Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » hnojiva, substrat
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
volume
Nový Člen

Karma uživatele volume - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2017
Příspěvků: 7  

hnojiva, substrat Příspěvek č. 1

Zdravim všetkych growerov, potreboval by som pomocť s par otazkami pretože prave začinam a moc sa do toho nevyznam a okrem toho prečital som veľa prispevkov tykajucich sa tejto temy ale v každom pišu niečo rozdielne a tak sa v tom stracam.
(jedna sa o model magnum a hollands hope)

Mam v plane použivať samozavlažovaci system(pestovanie na strome) a zaujimalo by ma či stači dať rastlinky do hliny s hodnoutou ph 5.5-6 alebo na tom zaleži aj nejaky iny faktor ktory je doležity pre uspech. Stači hlina ktoru kupim rovno v kvetinarstve s daným pH alebo je potrebne poriadnu hlinu z e-shopov ktory sa tomu venuju s ďalšími špeciálnymi vlastnosťami . A ešte pri presadzani je v pohode ak presadzam z do rovnakej hliny v ktorej bola predpestovana v izbe. Nieje potrebne ju vymeniť či na tom nezaleži?....

Hnojenie: Čital som že konk. hollands hope nie je naročny na hnojiva čiže je pomerne prisposobeny na taketo podmienky. Ale aj tak keby niečo potrebovalo prilepšiť tak či by podľa vas stačilo len hnojivo na rast a kvet alebo by ste mi odporučili nejaku vami overenu sadu ktora bude pre mna top?

Okrem dvoch rastlin na strome ktore su priorita mam nejake zvyšne seeds a chcel by som ich len tak dat do listnateho lesu hned ako vyklíčiť žiadne predpestovanie ani hnojivo ake tomu avate šance ? Alebo sa mam nato vykašľať a ist iba moje dve rastliny?

Prepačte za uplne zakladne otazky ale kazdy nejak začinal. Ak by mi niekto napisal odpovede na moje otazky strašne by mi to pomohlo.

(ak ma niekto skusenosti s tymito modelmi nebranim sa žiadnym radam )

Ešte raz veľka vďaka každemu ktory pomože

Naposledy upravil volume 18-05-2017 v 21:10 PM

Old Post 18-05-2017 v 20:49 PM
volume je offline   Profil uživatele volume   Find more posts by volume   Foto galerie člena volume   Click here to Send volume a Private Message   Add volume to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
topgold
Nový Člen

Karma uživatele topgold - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2017
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 2

Nazdar v prvom rade ti dám odkaz aj na moj tread, mozno najdes nieco uzitocne pre teba(takisto zacinam out): http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=1

Magnum idem takisto, už má 1,5cm hehe ^^. čo sa týka toho pestovania na strome, taktiež mám v pláne ist na strom s 20-25L kvetinacmi. To automaticke zavlazovanie si ako predstavujes? pH 5.5 - 6.5 je ideal...

Hlinu ja osobne idem lacnú, od Agra: http://www.agrocs.sk/produkt/zahradnicky-substrat/ magnum zatial ide uvidime a hnojivo zatial slepacince.. neskor mozno nieco lepsie. Ale tak toto je urcite lepsia volba: http://www.biohobby.sk/plagron-batmix-p-2083.html... Nech sa vyjadria aj skusenejsi groweri.


Co sa tyka presadzovania, najprv nechaj naklicit semena, ak budu mat klicky aspon polcentimetra, mozes ich posadit klickom dolu do hliny. Najprv pouzi nejaky mensi kvetinac [dobre je napr. kelimok od jogurtu z ktoreho potom rastlinku "vyberes" aj s hlinou a presadis do vacsieho kvetinacu. (dufam, ze vies ako sa presadza..)]

Vela stastia.

Old Post 21-05-2017 v 17:34 PM
topgold je offline   Profil uživatele topgold   Find more posts by topgold   Foto galerie člena topgold   Click here to Send topgold a Private Message   Add topgold to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
volume
Nový Člen

Karma uživatele volume - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2017
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 3

Super, dik za odpoveď. Magnum už aj mne vyšlo a mam tam tiež cez 1cm To automaticke zavlažovanie je uplne jednoducho vyrobene doma čitaj može sa ti to hodiť : http://grower.cz/forum/showthread.php?postid=142413 Ja si dam hlinu taktiež nejaku lacnejšiu a hnojenie tiež nejake domace. Presadiť to viem a už aj rastie akurat neviem ake su najlepšie kvetinače koľko litrov asi...

Old Post 21-05-2017 v 21:14 PM
volume je offline   Profil uživatele volume   Find more posts by volume   Foto galerie člena volume   Click here to Send volume a Private Message   Add volume to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruno.kudrna
Stálý Člen

Karma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 561  

Příspěvek č. 4

Zdravím
Jako substrát pořiď univerzální s mountfieldu. Jako hnojivo bych pořídil tekutý guano z Hoštic. Hoštický hnojiva nevím jak sou na Slovensku dostupný ale snad by to neměl být problém.
Na začátek je to dobrá volba za dobrou cenu...
Na AF( magnum) bych volil kýbl 10-12L na klasiku těch 20 je ale na tobě kolik toho chceš tahat na strom. Můžeš i víc,ale myslím si že je to zbytečný....
Tak ať se daří.
Zdárek

po trávě se nechodí po trávě se směje
Základní pohyb všeho stvoření je prostý:tam a zpátky

Old Post 21-05-2017 v 23:04 PM
bruno.kudrna je offline   Profil uživatele bruno.kudrna   Find more posts by bruno.kudrna   Foto galerie člena bruno.kudrna   Click here to Send bruno.kudrna a Private Message   Add bruno.kudrna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:55 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
09-03-2007 - Hnojiva ( Substral) - 12 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5085310 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív