Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani III.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 50 51 52 53 54 »
Autor
Téma 
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 817

citace:
Původní příspěvek od Nebulman
Oplatí sa kúpiť Roleadro HYG05-2X200W-W COB LED za 230 dolárov ? Alebo radšej 250w hps do boxu 60x60x150? Premýšľam medzi hps a led. Tiež neviem aký výkon nejde mi o Max g/w ale zábavu tiež som premýšľal aj menší box ale to už sa asi neoplatí nech je tam miesto


Ahoj,

určitě se nevyplatí, za stejný peníze se dá koupit DIY set s Verama 29 kterej má 190w a vyrovná se 250w sodě, nebo tu 250w sodu, tyhlendsty fialový srandy jsou hezké pouze na oko, efektivita je doopravdy mizerná, nehledě na životnost, každopádně to tu bylo posáno v tomto threadu asi stránku spátky jsem to poměrně dobře zhrnul, tak se na to mrkni.

A záleží co myslíš tou zábavou, já třeba považuji za jistou zábavu když se náhodou dostanu k těmto svítidlům je rozložit a podívat se jak to je udělaný, člověk se u toho dost zasměje :-D taky když změříš reálný hodnoty oproti papírovým tak je to taky celkem sranda :-D, ale ne taková že bych byl ochotnej za to vyhodit několik tisíc, to radši dokoupím nějáký kryptoměny :-) to je větší zábava.

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 19-09-2017 v 23:35 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nebulman
Stálý Člen

Karma uživatele Nebulman - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 818

Freddy dik za odpoveď prosím ťa a kde by som kúpil to Vero 29 v takom výkone pretože som našiel len myslím okolo 300w to bolo a bolo to moc drahé cca 500eur to sa oplatí viac hps. Chcem Max výkon = 250w hps väčší nie. Hreje to viac ako 250w hps?dik

Old Post 20-09-2017 v 13:55 PM
Nebulman je offline   Profil uživatele Nebulman   Find more posts by Nebulman   Foto galerie člena Nebulman   Click here to Send Nebulman a Private Message   Add Nebulman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 819

citace:
Původní příspěvek od Nebulman
Freddy dik za odpoveď prosím ťa a kde by som kúpil to Vero 29 v takom výkone pretože som našiel len myslím okolo 300w to bolo a bolo to moc drahé cca 500eur to sa oplatí viac hps. Chcem Max výkon = 250w hps väčší nie. Hreje to viac ako 250w hps?dik


nehřeje to víc ani míň, hřeje to jinak, zkus napsat do Alucraftu, třeba ti poradí :-D

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 21-09-2017 v 21:36 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dosty23
Nový Člen

Karma uživatele Dosty23 - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 1 

Příspěvek č. 820

Zdar chalani,
chtel bych se zeptat co si myslite o tady tym setu..
4x Bridgelux vero 29 generace 7 LED čip BXRC-30G10KO-C-7X
4x Optika FN 15379-STELLA-VSM/ OPTIKA FN15264_STELLA-HB-WWW / OPTIKA STELLA-HB FN14074
2x napájecí zdroj Meanwell ELG-200-1400A (regulace svitu pomocí šroubků na zdroji)
2x Chladič pro dva LED čipy
2x ventilátor Arctic Cooling Fan F9
1x napájecí zdroj Meanwell APV-8-12
3x Wago svorka pro propojení zdrojů k přívodnímu kabelu
10x Wago svorka pro propojení LED čipů a ventilátoru
1x teplovodivá pasta
1x přívodní kabel
2x sada šroubků pro upevnění LED čipů a optik
LED čipy Bridgelux vero 29 generace 7 CRI 90 BXRC-30G10KO-C-7X

Old Post 28-09-2017 v 14:43 PM
Dosty23 je offline   Profil uživatele Dosty23   Find more posts by Dosty23   Foto galerie člena Dosty23   Click here to Send Dosty23 a Private Message   Add Dosty23 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
j0hNy:h0ll4nD
Stálý Člen

Karma uživatele j0hNy:h0ll4nD - 93% PěstitelskáKarma uživatele j0hNy:h0ll4nD - 93% PěstitelskáKarma uživatele j0hNy:h0ll4nD - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 157  

Příspěvek č. 821

hehe nejspis jo

Jsem ledkař.

Old Post 28-09-2017 v 14:48 PM
j0hNy:h0ll4nD je offline   Profil uživatele j0hNy:h0ll4nD   Find more posts by j0hNy:h0ll4nD   Foto galerie člena j0hNy:h0ll4nD   Click here to Send j0hNy:h0ll4nD a Private Message   Add j0hNy:h0ll4nD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 822

>Dosty23: a co chces od nas slyset? Je to set, ktery zcela s prehledem osviti 1-1.4m^2 plochy, plne pouzitelny na rust i kvet. Osobne bych z nej vyradil ty optiky, ale to je muj subjektivni nazor :]
V dnesni dobe jedno z nejlepsich reseni, ktere muzes v LED osvetleni sehnat, pokud budes shanet jednotlive dily ze zahranici, asi neco usetris, otazka je kolik a zda to za tu namahu stoji.

Old Post 01-10-2017 v 11:51 AM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ivanski123
Stálý Člen

Karma uživatele ivanski123 - 95% PěstitelskáKarma uživatele ivanski123 - 95% PěstitelskáKarma uživatele ivanski123 - 95% PěstitelskáKarma uživatele ivanski123 - 95% Pěstitelská

Registrován: Oct 2017
Příspěvků: 142 

Příspěvek č. 823

Ahoj groweri !

Jsem totalnim novackem zatim procitam toto forum. Projel jsem tento thread cely a mam nasledujici dotaz. Mel jsem az do precteni toohoto vlakna v planu koupit 2 x 450W (resp 2 x 200W) Viparspectra pro skrin 120 x 90 x 200 (s x h x v). Je to opravdu takovy pruser? Nebo to nekdo pouziva i s uspechem?

Velka vetsina lidi to tu nedoporucuje. Pochopil jsem, ze jedina smysluplna varianta jsou svetla postavena na chipech VERO29 gen 7? (custom stavby od ALucraft nebo idealLED, poprpiapde stavebnice). Dokazali by jste mi poradit kolik bych mel mit na takovouhle skrin techto VERO29 aby to fungovalo? Ve skrini bych chtel mit max 5 kytek a jet SCROG.

Zacinam pestovat z duvodu pomoci sve pritelkyni pro kterou chci vyrabet Phoenixovky protoze to vypada, ze to je asi to jedine co ji pomaha na jeji zdravotni stav (revmatoidni artrityda). Skrin bude v byte proto bych radsi volil variantu LED abych v lete nemusel resit teplo. Idealne se dostat na nejaky rozumny vynos. Je realne napr 400g z peti rostlin? Budou to urcite indiky, uvazuji o KUSH nebo WW. Je mi jasne, ze se to odviji i od skills, drhuhu a dalsich faktoru. Jel jsem letos poprve outdoor a strasne me to bavilo.

Jelikoz zacinam a nevim jak mi to vsechno pujde tak bych radsi volil variantu Viparspectra. Popripade kombinace disco a VERO29?

Za veskere rady a doporuceni dekuji.

Naposledy upravil ivanski123 06-10-2017 v 12:22 PM

Old Post 06-10-2017 v 12:06 PM
ivanski123 je offline   Profil uživatele ivanski123   Find more posts by ivanski123   Foto galerie člena ivanski123   Click here to Send ivanski123 a Private Message   Add ivanski123 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 824

citace:
Původní příspěvek od ivanski123
Ahoj groweri !

Jsem totalnim novackem zatim procitam toto forum. Projel jsem tento thread cely a mam nasledujici dotaz. Mel jsem az do precteni toohoto vlakna v planu koupit 2 x 450W (resp 2 x 200W) Viparspectra pro skrin 120 x 90 x 200 (s x h x v). Je to opravdu takovy pruser? Nebo to nekdo pouziva i s uspechem?

Velka vetsina lidi to tu nedoporucuje. Pochopil jsem, ze jedina smysluplna varianta jsou svetla postavena na chipech VERO29 gen 7? (custom stavby od ALucraft nebo idealLED, poprpiapde stavebnice). Dokazali by jste mi poradit kolik bych mel mit na takovouhle skrin techto VERO29 aby to fungovalo? Ve skrini bych chtel mit max 5 kytek a jet SCROG.

Zacinam pestovat z duvodu pomoci sve pritelkyni pro kterou chci vyrabet Phoenixovky protoze to vypada, ze to je asi to jedine co ji pomaha na jeji zdravotni stav (revmatoidni artrityda). Skrin bude v byte proto bych radsi volil variantu LED abych v lete nemusel resit teplo. Idealne se dostat na nejaky rozumny vynos. Je realne napr 400g z peti rostlin? Budou to urcite indiky, uvazuji o KUSH nebo WW. Je mi jasne, ze se to odviji i od skills, drhuhu a dalsich faktoru. Jel jsem letos poprve outdoor a strasne me to bavilo.

Jelikoz zacinam a nevim jak mi to vsechno pujde tak bych radsi volil variantu Viparspectra. Popripade kombinace disco a VERO29?

Za veskere rady a doporuceni dekuji.


na takovou plochu ideálně 4 Vera 29, dohromady puštěné na cca 350-400w. Pokud nevíš jestli ti to půjde tak bych volil spíše sodík než tu srandu, už z toho důvodu že sodik prodáš zde na inzerci s poměrně malou strátou na hodnotě pokud odjedeš jedno kolo. Dalo by se to samý říct i o LED sestavě, tam je ale vyšší vstupní investice, každopádně taky to prodáš velmi dobře.

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 06-10-2017 v 15:08 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ivanski123
Stálý Člen

Karma uživatele ivanski123 - 95% PěstitelskáKarma uživatele ivanski123 - 95% PěstitelskáKarma uživatele ivanski123 - 95% PěstitelskáKarma uživatele ivanski123 - 95% Pěstitelská

Registrován: Oct 2017
Příspěvků: 142 

Příspěvek č. 825

Ok no myslim ze me to bude hodne bavit.... Takze spis budu vychytavat tak aby vse fungovalo.... Ani jsem si nevsimnul ze tu je sekce bazar ... Takze viper proste nebrat

Old Post 06-10-2017 v 15:51 PM
ivanski123 je offline   Profil uživatele ivanski123   Find more posts by ivanski123   Foto galerie člena ivanski123   Click here to Send ivanski123 a Private Message   Add ivanski123 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HerrOttoFlick
Stálý Člen

Karma uživatele HerrOttoFlick - 31% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 30 

DIY LED Příspěvek č. 826


Zdravím všechny bastliče. Už delší dobu jsem uvažoval o nějakém Led světle ale cena mě odrazovala. Rozhodl jsem se něco vyrobit ale i tak zůstávala cena poměrně vysoko. Takže volba padla na ty nejlevnější chipy, napájené na 10%, pasivně chlazená. A takhle to dopadlo:

Old Post 18-10-2017 v 19:50 PM
HerrOttoFlick je offline   Profil uživatele HerrOttoFlick   Find more posts by HerrOttoFlick   Foto galerie člena HerrOttoFlick   Click here to Send HerrOttoFlick a Private Message   Add HerrOttoFlick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HerrOttoFlick
Stálý Člen

Karma uživatele HerrOttoFlick - 31% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 30 

Příspěvek č. 827


8x100W warm white, 2x100w cold white chipy. Po 2 v sérii, napájené proudovým zdrojem 300mA. Takže reálně má každá dvojice 16W. Dohromady 80W a dají se zapínat postupně. Chladič vyrobil kamarád. 9kg hliníku.

Old Post 18-10-2017 v 20:02 PM
HerrOttoFlick je offline   Profil uživatele HerrOttoFlick   Find more posts by HerrOttoFlick   Foto galerie člena HerrOttoFlick   Click here to Send HerrOttoFlick a Private Message   Add HerrOttoFlick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HerrOttoFlick
Stálý Člen

Karma uživatele HerrOttoFlick - 31% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 30 

Příspěvek č. 828


Chipy 10ks 18,5 usd ,zdroje 13,5 usd. Chladič nestál nic a drobností na zapojení mám dost. Bohužel nemám jak to změřit ale svítidlo vydává mnohem víc světla než 1 chip napájený na 100w.

Old Post 18-10-2017 v 20:26 PM
HerrOttoFlick je offline   Profil uživatele HerrOttoFlick   Find more posts by HerrOttoFlick   Foto galerie člena HerrOttoFlick   Click here to Send HerrOttoFlick a Private Message   Add HerrOttoFlick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alfonzito
Stálý Člen

Karma uživatele alfonzito - 30% PěstitelskáKarma uživatele alfonzito - 30% PěstitelskáKarma uživatele alfonzito - 30% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 128  

Příspěvek č. 829

Tieto cinske cipy mam vyskusane a aj ked nestoja skoro nic tak su to vyhodene prachy...a to mas este tie horsie kusy co sa na ebay ponukaju. Mam vyskusane aj tie ich drivre a napriklad driver ktory ma udavany prud 900mA realne dava len 300mA ale tie boli ine ako mas ty na foto takze tieto neviem ako su na tom

Old Post 18-10-2017 v 22:19 PM
alfonzito je offline   Profil uživatele alfonzito   Find more posts by alfonzito   Foto galerie člena alfonzito   Click here to Send alfonzito a Private Message   Add alfonzito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HerrOttoFlick
Stálý Člen

Karma uživatele HerrOttoFlick - 31% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 30 

Příspěvek č. 830


A zkoušel jsi chipy napájet desetinovým proudem? Ty zdroje by měly odpovídat uváděným hodnotám. Těch 80W je změřený příkon. Moje zkušenost je naopak velice pozitivní. Samotného mě překvapilo, jak to krásně narostlo.

Old Post 19-10-2017 v 16:39 PM
HerrOttoFlick je offline   Profil uživatele HerrOttoFlick   Find more posts by HerrOttoFlick   Foto galerie člena HerrOttoFlick   Click here to Send HerrOttoFlick a Private Message   Add HerrOttoFlick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 831

Zdary, trochu Vám LED profíkům skočím laickým dotazem do diskuze. Mohl by mi někdo stručně jasně říct, za kolik se reálně dá koupit/postavit světlo se dvěma Vero čipy o příkonu cca do 200w ( chtěl bych náhradu za 250 sodu ) ??? Chtěl bych něco co nejjednoduššího, objednávky z alli atd nezvládám, ne že bych neuměl, ale nemám vlastně ani bankovní účet 😁😁😁 takže ideálně třeba objednat po dílech z ČR, nebo tak....
Ještě bych se teda zeptal, jak silné světlo/ jaký příkon do boxu 60*60? Není do 200W moc? Co třeba kolem 160W?
Opakuji, že řeším co nejlevnější variantu, třeba s možností pozdnějšího Up na 4 COB se stejným zdrojem. Dá se to vůbec levněji, než z alucraftu za 4200???
Díky

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 19-10-2017 v 17:56 PM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alfonzito
Stálý Člen

Karma uživatele alfonzito - 30% PěstitelskáKarma uživatele alfonzito - 30% PěstitelskáKarma uživatele alfonzito - 30% Pěstitelská

Registrován: Nov 2016
Příspěvků: 128  

Příspěvek č. 832


Pitr 2x vero 29 C 2000 korun elg 240 k tomu za 1500 plus za co zozenies chladic a drobnosti a mas svetlo okolo 220w
Otto skusal som s nimi vsetko.schvalne ich skus pustit na uplne minimalny prud a uvidis kolko diod v tom cipe realne zije...a ked uz fakt cinu za drobne tak radsej toto co je na foto...tie tvoje cipy maju diody 10x10 a tieto 10x14 a pri rovnakom prude svietia viac. Ale len kym vedla toho nepostavis vero napriklad

Old Post 19-10-2017 v 18:04 PM
alfonzito je offline   Profil uživatele alfonzito   Find more posts by alfonzito   Foto galerie člena alfonzito   Click here to Send alfonzito a Private Message   Add alfonzito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:00 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 50 51 52 53 54 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-11-2023 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV. - 648 odpovědí
04-10-2016 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani II. - 1018 odpovědí
21-04-2014 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani I. - 1016 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2328240 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív