Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » NFT flush
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Lara & Jack
Stálý Člen

Karma uživatele Lara & Jack - 44% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 77 

NFT flush Příspěvek č. 1

Zdarec pánové. Chci se zeptat jestli dáváte na flush nějak upravovánou vodu či nikoliv. Mám na mysli pH. Díky za rady

Old Post 14-06-2017 v 09:39 AM
Lara & Jack je offline   Profil uživatele Lara & Jack   Find more posts by Lara & Jack   Foto galerie člena Lara & Jack   Click here to Send Lara & Jack a Private Message   Add Lara & Jack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peacetoall
Stálý Člen

Karma uživatele peacetoall - 85% PěstitelskáKarma uživatele peacetoall - 85% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 2

pH se vetšinou upravuje až dokonce. Ve výsledné chuti by kyselina neměla být znát, navíc jí tam mícháš jen tolik, aby výsledné pH bylo neutrální. Samozřejmě to neznamená, že ve vodě není přítomna ale neměla by chuť nějak ovlivnit. Někdo teda pH potom už neupravuje, ale je to zbytečný stres pro kytky. V NFT stačí flushovat týden, maximálně 10 dní, ale to už je dost podle mě - ale nevím, NFT jsem nikdy moc nezkoušel.

Old Post 14-06-2017 v 14:44 PM
peacetoall je offline   Profil uživatele peacetoall   Find more posts by peacetoall   Foto galerie člena peacetoall   Click here to Send peacetoall a Private Message   Add peacetoall to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lara & Jack
Stálý Člen

Karma uživatele Lara & Jack - 44% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 77 

Příspěvek č. 3

Právě že mi 2 známí říkali "jeden že upravuje na klasiku 5.5 a druhý zase že to vůbec nedělá... tak.jsem teď zmaten 😁

Old Post 14-06-2017 v 14:58 PM
Lara & Jack je offline   Profil uživatele Lara & Jack   Find more posts by Lara & Jack   Foto galerie člena Lara & Jack   Click here to Send Lara & Jack a Private Message   Add Lara & Jack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 4

Já upravuji na 5,8 a to 5 dní před kosou.Mám 90L kalfas a vždy po 24 hodinách vodu vyliju a dám novou.Zkoušel jsem změřit EC a po prvním průplachu bylo 1,2,po druhé menší atd.EC čisté vody mám 0,2.
Nejlepší je použít dešťovku.

Old Post 14-06-2017 v 19:09 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
j0hNy:h0ll4nD
Stálý Člen

Karma uživatele j0hNy:h0ll4nD - 93% PěstitelskáKarma uživatele j0hNy:h0ll4nD - 93% PěstitelskáKarma uživatele j0hNy:h0ll4nD - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 157  

Příspěvek č. 5

nevim proc ale kdyz jsem delal flush s upravenym pH a jen 7 dni, tak chut byla o poznani lepsi nez flush delany bez upravenyho ph 14 dni

Old Post 14-06-2017 v 21:11 PM
j0hNy:h0ll4nD je offline   Profil uživatele j0hNy:h0ll4nD   Find more posts by j0hNy:h0ll4nD   Foto galerie člena j0hNy:h0ll4nD   Click here to Send j0hNy:h0ll4nD a Private Message   Add j0hNy:h0ll4nD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peacetoall
Stálý Člen

Karma uživatele peacetoall - 85% PěstitelskáKarma uživatele peacetoall - 85% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 6

..

Naposledy upravil peacetoall 16-06-2017 v 19:15 PM

Old Post 15-06-2017 v 13:21 PM
peacetoall je offline   Profil uživatele peacetoall   Find more posts by peacetoall   Foto galerie člena peacetoall   Click here to Send peacetoall a Private Message   Add peacetoall to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lara & Jack
Stálý Člen

Karma uživatele Lara & Jack - 44% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 77 

Příspěvek č. 7

Jen mě zajímal názor více lid8 nic víc. Diky

Old Post 15-06-2017 v 13:26 PM
Lara & Jack je offline   Profil uživatele Lara & Jack   Find more posts by Lara & Jack   Foto galerie člena Lara & Jack   Click here to Send Lara & Jack a Private Message   Add Lara & Jack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peacetoall
Stálý Člen

Karma uživatele peacetoall - 85% PěstitelskáKarma uživatele peacetoall - 85% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 8

...

Naposledy upravil peacetoall 16-06-2017 v 19:15 PM

Old Post 15-06-2017 v 13:46 PM
peacetoall je offline   Profil uživatele peacetoall   Find more posts by peacetoall   Foto galerie člena peacetoall   Click here to Send peacetoall a Private Message   Add peacetoall to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rambos
Nový Člen

Karma uživatele Rambos - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 9

dsada

Old Post 22-06-2017 v 17:52 PM
Rambos je offline   Profil uživatele Rambos   Find more posts by Rambos   Foto galerie člena Rambos   Click here to Send Rambos a Private Message   Add Rambos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lara & Jack
Stálý Člen

Karma uživatele Lara & Jack - 44% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 77 

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od Rambos
dsada


Co to je za výkřik?

Old Post 23-06-2017 v 04:34 AM
Lara & Jack je offline   Profil uživatele Lara & Jack   Find more posts by Lara & Jack   Foto galerie člena Lara & Jack   Click here to Send Lara & Jack a Private Message   Add Lara & Jack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 11

Flush závisí hlavně na tom jakou palbu si jim dával, co je to za model atak...

Nicméně, někdo řiká 7 dní v NFT, někdo jede 5 , někdo 10, někdo 14...

Já jedu v NFT - 10 dní pro jistotu, stím, že prvních 5 dní jedu s PH 5,8 , a 5 dní už na PH seru.

Ono, když to PH držíš upravovaný i při flushy, tak tím zkrátíš proces, kdy kytka v sobě drží hnojky a ano, jde to poznat na chuti, proč ? Vysvětlíme

Celkově v hydru se udává, že by PH mělo být 5,5 - 5,8 protože při této hodnotě kytky v hydru nejlépe příjmají živiny... Pokud jim i při flushy liješ takovou hodnotu, tak kytky přijdou rychleji o živiny, jelikož stím jak budou pít čistou vodu s upravným PH, budou konzumovat svoje zásobárny (hnojky), až se dostanou do bodu, kdy žádná chemie v kytkách nebude (nebo jen v minimálním rozsahu). V NFT by při tomhle procesu stačilo 5-7 dní maximálně pro flush

Když přestaneš hnojit a jako flush jim budeš dávat už jen obyčejnou vodu (samozřejmě odstátou apod.) s PH, které pokud vím je většinou kolem 7. Tak kytky v hydru už nebudou tak dobře absorbovat svoje zásobárny (chemku z hnojiv) a bude jí to trvat déle, což může jít pak znát na chuti, když při tomto procesu necháš flush jenom 7 dní.... U tohoto postupu bych řek že je ideální těch 14 dní aby ses zbavil uplně všechno. Jelikož tím rychlým navýšením hodnoty PH u kykty na nějakou chvíli "zamkneš" přístup živin ze zásob, než se vzpamatuje, pak už jí donutí hlad a krize čerpat ze zásob i přes nepříznivé PH. Proto při flushy s neupraveným PH se doporučuje delší doba flushování

Old Post 14-07-2017 v 03:21 AM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lara & Jack
Stálý Člen

Karma uživatele Lara & Jack - 44% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 77 

Příspěvek č. 12

Bravurně vysvětleno a já ti za to mockrát děkuji....
Nakonec jsem poslechl a jel flush s upraveným ph a šlo to.poznat.
Pro porovnání jsem jeden vršek smiknul trošku dříve a ostatní nechal dojet tak jak se má a bylo to přesně jak si říkal...

Old Post 14-07-2017 v 04:42 AM
Lara & Jack je offline   Profil uživatele Lara & Jack   Find more posts by Lara & Jack   Foto galerie člena Lara & Jack   Click here to Send Lara & Jack a Private Message   Add Lara & Jack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:43 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6675840 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív