Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie pod Sluncem » Skunk 47 + Amnesia Gold -> Zatemňování
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
DreamForest
Stálý Člen

Karma uživatele DreamForest - 89% PěstitelskáKarma uživatele DreamForest - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 68  

Obecné Skunk 47 + Amnesia Gold -> Zatemňování Příspěvek č. 1

Zdravím všechny u dalšího pěstu. Po osvědčeném pokusu se zatemňováním jsem neodolal a dokud počasí slouží, tak jsem to musel podniknout znovu.

Tentokrát mám trochu zajímavější odrůdy.

Osazenstvo:
1ks Skunk 47: NoName AK47 x Special Queen RQS. Vlastně můžu říci, že tohle je můj vlastní výtvor z prvního pěstu, kde mi zhermatělo AK47, které se samo opylilo. Ale nějakou náhodou opylilo i Special Queen, který byl vedle a vzniklo jedno jediné semínko, které jsem navíc našel v poslední palici z rezerv. No tak si tak říkám, že z toho asi nic nebude, ale že na out to zkusím. A rozhodně jsem se divil a myslím si, že budete i vy
INFO: Mělo by se jednat o 90% indiku (Což při zkřížení dvou hybridů nechápu).

1 ks Amnesia Gold: PyramidSeeds. O tomhle modelu jde zjistit opravdu málo informací. Sám jsem ho vyhrál v soutěži, takže očekávání, že z toho bude něco dobrého nebo že vůbec vyklíčí bylo při největším malé.
INFO: Jde o 80% sativu, která se značí, že velmi dobře snáší naše podnebí.

Osobně dávám přednost velkému výběru a hlavně spektru od indiky přes sativy. Nechápu lidi, co hulí rok jeden model. To by mi asi vystřelila hlava. Mám rád různorodost, a proto každé kolo dělám z různých odrůd.

Světlo:
Na začátku růstu jedu jen s párwatovými zářivkami a poté šli ven
V květu kytky trávily týdenní dovolenou ve skříni s 250W kamarádkou, protože počasí venku bylo pod psa. Nechtěl jsem zbytečně riskovat, když mám tu možnost.

Umístění:
Jižní strana zahrady

Substrát:
Vybral jsem malé květináče, protože jsem potřeboval, aby kytky nepřerostly. Květináče měli tak cca 5 L a dole na dně měli nádržku na další tak 2-3 L, kde byly zapuštěné kořeny.

O výplň květináče se postaral mix 70% půdy, 20% rockwoolových kostiček a 10% kokosu, hlavně na dně, s trichodermou.

Hnojiva:
Řekl jsem si, že zkusím odjet kolo pouze se základními hnojikami, protože jsem slyšel názory, že různé boostry a stimulanty jsou pouze marketing.

Soil A+B od ATAMI
PK od Plagronu
Final Solution od AH
Enzymy od ATAMI

Úvod: Od tohohle pěstu jsem moc nečekal. Hlavně s takovým osazením.
Navíc začátek růstu nešel tak, jak jsem si představoval. Amnesii se zlomila jedna větev a podle očekávání ten Skunk rostl, jak se chtělo jemu - nepravidelně, i tmavost listů byla různá. Nicméně stalo se to, co se stát mělo. Vznikly dvě monstra

„Mnozí, kdo promilovali třeba celý
život, dovedou nás méně poučit o
tom, co je láska, než dítě, které
ztratilo pejska...“ Billy Wilder



Naposledy upravil DreamForest 08-08-2017 v 15:00 PM

Old Post 08-08-2017 v 11:44 AM
DreamForest je offline   Profil uživatele DreamForest   Find more posts by DreamForest   Foto galerie člena DreamForest   Click here to Send DreamForest a Private Message   Add DreamForest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DreamForest
Stálý Člen

Karma uživatele DreamForest - 89% PěstitelskáKarma uživatele DreamForest - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 2





Růst:
Hnojiva: dostal jsem se na hodnotu 1,2 ml/l AB a 0,5 ml/l Enz
pH podle výrobce hnojiv na cca 6.
Teplota: Přes den se šplhaly teploty až k 30 stupňům, takže kytky se opalovaly náramně.
Výška před "přepnutím": Amnesia Gold: 34 cm
Skunk 47: 42 cm
Nutno říci, že jsem kytky neskutečně šikanoval a tahal jim větvičky do stran.

Mám ověřenou strategii růstového tréninku. Koho zajímá:
Kytky nechám v klidu vyrůst do nějakého 4 patra. Kde je zastřihnu metodou FIM.
Výrůstky nechám odrůst a když už se zase táhnou nahoru, tak je chytnu drátkem a stáhnu ke květináči. Narovnám větve tak, aby byli ve vodorovné poloze, protože v téhle pozici začnou nahoru růst i jejich boční výrůstky, které by jinak tolik nerostly. Tímto způsobem mi vyroste hromada vršků, které si pak ladím, tak aby byly ve stejné výšce. Ověřená metoda je dělání kolínek. Poté nám můžou vyrůst košaté a hlavně silné kytky.

Zde pár fotek Amnesie Gold

„Mnozí, kdo promilovali třeba celý
život, dovedou nás méně poučit o
tom, co je láska, než dítě, které
ztratilo pejska...“ Billy Wilder



Naposledy upravil DreamForest 08-08-2017 v 13:40 PM

Old Post 08-08-2017 v 12:00 PM
DreamForest je offline   Profil uživatele DreamForest   Find more posts by DreamForest   Foto galerie člena DreamForest   Click here to Send DreamForest a Private Message   Add DreamForest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DreamForest
Stálý Člen

Karma uživatele DreamForest - 89% PěstitelskáKarma uživatele DreamForest - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 3




Skunk 47 v růstu:
(Hrozný koště)

„Mnozí, kdo promilovali třeba celý
život, dovedou nás méně poučit o
tom, co je láska, než dítě, které
ztratilo pejska...“ Billy Wilder



Naposledy upravil DreamForest 08-08-2017 v 13:41 PM

Old Post 08-08-2017 v 12:02 PM
DreamForest je offline   Profil uživatele DreamForest   Find more posts by DreamForest   Foto galerie člena DreamForest   Click here to Send DreamForest a Private Message   Add DreamForest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DreamForest
Stálý Člen

Karma uživatele DreamForest - 89% PěstitelskáKarma uživatele DreamForest - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 4






No, kytky nevypadaly nějak zvlášť skvěle.
To se ale změnilo v květu. Klasicky jsem jim zatmíval na periodu 12/12 a snažil jsem se, aby těch 12 hodin bylo někdy uprostřed dne, kdy je nesilnější slunko.

Zde pár fotek Amnesie Gold sólo v květu:

„Mnozí, kdo promilovali třeba celý
život, dovedou nás méně poučit o
tom, co je láska, než dítě, které
ztratilo pejska...“ Billy Wilder



Old Post 08-08-2017 v 12:06 PM
DreamForest je offline   Profil uživatele DreamForest   Find more posts by DreamForest   Foto galerie člena DreamForest   Click here to Send DreamForest a Private Message   Add DreamForest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DreamForest
Stálý Člen

Karma uživatele DreamForest - 89% PěstitelskáKarma uživatele DreamForest - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 5






Zde sólo v květu Skunk 47:

„Mnozí, kdo promilovali třeba celý
život, dovedou nás méně poučit o
tom, co je láska, než dítě, které
ztratilo pejska...“ Billy Wilder



Old Post 08-08-2017 v 12:08 PM
DreamForest je offline   Profil uživatele DreamForest   Find more posts by DreamForest   Foto galerie člena DreamForest   Click here to Send DreamForest a Private Message   Add DreamForest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DreamForest
Stálý Člen

Karma uživatele DreamForest - 89% PěstitelskáKarma uživatele DreamForest - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 6




Ještě pár fotek od Skunku:

„Mnozí, kdo promilovali třeba celý
život, dovedou nás méně poučit o
tom, co je láska, než dítě, které
ztratilo pejska...“ Billy Wilder



Naposledy upravil DreamForest 08-08-2017 v 13:07 PM

Old Post 08-08-2017 v 12:10 PM
DreamForest je offline   Profil uživatele DreamForest   Find more posts by DreamForest   Foto galerie člena DreamForest   Click here to Send DreamForest a Private Message   Add DreamForest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DreamForest
Stálý Člen

Karma uživatele DreamForest - 89% PěstitelskáKarma uživatele DreamForest - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 7






Tady pózovaly společně:

Květ:
Hnojiva: Docela se přežíraly, ale dokud to snášeli, tak jsem jim solil.
Nastal akorát problém, že mi vyžraly všechny hnojiva na půdu, takže jsem musel něco vymyslet, protože jsem nechtěl na posledních 7 dní hnojení kupovat nové. Přišel jsem na to, že cocos potřebuje stejné pH jako půda, takže jsem tam začal lít Coco A+B od ATAMI a musím říct, že si jenom mlaskaly.

Maximální hodnoty:

Soil A+B: 8 ml/l
vyměněno za Coco A+B: 4 ml/l
PK: 2 ml/l
Enz: 1 ml/l

Hnojiva pro kokos jsou mnohem více nasycené, takže stačila poloviční dávka než u hlíny. Vycházel jsem z tabulek ATAMI.

Výška na konci: Amnesia Gold: z 34 cm až k 80 cm (prostě geny sativy)
Skunk 47: z 42 cm až k 69 cm (Tak proto byla tak sexy)

Jediná věc, která mě zarazila byla, že Amnesii usychaly i listy těsně u palic. To jsem nečekal a chvíli jsem se i bál, že ji něco je - klasika u ženských.
Kytky na to jak měly tenké větve a stonek, tak nesly přímo nechutně velké palice (na mé poměry). Proto někdy bylo potřeba je svazovat dohromady jinak ve větru vláli jako vlasy AC/DC zamlada.

Každopádně jsem se na ně chodil hrozně moc rád koukat a trávil jsem s nimi dost času Smáli jsme se, blbli jsme a život nám utíkal mezi prsty/listy. Jim tedy podstatně rychleji

„Mnozí, kdo promilovali třeba celý
život, dovedou nás méně poučit o
tom, co je láska, než dítě, které
ztratilo pejska...“ Billy Wilder



Old Post 08-08-2017 v 12:36 PM
DreamForest je offline   Profil uživatele DreamForest   Find more posts by DreamForest   Foto galerie člena DreamForest   Click here to Send DreamForest a Private Message   Add DreamForest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DreamForest
Stálý Člen

Karma uživatele DreamForest - 89% PěstitelskáKarma uživatele DreamForest - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 8



Flushing u mě zase klasickou ověřenou cestou.
2-3 dny enzymy
5-7 dní Final Solution
2-3 dny voda

Poslední 2 dny sucho a tma. K tomu sekám vždy ráno. Prý má kytka v sobě více účinných látek. Nejsem vědec a nemám mikroskop a laboratoř za miliony, takže popravdě nevím. Je to teorie, ale říkám si, že kytce to určitě neublíží, tak proč to nezkusit, když tím nic nezkazíte.

Sušení:
Ostříhám velké listy, useknu a pověsím vzhůru "nohama". Až začnou křupat větve mezi prstama začnu s dočišťováním.
Třídím si listy na budoucí využití. Velké listy většinou nijak nezpracovávám, ale ty drobné ocukrované dávám do mastí a na nějaké dobroty od Babici.

Smoke report a výnosy napíšu až (naprší a) uschne
Zatím

„Mnozí, kdo promilovali třeba celý
život, dovedou nás méně poučit o
tom, co je láska, než dítě, které
ztratilo pejska...“ Billy Wilder



Old Post 08-08-2017 v 12:58 PM
DreamForest je offline   Profil uživatele DreamForest   Find more posts by DreamForest   Foto galerie člena DreamForest   Click here to Send DreamForest a Private Message   Add DreamForest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DreamForest
Stálý Člen

Karma uživatele DreamForest - 89% PěstitelskáKarma uživatele DreamForest - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 68  

Palec nahoru Příspěvek č. 9






Nůžky zalepený pryskyřicí, prsty otlačený a záda shrbený - ale stálo to za to...
Paradoxně je čištění palic mojí (a určitě ne jen mojí) nejhorší a nejnenáviděnější prací v celém pěstu. Vlastně je to jediná práce, kterou nemám na pěstu rád...zbytek je moc fajn

Každopádně na konci toho utrpení mě rozveselila moje malinká váha. Ukázala totiž na hodnotu, která se stala mým novým rekordem... Musím zmínit, že kytky pěstuji malé výšky, proto se někdo zkušenější může divit, proč tak málo.


Výnos:
Amnesia Gold: 59 g
Skunk 47: 77 g! A to si myslím, že z jedné 69cm kytičky není málo...
Samozřejmě nepočítám popcorn

Nevím, čím to je, ale tuto kytku doprovází řada náhod a zajímavých čísel:
69cm, 77g i to, že kytka je pouze z 1 semínka, které mi vypadlo. Navíc vypadlo z této kytky také pouze 1. K tomu i přes nepřízeň genetiky jsou palice mírně nafialovělé... No je mi to nějaké podezřelé

Struktura palic:
SK47: Blizny byly takové spíše kratší, ale silnější a zapletené do sebe. Na pohled zmuchlané.
AG: Zde byly blizny spíše delší, tenčí, ale také mi přišlo, že jsou řidší.

Myslím, že to bude genotypem (sativa x indika). Tak či jinak na čištění bylo mnohem pohodlnější čistit ten Sk47. Palice byli více kompaktní a větší. Zatímco u AG byly paldy roztroušené a kromě vrchních částí šlo o menší palice, které jsou na očistu neskutečně otravné

Smoke report:
SK47: Překvapila mě jemně sladká chuť. Mnohem chutnější než její rodiče. Voní také neskutečně. Nemyslím jen intenzitu, kterou asi všichni, co zkusili nějakou variaci Skunku, zažili, ale i tu chuťovou stránku.

Od 90% indiky (prej) jsem čekal nějakou ukolébavku, ale vůbec tak není. Je pravda, že zrelaxujete, nicméně vás neuspí. A na co jsem přišel bylo to, že po vykouření jednoho špekulanta nastanou neskutečně filozofické a přemýšlivé stavy. Už jsem se musel zastavit, když mi došlo nad čím vším jsem přemýšlel. Ani mi to nedocházelo, co všechno se mi honilo hlavou. Jistě....můžete namítat, že to je u trávy jako takové běžné nehledě na model, ale zde jsem to cítil opakovaně nejvíce.



AG: Chuť je oproti Sk47 jako nebe a dudy (.)(.)
Ag je taková více surová a mírně nakyslá. Za to pravděpodobně bude moct předek Lennon Haze.

80% sativa ve mě zase budila očekávání nakopávače. Nevím jestli jde o přímo nakopávač, ale dozajista se budete bavit ať jste na párty nebo s kámošema.
Zase mě překvapila v tom, že normálně fungujete a kromě toho, že se tlemíte jako krypl, tak nebudíte žádnou pozornost okolí. Asi bych tenhle model zařadil do kolonky společenské.

Každopádně musím zase doporučit zatemňování a doporučím ho i příště a znovu a znovu, protože si myslím, že toho využívá opravdu malá část pěstitelů a přitom to má velký potenciál. Nejenže využijete nejsilnější světlo v roce a poté i venek vás překvapí svou sílou, ale můžete stihnou klidně 3 kola. Pravda....nejsilnější bude to, které pokvete červen-červenec, ale odjet 3 kola s fotoperiodou venku se, myslim si, vyplatí alespoň zkusit.
Minimálně pro lidi, kteří jako já chtějí vyzkoušet, co nejvíce modelů je to ideální možnost.

Doufám, že jsem někoho inspiroval a povede se mu přinejhorším stejně dobře jako mě.

KeepGrowin´

PS: První dvě fotky je AG a zbylé 3 Sk47.

„Mnozí, kdo promilovali třeba celý
život, dovedou nás méně poučit o
tom, co je láska, než dítě, které
ztratilo pejska...“ Billy Wilder



Old Post 23-08-2017 v 23:32 PM
DreamForest je offline   Profil uživatele DreamForest   Find more posts by DreamForest   Foto galerie člena DreamForest   Click here to Send DreamForest a Private Message   Add DreamForest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:07 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4944950 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív