Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Sestava k hydru poraďte
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Butchers
Nový Člen

Karma uživatele Butchers - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 17



5.den 18/6
vyměněn roztok Už jsem vyřešil-použil jsem komplet řadu od CANNA
PH které se ustalilo na 6,5
EC jsem zvedl na 1,1
mám už rustovou žarovku jen 400W
už je vidět pěkně prokořeněné
(některé kořeny co jsou ve vodě hnědnou) Je to problém?
Zkusim systém více naklonit ať tam voda nezůstavá.
Jak je na fotce vidět měl jsem řasu i v korýtkách to jsem odstranil je to možná způsobené odkrytím ze startu i vysokou teplotou vody (zkusim hodit normalni oběhovku jen tak do nádoby ať se to tam hýbe)
Teď to stípnu metodou FIM a nechám asi ještě 5dni na růstu potom přepnu na květ.

Old Post 17-02-2017 v 11:51 AM
Butchers je offline   Profil uživatele Butchers   Find more posts by Butchers   Foto galerie člena Butchers   Click here to Send Butchers a Private Message   Add Butchers to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Butchers! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 18

kontroloval si pH neutralitu toho keramzitu? To si mal spraviť ako prvé, keď som Ti radil minule. Máš to stále vysoké. Jednotlivé živiny nebudu dostupné.
Ktorú Canna radu tam leješ?
Mohol si kľudne zostať pri JIDB.
Na stránkach faq. Canna nájdeš aj toto:
"pH má velký vliv na dostupnost různých živných prvků. Z tohoto důvodu se vždy přesvědčte, zda je hodnota pH vždy ve správném rozmezí. Nejlepší rozsah dostupnosti v substrátu je od 5,2 až do 6,2.

CANNA doporučuje jiný rozsah pro každý typ substrátu:

TERRA 5.8 – 6.2
COCO 5.5 – 6.2
Ostatní 5.2 – 6.2 "

nájdeš tam okrem iného aj kalkulačku živin na konkrétne hnojivo, systém a priame nastavenie na parametre vstupnej vody

Skús ešte zmerať aj teplotu vody. Pri týchto systémoch je teplota živného roztoku dosť dôležitá.






Old Post 17-02-2017 v 12:17 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 19

Z mych zkusenosti se pri vysokym ph v roztoku mnozi sliz a jiny sracky , to ze koreny hnednou dobry neni pokid to neni od hnojiv, za sebe doporucim postupne stahovat ph az k 5.6 a sam uvidis co je nejlepsi. Ja ted jedu special queen a nejvic jim sedi ec1.8 a ph 6.1. Uz jsem na konci kvetu , ale kdyz sem mel ph 5.6 az 5.8 tak trochu do druhyho dne litalo ec a postupne se zvysovalo. Pri zbednuti ph je to stabilnejsi a kytky vic zerou, ale to nemusi byt tvuj pripad. Holandani jedou hydro ph 5.2 a co sem se dozvedel tak i kvuli tomu ze v kysele vode se hur dari havetim co ti kurvi kytky , ale jestli je to pravda nebo blud to nevim, nezkousel sem

Old Post 17-02-2017 v 13:07 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Butchers
Nový Člen

Karma uživatele Butchers - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 27  

EC Příspěvek č. 20

ad ceramzit je neutral kys nešuměla.
Ve vode jsem to netestoval jak si psal.
teplota vody je 23-24°C
ph jsem zkousel srazit dolu AH(-) to musi zvyšovat jak jsem sledoval EC.
Od CANNA jedu AQUA VEGA na růst dám tomu ještě 1den týden v růstu a 2 v květu potom změním hnojivo na květ

BI
citace:
Původní příspěvek od Bitir
Z mych zkusenosti se pri vysokym ph v roztoku mnozi sliz a jiny sracky , to ze koreny hnednou dobry neni pokid to neni od hnojiv, za sebe doporucim postupne stahovat ph az k 5.6 a sam uvidis co je nejlepsi. Ja ted jedu special queen a nejvic jim sedi ec1.8 a ph 6.1. Uz jsem na konci kvetu , ale kdyz sem mel ph 5.6 az 5.8 tak trochu do druhyho dne litalo ec a postupne se zvysovalo. Pri zbednuti ph je to stabilnejsi a kytky vic zerou, ale to nemusi byt tvuj pripad. Holandani jedou hydro ph 5.2 a co sem se dozvedel tak i kvuli tomu ze v kysele vode se hur dari havetim co ti kurvi kytky , ale jestli je to pravda nebo blud to nevim, nezkousel sem


ty tam leješ Až EC 1,8 to je v Aeru muže zabít nebo si to postupně zvyšoval?

Old Post 17-02-2017 v 14:41 PM
Butchers je offline   Profil uživatele Butchers   Find more posts by Butchers   Foto galerie člena Butchers   Click here to Send Butchers a Private Message   Add Butchers to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Butchers! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 21

ja jedu nft a jsem tyden pred kosou, ale uz kdyz sem je daval do systemu tak dostavaly ec 1.2 , mel sem je hned na 12/12 kvuli nemoznosti to prepnout na rust, ale kytky byly staty ze semen 3 tydny . Druhej tyden po prepnuti dostaly kvetovou ec 1.2 a jeste ten tyden sem zvedal na 1.4 az se dostal na 1.8.
Podivej se na pesty KCB . Ten jede aero a na nejakym modelu udaval ze mu vadilo az ec 3.2 tusim, ale bezne odjizdi kytky kde je nekde na 2.2 az 2.5 ec. Ale to bych jim v aeru nelil pokud nebudes mit takovy stromy.
Me nekdy vyleti ec i na 3.5 ,ale pokud kytka chce vodu ,tak proste bere vodu a min hnojek, nepovedlo se mi to prehnojit tak aby horely listy, jen mam nasponovamy rapiky . Sleduj kytky ,ony ti reknou co jim mas dat,

Old Post 17-02-2017 v 20:20 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
L1st3r
Stálý Člen

Karma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% PěstitelskáKarma uživatele L1st3r - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 22

S hnědnutím kořenů jsem měl problém u amazonu, po napálení EC na 1.2 se z krásně bílých kořenů staly hnědé kejdy. Měl jsem problém i s teplotou roztoku, takže v kombinaci s vyšším EC okamžitě popálené kořeny. Přešel jsem na kokos a je to pohoda. V aeru stačí málo a následky jsou katastrofální, na popálení pomůže čistá voda s peroxidem, ale zastaví se to tak na tejden než kořínky zase obrazej. Dle mých zkušeností se popálení nestihne projevit na listech, protože jak se přismahnou kořeny okamžitě přestanou přijímat živiny a začnou žloutnout listy. Poslední kolo co jsem jel amazon jsem to v půli květu pleskl i s těma kvytinačkama do hlíny a jakž takž to dojelo. Jinak jak je psáno výše pokud je Ph 5.1 a přidáš JiB tak Ph jde ještě dolů. Máme super vodu z kohoutku cca. EC 0,8-0,9 Ph přes 7, z toho namíchat živnej roztok je něco. Nestabilní Ph mraky kyseliny na sražení a člověk ani neví kolik tam těch hnojek může nalít. Koupil jsem RO a je to opět o 1000% lepší, EC 0,02 Ph 7 po přidání hnojiv sjede na 5,9 a drží.

Old Post 18-02-2017 v 09:46 AM
L1st3r je offline   Profil uživatele L1st3r   Find more posts by L1st3r   Foto galerie člena L1st3r   Click here to Send L1st3r a Private Message   Add L1st3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Butchers
Nový Člen

Karma uživatele Butchers - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 23

Hnědý byl jenom jeden kořenaček asi spíše tim, že část kořenů sahala až do vody v korytu kterém bylo i trochu řas.
EC bylo někde kolem0,8 což přehnojeny neni.
Ted jsem po dvou dnech zkoušel nahlednou a vzorek
EC 1,05 (pův 1,2) trochu jim přidám když berou
PH 5,6 drží se teplota roztoku v den 24.
vzduch 25-30°C
vhlkost 50-60%
noc teplota do 25°C

Old Post 18-02-2017 v 11:01 AM
Butchers je offline   Profil uživatele Butchers   Find more posts by Butchers   Foto galerie člena Butchers   Click here to Send Butchers a Private Message   Add Butchers to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Butchers! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 24

Ve vode se ti koupat budou a budou stejne bily , neco se proste posralo. Nevim jestli kolega nade mnou naznacoval ze sem si popalil koreny a proto nedoslo k prehnoneni , tak to je blbost, mam koreny decentne nahnedly ,ale to je od hnojiv ,v kalfasu sou krasne bily a v plate taky . V aeropinii je to nachylnejsi o tom zadna, ale stara lytka v druhe fazy kvetu toho panove vydrzi opravdu hodne.

Old Post 18-02-2017 v 11:30 AM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 25

L1st3r o tom stále točím
nechápem pri takej vode, ak sa namieša predpísaný živný roztok EC-1, tak tam v skutočnosti bude iba 0,2 aktívnych živin, ostatné je balast spôsobujúci presolenie a nevhodný pomer celkových prvkov. RO je super riešenie, ak nie je dostupný iný vhodný zdroj vody.

Naposledy upravil odo 27-02-2017 v 05:13 AM

Old Post 18-02-2017 v 11:47 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Butchers
Nový Člen

Karma uživatele Butchers - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 26

7den 18/6
RO je jistě super řešení,
ale já mam vodu O,2 což není zase tak hrozná.
Cena za ni není veliká, ale zatím v fázi rozmyšlení
Potřebuji větší odtah, tak se na to určíte pokud fin. situace dovolí podívám.Další výměna media
Dnes zkouším cirkulaci media v nádobě kvůly teplotě.
ma to za dusledek množící se bordel a řasi vyšší teplota jim vyloženě sedi Zmrzlé láhve mě už nebaví.
foto doložím po instalaci.

Old Post 19-02-2017 v 08:58 AM
Butchers je offline   Profil uživatele Butchers   Find more posts by Butchers   Foto galerie člena Butchers   Click here to Send Butchers a Private Message   Add Butchers to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Butchers! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RENE.2
Stálý Člen

Karma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 27

Máš vstupní vodu ec 0,2 RO vůbec neřeš ideální voda na hydro .
Ještě k hnojivum Canna aqua jsou dělané na tvrdou vodu tak pozor v pozdější fázi na nedostatek vápníku a hořčiku.

Old Post 19-02-2017 v 15:05 PM
RENE.2 je offline   Profil uživatele RENE.2   Find more posts by RENE.2   Foto galerie člena RENE.2   Click here to Send RENE.2 a Private Message   Add RENE.2 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Butchers
Nový Člen

Karma uživatele Butchers - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 28

citace:
Původní příspěvek od RENE.2
Máš vstupní vodu ec 0,2 RO vůbec neřeš ideální voda na hydro .
Ještě k hnojivum Canna aqua jsou dělané na tvrdou vodu tak pozor v pozdější fázi na nedostatek vápníku a hořčiku.


Jak je možné prvky doplnit?
Zkoušel jsem tabulku nevim jestli mám vysokotlakou nebo nizkotlako sestavu( Aero) dost se tam liší to EC jak jsem nechal 1,8 kytkam se daří
Mám podle tabulky jětě míchat:
CANNAZYM, ale když nejedu žadnej substrat nemusim likvidovat přece staré kořeny?
RHIZOTONIC: Kořenák
PK 13/14 fosfor/ draslík
CANNABOOST květovka

Old Post 26-02-2017 v 15:29 PM
Butchers je offline   Profil uživatele Butchers   Find more posts by Butchers   Foto galerie člena Butchers   Click here to Send Butchers a Private Message   Add Butchers to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Butchers! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Butchers
Nový Člen

Karma uživatele Butchers - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 29



3.DEN 12/12
Tak jedem do květu dnes foceno
Trochu jsem je pohybal a snažím se doplnit plochu.
Měl jsem strach o velikost nemám jěště odhad nechci ať mě to přeroste. Jinak ty keřeny jsou pěkný chobotnice
Roztoku měnim každý 7den nechci se tady kvůly pár korunám za hnojiva, snížit potřebné složky.
EC 1,8 Ph 5,3
teplota den 25°-30°
Hu 45-50% používám 3membránu
(ani za boha nemohu mit větší mam odtah 355m3 a jede na 70%)

Old Post 26-02-2017 v 15:31 PM
Butchers je offline   Profil uživatele Butchers   Find more posts by Butchers   Foto galerie člena Butchers   Click here to Send Butchers a Private Message   Add Butchers to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Butchers! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RENE.2
Stálý Člen

Karma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 253  

Hydroponie Příspěvek č. 30

citace:
Původní příspěvek od Butchers


Jak je možné prvky doplnit?
Zkoušel jsem tabulku nevim jestli mám vysokotlakou nebo nizkotlako sestavu( Aero) dost se tam liší to EC jak jsem nechal 1,8 kytkam se daří
Mám podle tabulky jětě míchat:
CANNAZYM, ale když nejedu žadnej substrat nemusim likvidovat přece staré kořeny?
RHIZOTONIC: Kořenák
PK 13/14 fosfor/ draslík
CANNABOOST květovka

Čau máš nizkotlake aero tak zvané pseudo-aero to ec je moc v aeru spálilš kořeny jak nic uber.Jinak vápník a hořčik doplniš třeba Metrop Calgreenem nebo Advanced Nutrients Sensi Cal-Mag Xtra .
Tady máš kalkulator živin http://www.canna-cz.com/growguide je to jen orientační vždy se řiď vzhledem rostlin ještě jedna rada klesá ec ph přidej hnojiva stoupá ec a ph uber hnojiva dolej vodu.

Old Post 26-02-2017 v 17:16 PM
RENE.2 je offline   Profil uživatele RENE.2   Find more posts by RENE.2   Foto galerie člena RENE.2   Click here to Send RENE.2 a Private Message   Add RENE.2 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 31

Pravda sefe, ec vysoky na to opatrne . To si muzee dovolit az budou kytky starsi a v kvetu. Driv ani prd . Dost mozna je to docela brzdi jak se divam na ty fotky. Pokud muzu poradit, podivej se na stary vlakna clena KCB . Ten jede aero ale trochu jinym stylem. Pak jeste sin slavy xmalcolm . Myslim ze to tam maj dobre popsany ,urcite poucny .

Old Post 26-02-2017 v 22:10 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Butchers
Nový Člen

Karma uživatele Butchers - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 32

AJ TA KRAJTA snad to není vše ztraceno včera večer na kořenech nic. Ráno
jsem to naředil na 1,3. včer jdou videt trochu opalený listy(viděno po tmě)
Mám to prohnat na chvilku tim FLUSHEM nebo počkat
Mám i jinej system amazon a ten si to jede v pohodě.

Old Post 27-02-2017 v 19:43 PM
Butchers je offline   Profil uživatele Butchers   Find more posts by Butchers   Foto galerie člena Butchers   Click here to Send Butchers a Private Message   Add Butchers to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Butchers! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:10 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6526300 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív