Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Problémy s řízkama
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
bredh
Stálý Člen

Karma uživatele bredh - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 35  

Problémy s řízkama Příspěvek č. 1



Ahoj, poradí mi někdo proč mi takhle zparchantěj řízky? Děje se to občas jak v RW tak aero řízkovnici a nemohu přijít na to čím to je. Díky moc!

Old Post 28-08-2017 v 08:20 AM
bredh je offline   Profil uživatele bredh   Find more posts by bredh   Foto galerie člena bredh   Click here to Send bredh a Private Message   Add bredh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
borecshot
Stálý Člen

Karma uživatele borecshot - 89% PěstitelskáKarma uživatele borecshot - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 249  

Příspěvek č. 2

Čus napiš nějaký podrobnosti ...ph..stáří řízku teplota vlhkost použil jsi nějaké hnojivo ?

Old Post 28-08-2017 v 11:54 AM
borecshot je offline   Profil uživatele borecshot   Find more posts by borecshot   Foto galerie člena borecshot   Click here to Send borecshot a Private Message   Add borecshot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kazo
Stálý Člen

Karma uživatele Kazo - 89% PěstitelskáKarma uživatele Kazo - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 3

Mi to připada jako přehnojené.

Old Post 28-08-2017 v 11:55 AM
Kazo je offline   Profil uživatele Kazo   Find more posts by Kazo   Foto galerie člena Kazo   Click here to Send Kazo a Private Message   Add Kazo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bredh
Stálý Člen

Karma uživatele bredh - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 35  

Příspěvek č. 4

není při zakořeňování hnojeno vůbec

Old Post 28-08-2017 v 11:59 AM
bredh je offline   Profil uživatele bredh   Find more posts by bredh   Foto galerie člena bredh   Click here to Send bredh a Private Message   Add bredh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bredh
Stálý Člen

Karma uživatele bredh - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 35  

Příspěvek č. 5

V řízkovnici ph 5,3-5,6, teplota vyšší 26, zcela bez hnojiva a výjimečně maličko až nepatrně kořeňáku.
A u RW je stabilizizováno na pH 5,5.

Old Post 28-08-2017 v 12:01 PM
bredh je offline   Profil uživatele bredh   Find more posts by bredh   Foto galerie člena bredh   Click here to Send bredh a Private Message   Add bredh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
borecshot
Stálý Člen

Karma uživatele borecshot - 89% PěstitelskáKarma uživatele borecshot - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 249  

Příspěvek č. 6

Už máš nějaký kořen nebo aspoň bradavice na stonku (stáří?)

Old Post 28-08-2017 v 12:17 PM
borecshot je offline   Profil uživatele borecshot   Find more posts by borecshot   Foto galerie člena borecshot   Click here to Send borecshot a Private Message   Add borecshot to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kazo
Stálý Člen

Karma uživatele Kazo - 89% PěstitelskáKarma uživatele Kazo - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 7

Kořeňák se neboj používat. Pod jakým světlem to máš?

Old Post 28-08-2017 v 12:22 PM
Kazo je offline   Profil uživatele Kazo   Find more posts by Kazo   Foto galerie člena Kazo   Click here to Send Kazo a Private Message   Add Kazo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bredh
Stálý Člen

Karma uživatele bredh - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 35  

Příspěvek č. 8

Jo určitě, kořeny jsou venku příp. bradavice ale obvykle už je všechno venku.
Někdy zářivky a někdy růstovou sodu (jako třeba teď) ale je to poměrně dost daleko a přemísťuji to kvůli místu. Mám dojem že to může být vlhkem (vlhkost u mimin neměřím) nebo málo světlem.

Old Post 28-08-2017 v 12:42 PM
bredh je offline   Profil uživatele bredh   Find more posts by bredh   Foto galerie člena bredh   Click here to Send bredh a Private Message   Add bredh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BerryBlu€
Stálý Člen

Karma uživatele BerryBlu€ - 68% Pěstitelská

Registrován: Aug 2017
Příspěvků: 56  

Příspěvek č. 9

Zdar doktore ph 5.3-5.6 v aerocloneru není dobrý !ideál je okolo 6.0 ( 5.8-6.2)

Dávej ml/l roots toe běžná praxe a plnou dávku enzymu voda se pak tak rychle nekazí.A když má většina kytek povyjety kořeny přidává se ještě 1/4davka růstový ho hnojiva. To co se ti děje na rizkach je deficit mikro nebo stop.prvku. Ne žloutnou ti někdy spodni listy na tech rezech?

Vysoká vlhkost vypadá jinak...a při nedostatku světla nakvetaji. ...ještě bych doporučil v ty řízkovnici se snažit vyvarovat velkém výkyvům teploty a ph

Old Post 28-08-2017 v 20:51 PM
BerryBlu€ je offline   Profil uživatele BerryBlu€   Find more posts by BerryBlu€   Foto galerie člena BerryBlu€   Click here to Send BerryBlu€ a Private Message   Add BerryBlu€ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bredh
Stálý Člen

Karma uživatele bredh - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 35  

Příspěvek č. 10



Ahoj, děkuji všem za odpovědi.
Ano, občas jde spodní výhon úplně do kelu, zhnědne a jakoby uschne ale to se děje i u vrchních.
Dneska koukám na 3-4 dny staré řízky v Jiffu a mám to taky.

Když to není vlhkostí (což u dnešních Jiffů jistě není ty maj spíš sucho) a tmou (což občas mají), může to být vedrem? Teď když jsou ty pařáky tak mám 26-27C i když ideál je cca. 21-25C.
Co když to budu hodně vlhčit, což jsem dělal ale pak přestal kvůli tomuhle postižení řízků, protože jsem myslel že je to příliš vysoká vlhkost v pařníku. Jsem z toho už zoufalej, nový řízky a zase jdou čoudit.

Old Post 29-08-2017 v 06:56 AM
bredh je offline   Profil uživatele bredh   Find more posts by bredh   Foto galerie člena bredh   Click here to Send bredh a Private Message   Add bredh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 11

Zdary, mě se něco podobnýho stalo s posledníma řízkama z out. Jakoby zasychaly vršky. Jako příčinu bych viděl změnu podmínek - větší teplo a více světla. Ale je to jen má domněnka 😉

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 29-08-2017 v 08:39 AM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bredh
Stálý Člen

Karma uživatele bredh - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 35  

Příspěvek č. 12

Změna podnínek-říznu to a podmínky se už moc nemění, jen experimentuji s vlhkem ale je to jak v suchu tak i vysokém vlhku.
Není to prudkým světlem? Někdy ho mají možná intenzivní ale možná se mi to zdá, někdy zase spíš temno.
Snad to může být tím vedrem kolem 27C, sice to kropím ale nějak mi to nepomáhá a někdy to je pak ještě plesnivý. Co s tím tedy?

Old Post 29-08-2017 v 08:59 AM
bredh je offline   Profil uživatele bredh   Find more posts by bredh   Foto galerie člena bredh   Click here to Send bredh a Private Message   Add bredh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 13

Já se teda s řízkama nikdy moc neseru. jednou mají vlhčejc, pak k ním kvůli nedostatku času nejdu, takže nerosím a dávají to. Teploty od 22 do 28.
Jen ty poslední z out mamin mi udělaly tohle, proto bych tipoval to intenzivní světlo, některé vršky mi přišly jak zaschlé, pár řezů to nerozdejchalo, sice se rozjely, ale z boku ( jak po zastřižení )

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 29-08-2017 v 09:51 AM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BerryBlu€
Stálý Člen

Karma uživatele BerryBlu€ - 68% Pěstitelská

Registrován: Aug 2017
Příspěvků: 56  

Příspěvek č. 14

Při silným světle by spíš vadly......nemyslíte?

Kdyby byla nízká vlhkost zas by vadly. Zvlhčování a parnicek nepoužívej když je vyšší vlhkost ten řízek bere vlahu listy ze vzduchu a nemá takovou potřebu pouštět kořeny, zakořeněni pak trvá déle .Tu vlhkost bys měl ale měřit! !!

Zkus ty živiny no mě se to od ty doby už nestalo ,a kAmosi co kořenej v RW už to delaj taky,taky s tím měly problémy .Některý modely to projevují takle jinym žloutnou spodky a nakvetaji. ..

Nicméně u tech nových v Jiffy to asi ničím jiným než teplem bejt nemůže ne,pokud by jim vadil suchý vzduch nebo silný světlo tak proste zvadnou

Uvědom si co ty řízky potřebuji teplota/vlhkost vzduchu /správně ph/mírný ec (až při prvních korenech )/světlo no ale už sem viděl lidi kořenit pod 4kilem. ..no a ted se zamysli co je špatně. ....?všechno zmeris,

Naposledy upravil BerryBlu€ 29-08-2017 v 10:58 AM

Old Post 29-08-2017 v 10:47 AM
BerryBlu€ je offline   Profil uživatele BerryBlu€   Find more posts by BerryBlu€   Foto galerie člena BerryBlu€   Click here to Send BerryBlu€ a Private Message   Add BerryBlu€ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bredh
Stálý Člen

Karma uživatele bredh - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 35  

Příspěvek č. 15

No, určitě nevadnou ani v aero řízkovnici a ani v RW v pařníku (tam je spíš sucho než vlhko). Větrání pod poklicí v obou případech minimální jen otevřené otvory a občas kropim kryt zevnitř.
V řízkovnici vůbec nepřidávám žádné hnojiva ani kořeňák a kořeny za 5-8dní, myslím že poměrně pěkné ale vršky v 50-60% úplně na hovno (i když by přežili jsou částečně nebo fatálně zdeformované vrcholky).
Asi máš pravdu, zkusím to dát ještě dál od světla, přeci jenom je tam o něco tepleji a opravdu nevadnou a v řízkovnici mají ze spoda vlhka až až, takže nějaké extra sucho určitě není. Co když to budu v těch vedrech hodně kropit na spodek krytu, nevá když tam bude 80-90% vlhkost nebo mám zavřít větrací otvory úplně? Už ani nezkouším přímo na řezy, to je na hovno a chytaj pak plíseň nebo to trvá déle než hoděj kořeny (což by ani tak nevadilo když budou zdravé a jen jim to bude trvat). Jo, změřím pak vlhkost u dalšího pokusu, tenhle vyhodim.

Old Post 29-08-2017 v 11:22 AM
bredh je offline   Profil uživatele bredh   Find more posts by bredh   Foto galerie člena bredh   Click here to Send bredh a Private Message   Add bredh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BerryBlu€
Stálý Člen

Karma uživatele BerryBlu€ - 68% Pěstitelská

Registrován: Aug 2017
Příspěvků: 56  

Příspěvek č. 16

Takle vysoká vlhkost vyžaduje hodně častý větrání ,poklop a už vůbec rosení poklopu nedoporučuju 80-90% je strašně moc ideál je 50-60% .Vysoká se udržuje jen prvních pár dní pokud vadnou !
Myslím ze sme doma ,jestli si to takle delal tak je to vlhkém.To musíš měřit prostě, zásadní chyba bez toho si nikdy nebudeš jistej

Old Post 29-08-2017 v 11:34 AM
BerryBlu€ je offline   Profil uživatele BerryBlu€   Find more posts by BerryBlu€   Foto galerie člena BerryBlu€   Click here to Send BerryBlu€ a Private Message   Add BerryBlu€ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:38 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
29-04-2021 - Problém se začátkem růstu - 4 odpovědí
28-01-2021 - Problémy s klony - 1 odpovědí
14-03-2020 - Problém s růstem - 3 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6945960 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív