Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Humboldti Black DOG, EWE2 a 707 Headband
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
deadahead
Stálý Člen

Karma uživatele deadahead - 88% PěstitelskáKarma uživatele deadahead - 88% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 84  

Humboldti Black DOG, EWE2 a 707 Headband Příspěvek č. 1


Halo,

Minuly rok som zistil, ze pestovanie je pekny konicek a tak som sa po outdoore rozhodol skusit aj indoor. Prve kolo bolo nezaujimave, testovacie. Toto je report z rozbehnuteho druheho kola. Dnes 61 den.

Setup

Stan: homebox ambient 60x60x120
Svetlo: ledideal spider vero 242w, gen 7.
Odtah: dvojrychlostny PK125, k tomu odpovedajuci filter
Ofuk: nejaky carach, klipsak; na kvet zapinam este VKO100

Hlina: na rozbeh Biobizz Lightmix, potom Plagron Batmix. Do hliny miesam Symbivit pre plodovu zeleninu v pomere 2:100
Hnojiva: Plagron Alga Bloom, Power Roots, Vita Race, Green Sensation; Canna PK13-14
Crepy: 0.7L plastove na rozbeh, potom 7L a 11L texpoty

pH meter mam ale nepouzivam, neriesim, nemam zatial problem.
EC neriesim. Lejem podla tabuliek, upravujem ‘intuitivne’ podla toho ako sa tvaria. Postrek vita-race raz za tyzden dokym nezacne preflower.

Osadka - zo semien

- 2x HSO Black D. O. G (a.k.a. pes)
- 2x HSO Ewe-2 (a.k.a. eva)
- 2x HSO 707 Headband (a.k.a. hedbend)

O osadke viac info v dalsom poste.

-

Pre uplnost dalsie info o setupe

- Odtah zapnuty na prvy stupen
- Odtah je zo zaciatku veg-u pripojeny cez termostat Conrad (bez regulacie otacok), zapina sa ked teplota v stane prekroci 26 stupnov, vypina pri 24
- Teply vzduch odvadzam 3m dlhym sonoflexom do svetlika
- Svetlo som zafixoval stahovacimi paskami co najblizsie k stropu stanu; je zhruba 1m nad podlahou.

Old Post 29-04-2017 v 19:36 PM
deadahead je offline   Profil uživatele deadahead   Find more posts by deadahead   Foto galerie člena deadahead   Click here to Send deadahead a Private Message   Add deadahead to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
deadahead
Stálý Člen

Karma uživatele deadahead - 88% PěstitelskáKarma uživatele deadahead - 88% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 84  

Příspěvek č. 2

K momentalnej osadke (6ks, 3 modely): toto nebol povodny plan

Zaciatok som skurvil a zachaosil. Tu je pre pobavenie kratke zhrnutie.

> povodne som chcel ist 3ks black dog; dlhy veg, zaplnit stan; 2 nechat v stane, trenovat, spravit scrog, 1 hodit na outdoor
> z 3 psov vysli len 2, zasadene do batmixu
> tak reku co sa stym budem srat, prihodil som tam este 3ks ewe-2 (evy)
> z 3 ewe vysli len 2, zasadene do batmixu
> no dobre, tieto 4 povegujem, jedneho psa jebnem out a 3 dobehnem v stane
> LENZE, rastliny sa totalne zabrzdili v raste. psi sa zasekli po 2 poschodi, evy sa zasekli uz po prvych pravych listoch; psom zacali schnut, tvrdnut, lamat sa a zltnut konce prvych listov
> par dni som to skusal 'nejak opravit’ (vlhkost, svetlo, vzduch) a dospel k tomu, ze problem musi byt v tom, ze som ich dal rovno to Batmixu, ktory som na zaciatku nedostatocne preplachol vodou
> tak som nad nimi zlomil palicu a reku ako experiment ich skusim vytiahnut z batmixu, korene ocistit a dat do lightmixu. pretoze som neveril, ze tento zakrok preziju tak som dal klicit dalsie semena - 3x pes, 2x ewe, 2x headband
> zaseknute rastliny som vytiahol z batmixu, ocistil korene od hliny a vlozil do lightmixu. niektore korene sa pocas tejto procedury potrhali, ale vacsina zostala.
> na moje velke prekvapenie sa 4 transplantovane rastliny dali po par dnoch dohromady a zacali rast
> okrem toho vysli 2 nove psi, jedna eva a 2 headbandy; tie som hodil rovno do lightmixu

takze som nakoniec skoncil z 9 rastlinami (z 13 semien) a ucinil rozhodnutie, ze v stane necham 6ks (2 z kazdeho modelu), 2ks dam na out a 1ks darujem. z kazdeho modelu je jedna rastlina v 11L a jedna v 7L; stan je uplne narvany.

z tohto zazitku som si odniesol tri lekcie:

1. nedavat male rastliny do vysoko predhnojeneho substratu (batmix); v prvom kole som stym nemal problem - asi ze som batmix dokladnejsie preplachol. ale v buducnosti uz nebudem zbytocne riskovat.

2. musim vyladit techniku klicenia (daval som vela vody, 4 semena co nevysli zhnili)

3. je to plevel, prezije vselico

Old Post 29-04-2017 v 19:40 PM
deadahead je offline   Profil uživatele deadahead   Find more posts by deadahead   Foto galerie člena deadahead   Click here to Send deadahead a Private Message   Add deadahead to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
deadahead
Stálý Člen

Karma uživatele deadahead - 88% PěstitelskáKarma uživatele deadahead - 88% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 84  

veg part 1 Příspěvek č. 3





sumarizacia a foto veg fazy - ~7 tyzdnov - part #1

1 - den 10 - zaseknute psi (10 dni nad zemou) a evy (6 dni nad zemou)
2 - den 15 - rastliny den po nasilnej transplantacii z batmixu do lightmixu
3 - den 20 - rastliny 6 dni po transplantacii
4 - den 24 - rastliny po presadeni do texpotov s batmixom. na velkych texpotoch su polozene v plaste 2x headband; na pravej strane 2 psi a jedna eva - tieto 3 pojdu out; a par papriciek k tomu

Old Post 29-04-2017 v 19:42 PM
deadahead je offline   Profil uživatele deadahead   Find more posts by deadahead   Foto galerie člena deadahead   Click here to Send deadahead a Private Message   Add deadahead to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
deadahead
Stálý Člen

Karma uživatele deadahead - 88% PěstitelskáKarma uživatele deadahead - 88% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 84  

veg part 2 Příspěvek č. 4





sumarizacia a foto veg fazy - ~7 tyzdnov - part #2

1 - den 28 - presadene headbandy
2 - den 31 - posledne 2 psi a eva presadene z plastu do 3L texpotov s batmixom; tieto pojdu von
3 - den 37 - rozbehnuta jungla; rastliny na out su uz na parapete nak neprekazaju
4 - den 45 - rastliny som poohybal, priprava na nasadenie siete a prepnutie

den 32 az 44 som sa nemohol o rastliny starat z pracovnych dovodov, inak by som ich ohybal priebezne a pravdepodobne prepol skorej.

pre uplnost este dodam, ze vsetky rastliny su zastipnute (nie FIM) nad 4tym poschodim.

Naposledy upravil deadahead 01-05-2017 v 18:55 PM

Old Post 29-04-2017 v 19:46 PM
deadahead je offline   Profil uživatele deadahead   Find more posts by deadahead   Foto galerie člena deadahead   Click here to Send deadahead a Private Message   Add deadahead to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
deadahead
Stálý Člen

Karma uživatele deadahead - 88% PěstitelskáKarma uživatele deadahead - 88% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 84  

kvet - prve dva tyzdne Příspěvek č. 5





kvet - prve dva tyzdne

1 - den 46/1 - siet, prepnute na 12/12
2 - den 52/6 - posuvam pod sietou
3 - den 55/9 - preflower, posuvam pod sietou
4 - den 60/14 - posuvam minimalne, nechavam vytiahnut; nariedil som 1.5L vody s phosphodermou a rozdelil vsetkym rastlinam

za tieto dva tyzdne som polieval 3x (phosphodermu neratam). batmix je este ‘nabity’ takze som hnojil minimalne. prva zalievka den po prepnuti s 1/5 davkou canna pk13-14, druha zalievka voda, tretia zalievka s 1/4 davkou bloom.

Naposledy upravil deadahead 30-04-2017 v 10:04 AM

Old Post 29-04-2017 v 19:53 PM
deadahead je offline   Profil uživatele deadahead   Find more posts by deadahead   Foto galerie člena deadahead   Click here to Send deadahead a Private Message   Add deadahead to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stribog
Stálý Člen

Karma uživatele Stribog - 72% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 53 

Příspěvek č. 6

zdar

sedi ten tray na zemi, nebo na trubkach? mam taky homebox q60 a nechtel jsem riskova, ze ten tray tam nenarvu. je to garland?

Old Post 29-04-2017 v 20:33 PM
Stribog je offline   Profil uživatele Stribog   Find more posts by Stribog   Foto galerie člena Stribog   Click here to Send Stribog a Private Message   Add Stribog to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
deadahead
Stálý Člen

Karma uživatele deadahead - 88% PěstitelskáKarma uživatele deadahead - 88% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 84  

29. 4. den 61/15 Příspěvek č. 7


ako kazdy den od zaciatku kvetu, aj dnes priebezne precistujem zelenu hmotu pod sietou. rastliny same odpisuju listy co nemaju dost svetla tak ich oberam. tak isto oberam neperspektivne zarodky palic, na ktore pri smatrani pod sietou narazim.

ked dobehne stretch, tak oberem aj neperspektivne palicky co sa dostali nad siet. prehrabal som junglu a rucne zratal palice nad sietou: je tam ich dokopy 60. 30 vacsich na vyslni, 30 mensich, zaclonenych.

---

palice nie su vsetky v jednej rovine (vid foto) ale uz nebudem viac posuvat pod sietou; chcem aby sa dotiahli este par cisiel blizsie k svetlu.

Old Post 29-04-2017 v 20:48 PM
deadahead je offline   Profil uživatele deadahead   Find more posts by deadahead   Foto galerie člena deadahead   Click here to Send deadahead a Private Message   Add deadahead to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
deadahead
Stálý Člen

Karma uživatele deadahead - 88% PěstitelskáKarma uživatele deadahead - 88% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 84  

Příspěvek č. 8

@Stribog: je to garland. musel som zneho odpilit tie dva rohy vzadu inak by som ho nenarval; ale ajtak nie je uplne na podlahe. mam ho ciastocne na zemy a ciastocne na zadnej a na pravej trupke (pre mna ok, chcel som naklonenu rovinu)

Old Post 29-04-2017 v 21:00 PM
deadahead je offline   Profil uživatele deadahead   Find more posts by deadahead   Foto galerie člena deadahead   Click here to Send deadahead a Private Message   Add deadahead to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kalashnikova
Stálý Člen

Karma uživatele Kalashnikova - 91% PěstitelskáKarma uživatele Kalashnikova - 91% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 349  

Příspěvek č. 9

Ne to svetlo zbytecne moc silny?

Old Post 30-04-2017 v 00:42 AM
Kalashnikova je offline   Profil uživatele Kalashnikova   Find more posts by Kalashnikova   Foto galerie člena Kalashnikova   Click here to Send Kalashnikova a Private Message   Add Kalashnikova to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
deadahead
Stálý Člen

Karma uživatele deadahead - 88% PěstitelskáKarma uživatele deadahead - 88% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 84  

Příspěvek č. 10

@Kalashnikova: myslim, ze ako svetlo tak aj odtah su na stan 60x60 trocha predimenzovane (chcem 80x80 ked sa uvolni miesto byte).

v kazdom pripade rastlinam to zda-sa nevadi a vysledok testovacieho kola boli palice tvrde ako sutre.

Old Post 30-04-2017 v 08:57 AM
deadahead je offline   Profil uživatele deadahead   Find more posts by deadahead   Foto galerie člena deadahead   Click here to Send deadahead a Private Message   Add deadahead to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
deadahead
Stálý Člen

Karma uživatele deadahead - 88% PěstitelskáKarma uživatele deadahead - 88% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 84  

30. 4. den 62/16 Příspěvek č. 11



rastliny sa stale natahuju a ja precistujem pod sietou. prikladam foto rastlin+svetla a foto stavu pod sietou. zajtra budem polievat cistou vodou.

na par dni sa odmlcim - nie je nic zaujimave na reportovanie. robim si kazdy vecer foto rastlin zvrchu tak mozno neskor urobim nejaky casozberny gif.

Old Post 30-04-2017 v 21:15 PM
deadahead je offline   Profil uživatele deadahead   Find more posts by deadahead   Foto galerie člena deadahead   Click here to Send deadahead a Private Message   Add deadahead to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
deadahead
Stálý Člen

Karma uživatele deadahead - 88% PěstitelskáKarma uživatele deadahead - 88% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 84  

umiestnenie rastlin v stane Příspěvek č. 12


nic zaujimave sa nedeje. prikladam aspon foto ilustrujuce umiestnenie rastlin v stane. pes1, eva1, hedbend1 su v 11L crepoch; dvojky v 7L.

- nedobre som distribuoval haluze a tak vpravo dole je diera len s listami. nabuduce...

- pes2 vpravo vzadu bude asi trocha mrzak: az na 2-3 palice som ostatne zle potahal a boli kadejako poschovavane pod haluzami psa1. z nedostatku svetla su slabo rozbehnute, gumene a svetlo zelenej farby. napravil som ich nak su viac na vyslni; pokial sa do par dni nedaju dohromady tak ich odstrihnem.

---

este par informacii o teplote a vlhkosti.

t-noc: 20-21C
t-den: 24-25C;
rh: 45-50%; po zalievke 55+%

odtah ide non-stop na prvom stupni od prepnutia na 12/12

s vlhkostou bude sranda, ale asi sa nemozem prilis cudovat: podlaha stanu je takmer cela vyplnena crepma a vnich dokopy 50L batmixu.

Old Post 02-05-2017 v 19:04 PM
deadahead je offline   Profil uživatele deadahead   Find more posts by deadahead   Foto galerie člena deadahead   Click here to Send deadahead a Private Message   Add deadahead to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
deadahead
Stálý Člen

Karma uživatele deadahead - 88% PěstitelskáKarma uživatele deadahead - 88% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 84  

polievanie je na <-> Příspěvek č. 13

pre uplnost dodam, ze polievanie v tomto setupe je velky vopruz:

> cely stan je az po kraj zapratany texpotmi
> texpoty radi pretekaju zo stien
> voda zo stien texpotu kvape mimo misu a ked mi utecie ruka tak po chvili vyteka aj zo stanu
> pristup k zadnym crepom je na hovno
> urobil som si lievik z pol-petky + hadice, hadicu prestrcim cez oko siete a lejem
> podmiska sa zle cisti od vytoku z texpotov (pretoze je plna texpotov ) v predu je trocha miesta kam narvem handru a takto vodu odsavam
> btw texpoty nie su priamo na podmiske ale polozene na obratenych malych podtackoch = ak aj nejaky vytok zostane vo velkej podmiske tak sa vtom nevalaju

plan je nasledovny:

> medzi texpoty a steny stanu dam igelitovu foliu - nak to nekvape von zo stanu

> kupim instalatersku plastovu trupku (+koleno) a spravim polievaciu palicu z lievikom. trupkou budem operovat pod sietou

> kupim odsavacku na olej - tymto budem vyberat vodu z podmisky

---

dalsie kolo uz takto narvany stan nekcem

Old Post 02-05-2017 v 22:17 PM
deadahead je offline   Profil uživatele deadahead   Find more posts by deadahead   Foto galerie člena deadahead   Click here to Send deadahead a Private Message   Add deadahead to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stribog
Stálý Člen

Karma uživatele Stribog - 72% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 53 

Příspěvek č. 14

zalejvam textilni kvetniky tak, ze obcas propichnu substrat az na dno tyckou. staci tri diry nekde kolembhlavniho stonku a zálivku leju po castech. zalivku si odmeruju at kontrluju kolik toho kvetnikem protece. v kvetnicich mam na dne cca 2-3 cm keramzitu, v substratu minimalne 30% perlitu. zvysuje se tak provzdusneni a drenaz. no a kvetniky nechavam sedet primo na podmisce, protoze kytky si ten vytok vycucnou s radosti. kdyz kontrolujes mnozstvi vody, tak misku neprelijes.

textilni kvetniky jsou supr.

Old Post 03-05-2017 v 05:07 AM
Stribog je offline   Profil uživatele Stribog   Find more posts by Stribog   Foto galerie člena Stribog   Click here to Send Stribog a Private Message   Add Stribog to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 15

Caf!
Uprimnú sústrasť k údržbe! Mal by si to nejak upraviť, lebo za pár dní, až sa to vytiahne, tak to bude horor a budeš z toho znechutený, otrávený a zotročený. Určite by som doporučil presťahovať grow do vačšieho boxu, ak na to máš miesto. Pri svetle, čo máš by som neváhal, nešetril a šiel do výšky 2 metrov. Vačší box nikdy nie je na škodu, hlavne ak si už zainvestoval do svetla, takže perspektívne sa tomu asi budeš venovať dlhšie. Ako základňu do boxu doporučujem veľku misku /NFT, ebb+flow/ na podkonštrukcii, alebo na krajoch pevne podloženú. Pretekajúca voda potom steká do nejakej zbernej nádoby pod miskou.
Tvoj postreh so "silnou" hlinou na začiatok je správny. Niekto to rieši tak, že bezprostredné okolie mladej rastliny obsype chudobnejším substrátom a zvyšok dá normálny. Preplach kvalitného substrátu z důvodu "zoslabenia" je kontraproduktívny.
Základné živné roztoky by som použil od jedného výrobcu, nech to ide jednou koncepciou.
Prajem úspešný grow! Určite budem sledovať!

Old Post 03-05-2017 v 06:53 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
deadahead
Stálý Člen

Karma uživatele deadahead - 88% PěstitelskáKarma uživatele deadahead - 88% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 84  

Příspěvek č. 16

@Stribog: jop texpoty sa mi tiez pozdavaju. dik za tip s keramzit + diery; vyskusam nabuduce, teraz uz do nich nejdem stuchat (robit diery) su dost prerastene korenmi. minule kolo som polieval presne tak ako pises a crepy priamo na podmiske a nak sa vsiakne - no problemo. toto kolo nejak uklepem a v dalsom naspet k tomu stylu.

Old Post 03-05-2017 v 07:46 AM
deadahead je offline   Profil uživatele deadahead   Find more posts by deadahead   Foto galerie člena deadahead   Click here to Send deadahead a Private Message   Add deadahead to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:59 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5436090 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív