Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » GHE Aeroflo - rostlinkám se nějak nedaří
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Fakesteak
Nový Člen

Karma uživatele Fakesteak - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 19 

GHE Aeroflo - rostlinkám se nějak nedaří Příspěvek č. 1

Ahoj, pořídil jsem si řízky z Vídně a očividně není něco v pořádku. Nemá někdo tušení co se s něma začalo dít ? Začali viset dolů a žloutnou pomalu odspodu. Ph držím 5,8 - 6,2 , EC 1,5 teplota vzduchu byla 32- 34 stupňů, tak momentálně vychlazuji stan klimatizací na 28, odtah bere hodně vlhkosti, momentálně je na 35%, protože svítím 3x 600 w, když jsem viděl jak jsou na tom špatně radši jsem ubral světla na 3x 400w, jeden dva dny a půlka rostlin chcípne, děkuji vám za rady.

Naposledy upravil Fakesteak 23-01-2018 v 16:06 PM

Old Post 23-01-2018 v 15:52 PM
Fakesteak je offline   Profil uživatele Fakesteak   Find more posts by Fakesteak   Foto galerie člena Fakesteak   Click here to Send Fakesteak a Private Message   Add Fakesteak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fakesteak
Nový Člen

Karma uživatele Fakesteak - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 19 

Příspěvek č. 2

Fotografie nešli nahrát do příspěvku, tak zasílám alespoň tady, jedna ukazuje původní stav rostlin a druhá po týdnu. http://leteckaposta.cz/567472340

Old Post 23-01-2018 v 16:14 PM
Fakesteak je offline   Profil uživatele Fakesteak   Find more posts by Fakesteak   Foto galerie člena Fakesteak   Click here to Send Fakesteak a Private Message   Add Fakesteak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 3

fotky viz http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=77525

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 23-01-2018 v 16:25 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Filliir
Stálý Člen

Karma uživatele Filliir - 67% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 4

Cauves, mas hodne vysoke ec. Na aero bych byt tebou dal 0,6-0,7. Pokud bych videl ze se jim daří zkusil bych pridat, pomaličku zvysovat k 1.1. Ted jedu bublery a tam mam max 0,9. V aeru jsem to drzel podobně jen jsem v nejvetsim kvetu mel az 1,3 ec. Na prcky jsem na start daval max 0,5 a postupne pridaval.... Dalsi vec je teplota roztoku, muzes mit vysokou. Pri teplote 28 v boxu bych se nedivil kdyby byla pres 25. Coz je hodne, podle mych zkusenosti je max 22. Pri 23 se to dalo ukocirovat s pouzitim peroxidu. Ten jsem pouzival i pri zvykani novych rezu. Nicmene abych furt nemlel: moje rada: vymen roztok a namichej jim ec okolo 0,5 s korenakem a ph 5,6-5,8. Pokud mas doma peroxid dej jim 3ml na 10 l roztoku.... uvidis jak budou reagovat, svetla nech ztlumene dokud se nevzpamatuji, teplotu v boxu zkus dostat okolo 25 a postrikuj vodou listy. Rovnou rikam, fotky jsem nevidel.Muze v tom byt neco jineho. Ja mel i velky problem s tim ze jsem mel neustale mokrou vatu A zacali mi zahnivat korinky ale ty byly sotva viditelne. Myslim ze to u Vídně nehrozi a nedostatek vzduchu je u aera nesmysl....

Nekdo to tady psal a je to receno presne, jen uz nevim kdo. : je to jako by si byl dehydrovany a nekdo te nutil pit slanou vodu...

Old Post 23-01-2018 v 17:00 PM
Filliir je offline   Profil uživatele Filliir   Find more posts by Filliir   Foto galerie člena Filliir   Click here to Send Filliir a Private Message   Add Filliir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od Filliir
Cauves, mas hodne vysoke ec. Na aero bych byt tebou dal 0,6-0,7. Pokud bych videl ze se jim daří zkusil bych pridat, pomaličku zvysovat k 1.1. Ted jedu bublery a tam mam max 0,9. V aeru jsem to drzel podobně jen jsem v nejvetsim kvetu mel az 1,3 ec. Na prcky jsem na start daval max 0,5 a postupne pridaval.... Dalsi vec je teplota roztoku, muzes mit vysokou. Pri teplote 28 v boxu bych se nedivil kdyby byla pres 25. Coz je hodne, podle mych zkusenosti je max 22. Pri 23 se to dalo ukocirovat s pouzitim peroxidu. Ten jsem pouzival i pri zvykani novych rezu. Nicmene abych furt nemlel: moje rada: vymen roztok a namichej jim ec okolo 0,5 s korenakem a ph 5,6-5,8. Pokud mas doma peroxid dej jim 3ml na 10 l roztoku.... uvidis jak budou reagovat, svetla nech ztlumene dokud se nevzpamatuji, teplotu v boxu zkus dostat okolo 25 a postrikuj vodou listy. Rovnou rikam, fotky jsem nevidel.Muze v tom byt neco jineho. Ja mel i velky problem s tim ze jsem mel neustale mokrou vatu A zacali mi zahnivat korinky ale ty byly sotva viditelne. Myslim ze to u Vídně nehrozi a nedostatek vzduchu je u aera nesmysl....

Nekdo to tady psal a je to receno presne, jen uz nevim kdo. : je to jako by si byl dehydrovany a nekdo te nutil pit slanou vodu...


Amen!

to ec na začátku se neboj ještě níž, zakoření mnohem rychleji. EC 0.25 čistejch hnojiv je ideal prních pár dní.

Nemam rád moc psaní a všechno co bych napsal najdeš zde v threadech tohohle týpka: http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=67533

Ať se daří

EDIT: teď jsem mrknul na fotky, tohle už hned vyhoď a rozjeď nový.

Old Post 23-01-2018 v 17:57 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fakesteak
Nový Člen

Karma uživatele Fakesteak - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 19 

Příspěvek č. 6

Vysokým EC až za takový fatální výsledek určitě nemůže, v minulosti bez problému. U mě je horší, že nepoužívám osmozu a z vodovodu mi teče 0,7 EC tudíž tvrdá voda. Mám podezření, že mi tam vznikla kořenová plíseň kvůli vyšším teplotám. JSem rostlinu vytáhl a celkem jí smrdí kořeny a moc nerostou, a to je v roztoku dost kořeňáku. Propříště to vyřeším průtokovým ochlazovačem, ale teď to zkusím zachránit peroxidem a fungicidem.
Byl jsem teď v lékárně na litr, tak ho tam začnu postupně dávkovat. Měl jsem je přeplé už na květ, ale dal jsem je zpět na růst, ať se co nejdřív vzpamatují. Nechce se mi 200 € jen tak vyhodit.

Old Post 23-01-2018 v 18:44 PM
Fakesteak je offline   Profil uživatele Fakesteak   Find more posts by Fakesteak   Foto galerie člena Fakesteak   Click here to Send Fakesteak a Private Message   Add Fakesteak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od Fakesteak
Vysokým EC až za takový fatální výsledek určitě nemůže,


určitě může + čim dýl tohle potáhneš, tim víc tě to bude stát, ale to je tvoje věc a potřebuješ nutně osmozu.

Old Post 23-01-2018 v 18:57 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Filliir
Stálý Člen

Karma uživatele Filliir - 67% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 8

Chces poradit a pak rikas ze to tak neni. Ec 1.5 je na aero vysoke v kazdem pripade. V tom pripade sezen jiny zdroj vody nebo zmen zpusob pestu. Jestli to smrdi tak je to ten dalsi duvod co jsem psal a to je teplota. Respektive se ti zkazil roztok. Takze ho vylej, peroxidem vycisti nadrze a nech chvili kolovat aby si vycistil system. Teplotu roztoku můžeš ted srazit, zmrazenyma petkama.... General hydro.... by nemeli mit problem. Tak zkus pridat peroxidu jak jsem uz psal, brani mnozeni bakterii....
R
Bohuzel nevim jak na tom jsou ale vim od sebe ze zachranit se da temer vse. Jen na tom ztratis hromadu casu. Ale asi bych to zkusil.....

Old Post 23-01-2018 v 19:01 PM
Filliir je offline   Profil uživatele Filliir   Find more posts by Filliir   Foto galerie člena Filliir   Click here to Send Filliir a Private Message   Add Filliir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Filliir
Stálý Člen

Karma uživatele Filliir - 67% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 9

Pokud se můžu zeptat kolik stal kousek v te Vidni? Premyslel jsem o toM, ale kdyz pripoctu cestu, kterou bych teda mohl spojit s rodinným vyletem. Porad nevim jestli se to aspon priblizuje rentabilite...

Old Post 23-01-2018 v 19:04 PM
Filliir je offline   Profil uživatele Filliir   Find more posts by Filliir   Foto galerie člena Filliir   Click here to Send Filliir a Private Message   Add Filliir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fakesteak
Nový Člen

Karma uživatele Fakesteak - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 19 

Příspěvek č. 10

Nechám tomu pár dní, a jestli se to nezlepší, tak začnu od začátku i s peroxidem. Největší problém je ta teplot v nádrži. Jestli se chceš mrknout, jak bídně na tom jsou můžeš mrknout tady http://leteckaposta.cz/567472340. Cenově je to 10 € za kus, pokud si jich vezmeš víc, tak jsou ochotni dát lepší cenu. I výběr je rozmanitý, takže můžu jen doporučit.

Old Post 23-01-2018 v 19:19 PM
Fakesteak je offline   Profil uživatele Fakesteak   Find more posts by Fakesteak   Foto galerie člena Fakesteak   Click here to Send Fakesteak a Private Message   Add Fakesteak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 11

Souhlasím s Gausem, vyhodit. Budeš se dupat a pokud jsi začátečník, tak to jen tak nevyřešís.
EC v aeru nad 1,5 snesou jen určité odrůdy. K tomu vysoká teplota roztoku = zabiják.

Old Post 23-01-2018 v 19:24 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 12

kup osmozu a chiller a když budeš zhruba dělat to, co dělá týpek v threadu který jsem ti postnul tak to hazí slusny bomby mam DE gavitu a 50. den kosim killerqueenu granaty jak hlava. jo a taky vyres tu teplotu, konstantní klima je na prvním miste!!

Old Post 23-01-2018 v 19:33 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fakesteak
Nový Člen

Karma uživatele Fakesteak - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 19 

Příspěvek č. 13

Dělám už v tom druhým rokem, jen před tím jsem měl jiný systém, který tu nádrž měl lépe umístěnou, tudíž se tak neohřívala. Zrovna jsem si objednal průtokový ochlazovač, tak věřím, že s ním se to už nestane, protože mám problém udržet teplotu pod 28 stupni. Mám tam odtahový větrák 480 metrů krychlových za hodinu, který teplotu drží okolo 30 stupňů a navíc vytahuje veškerou vlhkost v době růstu. Mám tam dvě zvlhčovačky o celkovém odparu neceloho půl litru vody každou hodinu a vlhkost nepřesáhne 45%. Jediná záchrana je ta klimatizace, ale 2 kW další, to už se v té elektrice odrazí.

Old Post 23-01-2018 v 19:53 PM
Fakesteak je offline   Profil uživatele Fakesteak   Find more posts by Fakesteak   Foto galerie člena Fakesteak   Click here to Send Fakesteak a Private Message   Add Fakesteak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Filliir
Stálý Člen

Karma uživatele Filliir - 67% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 14

Ajaj, ted uz jsem je videl. No nicmene chapu ze pokud si jel pro rezy do Vídně, asi nemas pořádného matkare a problemy se sháněním. Takze je predstava shánění a zarizovani noveho dost desiva. Nicméně, jsou uz vetsi takze by to jeste rozdychat mohli. Mas par moznosti: Rozhodne cely system prozen peroxidem, kytky vyndej a dej tam poradnej náser a nech kolovat. Pak nekolikrat vymen vodu. To budes muset udelat v kazdem pripade... Pro dalsi pouzivani dokup do nadrze vzduchovani, nevim jak mas velkou nadrz ale cim vetsi tim lepsi. Jasne neresi to problem teploty ale pomaha to okyslicovat rezervoar a aspon trochu oddalit zkazeni roztoku. Pri tvem systemu uz se prutokovy chladic ztrati, myslim financne takze do budoucna urcite....ted to res aspon tema petkama a vzduchem...

To jsou veci ktere musis nezbytne udelat....

Pak jsou ty moznosti:
1) vem to, zlikviduj a sezen nove bud semena nebo pockej jestli nekdo nenabidne. Popripade mam super kluka z jizni moravy ktery do 14dnu připraví to co ma v nabídce kdyztak PM...

2)udelej vse predchozi, porid neco proti korenove plisni a pokus se. Aby ti to nepoustelo vodu primo na rw kostky. Namichej jim to co ti tece z kohoutku nech okyslicit a parkrat kolovat. Pak pridej peroxid zas kolovat, pak pridej hnojiva, zacni korenakem pak tim co obsahuje hlavne dusik a pak zbytek. Tim domichej max 0.3ec navic.
Pockej co se vzpamatuje a chcipaky vyhod. Zbytek roztahej aby si vyplnil prostor.... (To bych volil ja)
Kazdopadne si myslim, ze si prepinal dost brzo. Ja bych jeste lamal a stipal (jsem sadista)

Old Post 23-01-2018 v 20:06 PM
Filliir je offline   Profil uživatele Filliir   Find more posts by Filliir   Foto galerie člena Filliir   Click here to Send Filliir a Private Message   Add Filliir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od Fakesteak
Mám tam odtahový větrák 480 metrů krychlových za hodinu, který teplotu drží okolo 30 stupňů a navíc vytahuje veškerou vlhkost v době růstu. .


no tak to je superzoufale malo, to sotva staci na jedno sestikilo, potrebujes tak 4x víc a nemuzes mit problém uchladit. bez vlhkosti se obejdes. S peroxidem nesouhlasim, nalejt tam peroxid a na nej korenak je blbost pač korenaky ve sve podstate jsou prave o rhizo a myko bakteriich který tim akorát vykosis.

citace:
Původní příspěvek od Filliir
A zacali mi zahnivat korinky ale ty byly sotva viditelne. Myslim ze to u Vídně nehrozi a nedostatek vzduchu je u aera nesmysl....


jaja to mi dělalo taky a taky jsem si myslel ze zahnivaji,ale je to stále moc vysokým EC (0.5) nekterym se to proste vůbec nelibi na zacatek. od doby co startuju 0.2-3 tak mám 99% uspesnost.

Naposledy upravil Gauss 23-01-2018 v 20:40 PM

Old Post 23-01-2018 v 20:27 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Filliir
Stálý Člen

Karma uživatele Filliir - 67% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 16


Odtah je malo, potrebujes hlavne srazit teplotu.
To gaus: ec ti vysvetli vzhled spaleneych korenu. Nicmene zápach uz ti ec neudela. To je proste hniloba, s peroxidem mas svym zpusobem pravdu, nicmene ti nezlikviduje vse potrebne co tam nalejes, pokud ho tam teda nelejes po litrech. Uzivam stejne davkovani i v bubleru a to jest 3ml na 10 litru a takhle vypadaji koreny po 12 dnech od presazeni. Kohoutek +korenak plagron.... snad ta fotka klapne Nechci se nijak prit nebo dohadovat od toho tady nejsme... Zacal jsem s nim prave kvuli plisnim a kvaseni roztoku....

Old Post 23-01-2018 v 20:41 PM
Filliir je offline   Profil uživatele Filliir   Find more posts by Filliir   Foto galerie člena Filliir   Click here to Send Filliir a Private Message   Add Filliir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:17 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9041880 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív