Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie pod Sluncem » Chocolope, Moby Dick, Critical Kush - kokos
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
DreamForest
Stálý Člen

Karma uživatele DreamForest - 89% PěstitelskáKarma uživatele DreamForest - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 68  

Obecné Chocolope, Moby Dick, Critical Kush - kokos Příspěvek č. 1

Zdravím všechny po krušném období sklízení
Letos jsem stihl odjet venku 3 kola odrůd s fotoperiodou. To jen díky zatmívání... i v tomto pěstu hrálo zásadní roli, jelikož jsem stihl sklidit dlouho kvetoucí Haze dříve než jinak rychle dozrávající Kush, což bylo v tomto deštivém podzimu zásadní.

Budete svědky tří povedených a jedné nepovedené odrůdy od Royal Queen Seeds.
Teď ale hezky postupně.....

Osazenstvo:
1ks Chocolope (Chocolate Haze): Chocolate Thai x Cannalope Haze
Jedná se o téměř čistou sativu. Navíc jde o Haze, tudíž jeho dlouhá doba květu ztěžuje pěstování v našich podmínkách. Proto jsem byl donucen, a díky předchozím zkušenostem velmi rád, přimět rostlinu kvést o 3-4 týdny dříve zatmíváním.

1ks Moby Dick: White Widow x Haze
Jde o sativa dominantní odrůdu, která má určitě, co nabídnout. Geny na to má silné a rostlina, která vyrostla pouze potvrzuje kvality obou rodičů.
Znovu jsem raději rostlinu přinutil kvést o asi 2-3 týdny dříve než by sama normálně začala.

1ks Critical Kush: Critical x OG Kush
Critical Kush je převážně indika s kratší dobou květu. Právě proto jsem ji nezatemňoval. Rostlina většinu vegetativního života rostla mimo můj domov, takže byla značně zanedbaná. A tím, že byla v inertním kokosu měla málo živin. Když jsem ji konečně dostal domů na zahradu, byla spíše podobná žlutému koštěti. Nicméně ukázala svoji houževnatost a během týdne nebo dvou se z toho vysekala.

1ks Blue Cheese: Blueberry x U.K. Cheese
Měl to být hřeb tohoto pěstování, ale místo toho se z něj stalo velké zklamání. Tato indika má dozrávat relativně brzy a měla by patřit mezi ty více odolné k plísním. Místo toho začala i přes zatmívání, na které nereagovala, kvést strašně pozdě a neskutečně pomalu. Na to, že jde o indiku, tak se neuvěřitelně táhla, s dlouhými úzkými listy. Nechápu, co se zde stalo. Podmínky měla stejné jako ostatní úspěšné rostliny, a přesto dopadla katastrofálně. Nic ji nechybělo, na první pohled vypadá zdravě. Nejspíše se stala někde chyba v genetice. Nejspíše jsem chytil nějakého krypla. Doteď si hezky plesniví, dokonce za oknem, a ani náznak nějakého tmavnutí trichomů.


Světlo: Malé semenáčky vždy pěstuji do nějaké výšky pod zářivkami. Venku by je mohlo takhle malé spálit slunko nebo zlomit vítr.

Umístění: Jižní strana zahrady

Substrát: Čistý kokos v 11L květináčích

Hnojiva: Používal jsem hnojiva od ATAMI přímo na kokos s pH 6.
ATAMI COCO A+B
ATAMI Enzymes
ATAMI Bloosom Builder
ATAMI Bloom Booster

AH Final Solution
AH pH -

„Mnozí, kdo promilovali třeba celý
život, dovedou nás méně poučit o
tom, co je láska, než dítě, které
ztratilo pejska...“ Billy Wilder



Old Post 07-11-2017 v 21:05 PM
DreamForest je offline   Profil uživatele DreamForest   Find more posts by DreamForest   Foto galerie člena DreamForest   Click here to Send DreamForest a Private Message   Add DreamForest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DreamForest
Stálý Člen

Karma uživatele DreamForest - 89% PěstitelskáKarma uživatele DreamForest - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 2




RŮST
Strategie: Přišlo mi velice výnosné zastřihávat rostliny v závislosti na genotypu. Je obecně známo, že většina sativ tvoří květy podél dlouhých větví a vytváří tak protáhlé palice. Navíc celkově po přechodu na květ se větve ještě více vytáhnou. Není nějakou vyjímkou, že vršek větví má stejně velké květy jako střední část, když má dost světla. Toho jsem využil a zastřihl Chocolope a Moby Dick hned na začátku, vytvořil několik větví, a ty nechal táhnout do libovolné výšky. Zvláště u Chocolope to šlo vidět nejlépe.

Naopak indiky jsou známé svými obřími palicemi hlavně na vrchních částek větví, proto jsem Critical Kush zastřihl těsně před kvetením. Vytvořil jsem tak mnoho vrcholků na stejné výšce bez výrazné dominance jednoho z nich. Vznikly tak kompaktní stejně velké palice na vršcích. Ono na spodku toho Kushe stejně nic moc vyrůst nemohlo.

U Sativ byl někdy zkrotit ty dlouhé větve problém. K tomu postačí trocha drátku, s kterým chytnete větev a přitáhnete ke květináči. Ideál


První tři fotky jsou Critical Kushe. Na první fotce jde vidět, v jak zuboženém stavu jsem si ho vzal do parády. Skutečně mě překvapil, jak rychle se z toho dostal - získal zdravou zelenou barvu, více listů; mohl jsem ho zastřihnout a připravit na kvetení za pouhý týden. Opravdu houževnatá rostlina, která kdyby měla čas, tak věřím, že vytvoří obra.

„Mnozí, kdo promilovali třeba celý
život, dovedou nás méně poučit o
tom, co je láska, než dítě, které
ztratilo pejska...“ Billy Wilder



Old Post 07-11-2017 v 21:56 PM
DreamForest je offline   Profil uživatele DreamForest   Find more posts by DreamForest   Foto galerie člena DreamForest   Click here to Send DreamForest a Private Message   Add DreamForest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DreamForest
Stálý Člen

Karma uživatele DreamForest - 89% PěstitelskáKarma uživatele DreamForest - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 3




Moby Dick v růstu byl tedy zastřižen brzo a ponechán na svobodě. Zanedlouho vytvořil neskutečnou zeleň. Rostl jako salát. Krásně se zelenal s poněkud zvláštními listy. Na sativu je měl docela malé. Stonek měl jednoznačně nejmohutnější, připravený nést tu nálož Jednoduše řečeno měl ideální rozměry už v růstu.


„Mnozí, kdo promilovali třeba celý
život, dovedou nás méně poučit o
tom, co je láska, než dítě, které
ztratilo pejska...“ Billy Wilder



Naposledy upravil DreamForest 07-11-2017 v 22:19 PM

Old Post 07-11-2017 v 22:07 PM
DreamForest je offline   Profil uživatele DreamForest   Find more posts by DreamForest   Foto galerie člena DreamForest   Click here to Send DreamForest a Private Message   Add DreamForest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DreamForest
Stálý Člen

Karma uživatele DreamForest - 89% PěstitelskáKarma uživatele DreamForest - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 4





Chocolope v růstu.

Chocolope jsem musel zastřihnout, co nejdříve, protože se neskutečně táhl už od samého začátku. Před zatmíváním měl 65 cm a spoustu větví čekajících na zatěžkávací test květů. Byl jsem zvědavý, zda takhle dlouhé větve udrží květy a nezlomí se. No s pomocí provázku se to dalo zvládnout, takže bez obav


Na poslední fotce jsou ještě všechny společně pro porovnání velikostí. Zleva: Chocolope, Critical Kush, (ještě v pohodě) Blue Cheese, Moby Dick.

„Mnozí, kdo promilovali třeba celý
život, dovedou nás méně poučit o
tom, co je láska, než dítě, které
ztratilo pejska...“ Billy Wilder



Old Post 07-11-2017 v 22:11 PM
DreamForest je offline   Profil uživatele DreamForest   Find more posts by DreamForest   Foto galerie člena DreamForest   Click here to Send DreamForest a Private Message   Add DreamForest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DreamForest
Stálý Člen

Karma uživatele DreamForest - 89% PěstitelskáKarma uživatele DreamForest - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 5






Kvetení:
Kvetení jsem započal několika týdny zatmíváním Chocolope a Moby Dicka. Critical Kush jsem zatmíval pouze pár dní, pak už pokračovala sama. Je možné, že jsem to mohl o pár dní uspíšit.

Do zálivky jsem přidával stimulátory květu, ale popravdě jsem toho názoru, že se to dalo v klidu odjet jen na základních hnojivech od ATAMI + podle možností PK.

Vše šlo krásně. Critical Kush získal dokonce docela zřetelnou fialovou barvu.
Chocolope mohutněl stejně jako Moby Dick šíleným tempem.

A i přes opravdu nepovedený podzim, jsem sklidil dostatek materiálu.


Na fotkách je Critical Kush ve svých krásných barvách.

„Mnozí, kdo promilovali třeba celý
život, dovedou nás méně poučit o
tom, co je láska, než dítě, které
ztratilo pejska...“ Billy Wilder



Old Post 07-11-2017 v 22:25 PM
DreamForest je offline   Profil uživatele DreamForest   Find more posts by DreamForest   Foto galerie člena DreamForest   Click here to Send DreamForest a Private Message   Add DreamForest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DreamForest
Stálý Člen

Karma uživatele DreamForest - 89% PěstitelskáKarma uživatele DreamForest - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 6






Další je na řadě Chocolope. Ta mě nepřestane nikdy udivovat. Vytvářela dlouhé větve obdařené šíleným množstvím pryskyřice. Pravděpodobně můj nejvíce pryskyřičnatý kmen, co jsem měl šanci poznat. Květy byly velice zvláštní - vytahané... Spíše shluk takových chocholků.

„Mnozí, kdo promilovali třeba celý
život, dovedou nás méně poučit o
tom, co je láska, než dítě, které
ztratilo pejska...“ Billy Wilder



Old Post 07-11-2017 v 22:30 PM
DreamForest je offline   Profil uživatele DreamForest   Find more posts by DreamForest   Foto galerie člena DreamForest   Click here to Send DreamForest a Private Message   Add DreamForest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DreamForest
Stálý Člen

Karma uživatele DreamForest - 89% PěstitelskáKarma uživatele DreamForest - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 7






Následuje Moby Dick. Překvapil stabilní strukturou, hustotou květů, odolností vůči plísním a hlavně vůní. Větve ani nepotřebovali nijak podpírat či jinak svazovat. Opravdu jednoduchá odrůda na pěstování, která dává více než kvalitní zmašťovací úrodu.

„Mnozí, kdo promilovali třeba celý
život, dovedou nás méně poučit o
tom, co je láska, než dítě, které
ztratilo pejska...“ Billy Wilder



Old Post 07-11-2017 v 22:38 PM
DreamForest je offline   Profil uživatele DreamForest   Find more posts by DreamForest   Foto galerie člena DreamForest   Click here to Send DreamForest a Private Message   Add DreamForest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DreamForest
Stálý Člen

Karma uživatele DreamForest - 89% PěstitelskáKarma uživatele DreamForest - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 8






Flushing: klasickou ověřenou cestou.
2-3 dny enzymy
5-7 dní Final Solution

Poslední 2 dny sucho a tma. K tomu sekám vždy ráno. Prý má kytka v sobě více účinných látek. Nejsem vědec a nemám mikroskop a laboratoř za miliony, takže popravdě nevím. Je to teorie, ale říkám si, že kytce to určitě neublíží, tak proč to nezkusit, když tím nic nezkazíte.

Sušení:
Ostříhám velké listy, useknu a pověsím vzhůru "nohama". Až začnou křupat větve mezi prstama začnu s dočišťováním.
Třídím si listy na budoucí využití. Velké listy většinou nijak nezpracovávám, ale ty drobné ocukrované dávám do mastí a na nějaké dobroty.

Plíseň: Bohužel jsem se ji nevyhnul ani já. Critical Kush byl z velké části plesnivý - zbylo tak 25 %. Chocolope byl bez újmy a Moby Dick přišel sotva o desetinu. Blue Cheese už ani nezmiňuji, neboť je to jedna velká katastrofa. Nechci ani pomyslet, jak by to celé dopadlo, kdybych neuspíšil kvetení zatmíváním.

Výnos:
Bez popcornu, pouze čisté šišky.
Critical Kush: 20 g
Moby Dick: 82 g
Chocolope: 124 g

Dost jsem ještě odečetl, takže si myslím, že spokojenost veliká. Na to, že to taky mohlo skončit dost tragicky s ohlédnutím na tento podzim, kdy u nás skoro jen pršelo nebo bylo pod mrakem a vlhko.

Jediná věc, která mě ale vysloveně se*e je, že nějaký dobrák měl v okolí nejspíše samce, takže mám hromadu semínek. Hlavně z chocolope.

Smoke report: Jelikož už nemůžu užívat konopí, tak pouze popíšu vůni.
Chocolope dostála svému jménu. Celkově vůně je, ne přímo čokoládová, ale hodně se ji podobající. Příjemná, snesitelná, jemná,...
Critical Kush: zvláštní vůně. Strašně mi připomíná uherák. Zatuchlý smrad s konečkem, který cítíte na patře.
Moby Dick: zkuste si stříknout voňavku přímo do nosu. To postačí k tomu, abyste si představili vůni Moby Dicka. Chemická, intenzivní vůně, která opravdu protáhne nos Hodně nezvyklá.

Až nějaký můj hodně dobrý kamarád (ty víš, když to čteš) vyzkouší přede mnou tyto odrůdy a popíše mi účinky, tak se o ně rád s vámi podělím.

Zase musím poděkovat komunitě, je tu stále spoustu autorů, od kterých se můžeme učit.

Určitě jsem na tunu věcí zapomněl (a to už ani nehulim), takže možná ještě pár věcí doplním.

1.-3. foto je Moby Dick
4. foto je tak nějak všechno
5. foto Chocolope s překvapením

„Mnozí, kdo promilovali třeba celý
život, dovedou nás méně poučit o
tom, co je láska, než dítě, které
ztratilo pejska...“ Billy Wilder



Naposledy upravil DreamForest 07-11-2017 v 23:20 PM

Old Post 07-11-2017 v 23:02 PM
DreamForest je offline   Profil uživatele DreamForest   Find more posts by DreamForest   Foto galerie člena DreamForest   Click here to Send DreamForest a Private Message   Add DreamForest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maxeaux
armed greenfidel

Karma uživatele Maxeaux - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 955  

Příspěvek č. 9

Cau, pekne. Ako hodnotis takto spetne pest v kokosu pod slnkom? Ma to nejake spesl vyhody v porovnani s klasickym substratom s perlitom?

Old Post 08-11-2017 v 07:40 AM
Maxeaux je offline   Profil uživatele Maxeaux   Find more posts by Maxeaux   Foto galerie člena Maxeaux   Click here to Send Maxeaux a Private Message   Add Maxeaux to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Maxeaux! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DreamForest
Stálý Člen

Karma uživatele DreamForest - 89% PěstitelskáKarma uživatele DreamForest - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od Maxeaux
Cau, pekne. Ako hodnotis takto spetne pest v kokosu pod slnkom? Ma to nejake spesl vyhody v porovnani s klasickym substratom s perlitom?


Ahoj, díky za K+. No já měl první v plánu jet toto kolo pod lampou, takže proto kokos. Nicméně venku má pořád stejné vlastnosti, jako uvnitř.
Vzdušnost - i bez přidání perlitu, můžeš zalévat klidně každý den - rychlejší hnojení, flushování... Nemožnost přelít.
Nízká cena - v podstatě srovnatelná se směsi hlíny
Trichoderma - obsahuje houbu prospěšnou kořenům. Kořenový obal se mi zdál větší. Hlavně tedy při přesazování semenáčků.
Navíc v květináči neklesá jako třeba u hlíny v průběhu pěstování.... ale to je detail.
Bonus, ikdyž já ho nevyužívám, je obnovitelnost kokosu na další pěstování.
Pro mě je třeba skvělý to, že je inertní, takže si hnojiva můžu hezky sám korigovat a vím, kolik toho tam je i bez EC měření. Tedy alespoň u vstupu. U hlíny se člověk bojí prvního hnojení, aby to nespálil zbytečně rychle.

Věc na kterou ale musíš dát pozor, je nějaké zatížení květináčů. Protože pokud je necháš moc vyschnout, tak ztratí hrozně na váze, jelikož kokos nic moc neváží. Kytky by se pak mohli převrhnout. Ale pokud vyřešíš toto, tak si myslím, že je to fajne.

„Mnozí, kdo promilovali třeba celý
život, dovedou nás méně poučit o
tom, co je láska, než dítě, které
ztratilo pejska...“ Billy Wilder



Naposledy upravil DreamForest 08-11-2017 v 15:19 PM

Old Post 08-11-2017 v 09:35 AM
DreamForest je offline   Profil uživatele DreamForest   Find more posts by DreamForest   Foto galerie člena DreamForest   Click here to Send DreamForest a Private Message   Add DreamForest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:36 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4956520 seconds with 35 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív