Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » DIY LED CITIZEN 26X clu048-1212
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5 6
Autor
Téma 
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 65

uvedomuju a co?

Porad je to jeden z tech lepsich vysledku co sem pod podobnym panelem videl. G/W pri dobrym rozlozeni... a ted mrkni co byl schopnej KCB (1,36), fikus (1,43), me se povedlo 1,4 (seeds, hlina, verim ze by to slo i pres 1,5 s poradnou vynosnou genetikou).

Jo dneska uz sou lepsi... Fluence napr. co delaj se Samsung, Osram a LG chipama... ale ta cena je trochu jinde. :/

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 11-03-2018 v 11:03 AM

Old Post 11-03-2018 v 10:49 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 66

citace:
Původní příspěvek od NoStress
na to jak funguje kytka chemicky vnitrne a na jake spektra reaguje? sel jsem na to trochu vedecky... veri mi ze jsem tim stravil nekolik dni a noci.

Na svym panelu 104W(LED ne prikon) mam asi 23 proudovych vetvi. az budou led za prijatelnejsi cenu tak si postavim novy panel, predtim to nemelo smysl kvuli nedostupnosti 3w led, nedostupnosti driveru pro potrebne proudy.

90CRI ma peak bliz k cervene - 630nm nez 80cri, od optima daleko Muj nazor je, ze pokud se sviti svetlem ktere ma bilou barvu na pohled, tak nam to sice pripomina slunicko, blemcame energii.

Vědecky, to zní dobře. Aneb vědcem za "nekolik dni a noci".

Takže se znovu ptám, z čeho a proč vycházíš? Co tě vede k závěru, že je to tak, jak tu píšeš a tvrdíš? Jak funguje "kytka chemicky vnitrne" ?

A není to tak, že bych s tebou 100% nesouhlasil. Vadí mi, jak to tu arogantně prezentuješ jako fakta, přičemž opravdu objektivní testy neexistují a zkušenosti lidí s různě bílým spektrem jsou od mizerných až po vynikající.

a.

Old Post 11-03-2018 v 10:53 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NoStress
Stálý Člen

Karma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 389  

Příspěvek č. 67

neberte to arogantne ale s usmevem, jenom se vam snazim napsat ze palite zbytecne elektriku. to je jako kdybych vam tvrdil pouzijte digi predradnik a vy nenene civka kondik lepsi

podklad pro stavbu panelu byl tento obrázek. no a pak dny práce, studování jak to vlastne vsechno funguje dohromady a počítání (ano skoro všechno se dá spočítat, jenom vedet co a proc). abych se priznal za 5 let se mi toho spousta vyhulila z hlavy, ale stojim si za tim. obzvlast kdyz se panely zacali vyrabet podobne jako to mam ja...

jediny problem v ty dobe byl, ze nebyly kvalitni ledky a hlavne vic vykonne ledky. dneska uz je to jinak, stale se ale vyplati cekat. dneska uz se daji aspon sehnat poradne uv

https://i2.wp.com/www.ledgrowlightshq.co.uk/wp-content/uploads/Photosynthetic-Absorption-Spectrum.png?w=700

1. pěst - LED box nostress SOIL - průměr 0,8g/W
2. pěst - LED box + pseudoaero - NEÚSPĚCH
3. pěst - LED box + soil s trochou coco
4. pěst - Homebox 120x120 600w + 15x CM soil

Old Post 11-03-2018 v 11:04 AM
NoStress je offline   Profil uživatele NoStress   Find more posts by NoStress   Foto galerie člena NoStress   Click here to Send NoStress a Private Message   Add NoStress to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 68

citace:
Původní příspěvek od NoStress
jenom se vam snazim napsat ze palite zbytecne elektriku


A to postujes ve vlakne, kde typek je uspesnejsi... tedy, naopak ty bys musel spalit vic abys dosahl podobnyho vysledku jako wonis? To mi prave porad vrta hlavou, ze pises o plejtvani energii, pritom ji sam plejtvas jeste vic...

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 11-03-2018 v 11:14 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NoStress
Stálý Člen

Karma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 389  

Příspěvek č. 69

nechapu na co narazis? jestli na muj prvvni pest v zivote s nedodelanym panelem, ktery se dodelaval za chodu, bez ph/ec metru?

nebo snad na druhej s auerem, kterej mi nevysel kvuli nezkusenosti a teplote?

nebo snad treti kde jsem na 104W led mel jestli si dobre pamatuju kolem 130g?

vis ono taky ne vsechno neskonci zde na G, tech kol bylo vice a vice

1. pěst - LED box nostress SOIL - průměr 0,8g/W
2. pěst - LED box + pseudoaero - NEÚSPĚCH
3. pěst - LED box + soil s trochou coco
4. pěst - Homebox 120x120 600w + 15x CM soil

Naposledy upravil NoStress 11-03-2018 v 11:30 AM

Old Post 11-03-2018 v 11:19 AM
NoStress je offline   Profil uživatele NoStress   Find more posts by NoStress   Foto galerie člena NoStress   Click here to Send NoStress a Private Message   Add NoStress to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 70

3-ti si dosvecoval 400w HPS pokud dobre koukam

citace:
Původní příspěvek od dexda
Tak ty moje jsou 32 dní pod 400 HPS 12/12, z toho 14 dní neměly v noci tmu (já pako nezhasnul 23w CFL, když jsem nastěhoval kytky a rozsvitil), takže na některých jsou povyrostlé šlahouny s květy....


BTW. ph metr je do hliny orientacni, ec metr uplne k hovnu... jo na prvni pest 0,8 neni nejhorsi, to ja s HPS prvni grow ani tolik nedal. Ale prvni s ledkama hned 1,4 (bez dosvecovani HPS, bez ph a ec metru, v hline, hnojeno organikou) - ale pravda to uz sem naky to kolo odjety mel.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 11-03-2018 v 11:22 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 71

citace:
Původní příspěvek od NoStress
neberte to arogantne ale s usmevem, jenom se vam snazim napsat ze palite zbytecne elektriku. to je jako kdybych vam tvrdil pouzijte digi predradnik a vy nenene civka kondik lepsi

"vy čůráci, já vás neurážím" :-D
citace:
Původní příspěvek od NoStress
podklad pro stavbu panelu byl tento obrázek. no a pak dny práce, studování a počítání (ano skoro všechno se dá spočítat, jenom vedet co a proc). abych se priznal za 5 let se mi toho spouzsta vyhulila z hlavy, ale stojim si za tim. obzvlast kdyz se panely zacali vyrabet podobne jako to mam ja...

jediny problem v ty dobe byl, ze nebyly kvalitni ledky a hlavne vic vykonne ledky. dneska uz je to jinak, stale se ale vyplati cekat.

https://i2.wp.com/www.ledgrowlightshq.co.uk/wp-content/uploads/Photosynthetic-Absorption-Spectrum.png?w=700 [/B]

Už se někam dostáváme. Já jsem tedy názoru, že soustředit se na absorpční spektra jednotlivých (a všech) barviv není optimální. Ale jo, je to nějaký základ. Tvrdit z toho ale, že "bílé" spektrum je zbytečné pálení elektriky, bych si nedovolil. A kohokoliv, kdo to z toho vyvodí, nemůžu brát tak úplně vážně.

Spočítat se dá opravdu všechno. Problém ovšem je se vstupními daty.
5 let je v LED oboru opravdu dlouhá doba*, z tohoto hlediska tvůj panel opravdu nemůžeme hodnotit. S moderními LED, jak píšeš, by nepochybně podal výborné výsledky. Lepší ale než kvalitní bílá? Nevsadil bych si na to.

*i když mám tu panel s Luxeony Rebel a XM-L někde z roku 2012 (?), který by byl i v dnešní celkem účinné svítidlo. S malým příkonem a za nekřesťanský prachy.

a.

Old Post 11-03-2018 v 11:23 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NoStress
Stálý Člen

Karma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 389  

Příspěvek č. 72

inspiraci pro stavbu panelu jsem mel zde z fora - myslim ze to byl jahudka, diky mu za jeho prvni pokusy.

psal jsem ze to byl jen zaklad, dal jsem studoval se da rict "botaniku", nekolik americkych vyzkumu, for se zkusenostmi apod. bylo to nekolik probdelich noci...

3.kolo jsem nedosvecoval, to jsou fotky nekoho jinyho


VIC UZ SEM PSAT NEBUDU - NEMA TO SMYSL A ASI BYCH NEKOMU KAZIL KSEFTY NA BAZARU...

1. pěst - LED box nostress SOIL - průměr 0,8g/W
2. pěst - LED box + pseudoaero - NEÚSPĚCH
3. pěst - LED box + soil s trochou coco
4. pěst - Homebox 120x120 600w + 15x CM soil

Old Post 11-03-2018 v 11:27 AM
NoStress je offline   Profil uživatele NoStress   Find more posts by NoStress   Foto galerie člena NoStress   Click here to Send NoStress a Private Message   Add NoStress to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 73

koukam blbe, to si nebyl ty ale nekdo ti tam hodil do vlakna... sorry

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 11-03-2018 v 11:33 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 74

kdyz ale kouknu na realnej prikon toho tvyho panelu... skoro 160w. Takovy ztraty (tretina cca 33,3%) nema ani HPS (+/- 10% u kvalitniho digitalu). Ale energii plejtvame my... ono o necem svedci i to ze si nakonec sam skoncil u HPS.

jako i u myho 200w panelu to bude neco vic, ale pres 300 papat nebude, tomu neverim... (asi si to zmerim i s HPSkou at pak pisu GpW presne).

No nic uz toho nechame timhle nejspis kseft nikomu nepokazis

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 11-03-2018 v 11:48 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 75

citace:
Původní příspěvek od NoStress
VIC UZ SEM PSAT NEBUDU - NEMA TO SMYSL A ASI BYCH NEKOMU KAZIL KSEFTY NA BAZARU...

Aneb došla mi slova, tak to raději utnu. To je snad ještě horší.

a.

Old Post 11-03-2018 v 12:44 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NoStress
Stálý Člen

Karma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 389  

Příspěvek č. 76

kdyby totiz nekdo umel cist tak v ty dobe nesli sehnat drivery (ono totiz jaksi ruzne vlnove delky = ruzne proudy, ruzne napeti!) co jsem potreboval, nebo bych za ne nechal vyplatu. mam tam ztratove regulatory s LM317, coz se se spinanyma CC zdrojema neda rovnat (ztrata se topi na regulatoru, misto toho aby to jelo pwm)! to vy ale neresite kdyz vemete cip kde je 100 minicipu a na to date driver pro 100w bilou

u hps jsem skoncil protoze jenom led me vysli na 8000 na 104w panel...

1. pěst - LED box nostress SOIL - průměr 0,8g/W
2. pěst - LED box + pseudoaero - NEÚSPĚCH
3. pěst - LED box + soil s trochou coco
4. pěst - Homebox 120x120 600w + 15x CM soil

Old Post 11-03-2018 v 18:28 PM
NoStress je offline   Profil uživatele NoStress   Find more posts by NoStress   Foto galerie člena NoStress   Click here to Send NoStress a Private Message   Add NoStress to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 77

Kluci nezlobte se,ale nezakladal jsem tohle tema z duvodu,aby se tu resili specificke a technicke vlastnosti LED,k tomu uz tu jedno rozsáhlé tema je,myslim ze by bylo lepsi diskutovat tam..
Tohle tema jsem zalozil proto,aby bylo nazorne videt,ze lze i za pouziti vlastních sil,zdroju a možností vytvořit smysluplny pest pod DIY panelem..Takze to berte jako nazornou ukazku,ze to zkratka jede a neni nutnost jit komerční cestou..Samozrejme nemam nic proti tomu si tu porovnavat pinďoury,kdo a kolik toho vypestoval,kdyz vas to baví😄..Jak sam píšu,je spousta veci ke zlepseni,nemyslim si ze zas az tak ve smyslu pouziti jinych LED..ale v ramci pestitelskych schopnosti a rozvrzeni panelu..ale to popisuji v predchozich příspěvcích..tenhle panel byl urceny puvodne do uplne jineho prostoru a jinou techniku pestovani,,micro,,

Old Post 13-03-2018 v 17:53 PM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 78

Ale kdyz uz jste se tu zapojili do diskuze,tak si take dovolim neco malo k tomu rict..
NoStress..hele nemyslim si,ze jsou vysledky srovnatelne s 600W HPS,uz jen z toho duvodu,ze jednim 6ti kilem určitě nepokrejes tak velkou pestebni plochu jaka je zde uvedena,nehlede na to,ze manik co to odjel,zkousel pred tim 2x400W a jedno kolo jen 600W v puvodnim mensim stanu 0,9x2m a vysledky nebyly zdaleka tak dobré..ani do kvantity a především do kvality,je z LED nadseny,nikdy se mu nepodarilo udelat pod HPS tak kompaktni,prorostle šišky po cele ploše..A ano je to vypovidajici,protoze schopnosti daneho cloveka jsou stejne..rozdil se dá přičítat tudíž jen rozdilnemu svetlu LED,,

Old Post 13-03-2018 v 17:55 PM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 79

Co se tyce ohaneni se tu probdelymi noci,tak te chci jen trosku ubezpečit,ze tohle se planovalo celkem dlouhou dobu a tusim někdy pred tremi roky jsem s tím začal,kdy uz v te dobe jsem pokorne naslouchal radam napr. aleshe a dalších.Za ty roky jsem samozřejmě prosel i vlastni cestu,nez jsem postavil tenhle LED panel a opravdu za tím byly dlouhe stovky hodin čtení na ruznych forech vcetne všech rubrik zde,ICmag a především RIU..vc. ruznych studii ve vsech moznych ohledech,nejen MJ ale i jiných rostlin(photosynteza,biochemicke procesy a premeny v rostilanch,DLi nasyceni,fotomorfogeneze,vnimani ruznych barevnych spekter,UVa,UVb,teplot,CRi atd a snad všeho možného)..netvrdím,že jsem vsemu porozumnel a vse pochopil správně..nejsem v tomhle ohledu studovany,znalý a veškeré to cteni v eng tomu uplne nenapomáhá..Ale tim jsem chtel jen vlastne říct,ze si myslim,ze už take neco trosku o to vim,bez toho bych do stavby DIY panelu ani nešel..Takze NoStress ooravdu nejsi sam kdo tomu obětoval čas😉

Old Post 13-03-2018 v 17:57 PM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wonis
Stálý Člen

Karma uživatele wonis - 87% PěstitelskáKarma uživatele wonis - 87% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 80

A jak uz bylo mnohokrát receno,pouziti COB lze chapat vlastně asi jako nejlepsi kompromis pro pouziti LED vzhledem k pomeru vykon,ucinnost,cena takoveho řešení.. včetně celkem vyrovnaného poměru B:R:FR a to se vracim vlastně k oduvodneni toho pouziti vice barevnych teplot a CRi v mem panelu..Dá se za použití různých COB najit dejme tomu vhodne řešení pro individualni potreby, aniz by clovek musel jít cestou monoLED..Navíc bílé světlo obsahuje zelené svetlo,ikdyz vice než by bylo treba,bohuzel..ale i tak jej rostliny dokáží údajně vyuzit zhruba z 20%,přičemž zelene svetlo usnadnuje vyuzitelnost fotosynteticky ucinnych částí spektra B,R..

Old Post 13-03-2018 v 18:00 PM
wonis je offline   Profil uživatele wonis   Find more posts by wonis   Foto galerie člena wonis   Click here to Send wonis a Private Message   Add wonis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:07 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5 6  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
23-08-2017 - 144W COB DIY LED panel Citizen 6X CLU048-1212 - 27 odpovědí
15-08-2017 - 144W COB DIY LED panel Citizen 6X CLU048-1212 - 0 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7702850 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív