Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Fail: Reverzní osmóza
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Hydroponie Fail: Reverzní osmóza Příspěvek č. 1

Zdar,

takže můj problém:

chtěl jsem si vylepšit grow a koupil reverzní osmózu. (než jsem ji začal využívat všechno šlo ok. Jakmile jsem začal používat vodu z RO holky přestaly růst, sou zakrněný, zmutovaný a nažloutlý vykazující nedostatky N a vápníku (ale proč)

setup aktuálně:

holky na začátku třetího týdne květu

EC: 1,5
PH: 5.8
Teplota: 19c

hnojiva:

GHE powder feeding calcium z EC 0,02 na 0,35-40
GHE powder feeding z EC 0,4 na 1,5 - 1,6

všechny proporce stabilní, mám i ph kontroler a chiller

žijou v aeroflu pod gavitama.

celý setup mám odzkoušený a byl úspěšný, můj fail přišel s osmózou

nesetkal se někdo s něčim podobným?

Old Post 15-06-2017 v 09:14 AM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 2

caf!
Niektoré hnojivá nie sú koncipované na demineralizovanú vodu. Nakoľko cannabis má dosť veľkú spotrebu vápnika, ten sa takto môže dostať do deficitu.
Riešilo sa to tu už viac x Osobne v hydrosystéme s JIDB som sa uvedeným problémom stretol tiež. Riešiť sa to dá miešaním vody z osmozy s vodou z vodovodu. Zároveň sa tým vylepší aj stabilita pH. Ja miešam 5 litrov dažďovky s 1 litrom vody z vodovodu, ktorá má u mňa EC 0,4 - 0,5 V Tvojom prípade bude treba pravdepodobne pridať aj viac koncentrátu a zvýšiť tým celkové Ec. Najprv by som preštudoval miešací manuál k hnojivu a skúsil pridať trochu vody z vodovodu.

Old Post 15-06-2017 v 09:32 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 3

Zde nebude problém s nedostatkem, zkoušel jsem již několik variant (mensi EC, vetsi EC min vapniku vic vapniku) ale výsledek furt stejnej z cehoz usuzuji, že problém bude někde v příjmu živin...

ALE PROČ?

Old Post 15-06-2017 v 09:51 AM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 4

Čau, minulé kolo jsem jel čistě vodu z RO a stále byly nějaké deficity. Toto kolo míchám RO s kohoutkovou cca půl na půl, což mě dělá základní EC 0,4, čistě kohoutková má 0,8. A od té doby zcela bez problémů, teď jsem je drobet přepálil, ale tím mícháním se to hodně zlepšilo. Jedu coco drip s JidB a ti mají v hnojkách Ca obsažený, ale i tak je to málo.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 15-06-2017 v 11:28 AM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keen
Stálý Člen

Karma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 272  

Příspěvek č. 5

přes rok sem používal vodu z RO a nebyl sem schopnej se deficitů zbavit žádnym způsobem

Jediná firma co deklaruje funkčnost (respektive jí i doporučujou) s RO je Jungle in Da Box. Pro mě velký zklamání. I Přes doporučený a i zvýšený dávky hnojiv nedostatek Ca a Mg. Koupil sem si Sensi Cal Mag Xtra, kterej by měl deficity dohnat, ale i tak kytky cca o 1/3 menší než ty co sou na kohoutkovce.

Moje rada je, jestli máš vodu do EC cca 0,4 vůbec neřeš RO. Jestli máš vodu s většim EC a máš odzkoušený, že ti to v pěstu dělá bordel, nařeď si RO vodu s normální.
Já to chtěl jet pro maximální čistotu pěstu, bohužel nesehnal sem hnojiva, který by dohonili všechny potřebný prvky co RO vyfiltrovala a zároveň mi nezasírali systém.

Old Post 15-06-2017 v 14:03 PM
Keen je offline   Profil uživatele Keen   Find more posts by Keen   Foto galerie člena Keen   Click here to Send Keen a Private Message   Add Keen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 6

Taky jsem do toho míchal CalMag a zcela bez účinku, vše bylo kropenatý a barevný jak na podzim.

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 15-06-2017 v 14:12 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od Keen
přes rok sem používal vodu z RO a nebyl sem schopnej se deficitů zbavit žádnym způsobem

Jediná firma co deklaruje funkčnost (respektive jí i doporučujou) s RO je Jungle in Da Box. Pro mě velký zklamání. I Přes doporučený a i zvýšený dávky hnojiv nedostatek Ca a Mg. Koupil sem si Sensi Cal Mag Xtra, kterej by měl deficity dohnat, ale i tak kytky cca o 1/3 menší než ty co sou na kohoutkovce.

Moje rada je, jestli máš vodu do EC cca 0,4 vůbec neřeš RO. Jestli máš vodu s většim EC a máš odzkoušený, že ti to v pěstu dělá bordel, nařeď si RO vodu s normální.
Já to chtěl jet pro maximální čistotu pěstu, bohužel nesehnal sem hnojiva, který by dohonili všechny potřebný prvky co RO vyfiltrovala a zároveň mi nezasírali systém.


jj přesně to jsem všechno zkoušel taky, advanced nutes cal mag Xtra etc. etc. víc světla, mín světla, prostě NIC! NIC NEZABÍRÁ! pokud používám RO tak sou to chcípáci...

zdrojovku mám ve skutečnosti velmi dobrou (EC 0,33) a nebyl nikdy vůbec problém, jen jsem koupil do fločka ty prospěšný bakterky a chtěl jsem mít jistotu že je hned nezabije chlor nebo chlorin nebo jiná sragora. Tim to celý vzniklo, už sem pokurvil 3 kola takhle, vyzkoušel všechno možný i nemožný :/

ředit ro vodu vodou z kohotku proto nedává smysl, spíš jí opravdu vyhodim z okna, nejhorší investice ever!

taky už mi napadlo, že mi prodali nějakou otrávenou osmózu a sabotujou mě

Old Post 15-06-2017 v 14:12 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 8

Já jsem ji pořídit kvůli tvrdosti vody musel a vůbec toho nelituju, jen je prostě nepochopitelný, že výrobce hnojiv tvrdí, že jde pěstovat s čistou RO vodou. Prostě to NEJDE

Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 15-06-2017 v 14:45 PM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
StromeQ
Stálý Člen

Karma uživatele StromeQ - 16% PěstitelskáKarma uživatele StromeQ - 16% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 147  

Příspěvek č. 9

já jedu 3tí kolo s JiDB s vodou z RO v kokosu a nijak mi kytky nestrádají. Míchám přesně dle tabulky. Třeba záleží na tom co za strain třeba jede.

Old Post 15-06-2017 v 17:25 PM
StromeQ je offline   Profil uživatele StromeQ   Find more posts by StromeQ   Foto galerie člena StromeQ   Click here to Send StromeQ a Private Message   Add StromeQ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 10



Připojení fota

Old Post 17-06-2017 v 23:14 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 11



foto

Old Post 17-06-2017 v 23:16 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 12

Ještě dodám, že nyní jsou Advanced Nutes Connoissuer... Taky žádna změna.

Old Post 17-06-2017 v 23:32 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
beowulf666
Stálý Člen

Karma uživatele beowulf666 - 20% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 51 

Příspěvek č. 13

[účet odstraněn]

Old Post 21-06-2017 v 10:07 AM
beowulf666 je offline   Profil uživatele beowulf666   Find more posts by beowulf666   Foto galerie člena beowulf666   Click here to Send beowulf666 a Private Message   Add beowulf666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keen
Stálý Člen

Karma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 272  

Příspěvek č. 14

V aeroflo se ti budou skořápky dávat na vrch substrátu uplně super a hořká sůl z Hoštic ti taky určitě vůbec nerozjebe pH v roztoku apod ....
nebylo by špatný před reakcí na nějaký téma si ho třeba taky přečíst

Old Post 21-06-2017 v 14:22 PM
Keen je offline   Profil uživatele Keen   Find more posts by Keen   Foto galerie člena Keen   Click here to Send Keen a Private Message   Add Keen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nefakcenko
Stálý Člen

Karma uživatele Nefakcenko - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 15

Zdar, v jakem rozmezi a jak prisne drzis pH? Prijem cal mag v hydru je nej az kolem 6. Me se osvedcilo drzet ph od 5,5 do 6,5 prisnejc 5,7 az 6,2 a nechat ho se pohybovat, nedrzet furt na stejne hodnote. Setup wilma keramzit, jidb, voda z kohoutku a osmoza 1:4.

Old Post 01-07-2017 v 21:31 PM
Nefakcenko je offline   Profil uživatele Nefakcenko   Find more posts by Nefakcenko   Foto galerie člena Nefakcenko   Click here to Send Nefakcenko a Private Message   Add Nefakcenko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 16

Zdar,

dík za dotaz, ale já už to s RO vzdal. Jakmile jsem ji vysadil, holky zezelenaly a už zas jedou jako by se nechumelilo. Srát na RO, hnojky na to nejsou evidentně ready. Jinak PH mám na kontroleru 5.8 a moc prostoru k pohybu nemá. Bez RO úplně v pohodě.

Hnojky které jsem využíval a s RO nefungujou

Advanced Nutrients
Green House Powder Feeding

Naposledy upravil Gauss 02-07-2017 v 17:40 PM

Old Post 02-07-2017 v 17:28 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:12 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1477280 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív