Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Prvni Indoor - teplo, vlhko, zastipnuti.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Pitrsuck
Stálý Člen

Karma uživatele Pitrsuck - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2016
Příspěvků: 48 

Nápad Prvni Indoor - teplo, vlhko, zastipnuti. Příspěvek č. 1


Ahoj,

V prvni radě přiblížim zařízení s kterým pracuju. Mam vertikální CT 600w sodik, ventosku 800m3/h a dochlazuju dle potřeby obyc vetrakem do kanclu. Stan je 120x120x200 Secret Jardin. Hnojiva mam od AN, používám sensi grow A+B a k tomu holkam dávám B-52. Holky mam v kokosu - tudíž i hnojiva pro kokos. Momentálně jsou v druhym tydnu, svítim 18/6.

Ted k problémům...

Vlhko se snažím drzet kolem tech 60% a vic, ale vzhledem k vertikální poloze CT ( vespod je pachovy filtr, na nem odtah, který fouká skrze CT ven) vsechno vlhko rychle zmizí. Takze rosim a rosim, dnes plánuju koupit zvlhcovac vzduchu a neco s tim provedu. Jinak teplota 25-27, mam to v podkroví takze hodne záleží jak je venku.

Vcera jsem je poprve za strihl - jsou to řízky a odrudu fakt nevim- na netu jsem nasel techniku FIM, tak jsem to zkusil a snad se zadari.

Hodim par foto a klidně me z*ebejte 😄

Old Post 08-08-2016 v 08:47 AM
Pitrsuck je offline   Profil uživatele Pitrsuck   Find more posts by Pitrsuck   Foto galerie člena Pitrsuck   Click here to Send Pitrsuck a Private Message   Add Pitrsuck to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zelínář
Stálý Člen

Karma uživatele Zelínář - 49% PěstitelskáKarma uživatele Zelínář - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2014
Příspěvků: 74  

Příspěvek č. 2

Nazdar,

První kolo a hned 600w, to jsi masér 😄

Proč máš prachový filtr zapojený už teď když ti kytky ještě nekvetou?
A ten ventilátor hned u výbojky.....ještě se ti neroztekl?
A nevím proč to prostě máš tak napíču. Proč máš tu lampu vertikálně. Kdybys měl ty květináče nad sebou, tak to chápu ale takhle. A navíc ti tam bude stínít ten ventilátor a pacháč.

Old Post 08-08-2016 v 10:25 AM
Zelínář je offline   Profil uživatele Zelínář   Find more posts by Zelínář   Foto galerie člena Zelínář   Click here to Send Zelínář a Private Message   Add Zelínář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pitrsuck
Stálý Člen

Karma uživatele Pitrsuck - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2016
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 3

Diky za kritiku 😄

Postavil jsem to tak, jak mi poradili. S tim stínem to neni uplne pravda, protoze jim v podstatě nestini ani filtr, ani vetrak. Do patra jsem to chtel, ale prvně to necham takhle. 600w mam proto, ze jsem to zdědil. Mam ted dost casu to hlídat, tak by nemel bejt problem. Navíc kytky docela smrdej uz ted, mel sem to týden bez filtru a smrdelo to az za dvere.

Old Post 08-08-2016 v 11:20 AM
Pitrsuck je offline   Profil uživatele Pitrsuck   Find more posts by Pitrsuck   Foto galerie člena Pitrsuck   Click here to Send Pitrsuck a Private Message   Add Pitrsuck to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pitrsuck
Stálý Člen

Karma uživatele Pitrsuck - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2016
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 4

K větráku. Koukal jsem po internetu a spousta lidi to tak ma taky a navíc s menším vetrakem. Mne jeden na 400m3/H a v pohode na CT udrzim ruku. Dalsi kolo mam v planu dodelat patro a celkem tam dat tak 16-20 kousku. Ty co mam ted, jsem vyzvedl vic k lampě, tak snad bude prozatím stačit.

Old Post 08-08-2016 v 12:02 PM
Pitrsuck je offline   Profil uživatele Pitrsuck   Find more posts by Pitrsuck   Foto galerie člena Pitrsuck   Click here to Send Pitrsuck a Private Message   Add Pitrsuck to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pitrsuck
Stálý Člen

Karma uživatele Pitrsuck - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2016
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 5

Mozna to tak vypadá, ale nebylo to rozhodnuti ze dne na den. Sbíral sem informace od starejch zahradníků, takze jsem mel i možnost porovnat výsledky a funkčnost. Myslim si ze clovek co ma za sebou 10 let zkusenosti a co kolo to ranec výnos nebude zmatenej v tom co dela a v tom co rika. Urcite to projde změnou, vývojem a nez najdu to, co mi vyhovuje chvili potrvá. Ale jak rikam, kytkam se dari, rostou jak z vody.

Old Post 08-08-2016 v 12:08 PM
Pitrsuck je offline   Profil uživatele Pitrsuck   Find more posts by Pitrsuck   Foto galerie člena Pitrsuck   Click here to Send Pitrsuck a Private Message   Add Pitrsuck to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zelínář
Stálý Člen

Karma uživatele Zelínář - 49% PěstitelskáKarma uživatele Zelínář - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2014
Příspěvků: 74  

Příspěvek č. 6

Zdar,

Pokud ti to poradil tak zkušený zahradník, tak snad ví co dělá.
Já bych to postavil úplně jinak ale je to tvůj box že jo :-)

Přiznám se že jsem takový setup ještě neviděl. Prostě nejsem tak zkušený zahradník.

Budu sledovat a třeba se něco přiučím.

Držím palce, ať to roste ;-)

Old Post 08-08-2016 v 12:17 PM
Zelínář je offline   Profil uživatele Zelínář   Find more posts by Zelínář   Foto galerie člena Zelínář   Click here to Send Zelínář a Private Message   Add Zelínář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pitrsuck
Stálý Člen

Karma uživatele Pitrsuck - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2016
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 7

klidne napis svoji vizi, ja sem na informace hrozne hladovej a osobní zkusenosti si cením zlatem. Takze klidně porad, treba dam na tvoji radu dalsi kolo 😊 Diky moc, budu postupně přidávat info jak se tomu bude dařit.

Old Post 08-08-2016 v 12:23 PM
Pitrsuck je offline   Profil uživatele Pitrsuck   Find more posts by Pitrsuck   Foto galerie člena Pitrsuck   Click here to Send Pitrsuck a Private Message   Add Pitrsuck to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zelínář
Stálý Člen

Karma uživatele Zelínář - 49% PěstitelskáKarma uživatele Zelínář - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2014
Příspěvků: 74  

Příspěvek č. 8

Co bych ti doporučil je číst.

Tady na Groweru je to samá dobrá rada.

Old Post 08-08-2016 v 13:19 PM
Zelínář je offline   Profil uživatele Zelínář   Find more posts by Zelínář   Foto galerie člena Zelínář   Click here to Send Zelínář a Private Message   Add Zelínář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 9

Taky si myslim, že na 1.kolo je to celkem odvážný. Jel bych klasiku..vertikál chce už krapet zkušenějšího zahradníka ;-) Klidně bych dal ten odtah až nahoru za cooltubu..takhle ti tam hrozně překáží. Držim palce ať ty kytky udržíš v nějaký formě a hlavně ať je nespálíš. Pamatuj že 30cm a méně od lampy je už pro kytky škodlivý.

Thomas V.

Old Post 08-08-2016 v 21:01 PM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pitrsuck
Stálý Člen

Karma uživatele Pitrsuck - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2016
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 10

Kdyz to dam nahoru, tak musim táhnout odtah skrze cooltubu ven, je tak? Navíc bych musel na rychlo poresit stínítko. Urcite o tom budu premejslet a asi to předělam dokud je cas. Je pravda ze okolo toho litam nonstop.

Old Post 08-08-2016 v 21:06 PM
Pitrsuck je offline   Profil uživatele Pitrsuck   Find more posts by Pitrsuck   Foto galerie člena Pitrsuck   Click here to Send Pitrsuck a Private Message   Add Pitrsuck to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efendy
Stálý Člen

Karma uživatele Efendy - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 313 

Příspěvek č. 11

Celkem chápu, jak jsi to sestavení myslel a na vzrostlé kytky by to dávalo částečně smysl ale, podle mě v tuto chvíly a až do chvíle kdy nebudou kytky velikostí na úrovni lampy svítíš větřinu světla na stěny boxu. Další věc je proudění vzduchu, čerstvý spodem a hned ho odsaješ takže nad úrovní pacháče se bude držet starý, teplý vzduch. Našlo by se pár dalších důvodů proč to takle není uplně ono. Nevím kolik zkušenností ma ten, co ti to poradil, ale tady je dost borců a takle sestavený setup tu nikdo neprezentoval. Promysli to ještě jednou ať nelituješ.

Fotek jak to zapijit je tu milion tak se mrkni na nějaký seriál, ve zkratce (v boxu) pacháč, roura, ventilátor (výfuk ven z boxu). Pokud použiješ CT tak jsou dvě možnosti:
1/ (v boxu)pacháč, roura, CT, roura, ventilátor (výfuk ven z boxu)
2/(v boxu) pacháč, roura ventilátor (výfuk ven z boxu) a na samostatném okruhu roura (venku z boxu) CT, roura,(výfuk ven z boxu) - na jednom konci ventilátor který bude tlačit vzduch
Ven z boxu je vždy nejideálnější uplně ven (z okna do komína, do jiné místnosti atd.)

Old Post 08-08-2016 v 21:28 PM
Efendy je offline   Profil uživatele Efendy   Find more posts by Efendy   Foto galerie člena Efendy   Click here to Send Efendy a Private Message   Add Efendy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pitrsuck
Stálý Člen

Karma uživatele Pitrsuck - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2016
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 12

Poradis jak bych to mohl efektivně předělat? Stínítko koupím hned zitra rano. Tak bych uz dopředu vedel co stim udelat a jeste neco prikoupil. Myslel sem si jak to neni vymyšlený a sem z toho fakt ztracenej. Porad to kontroluju, ctu, kontroluju a porad dokola.

Old Post 08-08-2016 v 21:32 PM
Pitrsuck je offline   Profil uživatele Pitrsuck   Find more posts by Pitrsuck   Foto galerie člena Pitrsuck   Click here to Send Pitrsuck a Private Message   Add Pitrsuck to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pitrsuck
Stálý Člen

Karma uživatele Pitrsuck - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2016
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 13

Nevim jak vyřešit odtah a zaroven to chlazení ct. Prijde mi ze s tim potrubím to zabírá moc místa. Jedno z odtahu do ct a druh z ct ven.

Old Post 08-08-2016 v 21:35 PM
Pitrsuck je offline   Profil uživatele Pitrsuck   Find more posts by Pitrsuck   Foto galerie člena Pitrsuck   Click here to Send Pitrsuck a Private Message   Add Pitrsuck to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efendy
Stálý Člen

Karma uživatele Efendy - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 313 

Příspěvek č. 14

Osobně nemám s CT moc dobrou zkušennost - rozdíl teploty asi 1C, takže leží ve skříni a nepoužívám ji.
Názornou ukázku jak se to dělá máš např. zde
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=77444
nebo ještě lépe zde
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=76671

Old Post 08-08-2016 v 21:39 PM
Efendy je offline   Profil uživatele Efendy   Find more posts by Efendy   Foto galerie člena Efendy   Click here to Send Efendy a Private Message   Add Efendy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny Blaze
Stálý Člen

Karma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 343  

Příspěvek č. 15

Vymyslene to podla mna nieje zle. Problem je vtom ze aby sa takyto sposob oplatil tak potrebujes vyplnit plochu,to pri tomto pocte rastlin by znamenalo velmi dlhy cas na raste.
Ak mas casu dost a chces sa pohrat tak sprav z pletiva valec okolo cooltube s priemerom cca 80cm a vypletaj rastliny do pletiva.
Ak si uplny zaciatocnik tak asi lepsie spravis ak das svetlo horizontalne.
Kupujes tienidlo bez odtahu(hobby,awing alebo akekolvek) a ventilator aj s pachacom das do hornej casti stanu a potrubie vyvedies von,800m3/h ti to uchladi aj bez cooltube.

Old Post 08-08-2016 v 21:45 PM
Johnny Blaze je offline   Profil uživatele Johnny Blaze   Find more posts by Johnny Blaze   Foto galerie člena Johnny Blaze   Click here to Send Johnny Blaze a Private Message   Add Johnny Blaze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pitrsuck
Stálý Člen

Karma uživatele Pitrsuck - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2016
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 16

Tak po bezesny noci strávený tady na fóru jsem to udelal podle vas. Pachac s ventilatorem je nahoře, stínítko mam obyc, sodík jsem prendal z cooltuby do stínítka a hotovo. Vybojku Chladim jeste obyc vetrakem tak, aby teplo odchazelo k odtahu. Snad uz to bude Ok.

Old Post 09-08-2016 v 12:35 PM
Pitrsuck je offline   Profil uživatele Pitrsuck   Find more posts by Pitrsuck   Foto galerie člena Pitrsuck   Click here to Send Pitrsuck a Private Message   Add Pitrsuck to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:56 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
27-04-2015 - První indoor-bude tento odtah stačit - 8 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7460040 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív