Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Cree LED panel z Ali ano či ne?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4
Autor
Téma 
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 33

S těma dvěma čipy osvitis tak max 50x50 cm.
Efektivita těch čipu bude někde kolem 110-120 lm na watt. HPS má kolem 120-130 lm na watt.
Za mě dej raději usporku než ty světla s aliexpresu.
Pokud jsi už rozhodnut, tak znám jedno dobré přísloví: nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci.
Tak ať to roste, čest

Old Post 15-05-2017 v 12:28 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 34

Nejspíš činu kupovat nebudu vyrobím si homemade Takže nejspíš poslední dotaz: Dejme tomu že koupím 2-3 led Vero, jaký musí mít driver parametry, aby udržel 3x Vero ledky?

Old Post 15-05-2017 v 12:54 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 35

Zdary, jestli se spokojiš se 100g z 200w led panelu, tak ok. Ale jestli ne, tak bych raději volil 250w hps a to co ušetříš, můžeš zainvestovat do ventilace.
Uděláš určitě víc jak 100g a spotřeba podobná.
Sám mám 250 v uzavřený místnosti, kde jen občas větrám a ok 😉

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 15-05-2017 v 13:42 PM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 36

Taky sem si chtel stavet panel, ale ve finale vyjde lepe si koupit treba od frynka dvoucip 200w led vero 29 C . Nebo od ledideal spider 242w . Jinak alucraft ma taky nejaky nabidky , prodavaji i komplety na sestaveni , nebo ti pak komponenty muze dodat i ledideal, staci jin napsat co chces ,jakej vykon a jaky cipy a doda ti to s driverem k tomu urcenym.
Ovsem za cenu o neco vetsi nez kdyby sis to obednal sam.
Kdyz si to nechas sestavit , tam sice zaplatis o neco vic, ale mas zaruku 2 roky.
Osobne bych sel donpanelu od frynka , 2 cipy 200w a kdyz budes chtit, posles mu ho a udela ti upgrade na 4cipy 200w nebo 400w . Zalezi na tobe. Ma to hodne dobre univerzalni a pouzitelny , pac si tam muzes pridat cipy podle sebe a zvolit wataz jakou chces. Tusim ze zacina na nejakych 7 litrech za panel.

Old Post 15-05-2017 v 14:06 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 37

citace:
Původní příspěvek od fikus37
S těma dvěma čipy osvitis tak max 50x50 cm.
Efektivita těch čipu bude někde kolem 110-120 lm na watt. HPS má kolem 120-130 lm na watt.
Za mě dej raději usporku než ty světla s aliexpresu.
Pokud jsi už rozhodnut, tak znám jedno dobré přísloví: nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci.
Tak ať to roste, čest


no srovnávat lm/w sodík vs LED je dost nevhodný, vzhledem k tomu jak často se vyjadřuješ k LED tématice jsem si myslel, že už jsi to pochopil. Úsporku určitě ne, to je taky dost nevhodný....


citace:
Nejspíš činu kupovat nebudu vyrobím si homemade Takže nejspíš poslední dotaz: Dejme tomu že koupím 2-3 led Vero, jaký musí mít driver parametry, aby udržel 3x Vero ledky?


Na jak velkej prostor to chceš? to jsem asi přehlídl. Není to jenom o driveru, jaký máš chlazení?

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 15-05-2017 v 14:32 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 38

Fruddy,srovnávám efektivitu.Výrobce jinou jednotku neudává.U HPS se to udává v lux u LED v lm a lux vs lm asi víš že je to praktický stejné.
A jednotky umol/PAR jsou pro mě irelevantní.Jsem praktik nikoliv jen teoretik.
To už je zase debata kde má na to každý jiný názor.
Každopádně výrobce uvádí tyto udaje v DS.
Po mých zkušenostech jsem poznal,že nejdůležitější je síla světla a pak až barevná teplota.Nejlépe když je oboje perfektní.
Nebudem tady zasírat vlákno.A nechci se s nikym hádat.
Je to můj názor.Až poznám ,že kytkam to neprospívá ,tak dám vědět.
Peace

Old Post 15-05-2017 v 16:26 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 39

Už jsem jednou napsal ze hps prostě ne, takže děkuji za názory ale do těch ledek prostě půjdu. Hps mám 600w v jiné pestirne. Ledky chci do bytu, protože jsou diskrétní a hlavně je lépe uchladim. Takže shrnem fakta:
Box bude v nevětrané místnosti a vzduch bude po dobu svícení cirkulovat uvnitř. Větrání nahradím bombou CO2 s elmag ventilem která bude v pravidelných intervalech do boxu pouštět CO2. Pro odstranění pachů nainstalují uhlíkový filtr přes který vzduch bude cirkulovat od sporu boxu nahoru. Vlhkost v době květu budu regulovat odvlhcovacem. Box bude velký cca 1,20x1,20m z toho tři strany boxu budou tvorit zdi, čtvrtá strana se vstupem bude že dreva.

Takže teď otázka: chtěl bych výnos aspoň 200g pomocí led čipů. Jaký množství a typ čipu mám objednat? A jaký driver? Myslím že pasivně (bez větrání) uchladim max 300w, víc určitě nechci, vždy se můžou dokoupit další čipy.. Vím box je zbytečně velký, ale chci aby 3strany tvořili zdi (kvůli chlazení, izolace co2).

Prosím už žádné diskuze ohledně hps, úsporek..


Mimo téma: v druhé pestirne se mi objevily svilusky, přišel sem na ně docela pozdě protože byly na kytkách v zadu, špatně dostupných.. Použil jsem mospilan, je jich tam fakt mraky.. Pomůže to? Jakou mám míchat koncentraci postřiku?

Old Post 15-05-2017 v 17:04 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 40

Čipy bych chladil klasika chladič od PC + vetracek.

Old Post 15-05-2017 v 17:07 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 41

citace:
Původní příspěvek od fikus37
Fruddy,srovnávám efektivitu.Výrobce jinou jednotku neudává.U HPS se to udává v lux u LED v lm a lux vs lm asi víš že je to praktický stejné.
A jednotky umol/PAR jsou pro mě irelevantní.Jsem praktik nikoliv jen teoretik.
To už je zase debata kde má na to každý jiný názor.
Každopádně výrobce uvádí tyto udaje v DS.
Po mých zkušenostech jsem poznal,že nejdůležitější je síla světla a pak až barevná teplota.Nejlépe když je oboje perfektní.
Nebudem tady zasírat vlákno.A nechci se s nikym hádat.
Je to můj názor.Až poznám ,že kytkam to neprospívá ,tak dám vědět.
Peace


Autor vlákna už došel na to že čínu nechce a chce si poskládat COB led panel, na to jsou tady 3 vlákna plný užitečných informací, nebo můžu doporučit videa Growmau5 na youtube, je tam tutorial pro začátečníky.

každopádně mě zajímá proč je to pro tebe PAR(spíš tedy PPF) irelevantní? Já jsem také spíš praktik než teoretik, světlama se zabývám sice 7 let ale vždy jsem nějáký vytvořil a pak ho až zlepšoval na základě toho co si nastudoval, nyní už volím opačný postup, nejprve nastuduju a pak tvořím, ušetří to hodně času :-D

Já mám třeba na to světlo trochu opačný názor, jelikož testuji již několik let stejný výkon (ve stejném prostoru) tak můžu říct že ano, výkon je prostě výkon, nikdo nemůže čekat že mu 200w LED nahradí 600w sodík, ale s jistotou můžu říct že dobře sestavenej set který má 200w může být daleko výkonější než špatně zvolený 300w.




citace:
Už jsem jednou napsal ze hps prostě ne, takže děkuji za názory ale do těch ledek prostě půjdu. Hps mám 600w v jiné pestirne. Ledky chci do bytu, protože jsou diskrétní a hlavně je lépe uchladim. Takže shrnem fakta:
Box bude v nevětrané místnosti a vzduch bude po dobu svícení cirkulovat uvnitř. Větrání nahradím bombou CO2 s elmag ventilem která bude v pravidelných intervalech do boxu pouštět CO2. Pro odstranění pachů nainstalují uhlíkový filtr přes který vzduch bude cirkulovat od sporu boxu nahoru. Vlhkost v době květu budu regulovat odvlhcovacem. Box bude velký cca 1,20x1,20m z toho tři strany boxu budou tvorit zdi, čtvrtá strana se vstupem bude že dreva.

Takže teď otázka: chtěl bych výnos aspoň 200g pomocí led čipů. Jaký množství a typ čipu mám objednat? A jaký driver? Myslím že pasivně (bez větrání) uchladim max 300w, víc určitě nechci, vždy se můžou dokoupit další čipy.. Vím box je zbytečně velký, ale chci aby 3strany tvořili zdi (kvůli chlazení, izolace co2).


pokud chceš 200g sušiny a už jsi někdy pěstoval stačí ti 150w světlo ze dvou čipů, kdyby si zvolil třeba 4 LED čipy puštěný na 40w uděláš ještě líp.
takže tvůj set by mohl vypadat takto:

4x LED čip Vero 29
4x chladič
1x zdroj HLG-185h-c1050

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 15-05-2017 v 17:20 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 42

Načteno mám spoustu, ale zkušený upřímně moc nejsem
Mám z toho skládání trošku strach, ale určitě se o to pokusím aspoň se naučím zase něco nového. Rozhodně bude cena/výkon lepší, jak ten panel z číny (Mimochodem, skončila akce, už stojí 380 Dolarů). To co jsi napsal vychází na cca 5tis ale předpokládám bude potřeba i nějaký dimmer a čočky?

Old Post 15-05-2017 v 17:47 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 43

dimmer se řeší tím že objednáš trafo který podporuje stmívání potenciometrem, rozdíl v ceně je asi 5% takže skoro nic a potík stojí dvacku :-)

čočky, joooo, to je téma aspoň, možná podstatnější než samotný LED čipy :-D. S čočkama se to má víceméně tak že většina čoček soustřeďuje světlo do pro nás nepoužitelnýho úhlu (ano, překvapivě nikdo zatím nevyrábí čočky na pětování marihuany :-D ) někdo to řeší použitím čoček s Betwing úhlem, s tím zatím nemám zkušenosti tak neporadím, ale z toho všecho co jsem zkoušel mi zatím nejlépe vychází použití více čipů které se rovnoměrně rozmístí pro pěstírně ale už bez optik. Tohle se nedá ale seriozně doporučit, ber to pouze jako můj názor, a to z toho důvodu, že máš odkrytý LED čip který se může poškodit jak mechanicky tak vodou a taky jsou ve většině připadů odhaleny dráty kudy protýká poměrně vysoký napětí, u zdroje který jsem postoval je to max. 190v což už se nepovažuje za bezpečný napětí, osobně jsem se toho teda párkrát dotkl a nic, každopádně elektřinou jsem pokopanej celkem často, takže těžko řict jak to funguje, to teď zjišťuji, každopádně kopnutí stejnosměrným proudem je prý daleko nebezpečnější než střídavým, člověk totiž nedostaně křeč ale udusí se, nicméně jsem zatím nikde nenašel u jakého napětí, a jestli vůbec to ze spínaného zdroje lze, ačkoliv tady mám nějáký zdroje s výstupem na 400v tak to zkoušet nebudu :-D

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 15-05-2017 v 18:21 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 44

Já bych dal reflektory ledil, už je mám přes dva roky a v pohodě.
Žádná ztráta světla a odrazivost kolem 99%.
Souhlasím s fruddy, optika je jedno velké téma a podle mě je lepší použít reflektory. Zakryjes držákem reflektoru ty kable, takže nehrozí žádná nehoda.
Fruddy, nebudu tady klucinovi zasirat vlákno, stim Par metrem.
Odpovím v mém vlákně, které brzo založím i s překladem od chlapíka s Californie a samozřejmě s mým novým světlem kdy jsem použil Hlg 185h c700, kdy mi vyšlo efektivita 197lm/watt + nějaká ta red a IR 740 nm.

Old Post 15-05-2017 v 20:18 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 45

citace:
Původní příspěvek od fikus37
Fruddy,srovnávám efektivitu.Výrobce jinou jednotku neudává.U HPS se to udává v lux u LED v lm a lux vs lm asi víš že je to praktický stejné.
A jednotky umol/PAR jsou pro mě irelevantní.Jsem praktik nikoliv jen teoretik.
To už je zase debata kde má na to každý jiný názor.
Každopádně výrobce uvádí tyto udaje v DS.
Po mých zkušenostech jsem poznal,že nejdůležitější je síla světla a pak až barevná teplota.Nejlépe když je oboje perfektní.
Nebudem tady zasírat vlákno.A nechci se s nikym hádat.
Je to můj názor.Až poznám ,že kytkam to neprospívá ,tak dám vědět.
Peace

Tohle není o názoru, ale o fyzice a převodu jednotek. Jednotky jsou jasně definovaný a z té definice vyplývá, že porovnávat lumeny je pro tyto účely je daleko větší hádání. Pokud se ti nelíbí tok fotonů (µmol/s), můžeš používat zářivý tok (ve W). Je mi líto, že nejsi schopen to převést, ale to nemění fakta. Jo a lux a lm není "prakticky to stejné". Jsou to jednotky úplně jiného fyzikálního rozměru a prakticky je téměř nemožné je porovnávat.
Mimochodem Cree už pomalu začíná do datasheetů přidávat maximální tok fotonů (µmol/s) a tok vztažený ke spotřebované energii (µmol/J).

a.

Old Post 16-05-2017 v 10:41 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 46

alesh,datashet Bridgelux uvádí lm ,tak proč hádání?Zářívý tok používa Cree a to jsem použil 460mW (nejlepší v 660nm).
Nenapsal jsem že lux a lm jsou stejné,jen se jinač měří,ale ve finále je to jedno.
Lux je naměřeno na 1m2 a lm je daný v určitém úhlu a měří se ve všech směrech,proto je zapotřebí pro měření integrační koule.lumen je vlastně to co dokáže lidké oko vnímat.
.Jen to nedokážu popsat technickými výrazy.
Bohužel výrobce Bridgelux uvádí v DS jednotky lm.Dostal jsem se na zlatý střed(je to můj názor) 700mA je podle mě nejlepší řešení,ale to ukáže můj test.Věřím ,že se dokážu se dostat na 2g/W.Světlo už je připraveno a už čekám jen na klony.
Tommy sory ,že ti tady zasírám vlákno.Už tady nebudu psát.
Založím vlastní vlákno.
Ještě edit:nevlastním ani luxmetr,parmetr ani integrační kouli,takže píšu údaje ,které každý může dohledat na internetu a zjistit ,že nepíšu pičoviny.Vše je v oficiálních datashetech.

Naposledy upravil fikus37 16-05-2017 v 17:54 PM

Old Post 16-05-2017 v 16:45 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 47

V pořádku, klidně diskutujte Já mám svoje prozatím vyřešeno, jak budu skládat box a stavět panel, tak se zase ozvu, nejspíš s novím tématem.

Old Post 16-05-2017 v 20:36 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 48

Tak díky
Líbí se mi od alesha názory. Nebudu se sebe dělat chytráka. Mám jen omezené znalosti a zbytek se snažím pochopit selským rozumem.
Už jako malý jsem navštěvoval mladého technika, ale jak člověk stárne, tak co se v mládí naučil,tak na staré roky zapomíná. Teď vážně: můžu si pomoci Googlu zkopírovat potřebné informace, abych tady udělal ramena, ale nejsem ten typ.
Vím co je Lux, lm a taky napětí,volty, vlnové délky, vím jak funguje fotosynteza a taky jsem přečetl něco o spalování cukrů v rostlině a tvorba květu. O čipu Vero 29, který jedu přes dva roky ( možná ještě víc) jsem nastudoval mraky dat a mluvil s hodně lidma co taky jedou COB, ale za tu dobu jsem poznal, že teorie je jedna věc a praxe druhá.
Jsem skeptický k přístrojům které měří co je nejlepší pro cannabis (Par metr).
Bohužel nevím nic o umol, ale vím, že čip Vero 29 7 generace je to nejlepší co jsem měl možnost vyzkoušet.

Naposledy upravil fikus37 16-05-2017 v 21:51 PM

Old Post 16-05-2017 v 21:30 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:25 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0674640 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív