Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Zavlažování pomocí zakopaných hliněných nádob
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Dead Cat
Stálý Člen

Karma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 281  

Nápad Zavlažování pomocí zakopaných hliněných nádob Příspěvek č. 1


Zdravím osazenstvo, nevím, jestli to tu už někde není, když tak to admini smažou.
Narazil jsem na zajímavý nápad, jak zavlažovat kytičky aniž bych k nim musel každý den chodit. Jedná se o to, že se do země zakope hliněná nádoba (neglazovaná), třeba džbán, nebo květináč širším koncem slepený s podmiskou, nebo dva květináče slepené k sobě, fantazii se meze nekladou. Nechá se koukat jen kousek s plnícím otvorem a naplní se vodou. Voda prosakuje skrz nádobu do půdy. Rostlina ji po čase obalí kořeny a ty pak berou vodu rovnou z povrchu nádoby (viděl jsem fotky a je to fakt obalený kořenama). Výdrž samozřejmě záleží na objemu nádoby, výhodou je malý odpar vody oproti kropení celého záhonku (no a když se k tomu ještě zamulčuje...). Zatím jsem to nezkoušel, už mám zasazeno a nechce se mi vrtat se kytkám v kořenech, ale na příští rok to možná vyzkouším. Zkoušel jsem i Tropf blumat (už se tu o něm psalo dost), ale něco mi hned první den překousalo ty malé měkké hadičky vedoucí skrz senzory a všechna voda vytekla. Letos asi vyzkouším PETku s infuzní hadičkou (kapačkou), jde sehnat snad v každé lékárně. Tak to jen tak pro inspiraci

Bush Growing by Dead Cat 2011... Bush Growing by Dead Cat Again 2018
Bush Growing by Dead Cat 2020, automatic only
Jak vznikl váš nick?, Kde všude se dá vysadit aneb tipy kde II.
Jak navrátit půdě její přirozenou výživnost – aneb kompost, terra preta, biodynamics.
Blesky, třesky, plesky... Naši mazlíčci, Masožravé rostliny,
Nekonopné fotky III. Nekonopné fotky III. Nekonopné fotky III.

Naposledy upravil Dead Cat 12-07-2017 v 07:44 AM

Old Post 11-07-2017 v 18:22 PM
Dead Cat je offline   Profil uživatele Dead Cat   Find more posts by Dead Cat   Foto galerie člena Dead Cat   Click here to Send Dead Cat a Private Message   Add Dead Cat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jeřdno
Nový Člen

Karma uživatele Jeřdno - 20% Pěstitelská

Registrován: Feb 2015
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 2

Myslim že to není novinka akorat víc známá je verze s pet lahvý

sew@s

Old Post 30-07-2017 v 07:06 AM
Jeřdno je offline   Profil uživatele Jeřdno   Find more posts by Jeřdno   Foto galerie člena Jeřdno   Click here to Send Jeřdno a Private Message   Add Jeřdno to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dead Cat
Stálý Člen

Karma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 281  

Příspěvek č. 3

novinka to určitě nebude, používalo se to už odedávna. Novinka to byla pro mě. S tou PET lahví je rozdíl v tom, že z PETky to vytéká do hlíny, kdežto takto to pouze prosakuje a kořeny to obalí a berou vodu přímo z povrchu té nádoby ( možná to na mikroskopické úrovni a nějak prorostou skrz, ale to už je jen moje hypotéza).

Bush Growing by Dead Cat 2011... Bush Growing by Dead Cat Again 2018
Bush Growing by Dead Cat 2020, automatic only
Jak vznikl váš nick?, Kde všude se dá vysadit aneb tipy kde II.
Jak navrátit půdě její přirozenou výživnost – aneb kompost, terra preta, biodynamics.
Blesky, třesky, plesky... Naši mazlíčci, Masožravé rostliny,
Nekonopné fotky III. Nekonopné fotky III. Nekonopné fotky III.

Old Post 09-09-2017 v 15:48 PM
Dead Cat je offline   Profil uživatele Dead Cat   Find more posts by Dead Cat   Foto galerie člena Dead Cat   Click here to Send Dead Cat a Private Message   Add Dead Cat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jeřdno
Nový Člen

Karma uživatele Jeřdno - 20% Pěstitelská

Registrován: Feb 2015
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 4

Staci na pet lahev dat vrsek ktery ma dirku ucpanou knotkem a taky to prosakuje nebo mala dirka do vrsku a voda pomalu kape

sew@s

Old Post 10-09-2017 v 08:38 AM
Jeřdno je offline   Profil uživatele Jeřdno   Find more posts by Jeřdno   Foto galerie člena Jeřdno   Click here to Send Jeřdno a Private Message   Add Jeřdno to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kostakosta88
Stálý Člen

Karma uživatele kostakosta88 - 67% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 61  

Příspěvek č. 5

Přísti sezonu chci taky vyzkoušet pet láhev s knotem
nemůžu denně jezdit zalévat do přírody

Old Post 14-09-2017 v 18:06 PM
kostakosta88 je offline   Profil uživatele kostakosta88   Find more posts by kostakosta88   Foto galerie člena kostakosta88   Click here to Send kostakosta88 a Private Message   Add kostakosta88 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
misanthropetino
Stálý Člen

Karma uživatele misanthropetino - 82% PěstitelskáKarma uživatele misanthropetino - 82% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 81  

Příspěvek č. 6

Nebude hydrogel jednoduchsie, efektivnejsie a v konecnom dosledku mozno aj lacnejsie riesenie? Par ludi tu s tym dosahuje dobrych vysledkov.

Na druhu stranu musim povedat, ze ma laka predstava ist si niekde do hrnciarskej dielne vymodelovat vlastnu nadobu :-).

"René mláďenca Príhodi a Skúsenosťi" grow report 2016

Zápisky mladého záhradníka - záhrada 2017

Old Post 14-09-2017 v 20:45 PM
misanthropetino je offline   Profil uživatele misanthropetino   Find more posts by misanthropetino   Foto galerie člena misanthropetino   Click here to Send misanthropetino a Private Message   Add misanthropetino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kostakosta88
Stálý Člen

Karma uživatele kostakosta88 - 67% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 61  

Příspěvek č. 7

No z těma hliněnýma nadobama to bude náročnější finančně
Pet láhve budou nejlevnější variantou
špatný nemusí byt i ten hydrogel ale vlastní zkušenosti nemám,jen co jsem se dočetl tady na foru tak to nemusí byt špatné

Old Post 15-09-2017 v 06:16 AM
kostakosta88 je offline   Profil uživatele kostakosta88   Find more posts by kostakosta88   Foto galerie člena kostakosta88   Click here to Send kostakosta88 a Private Message   Add kostakosta88 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:17 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7393700 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív