Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Plíseň
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
D3nny
Nový Člen

Karma uživatele D3nny - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 6  

Zdraví Plíseň Příspěvek č. 1

Zdravím.
Projel jsem celé fórum outdoor pěstování a bud' jsem slepý, nebo tu není samostatné téma ohledně plísně. Každopádně potřebuji veškerou pomoc na světě

Rok od roku se mi rodí čím dál tím lepší kytky, letos tomu není jinak a to mě nejvíc štve. S bujnou hojností palic se začala ukazovat i plíseň... Jednu kytku musím ještě flushnout (nevím zdali to dobře píšu - vyčistit) a to potrvá tak ještě cca 9 dní, zbytek už taky pěkně dozrává, ale ještě předevčírem jsem jim valil hnojiva, protože jsou trošku pozdnější, takže s nima bude asi největší problém.. Nevím jak minimalizovat výskyt té hnědé pavučiny...Snažím se často otřepávat větve abych setřásl co největší množství vody.. Napadlo mě taky postavit nad kytkama takový ten bílý párty stánek z trubek aby na ně nepadala rosa či déšt'. Má být docela chladno a myslím, že bohužel i docela vlhko. Naštěstí prý bude foukat, tak snad to něco pomůže... Slyšel jsem také o zastřiknutí uškubnutého plesnivého místa peroxidem vodíku. Nemám s tím ale zkušenost a tak nevím jaký poměr by tam měl být. Pokud s tím máte zkušenost nebo aspoň jste něco slyšeli, šup s tím sem.

Jako poslední možnost mě však napadlo předčasné sklizení, což se mi moc nechce, ale pro dobro kytky cokoli... Používám hnojiva od kalongu. Guanokalong kalong bloom organic ; grow organic a guanokalong extrakt pro zlepšení chuti
+ k tomu všemu BAC organic PK-Booster. Tak či onak by asi stejně bylo nejlepší to přeplachnout ty 2 týdny před sklízni, co? :/ Dneska ráno jsem se šel podívat jak to vypadá a musel jsem z pár palic něco málo uštípnout a do ted' jsem z toho celý nesvý. Strašně mě to sere a nevím si rady co s tím.

Dobří lidé pomozte !


http://prnt.sc/cjo66q

hnojky
http://prnt.sc/cjo6zr
http://prnt.sc/cjo7c5

Naposledy upravil D3nny 19-09-2016 v 10:56 AM

Old Post 19-09-2016 v 06:25 AM
D3nny je offline   Profil uživatele D3nny   Find more posts by D3nny   Foto galerie člena D3nny   Click here to Send D3nny a Private Message   Add D3nny to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nadbuh
Stálý Člen

Karma uživatele Nadbuh - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 93  

Příspěvek č. 2

To tak nemá být?

Old Post 19-09-2016 v 06:57 AM
Nadbuh je offline   Profil uživatele Nadbuh   Find more posts by Nadbuh   Foto galerie člena Nadbuh   Click here to Send Nadbuh a Private Message   Add Nadbuh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D3nny
Nový Člen

Karma uživatele D3nny - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 3

No ale asi to vidím na peroxid vodíku (3%) jak mi radil kolega. Do pár litrů vody párkrát stříknout peroxidu z flaštičky a postříkat paldy rozprašovačem. Na druhý den prý na kytce není ani zmíňka po plísni + to nějak zkusim zastřešit. Kdyby jste měli někdo nějaké rady a nápady, sem s nimi, možná to někomu prospěje

Old Post 19-09-2016 v 11:29 AM
D3nny je offline   Profil uživatele D3nny   Find more posts by D3nny   Foto galerie člena D3nny   Click here to Send D3nny a Private Message   Add D3nny to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 4

Vem to tim peroxidem. Ale vzal bych jen nakazena místa a zbytek vzal jen namátkově. Ja osobně používám Bud Rot Stop, ale ten stojí hodně peněz a ma defacto stejné účinky jako ten roztok peroxidu. Nevím, ale jak je to s ochranou lhůtou, aby si pak nekouril neco zdraví nezávadné ;-)

Thomas V.

Old Post 19-09-2016 v 12:09 PM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D3nny
Nový Člen

Karma uživatele D3nny - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 5

Jojo, sehnal jsem luxus přístřeší Zítra hodím foto a na zítřek neplánuju nic jiného, než strávené odpoledne hledáním plísní, vyškubnutí a obstříknutí jen těch poraněných míst Snad to nebude závadné při takové koncentraci

A jak to přesně používáš ten Bud Rot Stop? Možná bych i zainvestoval

Old Post 19-09-2016 v 22:07 PM
D3nny je offline   Profil uživatele D3nny   Find more posts by D3nny   Foto galerie člena D3nny   Click here to Send D3nny a Private Message   Add D3nny to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gyzmo
Stálý Člen

Karma uživatele gyzmo - 89% PěstitelskáKarma uživatele gyzmo - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 67  

Příspěvek č. 6

Oškubat všechny listy které jdou lehce odtrhnout,aby byla rostlina co nejvíc vzdušná,případně zastřešit,vyfoukat třeba fénem.Pokud bude zima a větrno tak by to hnít už nemělo,nejhorší je právě vlhko a teplo jako je to ted.Předloni mi shnila půlka Whiteberry,při kose plíseň jen místy,zbytek shnil během 3dnů během sušení.

Old Post 20-09-2016 v 09:18 AM
gyzmo je offline   Profil uživatele gyzmo   Find more posts by gyzmo   Foto galerie člena gyzmo   Click here to Send gyzmo a Private Message   Add gyzmo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D3nny
Nový Člen

Karma uživatele D3nny - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 7

Tak jsem to poodtrhával a místa po odtrhnutí postříkal naředěným peroxidem + jsem poprášil celou kytku pro jistotu, snad to pomůže

Přístřešek

http://prnt.sc/ckbgsu
http://prnt.sc/ckbh7k
http://prnt.sc/ckbguf

Old Post 20-09-2016 v 18:58 PM
D3nny je offline   Profil uživatele D3nny   Find more posts by D3nny   Foto galerie člena D3nny   Click here to Send D3nny a Private Message   Add D3nny to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nadrzajda
Stálý Člen

Karma uživatele nadrzajda - 94% PěstitelskáKarma uživatele nadrzajda - 94% PěstitelskáKarma uživatele nadrzajda - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 8

Super topic, sleduju, mam nemalo o co prijit a hermelina se bojim jak cert krize. Dnes jsem cely den vyvazoval vetve aby se nicmoc nedotykalo, obral vsechno stary listovy. Na dvou stoncich v odlomeny vetvi rostla seda plisen taxem nekompromisne potrel chemkou kartackem na zuby. Prasilo se z toho taxnad ty teply dny babiho leta a imunita udrzej

Old Post 25-09-2016 v 18:39 PM
nadrzajda je offline   Profil uživatele nadrzajda   Find more posts by nadrzajda   Foto galerie člena nadrzajda   Click here to Send nadrzajda a Private Message   Add nadrzajda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nadrzajda
Stálý Člen

Karma uživatele nadrzajda - 94% PěstitelskáKarma uživatele nadrzajda - 94% PěstitelskáKarma uživatele nadrzajda - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 9

Smaz

Old Post 25-09-2016 v 18:48 PM
nadrzajda je offline   Profil uživatele nadrzajda   Find more posts by nadrzajda   Foto galerie člena nadrzajda   Click here to Send nadrzajda a Private Message   Add nadrzajda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nadrzajda
Stálý Člen

Karma uživatele nadrzajda - 94% PěstitelskáKarma uživatele nadrzajda - 94% PěstitelskáKarma uživatele nadrzajda - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 10

A nebojis se, ze se ti tam spis ta vlhkost bude drzet a hromadit, kdyz tam nebude proudit vzduch?

Naposledy upravil nadrzajda 25-09-2016 v 23:43 PM

Old Post 25-09-2016 v 21:24 PM
nadrzajda je offline   Profil uživatele nadrzajda   Find more posts by nadrzajda   Foto galerie člena nadrzajda   Click here to Send nadrzajda a Private Message   Add nadrzajda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nadrzajda
Stálý Člen

Karma uživatele nadrzajda - 94% PěstitelskáKarma uživatele nadrzajda - 94% PěstitelskáKarma uživatele nadrzajda - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 11

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=75967

Tady este starej tread z groweru, kde par lidu bud rot stop doporucuje

Old Post 26-09-2016 v 13:30 PM
nadrzajda je offline   Profil uživatele nadrzajda   Find more posts by nadrzajda   Foto galerie člena nadrzajda   Click here to Send nadrzajda a Private Message   Add nadrzajda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gyzmo
Stálý Člen

Karma uživatele gyzmo - 89% PěstitelskáKarma uživatele gyzmo - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 67  

Příspěvek č. 12

věř,že lepší přístřešek a otrhat listy,či předčasně sklidit než kysličník a vůbec používat chemky na ven mi přijde úplně zbytečný,když to jde i jinak,to je stejnej humus jako skladovat sušinu v plastu.

Old Post 26-09-2016 v 17:55 PM
gyzmo je offline   Profil uživatele gyzmo   Find more posts by gyzmo   Foto galerie člena gyzmo   Click here to Send gyzmo a Private Message   Add gyzmo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D3nny
Nový Člen

Karma uživatele D3nny - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 13

No ono já tam vždycky otevřu boky stanu aby to tam bylo prodyšné, takže mi tam i vítr fajně fouká

Gyzmo: Možná to je fakt stupidní otázka, ale bohužel se musím zeptat, a asi mě bude i hanba liskat, ale proč neskladovat sušinu v plastu? Já jsem jí měl v uzavřené plastové nádobě a nic jsem nepoznal, bylo to fajn

Old Post 27-09-2016 v 21:40 PM
D3nny je offline   Profil uživatele D3nny   Find more posts by D3nny   Foto galerie člena D3nny   Click here to Send D3nny a Private Message   Add D3nny to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nadrzajda
Stálý Člen

Karma uživatele nadrzajda - 94% PěstitelskáKarma uživatele nadrzajda - 94% PěstitelskáKarma uživatele nadrzajda - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 14


Ahoj, pozeptal bych se co je todle za mrchu - rozjela se na 4 stonkách. Koupil jsem nejaky chemicky protiplisnak a poleptal to cely nakoncentrovanym roztokem rovnou z lahvicky kartackem na zuby, krz stonek jež je dřevnatej by se hore do pald už dostat nemělo - ikdyz OL splnuji). Rád bych zjistil co je toto za plíseň, abych kdyžtak příště mohl volit jemnější variantu, či jestli má někdy zkušenost.

Old Post 30-09-2016 v 15:43 PM
nadrzajda je offline   Profil uživatele nadrzajda   Find more posts by nadrzajda   Foto galerie člena nadrzajda   Click here to Send nadrzajda a Private Message   Add nadrzajda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Prcajz
Nový Člen

Karma uživatele Prcajz - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 15

Zdravim growery mam foliak.jedny dvere a velke okno naproti a zacina plisen prosim poradte nevim si stim rady

Old Post 06-08-2017 v 14:47 PM
Prcajz je offline   Profil uživatele Prcajz   Find more posts by Prcajz   Foto galerie člena Prcajz   Click here to Send Prcajz a Private Message   Add Prcajz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D3nny
Nový Člen

Karma uživatele D3nny - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 16

No plisen kazdopadne otrhej nejlepe skalpelem nebo nejakym dezinfikovanym ostrim. Davej si bacha aby ti plisen nezustala na prstech a abys ji prstama potom nepremistil na jine palicky. Jinak foliak, nevim co poradit, jebni tam vetrak a foukej a foukej, nebo ho uzavri da dej si tam vetraci roury, ale to je docela nakladne, kamos mi to radil do skleniku, doufam ze me nepostihne stejny problem na podzim. Rikal ze by me to vyslo tak cca 10k no... Ale zas bys mel vystarane co se tyce udrzovani tepla, vetrani a hlavne by to eliminovalo filtrama vuni Nevim co vic poradit, preju aby se ti to vydarilo a plisen zmizela bez vetsich ztrat. Loni jsem kvuli plisni prisel o 1/4 sklizne

Old Post 09-08-2017 v 21:09 PM
D3nny je offline   Profil uživatele D3nny   Find more posts by D3nny   Foto galerie člena D3nny   Click here to Send D3nny a Private Message   Add D3nny to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:15 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
18-10-2017 - plíseň? O.o - 3 odpovědí
25-09-2014 - plisen- - 1 odpovědí
08-04-2004 - plisen - 8 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0044890 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív