Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Přípravka pro nováčky » nedostatky nováčka-hnojení
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
semtunovej
Nový Člen

Karma uživatele semtunovej - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2016
Příspěvků: 15  

nedostatky nováčka-hnojení Příspěvek č. 1


Ahoj,
již podle názvu jsem nováček a potřeboval bych trochu poradit od zkušených borců, pro které to jistě nebude nic těžkého.
Trápí mě kytky outdoor -pěstuju 2 rok 5 kytek a nemám moc zkušeností.
loni jsem pěstoval v kýblích 20l. zemina ze zahrádky, hnojení pouze koňský hnuj a slepičince. - vše se zadařilo, až na 2 kytky které sežrala plíseň.

Letos je to horší, zeminu jsem taktéž míchal sám. ze začátku žádné problémy, ale pak mi začly kytky celý žloutnout- mají světle zelenou barvu místy do žluta,
hnojím ATAMI -

Atami ATA Atazyme -1x týdně
Atami B´Cuzz Terra Leaves - každý den
(dne návodu, nepřeháním)

přelévání myslím nehrozí, zalévám 1 denně.

Jde mi o to žloutnutí, pročetl jsem vsechny návodky na hnojení co sem našel, ale přijde mi, že jde o nějaké kombinace nedostatků.
Já mám ty kytky totiž skoro celé světle zelené až žluté.

Prosím o radu, snažil jsem se hledat, ale moc si nevím rady. díky

----ááá nevím ja se přidávají fotky-

Old Post 12-07-2016 v 15:41 PM
semtunovej je offline   Profil uživatele semtunovej   Find more posts by semtunovej   Foto galerie člena semtunovej   Click here to Send semtunovej a Private Message   Add semtunovej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
semtunovej
Nový Člen

Karma uživatele semtunovej - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2016
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 2

PH se pohybuje kolem 6. takže mi toho taky moc neřeklo

Old Post 12-07-2016 v 15:49 PM
semtunovej je offline   Profil uživatele semtunovej   Find more posts by semtunovej   Foto galerie člena semtunovej   Click here to Send semtunovej a Private Message   Add semtunovej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 3

Co ph vody a pudy? Zmer PH toho cim zalejvas, zalej a pak ph to co protece spodem... jestli budou nejaky vetsi rozdily tak je spatna hlina... jestli to bude ok, tak bych zkusil poradne vyplachnout cistou vodou, (preventivne vyplachnout naky soli). Jak je to zasoleny tak muzes hnojit jak chces, ale furt bude vypadat ze ma malo. A priste zalejvat vic, tak aby neco vzdycky proteklo spodem... kdyz bude pomaleji schnout tak to pak dva tri dny klidne nech nez to proschne, nic se nestane.

Jo a jestli to mas v cernejch kyblich tak je obal necim svetlym at na ne nepari slunko (nebo posad do nejaky diry)... ted uz je sice pod mrakem, ale ono jeste bude hezky.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 12-07-2016 v 16:03 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
semtunovej
Nový Člen

Karma uživatele semtunovej - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2016
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 4

PH mám naměříno že má cca 6, to jsez zkousel první, očistu prolitím jsem udelal v nedeli, každej kýbl 20l.(kýble bílý)
Zalejvám tak, že vždy proteče, drenáž mám podle mě dobrou, voda tam určitě nestojí....Nejdůležitější otázka je jestli to je přehnojený, nebo nedohnojený, všechny kytky jsou ta tom +- stejne takze je chyba nekde v mém zahradničení, ne v jednotlivejch kytkách. mám 3 druhy.
Je zajmavý že sem tam měl jednoho automata,kterej uz je sklizenej a ten tyhle problemy nemel pritom mel uplne stejny podminky

Old Post 12-07-2016 v 16:16 PM
semtunovej je offline   Profil uživatele semtunovej   Find more posts by semtunovej   Foto galerie člena semtunovej   Click here to Send semtunovej a Private Message   Add semtunovej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 5

Proplachnuto a nelepsi se, ph v cajku, nejlepsi by blo zmerit i ec toho co vytejka abys mel jistotu ze to neni zasoleny, ale v hline to tak hrozny nebejva pokud to clovek neprehani dlouhodobe...

Automat stejny podminky a ok... no kratsi zivotnost takze z hliny nestih vysat vsechno proto se zdal v cajku. Takze si myslim ze je to fakt nedokrmeny...

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 12-07-2016 v 16:24 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
semtunovej
Nový Člen

Karma uživatele semtunovej - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2016
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 6

a zalejvám dešťovkou

Old Post 12-07-2016 v 16:49 PM
semtunovej je offline   Profil uživatele semtunovej   Find more posts by semtunovej   Foto galerie člena semtunovej   Click here to Send semtunovej a Private Message   Add semtunovej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
semtunovej
Nový Člen

Karma uživatele semtunovej - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2016
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 7

dneska jsem jeste objednal ATAMI ATA XL:
Popis produktu
Chytrý mix z přírodních ingrediencí, dodal minerály, vitamíny a aminokyseliny poskytuje vynikající růstový a květový stimulátor. Ata-XL je skutečný zázrak nápoj pro vaši rostlinu! Tato bohatá kombinace má velmi příznivý vliv na stav kořenového systému a podporuje prudký růst rostliny se silnými větvemi. Během období květu tento mocný stimulátor

tak doufám že je tam obsazeno víc nejakejch mineralu a mohlo by mi to dokrmit ten nedostatek... jinak jako kytky roskou v pohode mi prijde,, jen ta barva je svetlá a spodní listy padaj.

o EC nic nevím ale neco si prectu a zmerim to.

za jak dlouho by se mely ty kytky srovnat pokud odstranim ten neznámej nedostatek?

Old Post 12-07-2016 v 16:53 PM
semtunovej je offline   Profil uživatele semtunovej   Find more posts by semtunovej   Foto galerie člena semtunovej   Click here to Send semtunovej a Private Message   Add semtunovej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 8

Pokud je pH v cajku, tak to vidim na nedostatek dusíku. Kolik dáváš ml/l ? Tam je od 1ml do 5ml....Jinak nedělej si naděje, že ta ATA XL bude nějakej zázrak. Přece jen ATAMI jsou jedny z nejlevnějších a nejobyčejnějších hnojiv. Si radši kup Fish-mix od BioBizzu, to je dobrý růstový hnojivo na hlínu (ale opatrně s nim). To, kdy se holky zotavý, těžko říct..good luck

Thomas V.

Old Post 12-07-2016 v 17:45 PM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
semtunovej
Nový Člen

Karma uživatele semtunovej - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2016
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 9

Tak jsem vcera zmenil objednavku na ten fish mix a jeste naky podpurny sracoviny od bio bizzu, pristi rok si zkusim rozdelit urodu na ciste pridodni a s "pomahatkama". docela me zajma ten rozdil. No uvidime zda se mi ta zahradka vzpamatuje. Diky za rady kluci

Old Post 13-07-2016 v 13:50 PM
semtunovej je offline   Profil uživatele semtunovej   Find more posts by semtunovej   Foto galerie člena semtunovej   Click here to Send semtunovej a Private Message   Add semtunovej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fanek107
Stálý Člen

Karma uživatele Fanek107 - 44% Pěstitelská

Registrován: Apr 2016
Příspěvků: 57  

Příspěvek č. 10

Můj názor - přelité.

Old Post 13-07-2016 v 19:58 PM
Fanek107 je offline   Profil uživatele Fanek107   Find more posts by Fanek107   Foto galerie člena Fanek107   Click here to Send Fanek107 a Private Message   Add Fanek107 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
semtunovej
Nový Člen

Karma uživatele semtunovej - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2016
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 11

Přelití se ukáže, celej den u nas leje. Tak jestli se to zhorsi muze to byt prelitim

Old Post 14-07-2016 v 13:48 PM
semtunovej je offline   Profil uživatele semtunovej   Find more posts by semtunovej   Foto galerie člena semtunovej   Click here to Send semtunovej a Private Message   Add semtunovej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
semtunovej
Nový Člen

Karma uživatele semtunovej - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2016
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 12

Tak pánové nejspíš mám uplně amatersky vysoky ph. Meril jsem to ted jinym ph testem a mam tam 7+ , cim to srazím? Namichal jsem do pudy moc dolomitckeho vapence a ten se ma uvilnovat rok- co pisou na pytli..... diky

Old Post 19-07-2016 v 21:45 PM
semtunovej je offline   Profil uživatele semtunovej   Find more posts by semtunovej   Foto galerie člena semtunovej   Click here to Send semtunovej a Private Message   Add semtunovej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Caffe_23
Stálý Člen

Karma uživatele Caffe_23 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 37 

Příspěvek č. 13

Ph znížiš pridaním rašeliny, pilín, masokostní moučky alebo potom pridania octu alebo si kúp na growery kyselinu dusičnú. Čo som čítal tak ten vápenec ti tú ph potom znova stiahne, takže to musíš merať častejšie... Ja som začiatočník nech ti niekto poradí alebo si vyhľadaj na fórum čo je najideálnejšie

Old Post 20-07-2016 v 10:29 AM
Caffe_23 je offline   Profil uživatele Caffe_23   Find more posts by Caffe_23   Foto galerie člena Caffe_23   Click here to Send Caffe_23 a Private Message   Add Caffe_23 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rumas
Stálý Člen

Karma uživatele rumas - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2016
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 14

idealni je kys,fosforecna nebo dusicna,u octa ti ph za par hodin zase stoupne,a vysoke ph rovna se maly prijem zivin,proto bych rekl ze mas kytky nedokrmene

Old Post 20-07-2016 v 10:50 AM
rumas je offline   Profil uživatele rumas   Find more posts by rumas   Foto galerie člena rumas   Click here to Send rumas a Private Message   Add rumas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
semtunovej
Nový Člen

Karma uživatele semtunovej - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2016
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 15

Ted sem meril PH vody kterou zalejvam, a ma cca 5,5 , mam ji i tak okyselit? A kde koupim ty kyseliny? Musim to nekde objednat, nebo to sezenu v beznejch kramech? Diky

Old Post 20-07-2016 v 12:14 PM
semtunovej je offline   Profil uživatele semtunovej   Find more posts by semtunovej   Foto galerie člena semtunovej   Click here to Send semtunovej a Private Message   Add semtunovej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 16

Chraň bůh... 5,5 je kyselý až až. To ti teče 5,5 z kohoutku? Většinou je voda z kohoutku zásaditá a je třeba trochu kyseliny, ty ale máš opačnej problém tak buď to míchej s nějakou zásaditější vodou a nebo kup nějakou zásadu (ph+)

V hlíně ideal zhruba 6,0-6,5

Jinak na ty výkyvy bacha... ještě nedavno si psal o ph 7+, teď najednou 5,5... jestli to párkrát takhle prostřídáš v krátkym čase tak jim za chvíly odděláš všechny kořeny.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 20-07-2016 v 15:10 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:48 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2781750 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív