Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Autopot - zkušenosti, nápady
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Hidetori
Nový Člen

Karma uživatele Hidetori - 64% Pěstitelská

Registrován: Sep 2014
Příspěvků: 15  

Hydroponie Autopot - zkušenosti, nápady Příspěvek č. 1

Zdravím komunitu.
Propátral jsem fórum a nenašel komplexní téma o tomto systému.
Mám 20x autopot, k tomu jsem pořídil 200l nádrž kde je velké čerpadlo na promíchání.
Nádrž je i dostatečně vysoko aby byl zajištěn dostatečný tlak vody.
Dál mám 16x airdome, není to špatná věcička, je vidět že kořeny prorůstají do domu a docela se jim daří. Ale nepozoruju nějaký výrazný rozdíl mezi výnosem s/bez...

Substrát dělám mix kokos/perlit/keramzit 70/20/10. Na dno cca 2cm keramzitu.
Hnojím Jungle in da box + kořenák, enzymy + květový stimulátor.
Světlo 2x600w.

Mám za sebou pár kol a tak jsem narazil na pár neduhů který tento systém má a zajmalo by mě jak to řeší ostatní.

1)čištění systému: po každým kole pekelná práce s každým květináčem, podmiskou, s každou vačkou a hlavně hadičkama na přítok vody.
Řešení typu koupit na každý kolo nový hadičky je dost neekonomický (22,-/m)

2)občas se zasekne vačka/plovák a nezavře=přetejká podmiska. Nebo naopak se ucpe přítok a nezalejvá. Takže častější kontrola a nasadil sem enzymy aby odsolovaly. Ale toto se při prvním kole vůbec nestávalo. Vačky čistím kartáčkem takže čistotou to asi nebude...

3)poplach: z rezervoáru čistá voda s enzymama. Samostatný proplach každého 15l nacucaného květníku je naprd. Nehledě na to,že s velkejma kytkama se to už prostě nedá.

4) obrovský množství substrátu. Pokaždý sem část recykloval aby se tam užitečné mikrooragnismy lépe usadily. Nevýhodou je samozřejmě i možnost přenosu škůdců mezi kolama...

Systém sem pořizoval z důvodů nedostatku času, byl mi doporučen jako ideální při kontrolách 1x týdně i více. V teoretické rovině bez problémů: zalévá samostatně, jak kytky potřebujou a když dojde zálivka tak díky kokosu to hned nezhebne jako hydro.
Problém je,že to je z důvodů výše popsaných opravdu v rovině teorie...

Old Post 19-12-2016 v 17:56 PM
Hidetori je offline   Profil uživatele Hidetori   Find more posts by Hidetori   Foto galerie člena Hidetori   Click here to Send Hidetori a Private Message   Add Hidetori to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kazo
Stálý Člen

Karma uživatele Kazo - 89% PěstitelskáKarma uživatele Kazo - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 2

Nazdar.
Mám taky autopoty(easy2grow). Používám hnojiva Metrop a dokud nevyrobily ROOT+ tak jsem žádné usazeniny neměl Nikdy s nic neucpalo. Teď už ROOT+ nebudu používat. Když ho tam neliju tak absolutně bez problému. Tak ti doporučuju změnit hnojiva, které nědělají bordel.
Čištění techniky je snad samozřejmost u každého druhu systému.
Mám tam 8,5l květníky takže nemám moc problém je vytáhnout a udělat proplach. Pak to nechám papat jen vodu. Nakonec odpojím a až to proschne seknu.
Substrát neřeším. Koupit bych ho musel tak jako tak.

Old Post 19-12-2016 v 19:14 PM
Kazo je offline   Profil uživatele Kazo   Find more posts by Kazo   Foto galerie člena Kazo   Click here to Send Kazo a Private Message   Add Kazo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dlouhán
deathrace king

Karma uživatele dlouhán - 97% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 381  

Příspěvek č. 3

Nazdárek
Taky uvažuju o pořízení autopotů, ale moc zkušeností jsem na netu nenašel.
citace:
Původní příspěvek od Hidetori
2)občas se zasekne vačka/plovák a nezavře=přetejká podmiska. Nebo naopak se ucpe přítok a nezalejvá. Takže častější kontrola a nasadil sem enzymy aby odsolovaly. Ale toto se při prvním kole vůbec nestávalo. Vačky čistím kartáčkem takže čistotou to asi nebude...

Tak tohle(přetečení) by mohl být celkem průser.. jak často se ti to prosímtě stalo, jednou, vícekrát?? Už jsi našel pravou příčinu?
Mimochodem enzymy nejsou přímo na odsolování a čištění systému nejvhodnější, lepší je použít nějakej cleaner.
Zkusil jsi od té doby jiné hnojky? V jaké koncentraci?
Nepálí se kytky při koncentraci na hydro?
Kolik ti toho cca nejvíc kytky chlastaly pod 600W/den? (myslím na celou plochu)
Máš možnost srovnání pěstu s jiným systémem?

Dík za případné odpovědi

smrťák

Old Post 01-10-2017 v 14:03 PM
dlouhán je offline   Profil uživatele dlouhán   Find more posts by dlouhán   Foto galerie člena dlouhán   Click here to Send dlouhán a Private Message   Add dlouhán to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hidetori
Nový Člen

Karma uživatele Hidetori - 64% Pěstitelská

Registrován: Sep 2014
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 4

Ahoj,
Tak na příčinu jsem přišel: vana moc vysoko a nestabilní podložka (jen se vedlo lino...) a průser byl na světě. Ale od tý doby co jsem to začal kontrolovat, a čistit (vyměňovat) přívodní trubičky tak mnohem lepší.
Pro jistotu jsem pod celym systemem vytvořil vanu z nopkovky.
Hnojil jsem Jungle in da box. Prej to dost zasoluje takže to možná bylo i tím. Ale nějakej rozdíl jsem nepoznal od jiných hnojek. Byl jsem docela spokojenej.
Co se týče pájení hnojkama je to jak říkám, proplach docela komplikovanej, ale řešil jsem to tak že jsem to po vyčerpání vany nechal zalejvat jen čistou vodou s enzymama (a kořeňákem).
Jako systém to není špatnej, umožňuje vypěstovat veliký kytky, který fakt sajou.
Takže kdyz jsem měl kytky měsíc v růstu a na konci měli přes 1,5m tak si vzaly na 16 autopotů cca 100l ani ne za tejden.

Každej systém má svý pro a proti. Je to jen věc názoru/možností a setupu.

Old Post 01-10-2017 v 15:47 PM
Hidetori je offline   Profil uživatele Hidetori   Find more posts by Hidetori   Foto galerie člena Hidetori   Click here to Send Hidetori a Private Message   Add Hidetori to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dlouhán
deathrace king

Karma uživatele dlouhán - 97% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 381  

Příspěvek č. 5

díky, ještě se projistotu dozeptám
citace:
Původní příspěvek od Hidetori
Ahoj,
Tak na příčinu jsem přišel: vana moc vysoko a nestabilní podložka...

tou vanou myslíš co prosimtě, ať v tom mám jasno tank, nebo záchytnou vanu pod autoptama?
a ještě.. je zapotřebí čistit vačky několikrát během pěstu, nebo stačí mezi koly? jde mi o to, jestli třeba už koncem kola díky zasolení nedovíraj nebo tak něco.

díky a už ti dám pokoj

smrťák

Old Post 03-10-2017 v 11:00 AM
dlouhán je offline   Profil uživatele dlouhán   Find more posts by dlouhán   Foto galerie člena dlouhán   Click here to Send dlouhán a Private Message   Add dlouhán to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sbr555
Nový Člen

Karma uživatele sbr555 - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 6

Stačí mezi koly, dej pořádný filtr z bečky ... Mě se stalo jen jednou, že se ventil zasekl v otevřené poloze, a to tehdy, když tam vlezly kořeny
Jinak super systém, používám jen to...

Old Post 03-10-2017 v 18:53 PM
sbr555 je offline   Profil uživatele sbr555   Find more posts by sbr555   Foto galerie člena sbr555   Click here to Send sbr555 a Private Message   Add sbr555 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bouřekk
Stálý Člen

Karma uživatele Bouřekk - 99% Pěstitelská

Registrován: Dec 2014
Příspěvků: 759  

Příspěvek č. 7



Teď testuji GoGrow systém je to na podobném principu jako autopot a problém s přetýkáním jsem řešil za poslední dva týdny skoro 2 krát
jednou byl problém že byl kvetník lehce z kopce takže plovák nefungoval jak má a včera jak se to napustilo tak se plovák vyháknul i z celou konstrukcí takže počkám až to vyschne a přilepím to pořídl se si to také z důvodu že se mi to nechce zalévat..jinak jak se to osvědčí tak to použiju i do dalších boxů ale je s tím sraní..koukal sem na srovnávání na youtube na ten airpot a GoGro system a jak čtu výše tak to bude mít oboje jisté mínusy

Old Post 28-10-2017 v 09:11 AM
Bouřekk je offline   Profil uživatele Bouřekk   Find more posts by Bouřekk   Foto galerie člena Bouřekk   Click here to Send Bouřekk a Private Message   Add Bouřekk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OPTIMUS PRIME
Stálý Člen

Karma uživatele OPTIMUS PRIME - 30% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 41  

Příspěvek č. 8

ahoj chtel bych se zeptat jak resite kdyz nejsou kytky uplne stejne vyschle ? aby se nejake neprelivaly ?

At se daří!!!!!!

Old Post 27-11-2017 v 22:52 PM
OPTIMUS PRIME je offline   Profil uživatele OPTIMUS PRIME   Find more posts by OPTIMUS PRIME   Foto galerie člena OPTIMUS PRIME   Click here to Send OPTIMUS PRIME a Private Message   Add OPTIMUS PRIME to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sbr555
Nový Člen

Karma uživatele sbr555 - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 9

Kokos+nejaky perlit v něm.. a neresis..

Old Post 08-12-2017 v 12:33 PM
sbr555 je offline   Profil uživatele sbr555   Find more posts by sbr555   Foto galerie člena sbr555   Click here to Send sbr555 a Private Message   Add sbr555 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hidetori
Nový Člen

Karma uživatele Hidetori - 64% Pěstitelská

Registrován: Sep 2014
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od OPTIMUS PRIME
ahoj chtel bych se zeptat jak resite kdyz nejsou kytky uplne stejne vyschle ? aby se nejake neprelivaly ?


No o tom je právě ten autopot, že si každá kytka vezme co potřebuje. Jen si dej pozor aby nebyla ucpaná přívodní hadička.

Old Post 09-12-2017 v 08:16 AM
Hidetori je offline   Profil uživatele Hidetori   Find more posts by Hidetori   Foto galerie člena Hidetori   Click here to Send Hidetori a Private Message   Add Hidetori to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hidetori
Nový Člen

Karma uživatele Hidetori - 64% Pěstitelská

Registrován: Sep 2014
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od sbr555
Kokos+nejaky perlit v něm.. a neresis..


Zkoušel jsem i s light mixem a taky to nebylo spatný. Ale v případě autopotu mi to přišlo zbytečný, lepsi je ten kokos s perlitem a na dno jeste trochu keramzitu

Old Post 09-12-2017 v 08:54 AM
Hidetori je offline   Profil uživatele Hidetori   Find more posts by Hidetori   Foto galerie člena Hidetori   Click here to Send Hidetori a Private Message   Add Hidetori to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mladejzahradnik
Stálý Člen

Karma uživatele mladejzahradnik - 9% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 12

Ahoj, mam 4 autopoty a taky se mi ten plovak nejak zasek, takze se mi 45 litru vody vylilo do boxu.. nastesti tam mam ten spodek, kterej to zadrzel, takze se mi to nevylilo po byte... no bal bych se mit treba 400litrovou nadrz nejakym zpusobem se mi v nadrzi na vodu a v ty misce u kvetniku zacal tvorit takovej povlak (film) nebo jak to rict a tim padem jsem chtel ten plovak vycistit, ale asi jsem ho tam nedal spravne, nebo nevim.. substrat byl plagron coco, hnojiva plagron a + b + enzymy.. no a ph jsem snizoval citronkou, tak si rikam, ze tou jsem to asi ucpal... jinak jak pisou ze ta kytka stiha delat ty cykly zaliti a vyschnuti, tak to je blbost, kvetinac je porad nasaklej a tezkej, protoze jakmile dojde voda v ty misce u kvetinace, tak tam hned natece dalsi, takze ty kvetniky nestihaj proschnout a kytka ma furt pristup k vode. Ono jak mam kokos s perlitem 50 na 50 tak to asi nevadi, ale tady se lisi teorie z letaku a praxe libi se mi, ze to usetri cas, ze to zaliva samo, kytky fakt sajou hodne.. a kdyz vypnes na den, dva kohoutek z ty privodni nadrze, tak to hezky proschne... ale chtel jsem si to koupit kvuli tomu, abych mohl ject na dovolenou a nechat to tyden bez dozoru, ale kdyby se mi to takhle skurvilo a ja si toho nevsim, tak mi moje lasky pochcipaji nez se vratim... tano mam to doma, tak to budu testovat dalsi kolo znova, budu si davat bacha, aby se mi nedostalo svetlo do nadrze, sezenu si z gs naky normalni ph - a uvidime...

Old Post 09-12-2017 v 13:24 PM
mladejzahradnik je offline   Profil uživatele mladejzahradnik   Find more posts by mladejzahradnik   Foto galerie člena mladejzahradnik   Click here to Send mladejzahradnik a Private Message   Add mladejzahradnik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hidetori
Nový Člen

Karma uživatele Hidetori - 64% Pěstitelská

Registrován: Sep 2014
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 13

tomladejzahradnik :

Je to jak říkáš, cykly tam sice jsou ale substrát nestačí vyschnout. Řešení vidím v poměru kokos:perlit/keramzit + na dně květníku keramzit.
V potu klesne hladina, tak že ještě nečerpá novou ale substrát se už nemáčí a vysychá. Kytky samozřejmě tahaj za dna nádoby kořenama takže to stejně vyčerpaj a zaleje se znova.
Určitě pokud máš možnost, tak to vypínej. Tím si proschnou a dostane ke kořenům vzduch.
Doporučuju systém zapínat až kořeny dosáhnou dna, do tý doby zalejvat ručně.
Což v týdle fázi jde. Pak se prodírat junglej není úplně med
Je to jako každej systém, všechny sou ve skutečnosti jednoduchý ale taky k nim není žádnej návod jak to vyšperkovat a vyvarovat se chyb.

Old Post 10-12-2017 v 11:31 AM
Hidetori je offline   Profil uživatele Hidetori   Find more posts by Hidetori   Foto galerie člena Hidetori   Click here to Send Hidetori a Private Message   Add Hidetori to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kazo
Stálý Člen

Karma uživatele Kazo - 89% PěstitelskáKarma uživatele Kazo - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 14

Nehápu proč chcete nechávat kokos vyschnout. To je trošku blbost ne? Mám tam jak kokos tak i hlínu a vysichat nenechávám ani jedno a vůbec ničemu to nevadí. Kytky krásně rostou.
Já nechápu co se vám vlastně stává, že vám to přeteče. Používám autopot více než rok a nikdy se mi to nestalo. Zkontroluj jestli tam máš všechny gumky a jestli máš ty vačky dobře usazené. Stalo se mi maimálně, že se mi to ucpalo a nezalilo. Ale to asi jen dvakrát a bylo to způsobeno špatnýma enzymama od metropu, které mi dělali binec v nádrži.

Old Post 10-12-2017 v 18:07 PM
Kazo je offline   Profil uživatele Kazo   Find more posts by Kazo   Foto galerie člena Kazo   Click here to Send Kazo a Private Message   Add Kazo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nesmysl
Stálý Člen

Karma uživatele nesmysl - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 15

Autopoly jsou šílenost na údržbu vřele nedoporučuji

Nesmysl

Old Post 28-01-2018 v 16:56 PM
nesmysl je offline   Profil uživatele nesmysl   Find more posts by nesmysl   Foto galerie člena nesmysl   Click here to Send nesmysl a Private Message   Add nesmysl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nesmysl
Stálý Člen

Karma uživatele nesmysl - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 16

Nedoporučiji dost to teče je peklo to utěsnit

Nesmysl

Old Post 29-01-2018 v 07:53 AM
nesmysl je offline   Profil uživatele nesmysl   Find more posts by nesmysl   Foto galerie člena nesmysl   Click here to Send nesmysl a Private Message   Add nesmysl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:34 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5830500 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív