chopil, nebo odkoupil v současném stavu?
Nebo napadá někoho, jak by se to celé dalo využít, co by se z toho dalo postavit?

Old Post 19-10-2016 v 21:44 PM
medojed je offline   Profil uživatele medojed   Find more posts by medojed   Foto galerie člena medojed   Click here to Send medojed a Private Message   Add medojed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medojed
Nový Člen

Karma uživatele medojed - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 2


Přikládám další foto

Old Post 19-10-2016 v 21:47 PM
medojed je offline   Profil uživatele medojed   Find more posts by medojed   Foto galerie člena medojed   Click here to Send medojed a Private Message   Add medojed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ccerdo
Nový Člen

Karma uživatele ccerdo - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 3

Zdar, zajímá mě jak Ti to všechno chodí(schema by nebylo na škodu), máš-li více fotek z konce pěstu. Chtěl bych ubastlit něco podobného, ale malinko jinak. Ozvi se nick seznam. Dík Jurek

Old Post 04-12-2017 v 18:51 PM
ccerdo je offline   Profil uživatele ccerdo   Find more posts by ccerdo   Foto galerie člena ccerdo   Click here to Send ccerdo a Private Message   Add ccerdo to your buddy list     Navštiv homepage uživatele ccerdo! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:32 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6485980 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív