Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Odrůdy a Šlechtění » Vlastní feminizovaná semena
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
ELIXIERE
Nový Člen

Karma uživatele ELIXIERE - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 6  

Vlastní feminizovaná semena Příspěvek č. 1

Zdravím vás lidičkové,
toto léto se mi opravdu moc nezadařilo... :-(
nejdříve to začalo tím,že sazeničky které jsem rozjel ze semen ze seedbanky a měl jsem je na okně mi do jedné oštípala naše kočka...Opravdu jsem měl co dělat,abych se do ní nepustil.Takže narychlo objednávka nových semen,i s vědomím,že budu mít 14 dní zpoždění.Jenže pak mi z eshopu došla jen polovina objednávky,i když jsem zaplatil celou.Takže pak domáhání se zbylých semen v eshopu,kteří se vymlouvali na vykradení zásilky,tak ať uplatním reklamaci u pošty,že to mají pojištěné,jenže mi bylo jasné,že u pošty problém nebyl,protože balíček nebyl ani trochu porušený.A také se tak stalo,pošta to zamítla,protože balíček nebyl nijak porušený.Tak opět maily do eshopu,který už se mnou nekomunikoval a jen poslal zbylá semínka...Ale očividně i to mi bylo k ničemu,protože z těch zbylých sedmi mi vyšlo jen jedno jediné a to přitom jsem postupoval stejně jako vždy,kdy mi běžně vyjde 8-9 z 10.Takže bůh ví co mi to vůbec poslali.
Ale co už,nebyl už čas řešit cokoliv jiného,7 sazeniček bylo,tak vzhůru na zahrádku.Švagr už měl nasázeno z řízků a byl už asi metr vysoko a já zatím jen asi na 15ti cm.No doufal jsem,že to holky doženou,postavil jsem nad nima foliovník,objednal novou plachtu za dva litry a opradvu se jim dařilo.
Začátkem září jsem si řekl,že to raději trochu zabezpečím a nainstaluji bezpečnostní alarm,protože vím moc dobře,jací jsou v okolí lidi.Ale co čert nechtěl,než jsem to smontoval,tak o jeden jediný den dříve se mi sem vloupali a téměř vše podřezali mě i švárovi.Jeniný co mi zůstalo byla jedna celá a tři košťata do třetího patra.Chtělo se mi brečet.
Ale už to nebudu víc natahovat,jen jsem si chtěl u vás trochu postesknout,takže teď k problému :
snažil jsem se vypěstovat vlastní femsemínka a tak jsem koupil koloidní stříbro 40ppm,stříkal jsem 2-3x denně jednu jedinou větev a začal jsem ještě před květem.Když začaly kytky nakvétat,tak opravdu se zadařilo a začaly lézt samčí poupata.Jenže teď už je říjen a ty poupata se stále neotevřely,tak nevím,jak ten pil z nich dostat.Četl jsem,že je dobré větvičku zaříznout a nechat dokvést ve váze,že se poupata otevřou a pustí pil třeba na noviny.Ale nic takového se nestalo,větev za pár dní uvadla a poupata stále zavřená.Navíc se obávám,že už je na opylení docela pozdě,očekávám totiž že tak za 10-14 dní půjdou na půdu,takže na dozrání semen to asi stačit nebude,nebo snad ano?
Přidám ještě pár fotek,jak to vypadá teď :

Old Post 04-10-2016 v 17:09 PM
ELIXIERE je offline   Profil uživatele ELIXIERE   Find more posts by ELIXIERE   Foto galerie člena ELIXIERE   Click here to Send ELIXIERE a Private Message   Add ELIXIERE to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ELIXIERE
Nový Člen

Karma uživatele ELIXIERE - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 2

http://www.jpeg.cz/images/2016/10/04/x74j.jpg

http://www.jpeg.cz/images/2016/10/04/w1cg8.jpg

http://www.jpeg.cz/images/2016/10/04/WiNd0.jpg

Old Post 06-10-2016 v 07:17 AM
ELIXIERE je offline   Profil uživatele ELIXIERE   Find more posts by ELIXIERE   Foto galerie člena ELIXIERE   Click here to Send ELIXIERE a Private Message   Add ELIXIERE to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JAHmaican
rasta herbsman

Karma uživatele JAHmaican - 94% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 881  

Příspěvek č. 3

Tak venku už to nestihneš ani omylem. Palice už máš take velké, dozraly by ti drive, nez by se semínka stihla vytvořit a plně dozrat.
Má rada zní: Kytku vyrej a dej ji pod lampu pouze se samčím květenstvím. Sklid pyl a rozjed samici, kterou pak tim pylem opyluješ v ranne fazi květu.
A nebo začni uplne znova v indoor.
Z vlastni zkušenosti vim, ze je třeba aplikovat stříbro hned, když přepneš na kvet. Když začneš až když jsou palice, je to pozdě. Nez se ti začnou objevovat samci koule, palice už jsou daleko zralejsi. A to už je pozdě, semínka to nestihnou.


Btw, jsi jediný u koho jsem viděl stříkat stříbrem na outdoor.

!!!CHLASTAFARI!!!

Old Post 06-10-2016 v 08:16 AM
JAHmaican je offline   Profil uživatele JAHmaican   Find more posts by JAHmaican   Foto galerie člena JAHmaican   Click here to Send JAHmaican a Private Message   Add JAHmaican to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ELIXIERE
Nový Člen

Karma uživatele ELIXIERE - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 4

Dík za info,myslel jsem si,že to tak nějak bude,ale chtěl jsem to zkusit...
A je možné eventuelně sklidit pyl a uskladnit ho nějak na později? A pokud ano,tak jak dlouho ten pyl vydrží uskladněný? Ještě jednou díky...

Old Post 06-10-2016 v 12:33 PM
ELIXIERE je offline   Profil uživatele ELIXIERE   Find more posts by ELIXIERE   Foto galerie člena ELIXIERE   Click here to Send ELIXIERE a Private Message   Add ELIXIERE to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JAHmaican
rasta herbsman

Karma uživatele JAHmaican - 94% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 881  

Příspěvek č. 5

Ano, jak píšu, skliď pyl a schovej ho na později.
Jak dlouho vydrží, to nevím.
Ale pokud ti jde o příští outdoor sezonu, tak si myslím, že v pohodě.

!!!CHLASTAFARI!!!

Old Post 06-10-2016 v 14:12 PM
JAHmaican je offline   Profil uživatele JAHmaican   Find more posts by JAHmaican   Foto galerie člena JAHmaican   Click here to Send JAHmaican a Private Message   Add JAHmaican to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ELIXIERE
Nový Člen

Karma uživatele ELIXIERE - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 6

A jaká je nejlepší metoda uskladnění? Do mouky a do mrazáku?...

Old Post 06-10-2016 v 18:40 PM
ELIXIERE je offline   Profil uživatele ELIXIERE   Find more posts by ELIXIERE   Foto galerie člena ELIXIERE   Click here to Send ELIXIERE a Private Message   Add ELIXIERE to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JAHmaican
rasta herbsman

Karma uživatele JAHmaican - 94% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 881  

Příspěvek č. 7

Do ledničky bych ho prsknul... bez mouky .

!!!CHLASTAFARI!!!

Old Post 06-10-2016 v 20:06 PM
JAHmaican je offline   Profil uživatele JAHmaican   Find more posts by JAHmaican   Foto galerie člena JAHmaican   Click here to Send JAHmaican a Private Message   Add JAHmaican to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kanapee
Stálý Člen

Karma uživatele kanapee - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 74 

Příspěvek č. 8

díky , tyto informace se budou letos hodit

"Nikdy nevěř někomu, kdo nekouří trávu a poslouchá Boba Dylana."

------///\-----
-----///\\\----
----///--\\\---

Old Post 16-01-2018 v 13:52 PM
kanapee je offline   Profil uživatele kanapee   Find more posts by kanapee   Foto galerie člena kanapee   Click here to Send kanapee a Private Message   Add kanapee to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kanapee
Stálý Člen

Karma uživatele kanapee - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2017
Příspěvků: 74 

Příspěvek č. 9

zdravím, ještě jsem od posledního komentu bádal a narazil na článek Hobby šlechtění zde - v magazínu legalizace -

http://www.magazin-legalizace.cz/cs...teni?rubricId=3

dám sem výňatek - Sběr a skladování pylu - někomu se to může hodit, víc v odkazu..

Pokud samce pěstujeme odděleně od samic nebo v jinou dobu, je třeba pyl nějak nashromáždit a případně i skladovat. Protože životnost pylu je výrazně omezena, je nutno obojí provést co nejrychleji a zároveň pečlivě.

Pyl sbíráme tak, že opatrně uřízneme celého samce (u menších rostlin) nebo jednotlivé větve (u vzrostlejších jedinců) a pověsíme na místo, kde není průvan, ideálně do pokojové teploty. Pod rostliny či větve rozprostřeme alobal, na který bude padat pyl. Během dvou dnů naprostá většina pylu vypadá, protože rostlina se snaží ve smrtelné křeči o co největší šanci na rozmnožení. Samce poté odstraníme a pyl necháme ješte den až dva doschnout. Když ho sesypete na hromádku, měl by jít bez problémů znovu rozprostřít a neměl by tvořit hrudky. Následně je potřeba ho uzavřít do neprodyšné nádoby a skladovat v mrazáku až do použití. Podle kvality předchozího postupu takto vydrží až rok.

jede tu někdo vlastní pyl ?

"Nikdy nevěř někomu, kdo nekouří trávu a poslouchá Boba Dylana."

------///\-----
-----///\\\----
----///--\\\---

Old Post 26-01-2018 v 19:53 PM
kanapee je offline   Profil uživatele kanapee   Find more posts by kanapee   Foto galerie člena kanapee   Click here to Send kanapee a Private Message   Add kanapee to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
drago101
Stálý Člen

Karma uživatele drago101 - 68% PěstitelskáKarma uživatele drago101 - 68% PěstitelskáKarma uživatele drago101 - 68% PěstitelskáKarma uživatele drago101 - 68% PěstitelskáKarma uživatele drago101 - 68% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 536  

Příspěvek č. 10

Ja si idem vlastný pel a to aj regular zo samcov aj z použitím koloidneho striebra si vytváram feminizovany pel a funguje to bez problémov.. Robím iba z autoflowermi a aj krížim modely.. Vyrábam feminizovane semena

Naposledy upravil drago101 25-06-2018 v 11:19 AM

Old Post 25-06-2018 v 10:29 AM
drago101 je offline   Profil uživatele drago101   Find more posts by drago101   Foto galerie člena drago101   Click here to Send drago101 a Private Message   Add drago101 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:41 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
11-06-2017 - Kto si sám doma pestuje feminizovaná seminka - 0 odpovědí
04-10-2016 - Vlastní feminizovaná semena - 0 odpovědí
02-06-2016 - Feminizovaná semena z bazoše - 17 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6971530 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív