Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Co jí schází?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
GraveHag
Nový Člen

Karma uživatele GraveHag - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2017
Příspěvků: 7  

Co jí schází? Příspěvek č. 1


Zdravím, co by jí mohlo scházet? Přečetl jsem pár článků o problémech a jediné co mi sedí je nedostatek dusíku, ten jsem včera aplikoval ve formě postřiku.

Old Post 29-06-2017 v 07:25 AM
GraveHag je offline   Profil uživatele GraveHag   Find more posts by GraveHag   Foto galerie člena GraveHag   Click here to Send GraveHag a Private Message   Add GraveHag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 2

Buenos dias, kytce nechybí nic, dej jí čas k růstu, hlavně už ji nehnoj a počkej s tím až se ti rozroste do dalších pater. Nezapomeň v čas přesadit...

Old Post 29-06-2017 v 09:37 AM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Dalby
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Dalby - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Dalby - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Dalby - 84% Pěstitelská

Registrován: Feb 2015
Příspěvků: 82  

Příspěvek č. 3

Začínající nedostatek dusíku možná... jestli pujdou řapíky do fialova, je to jasný.

Zdraví Mr.Dalby

Old Post 29-06-2017 v 21:26 PM
Mr.Dalby je offline   Profil uživatele Mr.Dalby   Find more posts by Mr.Dalby   Foto galerie člena Mr.Dalby   Click here to Send Mr.Dalby a Private Message   Add Mr.Dalby to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od Mr.Dalby
Začínající nedostatek dusíku možná... jestli pujdou řapíky do fialova, je to jasný.


Podle čeho tak soudíš?

Old Post 30-06-2017 v 02:03 AM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 5

Jestli soudi podle tech zlutych listu , tak tomu deficitu se rika rust .

Old Post 30-06-2017 v 05:17 AM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od Mr.Dalby
Začínající nedostatek dusíku možná... jestli pujdou řapíky do fialova, je to jasný.


"Podle stupně nedostatku dusíku se mění barva nejstarších listů od bledě zelené do žluté."

GraveHag - jak vypadá kytka dneska, vše ok?

Old Post 01-07-2017 v 09:26 AM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jeronymouse420
Stálý Člen

Karma uživatele Jeronymouse420 - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2017
Příspěvků: 40 

Příspěvek č. 7

Taky jsem měl, ono to zmizí zachvíli

Old Post 03-07-2017 v 21:26 PM
Jeronymouse420 je offline   Profil uživatele Jeronymouse420   Find more posts by Jeronymouse420   Foto galerie člena Jeronymouse420   Click here to Send Jeronymouse420 a Private Message   Add Jeronymouse420 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GraveHag
Nový Člen

Karma uživatele GraveHag - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2017
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 8

Ahoj, kytka roste, vršky jsou takové trošku žlutoučké, ale je to lepší dle mě. Zdá se, že to bylo opravdu přehnojené. Hnojil jsem hoštickým guánem z trusu mořských ptáku. Fosfor 3%, Draslík 6%, Dusík 50% podle obalu. Dneska jsem přesadil a dal do boxu. Je to moje poprvé. Nemám žádnou zkušenost tak jsem zvědav, když tak přejdu na melouny

Old Post 08-07-2017 v 12:51 PM
GraveHag je offline   Profil uživatele GraveHag   Find more posts by GraveHag   Foto galerie člena GraveHag   Click here to Send GraveHag a Private Message   Add GraveHag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GraveHag
Nový Člen

Karma uživatele GraveHag - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2017
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 9



Zdravím, přikládám foto, jsem z toho neštastný. Jedna kytka je teda brutálně přehnojená a vypadáto, že o ní přijdu, hnojení jsem úplně odstavil a nešáhnu na to do mé smrti. S hnojením jsem začal když to byly malé rostlinky, hnojil jsem 1x týdně a celkově jsem to provedl 3x. Od té doby co se objevilo žluté zbarvení na vrcholcích listů jsem nehnojil. Po přesazení a umístění kytek do boxu, první kytce ztmavly vrchní listy. Podle příznaků nadbytku dusíku, zaléval jsem když byla potřeba. Dnes si pořád nejsem jistý, zda vrchní lístečky dalších kytek jsou přehnojené dusíkem. Měl jsem obavy, že by to mohlo být třeba i spálení. 150w sodík, teplotu mám už dva dny vychytanou na 22-28. Průměrná vlhkost je 50-55%, dnes mi příjde zvlhčovačka abych to vytáhl o něco více. Vedu si pravidelně deník kde píši teplotní údaje, moje akce, postřik atd. Box je 80-50-30. Typ kytky nevím, ze semínka. Přítah mám 12V pc case Artic F12. Který fouká mezi vrcholky a výbojkou. Teplotu jsem zkoušel ručně a měla by být v pohodě, proto se mi zdá, že poškození spálením to není. Mám tam ještě jednu sondu co mi u vrcholků ukazuje teplotu okolo 30, ale je to levná sonda za pár korun, původně jsem s ní měřil teplotu při výrobě sýra, takže není spolehlivá. Nicméně mě napadá nějaká kombinace přehnojení + stres. Je to moje poprvé. Každý den stále čtu a čtu a informuji se.

Ještě doplním, že jsem včera viděl video jak někdo ukazuje přelitou kytku, měla takové bublinky na listech, jakoby póry, bouličky, vlny. Je to podobné u mě, ale přelitý je nemám, včera jsem vytáhl pomalu a zkontroloval. Ph budu měřit až dnes, jedu si pro destilku.

Doplňuji znovu, neboť jsem spěchal a neuvedl všechny informace.

Stáří kytek by mělo být odhadem 20-30 dní. Nevím kdy jsem zasadil, bylo to víceméně jenom z "legrace", ale když jsem viděl, že tam něco roste a mělo to druhé patro, tak jsem začal studovat indoor pěstování. Celkově ta nejvíce zdevastovaná kytka je v boxu 6. den, další jsem tam dal o den později a poslední jsem tam dal včera, ale původně jsem to neměl v plánu, nicméně potřebovala přesadit, měla žluté listy ze spodu, dle mého málo prostoru, kořeny byly už obtočené na spodu a za oknem mi jí bylo líto. Ve dvou květináčích mám hlínu pro pokojovky + perlit. U té nejvíce poškozené mám perlitu asi 33%, pak jsem zjistil, že má být max 20%, což jsem použil u druhé kytky. Poslední kytka má směs hlíny pro pokojovky + pro kaktusy s výživou. 3 den v boxu jsem spozoroval smutnice a aplikoval jsem malý postřik výluhu z tabáku a malinkou zálivku ke kořenům. Od té doby je tam nevidím.

Moje otázka tedy zní: Mám udělat kytkám proplach? Vytáhnout s kořenama, hlínu kompletně prolít, proschnout a vrátit kytku? Bojím se, že by to byl pro ně další šok. Už mám destilku a tu zvlhčovačku k mání.

Naposledy upravil GraveHag 13-07-2017 v 08:42 AM

Old Post 13-07-2017 v 07:30 AM
GraveHag je offline   Profil uživatele GraveHag   Find more posts by GraveHag   Foto galerie člena GraveHag   Click here to Send GraveHag a Private Message   Add GraveHag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 10

Vyhod to hnojivo, blbej pomer na kytky ,to jde pouzit mozna ven .
Moc neceho,zapricini pristup zas necemu jinymu.
Nechci strasit ,ale pokud to chces dotahnout do konce , sezen si rezy a zacni znovu. Muzes se podivat na koreny jak vypadaji ,ale i kdyby byly v cajku ,vyhodil bych to.
1. Nevis ani co to je a co z toho vyroste .
2. Ted uz ses neco naucil a vis ze to priste neudelas
3. Nez ji das dohromady , tak za tu dobu bys od dneska prepnul rizek na kvet .
4. Podle me hodne brutalni prehnojeni dusikem , treba je to blbost, ale pokid se mi kroutili listy dovnitr ,jakoby do ulity a smerem dolu ze se list zavrel, vzdy to bylo presprilis dusiku .

Pokud muzu poradit, kup si nejakej allmix , zalivej to jen vodou s korenakem ,az zacne kytka lehce ztracet barvu , nebo cca po 3 az 4 tydnech zalivani zacni pomalu hnojit .
Nebo zvol light mix, prvni tyden jim davej jen vodu s korenakem a druhej uz hnoj . Kup si organicky hnojiva a hnoj kazdou zalivku v rozumne mire ,nejlepe podle tabulek ,muzes i trochu min nez udavaji.
Biocanna to ma asi nejjednodušší .

Old Post 13-07-2017 v 21:11 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 11

Neco sem pohledal a nasel sem dobrej clanek na prilis dusiku a problemy s tim spojeny. Sorry ze kopiruju cizi stranky, ale je to tam dobre popsany.
Kuk:
Otrava dusíkem může být patrna tam, kde je velmi, velmi suché prostředí jako při období sucha a projeví se efektem spálení. Pokud květiny přiživujete hnojivy na bázi čpavku, můžou se objevit důsledky otravy NH4+: pomalejší růst, poškození na listech a kořenech, okraje listů se zkroutí dolů.

Také velké listy můžou dostat podobu „pařátu“. Konečky budou směřovat dolů, ale list zůstane vzhůru (asi jako když ohnete prsty). Listy můžou být zkroucené … hlavně nové přírůstky. Kořeny nebudou dostatečně vyvinuté, dojde ke zpomalení kvetení. Výnosy se sníží, protože přebytek dusíku v raném období květu zpomaluje růst palic.

Old Post 13-07-2017 v 21:44 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GraveHag
Nový Člen

Karma uživatele GraveHag - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2017
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 12


Moc děkuji za reakci! Byl jsem celý den netrpělivý na nějakou odpověď.

Je to přesně ono, podoba pařátu a efekt spálení. Konečky směřují dolů.

Kořeny vypadají zdravě, růst je zpomalen. První kytku, tu nejvíce poškozenou jsem už odepsal, těm dvěma bych dal ještě šanci. Moc mě to mrzí co se stalo, vytvořil jsem v boxu podle mě pěkné podmínky. Ph jsem změřil a pokud nejsem barvoslepej tak je to mezi 6-7. Budu vás i nadále informovat o stavu kytek, aby to pomohlo i ostatním nezkušeným lidem.

Old Post 13-07-2017 v 23:16 PM
GraveHag je offline   Profil uživatele GraveHag   Find more posts by GraveHag   Foto galerie člena GraveHag   Click here to Send GraveHag a Private Message   Add GraveHag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dmtart
Stálý Člen

Karma uživatele dmtart - 37% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 287 

Příspěvek č. 13

přehnojeno,přelito,špatné ph...kaput

Old Post 14-08-2017 v 12:17 PM
dmtart je offline   Profil uživatele dmtart   Find more posts by dmtart   Foto galerie člena dmtart   Click here to Send dmtart a Private Message   Add dmtart to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dmtart
Stálý Člen

Karma uživatele dmtart - 37% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 287 

Příspěvek č. 14

..jak už tu někdo psal..bude to dlouho trvat než se ti vzpamatujou-jestli vůbec-nesmutni..stalo se to tady každýmu včetně mě..doporučuju koupit novou genetiku..dneska koupíš 3ks za 3stovky tak vo nic moc nejde...zasad to znovu,ale tohle nevyhazuj a zkus jestli to erozchoděj dle rad tady na groweru...já bych na ně už moc nespoléhal vypadají kaput,ale příroda je mocná
..eh sorry ted sem si všimnul ze příspěvek je starší..no nic rady platí stále ne?
čao

Old Post 14-08-2017 v 12:27 PM
dmtart je offline   Profil uživatele dmtart   Find more posts by dmtart   Foto galerie člena dmtart   Click here to Send dmtart a Private Message   Add dmtart to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GraveHag
Nový Člen

Karma uživatele GraveHag - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2017
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 15

Zdravím přátelé, dneska je tomu 40dní od umístění kytek v boxu a jak jsem slíbil, dále informuji o stavu kytek. Ta nejvíce poškozená přehnojením (viz fotky z mého posledního příspěvku) byla zkompostována. Je tomu tak měsíc. Od mého posledního příspěvku sem nehnojil, jenom pravidelně zaléval a udržoval krásnou teplotu. V dobách veder jsem si pomáhal zvlhčovačem a ta teplota podle teploměru držela krásné hodnoty. Ovšem ze strachu kvůli plísním, které jsem podle mě mohl spozorovat na té již vyřazené kytce, jsem zvlhčovačku odstavil a nechal to být. Sonda dole u půdy kytek ukazovala ve vedrech 30-35°C, druhá sonda, nastavená u vrcholků kytek ukazovala teploty až 38°C. Nicméně, kytky nebyly spálené a dařilo se jim i nadále.

Zkoušel jsem i zastřihávat, neboť jsem měl obavy o výslednou výšku. Provedl jsem celkem dva menší zástřihy, které asi kytkám neprospěly - růst byl takový pomalý a pak jsem od toho upustil a nechal to být. To bylo ještě v době kdy, jsem měl v boxu tři kytky.

8.8 jsem zpozoroval zpomalený růst, prakticky kytky už do výšky nerostly, pomalu jsem začal přecházet na 12/12 svícení a 11.8. jsem nasadil květovou výbojku. Kytky mají k dnešnímu dni výšku 35cm(od začátku stonku po vrch kytky).


Pár otázek a postřehů:

1. Jsem naprostý laik a marihuanu jsem viděl pouze na obrázku, jedná se o začínající květ na obrázku?

2. Na začátku, byla kytka cítit, byla to krásná vůně, kterou bylo možné zaregistrovat při příchodu do místnosti a měl jsem veliké obavy, že v době květu to bude cítit po celé chodbě venku v paneláku. Je tomu tak měsíc, co se vůně vytratila, Když pohladím stonek, vůni cítím. Když přičuchnu k těm "květům" tak také cítím vůni.

3. Uvítám jakékoliv rady i kritiku. Děkuji a ať to roste!


Obrázky z dnešního dne
http://imgur.com/2QxSey0
http://imgur.com/ns8JyiV
http://imgur.com/MOJejhx

Old Post 16-08-2017 v 16:52 PM
GraveHag je offline   Profil uživatele GraveHag   Find more posts by GraveHag   Foto galerie člena GraveHag   Click here to Send GraveHag a Private Message   Add GraveHag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GraveHag
Nový Člen

Karma uživatele GraveHag - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2017
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 16


Zdravím, tak aktualizuji info. Máme kluka a v levo pravděpodobně holčičku, teď řeším, zda to nechat opýlit nebo spotřebovat. Nejsem THC uživatel, takže tak. Jinak sem si to trošku myslel, neboť kluk byl oproti ostatním dvoum kytkám mohutnější a rychleji rostl do výšky.

Old Post 22-08-2017 v 21:43 PM
GraveHag je offline   Profil uživatele GraveHag   Find more posts by GraveHag   Foto galerie člena GraveHag   Click here to Send GraveHag a Private Message   Add GraveHag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:40 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8111820 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív