Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » SpotŘeba V BytĚ 2+1
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
trias
Stálý Člen

Karma uživatele trias - 60% Pěstitelská

Registrován: Aug 2007
Příspěvků: 30  

SpotŘeba V BytĚ 2+1 Příspěvek č. 1

Zdravím Vás groweři, potřeboval bych poradit ohledně spotřeby v bytě 2+1.
Uvažuji že jsi pořídím menší stan a do něj 400 W osvětlení. Chtěl bych jet tak 2 až 3 ale spíše 3 kola ročně. Mám ale obavy abych nevzbudil podezření k vůli vyšší spotřebě el. energie. V bytě 2+1 bydlím sám, mám vyšší odběr ( pc, telka, myčka. pračka, gril, v létě klimatizace atd.) zálohy platím 1750 kč měsíčně, což tak nějak spotřebuju a vychází mi to akorát. Topení mám ale ustřední a nemůžu svést vyšší odběr na něj. Vařím na sporáku na plyn tak že taky nic. Chci se zeptat nevzbudím podezření když se mi navýší myslím dost spotřeba? Ostatní věci mám vyřešené (sousedi atd)
Moc dík za každou radu a informaci.

Old Post 08-08-2021 v 14:58 PM
trias je offline   Profil uživatele trias   Find more posts by trias   Foto galerie člena trias   Click here to Send trias a Private Message   Add trias to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 2

Záleží kdo ti řeší energie jestli domácí nebo ty, ČEZu to bude vcelku jedno když budeš platit včas a vklidu , dneska lidi doma dělají různý věci , těží kryptoměny, dělají homeoffice ,... , Jestli platíš zálohy domácímu tak se možná jednou nevyhneš konverzaci že ti nějak stoupla spotřeba , ale to se dá vždycky okecat a pokaď nejseš od pohledu retoš, neděláš v baráku bordel a včas vytíráš chodbu! ( 😁 To je fakt důležitý ) tak to nikoho nenapadne , každopádně 400w světlo ( + dejme tomu. 100w zbytek vybavení ) zase není takovej odpal , schválně se podívej kolik žerou ostatní spotřebiče ,... Taky můžeš někde ušetřit nějakej ten watík jinde ať už doma nebo v boxu třeba Ledkama místo HPS

Old Post 09-08-2021 v 06:40 AM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kilopaprik
Stálý Člen

Karma uživatele kilopaprik - 84% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 212  

Příspěvek č. 3

zdar, 400w se vyplati koupit led, ktera tolik netopi. Hps bere circa 10% navic s trafem, 400w hps bude davat do 450 + ofuky a odtah, celkem 550w to nic neni, zalohy je lepsi mit na sebe a dopredu je navysit, s tim ze neco doplatis na konci roku, vetsinou prijdou na cernej odber jinak nemaj sajn ze ti tam sviti lanmpa

Old Post 09-08-2021 v 13:11 PM
kilopaprik je offline   Profil uživatele kilopaprik   Find more posts by kilopaprik   Foto galerie člena kilopaprik   Click here to Send kilopaprik a Private Message   Add kilopaprik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rubie
Stálý Člen

Karma uživatele rubie - 62% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 4

Jen klímá jede na 1000W pc 600w zdroj jak jedeš bomby Já jsem v 2+1 a jedu 600w

zacinajici pestitel

Old Post 09-08-2021 v 18:43 PM
rubie je offline   Profil uživatele rubie   Find more posts by rubie   Foto galerie člena rubie   Click here to Send rubie a Private Message   Add rubie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
papaOUT
Stálý Člen

Karma uživatele papaOUT - 79% PěstitelskáKarma uživatele papaOUT - 79% PěstitelskáKarma uživatele papaOUT - 79% PěstitelskáKarma uživatele papaOUT - 79% PěstitelskáKarma uživatele papaOUT - 79% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 383  

Příspěvek č. 5

ja som to riešil mesiace pred tým ako som šiel bývať do podnájmu, potom som zistil, že vlastne tých 400w je normálna spotreba ktorú za celý rok majitel vobec neriešil, a to som ani nedoplácal nič, a účty platil on... k tomu je ešte aj policajt, a nie zrovna príjemný jediný problém je naozaj ta teplota ktorú 400w vyrobí, každopádne pokiaľ do toho chceš ísť rovno zober 600w, a mysli na to že ten ventilator na to aby si to uchladil, budeš počuť v každej miestnosti, deň-noc, pret ak máš k dispozicii viac penazí, kup si led panel a rovnaký výkon uchladíš s o polovicu slabším ventilatorom (ja som mal ufo 420m3 /hod ) a v lete som to pod 34stupnov v boxenevedel dať

Old Post 15-08-2021 v 11:10 AM
papaOUT je offline   Profil uživatele papaOUT   Find more posts by papaOUT   Foto galerie člena papaOUT   Click here to Send papaOUT a Private Message   Add papaOUT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
trias
Stálý Člen

Karma uživatele trias - 60% Pěstitelská

Registrován: Aug 2007
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 6

Moc dík chlapi za rady. Já jenom jestli nebude ČEZU nápadné že si navýším zálohy třeba 2 700 kč (abych nemusel zbytečně doplácet) a na 2+1 se jim nebude zdát vysoký odběr.

Old Post 15-08-2021 v 14:30 PM
trias je offline   Profil uživatele trias   Find more posts by trias   Foto galerie člena trias   Click here to Send trias a Private Message   Add trias to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Negative Creep
Stálý Člen

Karma uživatele Negative Creep - 59% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 227  

Příspěvek č. 7

čez je rád.... žijeme v twisted worldu...

And I'm stoned!

Old Post 18-08-2021 v 11:38 AM
Negative Creep je offline   Profil uživatele Negative Creep   Find more posts by Negative Creep   Foto galerie člena Negative Creep   Click here to Send Negative Creep a Private Message   Add Negative Creep to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 8

ako pisu ostatni....kup si hlavne LEDky , do HPS uz neinvestuj o kusok nizsia spotreba a vyssi vynos. Nizsie teploty , menej hluku z odtahu a nepotrebujes ani tak vysoky box (neviem aky si mal v plane). U led mozes byt 15-20cm nad top

Odtah kup tiez s DC motorom napr Prima Klima TC-EC seria
, nie AC bzuci pri regulovani a je teda hlucnejsi aj viac zere.

Je to samozrejme naklad navyse ale budes spokojny

Old Post 18-08-2021 v 15:52 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LinChi
Stálý Člen

Karma uživatele LinChi - 99% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1431 

Příspěvek č. 9

3+1 zálohy po zvednutí cen u čezu mám asi 5000kc.. box + matkárna celkem se vším 1000watt v pohodě

Old Post 10-10-2021 v 12:53 PM
LinChi je offline   Profil uživatele LinChi   Find more posts by LinChi   Foto galerie člena LinChi     Add LinChi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 10

Spotřeba elektřiny je v dnešní době to poslední, kvůli čemu se provalis. Dokud platíš, nikdo nic řešit nebude. Hlídej si hlavně smrad, hluk a vztahy s okolím, aby tě někdo nepraskl. Spotřebu si vyjedou policajti az dostanou podezření. Nebál bych se ani 1000w ve 2+1. Kámoš to měl...

Thomas V.

Old Post 11-10-2021 v 23:00 PM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Negative Creep
Stálý Člen

Karma uživatele Negative Creep - 59% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 227  

Příspěvek č. 11

U tý spotřeby se teď spousta lidí prohne co jim končej fixy.

And I'm stoned!

Old Post 15-10-2021 v 02:07 AM
Negative Creep je offline   Profil uživatele Negative Creep   Find more posts by Negative Creep   Foto galerie člena Negative Creep   Click here to Send Negative Creep a Private Message   Add Negative Creep to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 12

já bydlím ve 'většim městě' nejmenovaně, platím na zalohách 2000,- měsíčně v 1+1, žiju sam, pracuji z domova na home office + mam tež klimu, myčku, pračku se sušičkou, PC, celkově jsem hodně 'moderní' co se spotřebiču tyka a box, když jsem začal s pěstovanim, ani jsem se nenamahal zalohy zvednout a nějak to zduvodnit, prostě jsem na zakladě vlastniho vypočtu z ceny za kW začal posilat o tolik víc a nasledujici vyučtovani mi to zalohy samo upravilo, odběr stanu mam 1,2-1,4kW, matematiku si udělej už sam Nemusiš mit strach, česka divize 'DEA' řeší spíš perníkáře, nějaka malá pěstirna je jim uplně u zádele, hlavně v dnešní době se elektřinou da plytvat spousty zpusoby, viz. např. elektromobil, težba crypta, vlastní server a další

Old Post 19-11-2021 v 15:13 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BongKeeper
Stálý Člen

Karma uživatele BongKeeper - 84% PěstitelskáKarma uživatele BongKeeper - 84% Pěstitelská

Registrován: Jun 2014
Příspěvků: 61  

Příspěvek č. 13

1,4 kW ? nebo mW ?

vykouřit špeka neznamená orálně uspokojit tlustýho kluka

Old Post 10-02-2022 v 18:50 PM
BongKeeper je offline   Profil uživatele BongKeeper   Find more posts by BongKeeper   Foto galerie člena BongKeeper   Click here to Send BongKeeper a Private Message   Add BongKeeper to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od BongKeeper
1,4 kW ? nebo mW ?


ahoj, 1,2-1,4kW je myšleno 1200-1400W, hodinový odběr je tedy v rozmezí 1,2-1,4kWh, poskytovatele energie většinou uvadi cenu za kWh, nebo nějaky paušalni tarif, přišlo mi lepší uvest to v těhle jednotkach pro orientaci. V megawattech by to bylo nějakych 0,00x to by asi nikomu nic neřeklo si myslim, ale možná jen nechapu na co se ptáš, snad jsem ti odpověděl nějak

Old Post 10-02-2022 v 19:13 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BongKeeper
Stálý Člen

Karma uživatele BongKeeper - 84% PěstitelskáKarma uživatele BongKeeper - 84% Pěstitelská

Registrován: Jun 2014
Příspěvků: 61  

Příspěvek č. 15

aha už ti rozumim, špatně sem tě pochopil, jen se v tom snažim zorientovat, mam spotřebu cca 600 kWh/měsíc a přišlo mi to docela dost, ale sedí to
tak díky za info

vykouřit špeka neznamená orálně uspokojit tlustýho kluka

Old Post 10-02-2022 v 19:23 PM
BongKeeper je offline   Profil uživatele BongKeeper   Find more posts by BongKeeper   Foto galerie člena BongKeeper   Click here to Send BongKeeper a Private Message   Add BongKeeper to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
trias
Stálý Člen

Karma uživatele trias - 60% Pěstitelská

Registrován: Aug 2007
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 16

Díky za odpověďi.

Old Post 27-04-2022 v 12:09 PM
trias je offline   Profil uživatele trias   Find more posts by trias   Foto galerie člena trias   Click here to Send trias a Private Message   Add trias to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:40 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5366470 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív