Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Sestava k hydru poraďte
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Butchers
Nový Člen

Karma uživatele Butchers - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 27  

Hydroponie Sestava k hydru poraďte Příspěvek č. 1

Čauec začínám vybavovat první hydroindoor prosím o rady.
LUMII DIGITA 600W
Osram NAV-T
Waveflector xl
Dark ROOm 120 rev 2,5
Ventilator TT 150 U
Rozvaděč 1+2
Atami Wilma 20x6,5L (použít větší květníky, menší množství )
Bude tam keramzit
Děkuji moc
P.S. Co by jste doporučily za kytky

Old Post 30-01-2017 v 11:10 AM
Butchers je offline   Profil uživatele Butchers   Find more posts by Butchers   Foto galerie člena Butchers   Click here to Send Butchers a Private Message   Add Butchers to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Butchers! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nefakcenko
Stálý Člen

Karma uživatele Nefakcenko - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 2

Zdar, jestli to budeš mít ve stanu 120x120 tak podlě mě je ideál wilma čistě s keramzitem 16x 6,5l nebo 9 x 11l s tím že v 11 litrech přepneš trochu pozdějc kvůli zaplnění prostoru.
20 bych já osobně nedával, jenom víc práce okolo

Old Post 30-01-2017 v 23:35 PM
Nefakcenko je offline   Profil uživatele Nefakcenko   Find more posts by Nefakcenko   Foto galerie člena Nefakcenko   Click here to Send Nefakcenko a Private Message   Add Nefakcenko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Butchers
Nový Člen

Karma uživatele Butchers - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 3


Můj první
Komplet sestaven
stan 12O
soda 600W
ventilator 150 TT
starší zewling super věcička
hydro: aeroflow 10

posádka: moby dick

ze startu ec 0.8
před 2mi dny osazeno.
vlkost 40%? (dnes zapnuta zvhcovačka) KOLIK MÁM DRŽET?

Bylo mi doporučeno držet EC kolem jedné?

hodlám na 18/6 držet 5dní v 2dnech štípnu,
potom přepnu na květ
foto později nemohu najít fotoaparát

Děkuji za každou radu

Old Post 13-02-2017 v 16:10 PM
Butchers je offline   Profil uživatele Butchers   Find more posts by Butchers   Foto galerie člena Butchers   Click here to Send Butchers a Private Message   Add Butchers to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Butchers! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 4

caf!
tie prázdne miesta treba zakryť, aby tam na korene nepresvitalo svetlo a nerástla riasa, alebo tam pridej ďalší klon, nech to máš plné. Možeš tam presunúť niektorú rastlinu, nech to má neskôr viac miesta na rast.
Ty už svietiš kvetové spektrum? - podľa tej fotky to svieti dosť dočervena, ale to môže byť aj fotkou - radšej to prever.
Nepíšeš nič o teplote.
Ec je závislé od kvality vstupnej vody. Obecne v aero a NFT sa doporučuje tretina až polovica bežných hodnôt, ak je na vstupe EC 0-0,2 - zo začiatku určite. Neuvádzaš typ hnojiva-kukni čo doporučuje výrobca. Vlhkosť okolo 70, kým to nebude mať riadne korene, nezačne to poriadne žrať a asimilovať.
Celý setup budeš musieť čo najskôr upraviť, aby to mohlo riadne rásť a nepadalo to - nejaký stolík na systém, bude vhodná do budúcna aj sieť. Kvetiny budú mať tendenciu sa vyvrátiť a celé to spadne. Do zásobníka by nemalo dopadať svetlo kvôli riasam. Ak sa to zariasi bude problém s cirkuláciou. Celé to mechanicky uprav na nejaky stolík polož a upevny systém, aby sa dalo pohodlne manipulovať aj s tým zásobníkom živného roztoku. Myslím, že to máš takto originál systém - takto to ale nie je moc vhodné na pest kvetín - radšej to uprav! Jo, prever, či Ti nepresvitá ten biely plast! Ak náhodou áno, tak to musíš vhodne prekryť!
Držím palce!

Naposledy upravil odo 14-02-2017 v 06:54 AM

Old Post 14-02-2017 v 06:41 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Butchers
Nový Člen

Karma uživatele Butchers - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 5


dikez za rady

okolo te sody dostal jsem ješte jednu a to HID 8 400W foto priložím(mohu použít na klasicky předřadnik 600W?)
PH mě pořád kolisá je to jak na houpačce, ale snažím se drzet kolem 5,5 občas to skočí až k 7 uff
snižuji kys. citron. v prášku muže být?
EC je 0.9-1 vodu používam z řadu EC 0,2
teplota jde do 25-30°
Hnojiva používam JiB 3:2:1
dnes přidána pořádná zvlhčovačka vhlkost nebyla přes 50% celé to jako schlo mel jsem nevýkoný kus.

Old Post 14-02-2017 v 14:44 PM
Butchers je offline   Profil uživatele Butchers   Find more posts by Butchers   Foto galerie člena Butchers   Click here to Send Butchers a Private Message   Add Butchers to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Butchers! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 6

400w jde pripojit jen kdybys mel digitalni predradnik, 250,400,600 a superlumen. Na elektronickej to nepripojis.
Proc stahujes ph kyselinou citronovou?

Old Post 14-02-2017 v 14:52 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Butchers
Nový Člen

Karma uživatele Butchers - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 7

dočetl jsem se, že to jde tim zatím nemám nemám žadný PH(-)
U žarovky co tam ted mám je napsany flovering tzn nahovnajz
co se da v tomhle momentu posrat ?
musim zajet koupit novou mam jit do dual spektra nebo
koupit ta růst nemám záruku toho jak je stara tahle co tam je ted.

Old Post 14-02-2017 v 15:19 PM
Butchers je offline   Profil uživatele Butchers   Find more posts by Butchers   Foto galerie člena Butchers   Click here to Send Butchers a Private Message   Add Butchers to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Butchers! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 8

Bitir - prečo nie kys. citronovú, veď tu používa aj JIDB v pH- ako hlavnú zložku, takže ak ju Butch nejak rozumne zriedi do roztoku, tak to použiť ide v pohode.
Butchers - na rast treba iné spektrum - takže si zožeň výbojku na rast a kvetovú použi, až to budeš prepínať, inak sa nedočkáš.
Ph by ti pri JIDB malo dosť dobre a stabilne sedieť, to hnojivo fakt slušne pufruje. Možno by si mohol použiť origoš pH- od JIDB, ktoré obsahuje aj ďalšie zložky a tak drahé to zas nie je. Kukni, či tam nemáš niečo, čo ti hýbe tým pH - npr nevhodný vzduchovací kameň, ktorý obsahuje Ca.

Old Post 14-02-2017 v 19:43 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Butchers
Nový Člen

Karma uživatele Butchers - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 9



dnešní tuning viz foto.
vstupni PH mam na 5,1 tak že to trošku zveda ten JIDB.
u aeroflow je potreba vzduch kámen myslim,
ze vzduchu tam je dost, pletu se?
zitra koupim sodu i ten snižovač PH
zaraží mě že porad neprostopily kořeny tím keramzitem.

P.S.mám jetě jeden menší box dual 400W90x90 s Amazonem 32 tam je to
lepší. Začnu v jiném tématu

Old Post 14-02-2017 v 19:57 PM
Butchers je offline   Profil uživatele Butchers   Find more posts by Butchers   Foto galerie člena Butchers   Click here to Send Butchers a Private Message   Add Butchers to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Butchers! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efendy
Stálý Člen

Karma uživatele Efendy - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 313 

Příspěvek č. 10

citace:
na rast treba iné spektrum - takže si zožeň výbojku na rast a kvetovú použi, až to budeš prepínať, inak sa nedočkáš.


Ale prd, uplně v klidu můžeš jet od začátku až do konce na květovou (jasné že je leppší použít na růst modrou, ale rozhodně se pod žlutou dočkáš taky).

Old Post 14-02-2017 v 19:58 PM
Efendy je offline   Profil uživatele Efendy   Find more posts by Efendy   Foto galerie člena Efendy   Click here to Send Efendy a Private Message   Add Efendy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 11

Odo. Proto taky mam kyselinu od AH . Protoze od jidb bych vypiplal na jednom pestu . Od AH mi staci cca 2ml na 20l a mam pozadovany ph

Old Post 14-02-2017 v 20:50 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Butchers
Nový Člen

Karma uživatele Butchers - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 12

a jde to kombinovat ? JIDB A AH?

Old Post 14-02-2017 v 20:59 PM
Butchers je offline   Profil uživatele Butchers   Find more posts by Butchers   Foto galerie člena Butchers   Click here to Send Butchers a Private Message   Add Butchers to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Butchers! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 13

Jidb jde kombinovat s cim chces , ja tam leji hesi enzyme a hesi boost. Navic AH sem myslel jen kyselinu a to je uplne jedno od koho to pouzijes. AH je vic ahresivnejsi tak ji tam lejes v podstaze min nez od jidb a funkci plni stejnou a dyl ti vydrzi.
Ja budu treba casem zkouset zaklad jidb a doplnky od advanced nutritiens . Uvidim co to udela. Jidb sou dobry i bez nejakych serepeticek ,ale AN maji asi dobry doplnky pro zdravy a silny rostliny.

Old Post 14-02-2017 v 21:20 PM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 14

Cafte! Asi mi to tak skoro ráno nezapína...
predsa len, asi starecká demencia!


BUTCHERS - "vstupni PH mám na 5,1" - nechápem! Ak máš na vstupnej vode 5,1 čo sa mi nejak nezdát, tak pH by po pridaní koncentrátu JIDB malo klesnúť.
Ja za seba doporučujem, držať sa originál koncepcie jedného výrobcu pri miešaní základného živného roztoku. Koncipujú to fakt ľudia, čo tomu rozumejú a majú jednotlivé pomery látok naprosto a precízne spočítané.
zloženie pH- od JIDB : kyselina fosforečná 23 percent., kyselina citronová, síran amonny
zloženie AH pH- /rastová/: Kyselina dusičná 38 perc - jasné, že na úpravu toho stačí menej. nemá tam tie ostatné látky, ktoré bezpochyby vplývajú na pufračnú stabilitu roztoku - môj názor!
AH pH- je koncentrovanejšia a čím viac jej naleješ, tým viac meníš aj celkovú bilanciu dusíka v roztoku. AH na kvet používa pH- iného zloženia, predpokladám, že tam má kyselinu fosforečnú, ktorou zas zároveň ovplyvňuje bilanciu fosforu, ktorá má priamo vplyv na tvorbu kvetov
Obecne: čím je voda tvrdšia - tým je potrebné použiť viac roztoku na úpravu pH, alebo má byť pH- koncentrovanejšie.
Nechce sa mi tieto veci opakovať donekonečna, napokon je tu tých info všade plno a tieto veci sú na úrovni chémie na základnej škole /aspoň teda za mojich čias to tak bolo/. JIDB je koncipované na velmi makkú vodu, takže npr ja pri použití dažďovky a pridaní A+M+B pridávam cca 4 kvapky originál pH- na 6 litrov roztoku, čo považujem za nič.
......atď
Prvotný problém vidím v nestabilite pH. Ak Ti to tak lieta, ako si písal, tak tie rastliny neuveriteľne šokuješ. Toto rieš prvotne!
Myslím, že Ti to pH dvíha ten keramzit. Ja, čo som mal doteraz keramzit a nebol dostatočne a dlho pufrovaný, tak to robil vždy. Skús kvapnúť na kúsok toho keramzitu trochu kyseliny a uvidíš, či bude šumieť. Nemal by. Môžeš aj do nejakej nádoby s vodou nasypať keramzit a sledovať pH po 24 až viac hodinách - doporučujem.

Naposledy upravil odo 15-02-2017 v 12:44 PM

Old Post 15-02-2017 v 05:53 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bitir
Stálý Člen

Karma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% PěstitelskáKarma uživatele Bitir - 89% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 1647  

Příspěvek č. 15

Muzem poskytovat navod a doporuceni jaky chcem, vsechno zalezi na vstupni vode , odo,nerekl bych ze po kyseline od ah neco v hnojivech , nebo aspon ne u me , ph 5.1 je celkem divny ,ja mam destovku a lita to od 6.5 az nekam k 7 . V rustu trochu hapruje ph , ale po namichani kvetovych hnojiv a pouziti kyseliny mi to docela drzi , snazil sem se to drzet na 5.6 -5.8 ,porad se mi zvedalo ph a mirne i hnojiva , roztok se ustalil naph 6.1 bez pouziti kyseliny tak sem to zkusil nechat a kytkam se to libi. Na muj vkus je to vysoky ,ale kytky pekne zerou a jde to i videt. Rikam to proto , ze u kazdyho se to odviji jinak ,takze zpracovat nazory a rady a dal je potreba i trochu vynalezavosti.

Old Post 15-02-2017 v 06:30 AM
Bitir je offline   Profil uživatele Bitir   Find more posts by Bitir   Foto galerie člena Bitir   Click here to Send Bitir a Private Message   Add Bitir to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Butchers
Nový Člen

Karma uživatele Butchers - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 16

Užití vice PH testeru ověřeno PH 6,9 u EC 0,88
teplota mi dělá, ale starost 24,5 . začinám chladit na 20-21.
navic začinám pozorovat bordel ve vode asi tim odkrytim
zítra vyměnim medium.

Naposledy upravil Butchers 16-02-2017 v 15:39 PM

Old Post 15-02-2017 v 19:54 PM
Butchers je offline   Profil uživatele Butchers   Find more posts by Butchers   Foto galerie člena Butchers   Click here to Send Butchers a Private Message   Add Butchers to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Butchers! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:17 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7408600 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív