Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » huba nebo co
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
atila
Nový Člen

Karma uživatele atila - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 11 

houba nebo co Příspěvek č. 1

Zdar, můžete mi někdo poradit? Jedu v in v hlíně, na povrchu se mi udělal někde žlutý, někde bílý povlak, je tam cítit vůně hub, tak předpokládám, že to bude asi nějaký druh houby. S kytkama to nic moc nedělá, když jsem odebral povrch a prolil asi 10ml na 15 l peroxidem 30% tak se nic nedělo. Květináče kde je ten povlak, tak se skoro vůbec nemusí zalívat, nějak to pořád drží vodu, mám strach, aby mi neuhnily kořeny. Máte někdo podobnou zkušenost?

Naposledy upravil atila 17-07-2017 v 15:20 PM

Old Post 17-07-2017 v 11:47 AM
atila je offline   Profil uživatele atila   Find more posts by atila   Foto galerie člena atila   Click here to Send atila a Private Message   Add atila to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 2

Zdar, stalo se mi to kdysi dávno. Čím zalivas?

Old Post 17-07-2017 v 18:02 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
atila
Nový Člen

Karma uživatele atila - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 11 

Příspěvek č. 3

Právě že, zatím vodou z kohoutku, kytičky jsou teprve na záčátku po přesazení, ale stalo se mi to i minule a to jsem jel metrop. Myslím že by to mohlo být z hlíny, ale z hošticema jsem neměl nikdy problém a to ani ostatní známý. Jak si se toho zbavil?

Old Post 17-07-2017 v 18:30 PM
atila je offline   Profil uživatele atila   Find more posts by atila   Foto galerie člena atila   Click here to Send atila a Private Message   Add atila to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 4

Hele, me substrat bezne smrdi po houbach, ne vsechny sou spatny a ver ze kdyby ta tvoje houba byla spatna ,tak uz kytky davno nemas. Jakmile by napadla koreny ,tak jde kytka do kopru hned. Vetsinou se tak stane jeste nez vubec objevis ze tam nejaka houba je .
Ale pro sichr to pozorne sleduj co se deje a jak to nesou kytky, pripadne vyklepni kytku z kvetinace a zkontroluj koreny.
Co mas za substrat ? A co vse do toho davas ?
Mozna to i prelivas ze nestihne vyschnout ani vrchni vrstva.

Old Post 17-07-2017 v 20:14 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
atila
Nový Člen

Karma uživatele atila - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 11 

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od Bitir
Hele, me substrat bezne smrdi po houbach, ne vsechny sou spatny a ver ze kdyby ta tvoje houba byla spatna ,tak uz kytky davno nemas. Jakmile by napadla koreny ,tak jde kytka do kopru hned. Vetsinou se tak stane jeste nez vubec objevis ze tam nejaka houba je .
Ale pro sichr to pozorne sleduj co se deje a jak to nesou kytky, pripadne vyklepni kytku z kvetinace a zkontroluj koreny.
Co mas za substrat ? A co vse do toho davas ?
Mozna to i prelivas ze nestihne vyschnout ani vrchni vrstva.



Jak jsem již psal, substrát Hoštice a zatím jen kohoutková odstátá voda, protože holky jsou chvíli po zasazení. Předtím se mi to objevilo jen na dvou holkách a dojel jsem to s tím, ale drželo to pořád vlhkost, takže jsem je skoro nezalíval oproti ostatním. Prostě jsem to nikdy předtím neměl a nelíbí se mi to, chci to zničit a nevím jak :-)

Old Post 17-07-2017 v 21:07 PM
atila je offline   Profil uživatele atila   Find more posts by atila   Foto galerie člena atila   Click here to Send atila a Private Message   Add atila to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 6

Teď už to nezničís. Musíš vyměnit celý substrát. Na povrchu ten povlak vždy seskrabni a trochu promichej. Není to nic špatného a ba naopak někteří co jedou bio hnojky, tak mi říkali, že to je pro kořeny a výživu dobrý. Tvoří si to vlastní mikroorganismus a pomáhá při rozkladani některých živin. Já jsem to měl jedno kolo a to jsem o tom nic nevěděl, tak jsem po dokončení ten substrát vyhodil.
Většina hub je pro naše kytky neškodná, ale jsou i houby které kořeny zabíjejí.
Kdysy jsem o tom našel na netu pěkný článek, ale bohužel ti dneska už neřeknu kde. Zkus pohledat na Googlu.

Old Post 18-07-2017 v 05:15 AM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
atila
Nový Člen

Karma uživatele atila - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 11 

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od fikus37
Teď už to nezničís. Musíš vyměnit celý substrát. Na povrchu ten povlak vždy seskrabni a trochu promichej. Není to nic špatného a ba naopak někteří co jedou bio hnojky, tak mi říkali, že to je pro kořeny a výživu dobrý. Tvoří si to vlastní mikroorganismus a pomáhá při rozkladani některých živin. Já jsem to měl jedno kolo a to jsem o tom nic nevěděl, tak jsem po dokončení ten substrát vyhodil.
Většina hub je pro naše kytky neškodná, ale jsou i houby které kořeny zabíjejí.
Kdysy jsem o tom našel na netu pěkný článek, ale bohužel ti dneska už neřeknu kde. Zkus pohledat na Googlu.


Myslím že nepomůže ani přesazení, protože co jsem zkoumal z minule, tak to bylo i na kořenech. Minule se mi to udělalo až v polovině květu a teď to mám už na začátku. Tak uvidíme jak to dopadne. Zkusím něco najít na strejdoj googlu. Dík

Old Post 18-07-2017 v 20:05 PM
atila je offline   Profil uživatele atila   Find more posts by atila   Foto galerie člena atila   Click here to Send atila a Private Message   Add atila to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dmtart
Stálý Člen

Karma uživatele dmtart - 37% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 287 

Příspěvek č. 8

...jojo tohle mi to taky dělá..a připomínám že mam sterilní subst. a přidávám pouze mykohrizní houby..holt se asi dycky zblázněj a dyž se jim daří tak se jdou kouknout na povrch...si myslim..pic

Old Post 14-08-2017 v 11:57 AM
dmtart je offline   Profil uživatele dmtart   Find more posts by dmtart   Foto galerie člena dmtart   Click here to Send dmtart a Private Message   Add dmtart to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:19 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5337060 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív