Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Sušení + tma
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Fonzee
Stálý Člen

Karma uživatele Fonzee - 40% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 33  

Sušení + tma Příspěvek č. 1

Zdárek, chtěl jsem se zeptat..
Někde tady na fóru jsem si četl, že je nejlepší když rostlina schne v permanentní tmě, že nesmí být ani sebemenší náznak světla. Je tomu opravdu tak?.. Popřípadě, jak dlouho trvá než v ní skončí všelijaké ty procesy, které jsou se sušením spojeny, až když je uplně suchá?

Old Post 14-09-2016 v 16:52 PM
Fonzee je offline   Profil uživatele Fonzee   Find more posts by Fonzee   Foto galerie člena Fonzee   Click here to Send Fonzee a Private Message   Add Fonzee to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martin666
Stálý Člen

Karma uživatele Martin666 - 100% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 436  

Příspěvek č. 2

v tomto případě nejde o finální sušení, ale finální dopěstění, kytka ve tmě produkuje cukr..pokud jsi si jist že je hotovo, je možné dát konopí max. na týden do tmy a vůbec už nezalévat, zvýší se tím produkce, chuť a vůně...poté kytku zbavíš kořenů a dáš otočenou vzhůru dosušit

Vědomosti jsou měnou ve Vesmíru..Egyptský Bůh Thovt

Old Post 14-09-2016 v 17:10 PM
Martin666 je offline   Profil uživatele Martin666   Find more posts by Martin666   Foto galerie člena Martin666   Click here to Send Martin666 a Private Message   Add Martin666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fonzee
Stálý Člen

Karma uživatele Fonzee - 40% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 33  

Příspěvek č. 3

A ještě jsem se chtěl zeptat na jednu věc.. Kytici jsem sušil na půdě (vytrhl jsem ji v neděli), jenže jak teď bylo pár dní teplo, tak i na té půdě bylo poněkud tepleji a kytka začala rychle schnout, což si myslím že je špatně (neni uschlá uplně).. (četl jsem že sušit spíš v chladném prostředí).... V každém případě jsem to z tama dnes vzal a dal do garáže, kde je taková nějaká nižší stálá teplota... Co myslíte? Otázka tedy zní, zda jsem to nedojebal a zda to neovlivní účinek a chuť vzorku, že jsem to nechal 3 dny na půdě, kde vlastně sálalo teplo

Old Post 14-09-2016 v 20:19 PM
Fonzee je offline   Profil uživatele Fonzee   Find more posts by Fonzee   Foto galerie člena Fonzee   Click here to Send Fonzee a Private Message   Add Fonzee to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maxeaux
armed greenfidel

Karma uživatele Maxeaux - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 955  

Re: Sušení + tma Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od Fonzee
Zdárek, chtěl jsem se zeptat..
Někde tady na fóru jsem si četl, že je nejlepší když rostlina schne v permanentní tmě, že nesmí být ani sebemenší náznak světla. Je tomu opravdu tak?.. Popřípadě, jak dlouho trvá než v ní skončí všelijaké ty procesy, které jsou se sušením spojeny, až když je uplně suchá?


Cau, prebehol som nejake fora a skusenost je taka (aj moja) ze kytka nemusi byt v uplnej tme. Pisalo sa sice o degradacii thc na cbn, ze niektore kannabinoidy degraduju na svetle, rec bola aj o tom ze chlorofil sa inak odburava, ale proste dobry matros ta vystreli aj tak aj tak

Colombian Gold napr. tradicne susili na slnku, matros tym zozltol/zhnedol, od toho nazov strainu.

Ak ti ovsem ide o chut, vonu, je lepsia tma, terpeny su "zachovalejsie".

Co sa tyka procesov v susine, tie trvaju aj mesiace.

citace:
Otázka tedy zní, zda jsem to nedojebal a zda to neovlivní účinek a chuť vzorku, že jsem to nechal 3 dny na půdě, kde vlastně sálalo teplo


neboj, nedojebal

Old Post 14-09-2016 v 20:32 PM
Maxeaux je offline   Profil uživatele Maxeaux   Find more posts by Maxeaux   Foto galerie člena Maxeaux   Click here to Send Maxeaux a Private Message   Add Maxeaux to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Maxeaux! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:10 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-05-2021 - sušenie out - 13 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1955580 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív