Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Led Vero 29 test
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Vofce
Stálý Člen

Karma uživatele Vofce - 95% PěstitelskáKarma uživatele Vofce - 95% PěstitelskáKarma uživatele Vofce - 95% PěstitelskáKarma uživatele Vofce - 95% PěstitelskáKarma uživatele Vofce - 95% PěstitelskáKarma uživatele Vofce - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 173  

Příspěvek č. 17

Prosimtě nemohl bys tomu dát nějakou formu ? co to je za bordel. Napiš co pětuješ za model.. fotky chronologicky jak kytky rostly co si pod ně lil za hnojivo a nakonci výnos. Zdá se mi to nebo si pod tim jel jednu kytku? zaplnil si celý prostor? tohle je test jak noha teda.

One love

250Watikz BIO...250w JackFlash,Nebula,Wobrna and hovní Bubler...VENEK06
...B cuzz hlína pokus o podrobný popis...Peace MAker, Ice a trochu Wdowky - BIO hydro - sklizeno - půlka zhulena zatim nej sklizeň ze včech...

...Red Diesel a White Widow 2016...

Old Post 28-07-2016 v 06:19 AM
Vofce je offline   Profil uživatele Vofce   Find more posts by Vofce   Foto galerie člena Vofce   Click here to Send Vofce a Private Message   Add Vofce to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flyfish215
Stálý Člen

Karma uživatele flyfish215 - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 18

Ok,kytky jsou klony Liberty Haze co jsem koupi minulý rok na inzerát v Praze(5ks), 3 jsem nechal vykvést pod 400W HPS a ze 2 jsem udělal řízky.Přežily mi jen 3kusy řízků,na růst měly 200W CFL,hlína Biobizz light mix,hnojiva Bio grow,Fish mix,Root juice (vše Biobizz). Když kytky dosáhly výšky 40cm,přesunul jsem je do stanu 1x1x2m pod LEDky.Výnos moc neřeším,nemám potřebu z kytek vytřískat maximum výnosu,mě jde o dosažení optimálních světelných a klimatických podmínek pro kytky,zkrátka snažím se o to aby kytky,ten živej tvor měly to nejlepší co jim mohu poskytnout.O ofuk se starají 3 PC větráky které jsou v boxu v různých výškách od země aby mi tam nevlezla plíseň a na míchání vzduchu v boxu se stará 2rychlostní oscilační větrák. Odtah je PC větrák o průtoku 145m3 za hodinu.Sestavu mám vyzkoušenou na 400W HPS a protože LEDky tolik netopí,je to úplně v pohodě.Max.teplota je 28,min. teplota v noci 23stupňů.Pište co vás zajímá,rád odpovím.Fotky z růstu nemám,nevěřil jsem že to přežijí.

Old Post 29-07-2016 v 22:34 PM
flyfish215 je offline   Profil uživatele flyfish215   Find more posts by flyfish215   Foto galerie člena flyfish215   Click here to Send flyfish215 a Private Message   Add flyfish215 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 19

Sestava vyzkoušená na 400w HPS? A odtahoval si pc větrákem? made my day

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 30-07-2016 v 07:10 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 20

citace:
Původní příspěvek od crazyben
Sestava vyzkoušená na 400w HPS? A odtahoval si pc větrákem? made my day


A proč ne? Bez pacháče v klidu, pokud není v místnosti moc horko. Já takhle jel 300 W na růst (400 ztlumená digi předřadníkem) a naprosto v klidu.

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 30-07-2016 v 10:22 AM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 21

já jel přes zimu (v pokoji 16-20 stupňů) s TT125 280m3 a i bez pacháče sem tak akorát, spíš na horní hranici u vrchů 35cm pod výbojkou. Taky 400w... teď mi TTčko na 220m3 sotva uchladí 200w CFL (pravda teď už za sebou něco má). Vzduch točim v pokoji nemam možnost foukat ven, ale u pc větráku to asi taky jinak nebylo, ne?

Tak se mi to nějak nezdá no...

hihi anebo sem debil a neumim pořádně udělat vzduchotechniku. Já měl docela problémy s "našlapanym" TTčkem, dvěma ofukama 30cm+15cm (15cm byl jen pro výbojku)... tak si prostě nedokážu představit že někdo to samý uchladí pár pc větráčkama.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 30-07-2016 v 10:51 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 22

No asi jde hlavně o to, jak to ve stanu proudí. Nejde ani tak o chlzení ve smyslu ochlazování výbojky jako o výměnu vzduchu. Samozřejmě se jednalo o větší výkonný PC větrák (přes 100 CFM) - ne nějaké šumítko. Měl jsem to napojený na regulátor otáček a naplno to nejelo (aby to bylo tiché). Místnost musí být větraná, jinak to výbojka vytopí během pár hodin. Ale jde to, ikdyž to není optimální řešení.

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 30-07-2016 v 11:41 AM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 23

Teda ted uz resime trochu OT, ale fakt sem se snazil co nejlepe optimalizovat i proudeni uvnitr boxu. Ale ani po trech nedelich nastavovani poloh a pozic ofuku sem se nedostal k lepsim vysledkum... prave az ofuk, kterej od vybojky rozfoukal to nejvetsi horko do celyho prostoru boxu mi teploty pod vybojkou prumerne srazil a ted k tomu pribude jeste heatshield, tak doufam ze to bude jeste o fous lepsi.

Jinak vetral sem i v zime. Jak sem zavrel okno, behem tri hodin bylo v pokoji 26+ stupnu a takova vlhkost ze by brzo plesnivel celej pokoj a ne kytky.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 30-07-2016 v 17:11 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flyfish215
Stálý Člen

Karma uživatele flyfish215 - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 24

JJ,přesně jak psal koles a crazyben výkonný PC větrák,klidně i 320m3/hod a optimalizovat proudění vzduchu v boxu.Vlevo dole u podlahy pasivní přítah a vpravo nahoře výkonný PC odtah.Je to psáno při pohledu ze předu do boxu.A samozřejmě se musí místnost neustále ve dne i v noci větrat,já mám 6 plastových oken otevřený na ventilačky protože mám doma kočky tak aby mi neutekli.A ještě jeden z těch 3 ofuků fouká na LEDky nebo na výbojku kvůli rozptylu toho největšího tepla.Zapomněl jsem dodat že můj box má takovej ten komínovej otvor na odvětrávání. A celá sestava je bez pácháče.))))

Old Post 30-07-2016 v 17:32 PM
flyfish215 je offline   Profil uživatele flyfish215   Find more posts by flyfish215   Foto galerie člena flyfish215   Click here to Send flyfish215 a Private Message   Add flyfish215 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 25

hh si četl co sem psal? já měl TT125 o 280m3 (pc větrák 320m3 má sice průtok větší, ale hovno tlak)... jinak to mam reseny stejne a ty cirkulaci pomahaj 30+15cm ofuky ktery udelaj slusnej vitr a stejne s problemama.

Jinak ted pises o LEDkach... me spis zajima jak si s tim pc vetrakem chladil 400w HPS (si psal ze to bylo na tom odskouseny), to mi prave neslo moc do hlavy, ale nerikam ze to nejde... jen si to se svoji zkusenosti nedokazu predstavit.

BTW. jak velky mate pasivni pritahy v pomeru s prumerem odtahu? Mozna delam chybu tam?!

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 30-07-2016 v 17:58 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flyfish215
Stálý Člen

Karma uživatele flyfish215 - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 26

Pasivní přítah je 40x25cm,to je originální otvor v boxu se síťkou,aktivní odtah je kruhový otvor o průměru 16cm. Postavil jsem to tak aby mi do boxu šlo víc vzduchu než z něj odejde.Samozřejmě jsem do toho započítal to že čím má vzduch vyšší rychlost je chladnější,je to stejný jako u auta s chladičem,čím vyšší rychlost jízdy tím se motor lépe chladí. Myslím si že tvůj problém je ve velikosti přítahu a odtahu(velikost otvorů). Poraďte jak sem vložit video a já pošlu,je tam všechno vidět. Možná máš i problém s rozmístněním větráků.Proudění vzduch musí mít volnou cestu bez překážek,ty ho zpomalují.

Old Post 30-07-2016 v 19:10 PM
flyfish215 je offline   Profil uživatele flyfish215   Find more posts by flyfish215   Foto galerie člena flyfish215   Click here to Send flyfish215 a Private Message   Add flyfish215 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 27

tak už začínám tušit...

průměr 16cm = cca 200cm2
40x25cm = 1000 cm2!

Tzn. pasiv přítah 5x! větší než odtah no tak zkusim zvětšit plochu přítahu, já to mam jen o kousek větší než u odtahu.

BTW vzduch neni chladnější čim větší má rychlost... jen lépe probíhá tepelná výměna, tzn. dokáže lépe ochladit okolní předměty (ovšem pokud je teplejší než ty okolní předměty tak je naopak rychleji ohřeje). Ofuky už líp nenastavim. Vážně sem to koumal víc jak tři neděle a aktuální rozmístění v danym setupu fungovalo nejlíp.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 30-07-2016 v 19:18 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flyfish215
Stálý Člen

Karma uživatele flyfish215 - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 28

No vidíš,zvětši přítah a je to.)))

Old Post 30-07-2016 v 19:29 PM
flyfish215 je offline   Profil uživatele flyfish215   Find more posts by flyfish215   Foto galerie člena flyfish215   Click here to Send flyfish215 a Private Message   Add flyfish215 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 29

Ahoj, takze obecne .. Pokud potrebujes fitraci vzduchu, hlavne kvuli 'vunim mimo box', budes opravdu potrebovat nejaky silnejsi ventilator, treba nejake TTcko. PC vetrak sice zvladne odvest dostatecne teplo mimo box (s timhle prumerem a na 12V urcite), ale pachovym fitrem uz toho moc neprotlaci. Pokud ale filtr nepotrebujes, asi to stacit bude, to konec koncu poznas sam podle teploty v boxu :]
Pokud ma pasivni pritah, s minimalni odporem vzduchu pri pruchodu, alespon stejny prumer otvoru jako odtah, tak to proste logicky staci.

Rotacni sloupcovy ventilator v boxu je zatim ta nejlepsi varianta ofuku, kterou jsem zkousel, zatim jsem nenasel lepsi. Ruzne male 'klipsnove' ventilatorky jsou naprd, PC vetraky to same, proste nejlepe tahle 'vez' se zapnutou rotaci a postupne ji zvedat podle vysky slecen v boxu.

K tem svetlum, uz je to jasnejsi, pokud 420W je spotreba dvou (a ne tri) panelu po trech COB, pak uz to dava smysl. Osobne si myslim, ze na box 1m^2 je to docela naddimenzovane a pokud ma pouzity driver moznost regulace, klidne to stahni na cca 250-300W. Snizis tim odber, snizis teplotu, zvysis zivotnost svetla a efektivita COB ('lumeny na watt') bude lepsi. Na vysledku se to sice ve vaze trochu projevi, ale pokud Ti nejde o maximalizaci, neni nutne do ledek cpat 1.7A.

Osobne se mi reseni 'PC chladic s vetrakem' nelibi. Ne ze by to nefungovalo, problem je pouze ve chvili, kdy odejde ten vetrak, takhle maly pasivni chladic to neuchladi a COB se s nejvetsi pravdepodobnosti znici. Takze si velmi peclive kontroluj, zda jsou vetraky v poradku ..
Dle meho nazoru by melo byt svetlo zalozene na pasivnim chlazeni a aktivni by melo pouze teplotu snizovat, pro lepsi ucinnost a zivotnost.

Kdyz se divam na osazeni boxu, je to velka skoda nevyuziteho mista. V rustove fazi by bylo daleko lepsi slecny 'roztahat' po prostoru tak, aby ho zaplnily, to se da udelat bez problemu i se dvema. Zkus to priste, nechej pak jen vrcholove palice, spodni casti na zacatku kvetu nelitostne oskubej a vysledek bude lepsi. Vetsi vzdusnost, mene rizika plisne, palicky dostanou co nejvice svetla .. zkus to :]

Drzim palce!

Old Post 31-07-2016 v 10:50 AM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flyfish215
Stálý Člen

Karma uživatele flyfish215 - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 30

Pro spachala: to světlo je naddimenzované z důvodu kdybych náhodou zvětšoval box na 120x120cm,použité drivery nemají možnost regulace(aspoň o ní nevím). Teoretická otázka: Je moje LED světlo dostačující na box 120x120x200cm?? K těm PC chladičům,podívej se na první fotku je to strana s čipem,z druhé strany je PC větráček Alpina které používá i firma Ledideal.Navíc ze spodní strany panelů na ně fouká 2rychlostní klipsnový větrák.Čipy jsou postavené tak,že jsou mezi sebou propojeny konektory a v případě poruchy čipu s větráčkem ho odpojím,propojím zbylé 2 čipy a svítí se vesele dál.Pošlu na reklamaci a do cca4 dnů je zpět a opět se zapojí do květu. Osazentvo boxu je takové proto,že kytky rostli jinde,mám ještě růstovou skříň s 200W CFL Grow 6500Kelvinů.Mám to jako koníčka pro zábavu ne se hnát za výnosem.

Old Post 31-07-2016 v 23:08 PM
flyfish215 je offline   Profil uživatele flyfish215   Find more posts by flyfish215   Foto galerie člena flyfish215   Click here to Send flyfish215 a Private Message   Add flyfish215 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 31

Je to jen muj nazor, ale osobne si myslim, ze 6x VERO29 na 60W kazdy chip je naprosto v pohode i na 120x120 box, obzvlaste pokud nejde o maximalni vynos :]. Osobne vyzkouseno nemam, mam postavene svetlo se 6x CXA3070 (regulace az do maxima, takze teoreticky 690W), ale zatim jsem jej nepouzil, planovana plocha s pojezdem 100x160, pri cca 50W na jeden chip. VERO29 by nemely byt horsi COB.

Na plochu 100x100 jsem svitil s nekvalitnim 'cina LED' svetlem 230W (3W epiled) a vysledky byly i pres nepovedeny pest velmi dobre (1g/W). Takze 420W s radove lepsi ucinnosti musi byt i pro 120x120 naprosto dostatecnych.

Ohledne te konstrukce, na fotky jsem se dival, jsou to chladice pro chlazeni pocitacovych CPU. Ty jsou navrzene pro odvod minimalne 100W 'tepla', takze nebude problem s chlazenim, dokud budou fungovat vetracky na chladicich. Pokud vetracek odejde, je temer jiste, ze neodvadene teplo proste upece i COB, asi i pres ofuk tim klipsem. Ale pokud to kryje zaruka, asi se neni ceho bat.

Old Post 01-08-2016 v 08:40 AM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
clipper22
Nový Člen

Karma uživatele clipper22 - 52% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 17 

Příspěvek č. 32

zdravím, rád bych taky zakoupil, dáte mi prosím info ohledně nákupu? planuji amazon ve stanu 120x120, rád bych tam pálil reálných 500w nebo aspon 450
máte někdo zkušenosti se zakoupením přímo na aliexpress?

děkuji

Old Post 30-08-2016 v 12:19 PM
clipper22 je offline   Profil uživatele clipper22   Find more posts by clipper22   Foto galerie člena clipper22   Click here to Send clipper22 a Private Message   Add clipper22 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:29 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
03-01-2018 - led vero 29 generace 7 190w - 5 odpovědí
26-10-2016 - LED Vero 29 vs HPS 600W - 197 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4193460 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív