Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Autoflowering Odrůdy » Foliovník u Mohameda (2016)
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
mohamed
Stálý Člen

Karma uživatele mohamed - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 37  

Organika Foliovník u Mohameda (2016) Northern+Widow+Afghan Příspěvek č. 1






Ahoj,
zdravím všechny usměvavé lidičky. Tak já jsem letos, vlastně je to sotva měsíc, začal jako úplný začátečník. Na zahrádce jsme postavili foliovník a kromě okurek, jsem zasadil nějakou travičku. Možná nebudu úplně typickej "grower", či "hulič", ale určitě se o travičku taky postarám s láskou. Popravdě jsem velký sportovec - 22 letý běžec, ale myslím, že i pro mě travka může být užitečná - na masti, po tvrdých a náročných tréninkách či závodách večer na uklidnění, kdyť je to léčivá rostlinka !!!

Jelikož foliovník na zahradě jsem konstruoval až v květnu a nápad na zasazení nějaké travičky byl až v půlce května, rozhodl jsem se pro automaty. Jako úplnej "neznalec" jsem strávil pár desítek hodin na netu, fórkách a snad jsem pochytil nějaké důležité základy.

Tak se mrknem pro co jsem se rozhodl a jak to nyní vypadá ... V první várce jsem objednal následující - 100% klíčivost, rostlinky vypadají docela pěkně. Bohužel jsem si nenapsal přesně den kdy jsem sázel, ale klíčit semínka jsem dával myslím 25.5. (+-1 den). Takže kytičky viz. fotky mají něco kolem měsíce. Sázel jsem do kupované hlíny (bohužel nic speciálního - přístě budu sázet do 100% kompostu, kterého bych měl mít příští rok mraky...), na růst jsem dával zatím jen ředěnou moč, na květ mám připravené zkvašené slepičáky... Nechci prát chemii, ani nijak moc hnojiva, zkusím se vydat zatím touto cestou a uvidíme jaké budou výsledky... Na fotkách vlevo 4ks - Widow, vpravo 6ks Northern...

Auto fem. Natural Seeds Northern Lights 6ks - Natural Seed
Auto fem. White Widow 4ks - Fair Seeds

No a protože se mi moc zalíbilo jak kytičky rostou, dokoupil jsem ještě pár semínek, nechal jsem klíčit rovnou v menších květináčích a později přesadím, všechny se asi do foliovníku už nevejdou, tak zbytek půjde do větších květináčů nebo out úplně... Jináč to taky vypadá na 100% klíčivost, dával jsem klíčit před 4 dny, 23.6...

Auto fem. Afghan 12ks - Natural Seed

Nějaký rady ohledně pestování ve foliovníku, vidíte z fotek už něco co by jste mi vytkli / doporučili ?

Naposledy upravil mohamed 27-06-2016 v 15:08 PM

Old Post 27-06-2016 v 08:10 AM
mohamed je offline   Profil uživatele mohamed   Find more posts by mohamed   Foto galerie člena mohamed   Click here to Send mohamed a Private Message   Add mohamed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mohamed
Stálý Člen

Karma uživatele mohamed - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 37  

Up Příspěvek č. 2



Co myslíte, za jak dlouho to půjde asi do květu ? Zatím jsou dost malý, kolem 30cm, a to už mají nejmíň měsíc... Přeci jen ten substrát nebyl úplně top, jen klasickej univerzální 30kč za 20l... Ještě jsem nakonec objednal bio fish-mix, který zkusím na nově zasazených a možná bych 1-2 zálivky ještě stihl na tyto a poporostly by rychleji, co myslíte ? Na květ mám pak slepičince...

Jinak 12 Afghan nově zasazených, zkusím 6 dát do připravenejch 12l květníků, kde mám téměř čistej domací kompot a 6 asi rozsázím ještě ve foliovníku přímo do půdy...

Objednán biobizz fish-mix a bio-bloom, + slepičince na květ... Snad postačí a něco z toho bude

Old Post 28-06-2016 v 13:19 PM
mohamed je offline   Profil uživatele mohamed   Find more posts by mohamed   Foto galerie člena mohamed   Click here to Send mohamed a Private Message   Add mohamed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mohamed
Stálý Člen

Karma uživatele mohamed - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 3

A ještě dotaz, Biobizz fish-mix dáváte od maličkatých rostlinek - např. 5.den, nebo až po 2-3 týdnech od sázení ?

Old Post 28-06-2016 v 14:52 PM
mohamed je offline   Profil uživatele mohamed   Find more posts by mohamed   Foto galerie člena mohamed   Click here to Send mohamed a Private Message   Add mohamed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FenixStorm
Nový Člen

Karma uživatele FenixStorm - 66% Pěstitelská

Registrován: Mar 2016
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 4

Ten pěst je větší návyk než to kouření každopádně bych řekl že kytičky ti právě teď začali nakvétat (řekl bych že do týdne to bude lépe viditelné)!

Mohamede myslím že myšlenka 1. příspěvku je ta nejlepší věc kterou na začátek lze udělat.

přihnojování je lepší až po 2-3 týdnech kuli zakořenění a větší toleranci květin na přehnojení..

Old Post 28-06-2016 v 15:33 PM
FenixStorm je offline   Profil uživatele FenixStorm   Find more posts by FenixStorm   Foto galerie člena FenixStorm   Click here to Send FenixStorm a Private Message   Add FenixStorm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mohamed
Stálý Člen

Karma uživatele mohamed - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od FenixStorm
Ten pěst je větší návyk než to kouření každopádně bych řekl že kytičky ti právě teď začali nakvétat (řekl bych že do týdne to bude lépe viditelné)!

Mohamede myslím že myšlenka 1. příspěvku je ta nejlepší věc kterou na začátek lze udělat.

přihnojování je lepší až po 2-3 týdnech kuli zakořenění a větší toleranci květin na přehnojení..


Ok, díky... No to je, úplně mě to baví to péčování, jako mít děťátka...Příští rok zkusim určitě normál odrůdy ve foliovníku, místa je tam dost, myslím že bych tam mohl mít klidně 10 velkých kytek + automaty v květináčích...

Old Post 28-06-2016 v 17:17 PM
mohamed je offline   Profil uživatele mohamed   Find more posts by mohamed   Foto galerie člena mohamed   Click here to Send mohamed a Private Message   Add mohamed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mohamed
Stálý Člen

Karma uživatele mohamed - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 6

jestli už začli nakvétat, tak můžu začít s slepičákama, nebo mám ještě počkat týden, zkusit dát jednu zálevku fish-mixe až mi to příjde za den-dva, a slepičáky až při větším květení ?

Old Post 28-06-2016 v 17:19 PM
mohamed je offline   Profil uživatele mohamed   Find more posts by mohamed   Foto galerie člena mohamed   Click here to Send mohamed a Private Message   Add mohamed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mohamed
Stálý Člen

Karma uživatele mohamed - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 37  

Malý UP Příspěvek č. 7




Hehe, zavislost se začíná projevovat... Ale samozřejmě na pěstování... Nicméně dnes jsem dostal i Vaporizér, se kterým si možná nějaký výnos lehce užiju trochu zdravěji než klasickým způsobem ...

Nedalo mi to a ještě jsem objednal 10 semen - Sweetmix, ať to mám trochu pestrý, tak zvědav co vyroste...

Takže výsledek bude vypadat tak, že se pokouším a mám -

Volně zasazené (nyní přes měsíc)

Auto fem. Natural Seeds Northern Lights 6ks - Natural Seed
Auto fem. White Widow 4ks - Fair Seeds

V malých květináčích afghan 12x, sázený před pár dny, až poporostou přesadím asi volně, možná nějaké ještě do 12l... +Jednu jsem přesadil do přebývajícího 12litru.

Auto fem. Afghan 12ks - Natural Seed

A nově přišlo teda 10 semen, dnes zasazeny semínka, ještě nevyklíčené přímo do substrátu.

Auto fem. mix 10ks - Sweet

Z 11 květníků nebo kýblů mám v 6ti čistý domací kompost + nahoře prodyšnější substrát od Natura...
Ve zbylých 5ti mám jen Natura - viz. foto, 20l stálo kolem 85,-, tak snad je to trochu kvalitnější bio substrát, píšou že je to lehce předhnojené a vše je to bio či nature... Akorát úplně naspod kbelíků jsem to trošku nastavil trochu levnějším univerzálním substrátem...

A na hnojení jsem nakonec objednal - Fish mix na růst, který budu dávat jen trochu od 3. týdne... Bio Bloom, taky sem tam... A Pak na květ domáci bio slepičince + má mi přijít Plagron Alga Bloom, tak to možná prokombinuji, nebo někdo zkusím jedno, jinde druhé...

Je to tak trochu testování, jsem zvědav jestli bude rozdíl růstu a výnosů například mezi domácím kompostem v kyblíkách a docela kvalitním substrátem v kyblíkách... Vs. ostatní kytky který jsou volně... A taktéž rozdíl mezi přesazovanými a těmi který dávám klíčit přímo do kyblíku, ve kterém budou žít celou dobu...

Takže tak, brzy dám Up, jak to klíčí a fičí, budu rád za rady, připomínky, komenty, jestli mě někdo sleduje

Ahooooj

Old Post 30-06-2016 v 16:00 PM
mohamed je offline   Profil uživatele mohamed   Find more posts by mohamed   Foto galerie člena mohamed   Click here to Send mohamed a Private Message   Add mohamed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PeeKay
Stálý Člen

Karma uživatele PeeKay - 68% PěstitelskáKarma uživatele PeeKay - 68% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 8

Hele,10 klasik do fóliaku je trochu odvážný... Tak dvě a i to je u některých moc (přeci jen 3m+ není velký problém ve volné půdě) Nadšení se ti nedá upřít, taky mě víc baví pěstování než konzumace
V rámci hnojení - méně je více. Pokud sadíš volně, prim hraje příprava před sadbou, tedy "pohnojit to", tak akorát. Lití hnojiv do volné půdy je dle mého zbytečné, slepičince se na tohle hodí víc. Biobizz se ti bude hodit spíš do květníků, kde mají kořeny omezený prostor a půdu vyčerpávají rychleji.
Je fajn že se taky vyskytne někdo kdo si základy najde sám K+ letí

-------------------------------------------
Nepěstovat pro radost, to je jako schovávat si sex do důchodu. Kategorická BLBOST...

Old Post 01-07-2016 v 00:00 AM
PeeKay je offline   Profil uživatele PeeKay   Find more posts by PeeKay   Foto galerie člena PeeKay   Click here to Send PeeKay a Private Message   Add PeeKay to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mohamed
Stálý Člen

Karma uživatele mohamed - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od PeeKay
Hele,10 klasik do fóliaku je trochu odvážný... Tak dvě a i to je u některých moc (přeci jen 3m+ není velký problém ve volné půdě) Nadšení se ti nedá upřít, taky mě víc baví pěstování než konzumace
V rámci hnojení - méně je více. Pokud sadíš volně, prim hraje příprava před sadbou, tedy "pohnojit to", tak akorát. Lití hnojiv do volné půdy je dle mého zbytečné, slepičince se na tohle hodí víc. Biobizz se ti bude hodit spíš do květníků, kde mají kořeny omezený prostor a půdu vyčerpávají rychleji.
Je fajn že se taky vyskytne někdo kdo si základy najde sám K+ letí


Dík za nějaký rady... Jasný, hnojím hodně s rozvahou, a držím se raději toho, že míň je víc...

Tím 10 klasik do foliáku je odvážný si myslel co ? Všechno jsou to automaty, ty snad nepotřebujou 3m+ ne ? Klasiky chci zkusit příští rok, těch dám určitě míň a nechám jim víc místa, ale automaty nepotřebují tolik místa ne ?

Old Post 01-07-2016 v 06:32 AM
mohamed je offline   Profil uživatele mohamed   Find more posts by mohamed   Foto galerie člena mohamed   Click here to Send mohamed a Private Message   Add mohamed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
anon383596
Stálý Člen

Karma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 642  

Příspěvek č. 10

Nepotrebujou se prehlid asi , máš to navic v kyblich ,neboj se prihnojit až to bude potřeba jen s rozvahou nic se nemá přehánět

Old Post 01-07-2016 v 07:18 AM
anon383596 je offline   Profil uživatele anon383596   Find more posts by anon383596   Foto galerie člena anon383596   Click here to Send anon383596 a Private Message   Add anon383596 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mohamed
Stálý Člen

Karma uživatele mohamed - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 37  

lalala Příspěvek č. 11


Jo tak v poho, stane se... Kdybych tam měl narvaných takhle 10 "neautomatů" tak by to bylo asi peklo, by se tam pozabíjeli

Jednu věc přesně nevím a nepodařilo se mi to dohledat jak bych chtěl... Kdy přesně mám a můžu začít hnojivo na květy ? Teď jsem nějaký 35. den, viz. foto je největší kytička, už to trošku voní po travce když vejdu, to už začíná květ což ? Mám ještě počkat se slepičákama nebo už to tam mám přiměřeně začít valit, 1-2x týdně třebas a pak 2-3 týdny před sklizní to zase stopnu ?

A ještě jeden dotaz... K tomu jsem tu něco našel, ohledně vlhkosti, plísní apod... Foliovník má po stranách udělaný okýnka se síťkama, takže ty nechávám furt otevřený, aby to dost větralo... Ale i tak ráno jsou na rostlinkách kapky, takže ta vlhkost tam asi je, na fotce je to taky vidět, focený dnes po ránu... Bude to dělat v pozdější fázi problém, mám tam hodit větrák ?

Old Post 01-07-2016 v 07:37 AM
mohamed je offline   Profil uživatele mohamed   Find more posts by mohamed   Foto galerie člena mohamed   Click here to Send mohamed a Private Message   Add mohamed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PeeKay
Stálý Člen

Karma uživatele PeeKay - 68% PěstitelskáKarma uživatele PeeKay - 68% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 63  

Re: lalala Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od mohamed
Příští rok zkusim určitě normál odrůdy ve foliovníku, místa je tam dost, myslím že bych tam mohl mít klidně 10 velkých kytek + automaty v květináčích...


K tomuhle to bylo Jsem z toho pochopil že za rok ve foliaku deset klasik plus automaty.Což by bylo fakt peklo. Ale jestli jsem to pochopil blbě,tak pardon.

V rámci hnojení na květ je podobná diskuze http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=18819 - Jak začne nakvétat, klidně odhadem dříve.. IN třeba hnojím už při přepnutí a to nemají ani preflowers. Auta aktuálně začínají nakvétat a už dostávají slepičince.

Pokud foliák větráš a přes den jsou kytky suché, plísně bych se nebál. Plíseň vzniká při dlouhodobém působení vlhkosti. Vyloučit jí ale nelze,ale pokud ti do kytek neprší np Čerpat jde i z IN sekce.

-------------------------------------------
Nepěstovat pro radost, to je jako schovávat si sex do důchodu. Kategorická BLBOST...

Old Post 01-07-2016 v 17:13 PM
PeeKay je offline   Profil uživatele PeeKay   Find more posts by PeeKay   Foto galerie člena PeeKay   Click here to Send PeeKay a Private Message   Add PeeKay to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mohamed
Stálý Člen

Karma uživatele mohamed - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 13

Dík PeeKay... V topicu, na který si mě odkázal se bohužel dost probírá indoor a tam je to přeci jen trochu jiný, tam si sám volíš kdy přepneš a od toho se asi bude odvíjet i hnojení... Ale něco málo jsem pochytil i pro venek...
Kytky co mám 35 dní+ asi začnu pomalu hnojit na květ a ještě 1 týden tam trošku přihnojim i growem (fishem), pak už čistě jen na květ...

Tak to si mě uklidnil, přes den jsou kytky suchý, vzduch tam docela proudí, ale občas je tam pekelnej hic, musim tam dát teploměr a trochu to hlídat... Co vim tak 40° je pro kytky docela smrtelný a už nad 30°to asi brzdí růst což ?

Old Post 01-07-2016 v 18:47 PM
mohamed je offline   Profil uživatele mohamed   Find more posts by mohamed   Foto galerie člena mohamed   Click here to Send mohamed a Private Message   Add mohamed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mohamed
Stálý Člen

Karma uživatele mohamed - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 37  

UP Příspěvek č. 14





Semínka od SWEET - mix 10ks auto. fem., zasazeny do 12l, vyklíčili 100% všechny přímo v substrátu a už všechny vylezli, kromě jedný jdou všechny pěkně souměrně rychle, tu jednu jsem bohužel trochu přelil a nevšiml si toho a ještě neudělal díry v kýblu, tak mi příjde trochu přidušená vodou, ale nezhnila, třeba je ještě dožene, ale u automatu se bojim, že už to bude mít na úrodu velkej vliv... No co, život jde dál... Jsem zvědav co za kytičky z mixu vzejde...

Afghany různě rozsazeny, 2x volně do půdy, 1x do 12l, 5x do 6l páč už neni moc místa, a 3 furt čekají co snima udělám... 1 je nedomrlej, ten se úplně zasekl, asi zlikviduju, takže z 12 semen zbyde pěkných 11 rostlinek ... Za týden pomalu začnu lehce hnojit fishem.

Vdovy nejdou moc do výšky a ještě nezačakli kvést, ale keříky jsou to solidní, furt jedou nový listy a rozšiřujou se... Jsem zvědav kdy vyjedou květy, mám pocit že měli psáno stejně jak northern 75-80 dní a už je to 40+ a ještě nemaj ani květy, ale u vdov je to myslim normální že začínají dýl...

No a krásný, už docela vysoký 70-80cm - Northern, jedou květy, chloupky bílý ale přibývá toho, krása pohledět... Jedu slepičáky jednou týdně + přidávám trochu bloom a plagronu, ale jen tak zlehka...

Celkem přes 30 kyky, tak uvidíme

Old Post 07-07-2016 v 08:36 AM
mohamed je offline   Profil uživatele mohamed   Find more posts by mohamed   Foto galerie člena mohamed   Click here to Send mohamed a Private Message   Add mohamed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mohamed
Stálý Člen

Karma uživatele mohamed - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 37  

Up Příspěvek č. 15




Všechno jde zatím pekně, nové malé kyky rostou, všechno zelené, nic neopadá, nežloutne, docela se daří, tak uvidím, musím to ale zaklepat ...

Dávám fotky kytek z první várky, které mají cca 6 týdnů od semene.

Nothern Light 6ks - cca 6 týdnů, řekl bych že tak 2 týdny a něco v květu... Všechny v pohodě, jedna tuze krásná a silná, ostatní ujdou... Uvidíme co z toho bude, řekl bych, že potřebujou ještě tak 3-4 týdny...

White Widow - 4ks - cca 6 týdnů, tak u těhlech jsem zvědavý. Fotka jedné z rostlinek - zde poslední z fotek, všechny jsou podobné. Docela nízké, hodně listů, ale květ se zatím neobjevil po 6 ti týdnech, to začíná být divné co myslíte ? Snad je to tím, že vdova bývá pomalejší a doufám, že brzy začně kvést...

Old Post 09-07-2016 v 18:58 PM
mohamed je offline   Profil uživatele mohamed   Find more posts by mohamed   Foto galerie člena mohamed   Click here to Send mohamed a Private Message   Add mohamed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hvězdář
Stálý Člen

Karma uživatele Hvězdář - 96% PěstitelskáKarma uživatele Hvězdář - 96% PěstitelskáKarma uživatele Hvězdář - 96% PěstitelskáKarma uživatele Hvězdář - 96% PěstitelskáKarma uživatele Hvězdář - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2014
Příspěvků: 206  

Příspěvek č. 16

Toho northerna jsem měl loni (a mám i letos) a nechal jsem ho na květu 8 týdnů. Takže bych moc nespěchal a řekl bych že sklizeň tak za 5 až 5,5 týdne. No a co se týče white widow, tak tam bych si nebyl moc jistý jestli to je vůbec autoflower, nebyl bys určitě první kdo si kupoval od fair auťák, který je ve skutečnosti fotoperiodická kytka.

2015: http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=75591&perpage=50&pagenumber=1
2016: http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=76988

Old Post 09-07-2016 v 19:39 PM
Hvězdář je offline   Profil uživatele Hvězdář   Find more posts by Hvězdář   Foto galerie člena Hvězdář   Click here to Send Hvězdář a Private Message   Add Hvězdář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:03 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9715470 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív