Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Někde je problém... kde :(
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Hinkyč
Nový Člen

Karma uživatele Hinkyč - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 11  

Nápad Někde je problém... kde :( Příspěvek č. 1



Půda: Plagron: Batmix
Voda: Nezměřené ph, kohoutková odstátá 1-2 dny.
Světlo: 600W ( aktuálně na růst MH )
Ventilace: Sonoflex, cool tube, teploty 24-28°c.

Doplňky: 1) Zvlhčovač vzduchu. Nepoužívám destilovanou vodu. 40-80% ve vzduchu
2) Diamantová folie

Klíčení jsem provedl v kokosových kostkách a následně zasadil, bohužel jen do 3x 6,5L a 1x 10L květináčů. První týdny jsem nehnojil jelikož jsou kytky ještě malé a navíc půda od Plagronu značky BATMIX je předhnojená na 6 týdnu dle výrobce.
Asi po 2-3 týdnech jsem začal hnojit hnojivem také značky Plagron ALGA GROW na růst a kořenový stimulátor Plagron power roots. Nepoužíval jsem maximální množství doporučené výrobcem ale jen ¾. Odjel jsem na 4 dny pryč a o holky se staral někdo jiný a zaléval to raději jen odstátou vodou. Přijel jsem a kytky byly od spoda postupně nahoru žluté. Domníval jsem se že se jedná o nedostatek dusíku.
Tak jsem použil maximální doporučené dávkování hnojiva na růst a kořenový stimulátor ale druhý den se na listech objevili nekrotické skvrny a osychají konečky listů. Ze spod květináče kde vyčnívají kořeny a hlína jsou žlutobilé krystalky. Kořeny se zdají být v pohodě až na pár menších vyjímek.
Hlínu jsem nepřeléval a vždy čekal až bude cca 2-3 cm suchá a také dle váhy květináče. Bojím se jestli jsem to nepřehnojil.. propláchl jsem každej květináč cca 3L čisté vody a teď mám v plánu je nezalévat ať proschne hlína…Všem moc děkuju za rady.

Hinkyč, jméno mé.

Old Post 26-03-2017 v 17:58 PM
Hinkyč je offline   Profil uživatele Hinkyč   Find more posts by Hinkyč   Foto galerie člena Hinkyč   Click here to Send Hinkyč a Private Message   Add Hinkyč to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 2

Problem je v tom ze namichana voda s hnojkama alga ma aspon u me ph 5.8-6 . A ta stejna voda bez hnojiv ma ph7.2 . Takze byt tebou koupim ph metr a kazdopadne bych ze zacatku hnojil plnou davku alga grow a druhou zalivku jen upravenou vodu ,pak uz bych jel hnojky do kazde zalivky . Vypada to ze nemaji co zrat a jestli jim tyden lejes jen vodu s vysokym ph ,tak se nediv ze to zloutne , kytky uz sou celkem velky tak neco snesou. Good luck

Old Post 26-03-2017 v 19:23 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hinkyč
Nový Člen

Karma uživatele Hinkyč - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 3

No já to nechtěl přehánět s hnojivem bo hlína je prý předhnojena na 6 týdnů tak jsem to nechtěl spálit... propláchl jsem to vodou a příjde mi že po 1 dni se nezhoršují a špičky jsou víc napnutý ale možná se mi to jen zdá... uvidím co to teda udělá a až to trochu proschne tak to zaleju i s hnojivem s plnou dávkou Díky ))

Hinkyč, jméno mé.

Old Post 26-03-2017 v 19:32 PM
Hinkyč je offline   Profil uživatele Hinkyč   Find more posts by Hinkyč   Foto galerie člena Hinkyč   Click here to Send Hinkyč a Private Message   Add Hinkyč to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 4

Hele obecne vzato se organickyma hnojivama dost blbe prehnojuje . Takze jedna plna davka urcite nic neudela , ale problem muze byt taky uplne jinde . V substratu je za kdejaky deficity zodpovedny prave PH . Vem si ze kdyz to neupravujes ,tak jednou dostanou 5.8 a pak bez hnojiv zas treba prez 7. Je treba to poradne hlidat ,pak se vyhnes problemum

Old Post 26-03-2017 v 19:41 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hinkyč
Nový Člen

Karma uživatele Hinkyč - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 5

Dobře, určitě se na to víc zaměřím moc děkuju

Hinkyč, jméno mé.

Old Post 26-03-2017 v 19:45 PM
Hinkyč je offline   Profil uživatele Hinkyč   Find more posts by Hinkyč   Foto galerie člena Hinkyč   Click here to Send Hinkyč a Private Message   Add Hinkyč to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:50 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5052490 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív