Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Belladonna+něco k tomu(od semínek)-400w
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 3 4 5 6
Autor
Téma 
bruno.kudrna
Stálý Člen

Karma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 561  

Příspěvek č. 65

Zdravím
Na svůj názor samozřejmě právo máš.A já su rád že máš svůj názor.Je dobře žes nám sem napsal proč je podle tebe hlína nejhorší medium.Jinak by to byl jen takovej výkřik a nic jako...Tvůj názor chápu a rozumím tomu co nám tu říkáš.Rozhodně ti ho nebudu vyvracet nebo tak něco ani by to nemělo cenu.Máš to prostě zdůvodněný proč se ti ta hlína nelíbí a já to respektuju.Ta hlína je fakt ošemetný medium.
V jedné větě píšeš že se do tebe obouvám.Ne neobouvám,aspoň o tom nevím.
I když má pěstování v hlíně svá úskalí-dýl to roste,menší výnos,špatný ph,ty breberky všelijaký co v tom žijou,člověk se s tím furt tahá a přetahuje atd.atd.
Přesto všechno i nadále zůstanu věrný hlíně.Věřím že třeba při 10 ale klidně i 100 kole na to kápnu a i v boxu mi bude pěstování v hlíně dělat jen radost.Já su starej outdoorista a nepěstuju jenom konopí.A všecko všecičko mi to roste v hlíně.Pro mě je hlína to jediný pravý ořechový.Tady ty vaše hydra,aera a já nevím co,to není nic pro mě.Já su ze staré školy já skládal pionýrskej slib za Husáka.Ja su prostě hlinař a jináč to nebude.
Každýmu se holt líbí něco jinýho.Díky za příspěvek o něčem.
Zdárek

po trávě se nechodí po trávě se směje
Základní pohyb všeho stvoření je prostý:tam a zpátky

Old Post 21-01-2017 v 08:27 AM
bruno.kudrna je offline   Profil uživatele bruno.kudrna   Find more posts by bruno.kudrna   Foto galerie člena bruno.kudrna   Click here to Send bruno.kudrna a Private Message   Add bruno.kudrna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 66

Cafte! Ja som na tom podobne s Brunom - čo sa týka toho pionierskeho sľubu...
a ja naopak, uvažujem prejsť z hydra na hlinu - práve pre tú, vraj úžasnú chuť - ktorú by som rád skúsil - alebo aspoň porovnal s hydrom, tak teraz fakt, naozaj neviem. Trápi ma ten záverečný flush v hline v spojitosti so spůsobom No Till - substrátov....ako to vyčistiť? - nie je tá "super" chuť práve tými organickými živinami, ktoré v tom zostanú?

Old Post 22-01-2017 v 06:27 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruno.kudrna
Stálý Člen

Karma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 561  

Příspěvek č. 67

Zdravím
Tak ono každý to medium má svoje +/-.Pak už záleží co komu víc vyhovuje a jak zdatnej grower je.Ta chuť je prej s modelů pěstovaných v hlíně fakt nejlepší.I když zase takový ti top groweři co už mají něco napěstováno tak ti tvrdí že pokud uděláš vše správně tak rozdíl nepoznáš....Věřím tomu,ale taky věřím tomu že těch top growerů je tak 10% z celkovýho počtu.
U nás v ridině to zahradničení vždycky tak nějak bylo.Pra babička,babička s dědou,mamka,brácha atd.Tak nějak pěstujem všechno ovoce,zeleninu,okrasný,pokojový zkrátka baví nás to.A pamatuju jak sem jako malej vždycky pomáhal. A když sme sázeli tak mi vždycky děda(můj idol) říkal semínko dáš do HLÍNY zaliješ a ono ti to vyroste.Ne vážně pro mě je hlína top a jinak to nebude.
Další věc je že sem objevil substrát a hnojiva guanokalong a chtěl bych to používat,určitě to min. 1x zkusím jak out tak in. No a tyhle hnojiva do hydra asi moc lít nepůjdou...Nevím
Jinak borci,co ten můj ph metr?Jak často to kalibrovat a tak celkově jak to udržovat aby to co nejlíp fakčilo?A co to hnojení co by ste dělali vy??Díky.
Zdárek

po trávě se nechodí po trávě se směje
Základní pohyb všeho stvoření je prostý:tam a zpátky

Old Post 22-01-2017 v 08:16 AM
bruno.kudrna je offline   Profil uživatele bruno.kudrna   Find more posts by bruno.kudrna   Foto galerie člena bruno.kudrna   Click here to Send bruno.kudrna a Private Message   Add bruno.kudrna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyn
Stálý Člen

Karma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 547  

Příspěvek č. 68

Taky jsem byl takový ... hlina hlina hlina , furt hlína... hlína nejvíc , hlína top .. zkusil jsem KOKOS a hlínu už nikdy nepojedu x)

Old Post 22-01-2017 v 11:59 AM
crazyn je offline   Profil uživatele crazyn   Find more posts by crazyn   Foto galerie člena crazyn   Click here to Send crazyn a Private Message   Add crazyn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruno.kudrna
Stálý Člen

Karma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 561  

Příspěvek č. 69

Zdravím
Chlapi co ten můj ph metr atd.? Se budu muset mrknout jinde když tady nikdo neví....
A ještě bych se zeptal.Když banka udává třeba 60 dní květu,tak jestli to počítáte ode dne kdy ste přepli nebo až se začali formovat paličky?
Já mám třeba teď cca 35 den 12/12.Ale paličky mám tak 25 dní.Takže jak je to,jak to počítáte vy??Díky
Zdárek

po trávě se nechodí po trávě se směje
Základní pohyb všeho stvoření je prostý:tam a zpátky

Old Post 24-01-2017 v 02:58 AM
bruno.kudrna je offline   Profil uživatele bruno.kudrna   Find more posts by bruno.kudrna   Foto galerie člena bruno.kudrna   Click here to Send bruno.kudrna a Private Message   Add bruno.kudrna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shivasambhu
Stálý Člen

Karma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 906  

Příspěvek č. 70

Čau. Vždy sa počíta okamihom prepnutia.

Nech to rastie. S pozdravom Shiva

Old Post 24-01-2017 v 03:39 AM
shivasambhu je offline   Profil uživatele shivasambhu   Find more posts by shivasambhu   Foto galerie člena shivasambhu   Click here to Send shivasambhu a Private Message   Add shivasambhu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
riskmc
Stálý Člen

Karma uživatele riskmc - 97% PěstitelskáKarma uživatele riskmc - 97% PěstitelskáKarma uživatele riskmc - 97% PěstitelskáKarma uživatele riskmc - 97% PěstitelskáKarma uživatele riskmc - 97% PěstitelskáKarma uživatele riskmc - 97% PěstitelskáKarma uživatele riskmc - 97% PěstitelskáKarma uživatele riskmc - 97% PěstitelskáKarma uživatele riskmc - 97% PěstitelskáKarma uživatele riskmc - 97% PěstitelskáKarma uživatele riskmc - 97% PěstitelskáKarma uživatele riskmc - 97% PěstitelskáKarma uživatele riskmc - 97% Pěstitelská

Registrován: Jul 2015
Příspěvků: 892 

Příspěvek č. 71

Čau kalibruj vždy když nameris jiný hodnoty kup bufer 7 a 4 .Já osobně bych v hlíně ani pH neměřil já používám komplet hesi a kytky jsou OK hlavně dobrá hlina a co je lepší na výnos samozřejmě kokos potažmo hydro ale.co.se.Týče kvality tak TOP hlína nemám tam takový výnosy i ta zasrana havěť leze z hlíny mínus pro jiní plus větší údržba k drypu stačí zajít jednou tejdnu

Old Post 24-01-2017 v 05:42 AM
riskmc je offline   Profil uživatele riskmc   Find more posts by riskmc   Foto galerie člena riskmc   Click here to Send riskmc a Private Message   Add riskmc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
j0hNy:h0ll4nD
Stálý Člen

Karma uživatele j0hNy:h0ll4nD - 93% PěstitelskáKarma uživatele j0hNy:h0ll4nD - 93% PěstitelskáKarma uživatele j0hNy:h0ll4nD - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 157  

Příspěvek č. 72

hlina a hydro maji ruzny chut. dobre odjeta hlina je svezi, dobre odjete hydro je jemnejsi a a romaticky vyrwznejsi . hlina pri flushi vic nez 14dni bez pouziti stimulatoru a enhanceru menici chut produktu na sladky napr. bloombastic,gs,rippen a pod. je chutove pro mne top ale jedu uz jn nft a bubler. fandim at mas na konci co nejvic a zdny vady kytek

Jsem ledkař.

Old Post 24-01-2017 v 10:03 AM
j0hNy:h0ll4nD je offline   Profil uživatele j0hNy:h0ll4nD   Find more posts by j0hNy:h0ll4nD   Foto galerie člena j0hNy:h0ll4nD   Click here to Send j0hNy:h0ll4nD a Private Message   Add j0hNy:h0ll4nD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 73

K tomu Ph měřáku. Taky jsem po něm pokukoval ale nakonec mě odradily příspěvky, které takové levné ph měřáky zatracovaly.
Ten tvůj, jestli se nepletu, má jednobodovou kalibraci. Proto kup buffer prášek s ph 6,86. Do hlíny ideální.
Do hydra bych pořídil už ph měřák s dvojtou kalibrací, 4,00+6,86.
Kalibrační prášek můžeš kupit za pár desetikorun z ebaye, tam jsem je aspoň já sám objednával.
Já toto kolo ještě odjedu na precizních ph papírkách s rozsahem 5,4-7. Fungují celkem spolehlivě ale abych pravdu řekl, ještě jsem je nezkoušel porovnat s kalibračním roztokem. Na další kolo si ale asi objednám ten stejný měřák co máš ty, nedávno na ebayi jsem ho viděl okolo 150mincí.
Určitě vykalibruj a pak zkus změřit nějaký roztok, u kterého víš, kolik má ph a porovnat to. Dobré by to bylo porovnat na tom bufferu s ph 4,00. Když tak pak nahoď nějaké poznatky.

Old Post 24-01-2017 v 10:33 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kazo
Stálý Člen

Karma uživatele Kazo - 89% PěstitelskáKarma uživatele Kazo - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 74

Takovy ph metr jsem mel taky. Bohuzel ukazoval hodnoty spatne. Ale kdyz jsem ho strcil do kalibracniho roztoku tak mi ukazal 7ph. Tak jsem dlouho myslel ze ukazuje dobre. Asi bych si ho uz nekoupil a urcite je lepsi mit dvojtou kalibraci.

Old Post 24-01-2017 v 11:06 AM
Kazo je offline   Profil uživatele Kazo   Find more posts by Kazo   Foto galerie člena Kazo   Click here to Send Kazo a Private Message   Add Kazo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruno.kudrna
Stálý Člen

Karma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 561  

Příspěvek č. 75

Zdravím
Jo je to ten nejlevnější ph metr co sem našel a žádný zázraky od něj nečekám.Jen si myslím že když se k němu bydu chovat slušně,že by mi roček posloužit mohl.
Ty bufery k tom byly dva 4,01 a 6,86. Podle návodu zkalibrovat v obou dvou. Nejdřív 4,01 a pak 6,86 tím šroubováčkem a furt dokola dokud to tam není....To mám...
De mi o tu údržbu jestli mám tu sondu nějak utírat po tom měření,nebo opláchnout destilkou nebo tak....
Doufám že to vydrží aspoň 5-6 měření než to budu zas kalibrovat.
Zdárek

po trávě se nechodí po trávě se směje
Základní pohyb všeho stvoření je prostý:tam a zpátky

Old Post 25-01-2017 v 04:19 AM
bruno.kudrna je offline   Profil uživatele bruno.kudrna   Find more posts by bruno.kudrna   Foto galerie člena bruno.kudrna   Click here to Send bruno.kudrna a Private Message   Add bruno.kudrna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kazimír
Stálý Člen

Karma uživatele Kazimír - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 129  

Příspěvek č. 76

ja tuhle taky koupil levnej pH metr, asi za 500kc a zatim funguje dobre, snadno se kalibruje a celkem drzi....

Old Post 25-01-2017 v 06:40 AM
Kazimír je offline   Profil uživatele Kazimír   Find more posts by Kazimír   Foto galerie člena Kazimír   Click here to Send Kazimír a Private Message   Add Kazimír to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruno.kudrna
Stálý Člen

Karma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 561  

Příspěvek č. 77






Zdravím
Máme tu 48 den květu takže pomalu finišujem.Zálivka probíhá už jen čistou vudou s upraveným ph 6,5.Kolik teče ven nevím už to neměřím.V téhle fázi už je to beztak jedno.Snad už nepřijde žádná katastrofa a já tohle kolo tak nějak dojedu.
Kytky sou pravda trochu žlutější a jinak flekatý(což na konci květu až tak nevadí...).Posral sem to tím mícháním té hlíny.Kdybych koupil origo vypadalo by to celý jinak,nu což chybama se člověk učí....Jinak je to všeho všudy můj druhej pěst a já sem spokojen.Příště použiju originál substrát a větší květináče.Vypadá to na kombinaci plagron light mix+hnojiva hesi.Doporučil mi to místní člen,tak vyzkouším a uvidím.
Fotky sou z 48 dne 12/12.Foto 1a2 celek,foto 3 z leva Papaya,Belladonna,Dutch kush,Chocolate Haze,foto 4-Papaya+Balladonna,foto 5-Dutch kush+Chocolate Haze.Příště se mi to snad povede nafotit líp...Kritiku,dotazy klidně pište.Mějte se blaze...
Zdárek

po trávě se nechodí po trávě se směje
Základní pohyb všeho stvoření je prostý:tam a zpátky

Old Post 05-02-2017 v 22:00 PM
bruno.kudrna je offline   Profil uživatele bruno.kudrna   Find more posts by bruno.kudrna   Foto galerie člena bruno.kudrna   Click here to Send bruno.kudrna a Private Message   Add bruno.kudrna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shivasambhu
Stálý Člen

Karma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% PěstitelskáKarma uživatele shivasambhu - 96% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 906  

Příspěvek č. 78

Čau. Maš to celkom pekné. Ale pripadajú mi dosť malé a akoby neprejavené. Proste zakrnuté. Ale ak si s tým spoko, tak ok. Nech sa darí. Shivasambhu

Nech to rastie. S pozdravom Shiva

Old Post 06-02-2017 v 09:38 AM
shivasambhu je offline   Profil uživatele shivasambhu   Find more posts by shivasambhu   Foto galerie člena shivasambhu   Click here to Send shivasambhu a Private Message   Add shivasambhu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruno.kudrna
Stálý Člen

Karma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 561  

Příspěvek č. 79

Zdravím
Jo kyti mohly bejt o něco větší.Je to určitě tou špatnou hlínou s tím spojenej špatnej přisun živin.V růstu sem svítil jen 250w lampou s dual spektrem.Pod MH by to vyletělo víc...
Taky květináče mohly být větší a ani jednou sem nepřesadil.Díky tomuhle všemu nejsou tak velký jak by mohly.Na druhou stranu větší kytky by se mi tam v tom počtu nevlezly.Jak říkám v indooru sem začátečník,amater.Nečekal sem teda žádný zázraky,su spokojené.A když tam náhodou po usušení bude 200g tož to budu uplné king.
Do konce kola sem ještě pár příspěvků nahodím tak uvidíme.Díky za pozornost.
Zdárek

po trávě se nechodí po trávě se směje
Základní pohyb všeho stvoření je prostý:tam a zpátky

Old Post 06-02-2017 v 12:02 PM
bruno.kudrna je offline   Profil uživatele bruno.kudrna   Find more posts by bruno.kudrna   Foto galerie člena bruno.kudrna   Click here to Send bruno.kudrna a Private Message   Add bruno.kudrna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kundalf
Nový Člen

Karma uživatele Kundalf - 37% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 80

Ahoj, jen takova malickost hh, mozna je to tak schvalne ale... nemas ten heatshield naopak? Jevi se mi ze mas pod vybojkou V cko, mel jsem za to ze to ma byt naopak aby se to z heatshieldu odrazelo do stinidla(tedka tim shieldem odrazene svetlo putuje zpet do vybojky) a ze stinidla dolu do prostoru, prave uvazuju o jeho porizeni. Mas to taj schvalne?

I am not complete idiot....some parts are missing:-D

Old Post 06-02-2017 v 13:54 PM
Kundalf je offline   Profil uživatele Kundalf   Find more posts by Kundalf   Foto galerie člena Kundalf   Click here to Send Kundalf a Private Message   Add Kundalf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:59 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 3 4 5 6  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9626710 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív