Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » 125W CFL - První indoor vůbec (skříňka)
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Cemus
Nový Člen

Karma uživatele Cemus - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 13  

Organika 125W CFL - První indoor vůbec (skříňka) Příspěvek č. 1

Zdravím Grower, dnes konečně dorazily součástky tak bych se s vámi chtěl podělit o můj pokus

Skříň: 62x32x65 (ŠxHxV)

Odraz: Bílá barva, na dvířkách zahradnícká bílá folie.

Světlo: ELEKTROX 125W CFL RED

Médium: Hlína + Perlit (poměr asi 70:30), kýbl 15l

Hnojiva: BioBizz BioGrow + BioBloom + TopMax

Rostliny: 2x Critical od Royal Queen Seeds
- původně měl růst na okně, proto 15l kýbl.




Do skříně se vleze 6 klasických 3,5l květníků, tak aby byl prostor ještě pro větrák.

Pokud ty Criticaly přerostou, což určitě udělají, tak bych zasadil 6x nějaký autoflower, pravděpodobně nějaký který tvoří jednu centrální palici.


Zítra ve 12h ráno jím začíná režim, pravděpodobně ještě cca týden na 18/6, aby povyrostli i boční větvě a já to mohl trochu víc roztáhnout, po týdnu už 12/12.

Přemýšlel jsem i nad sítí, ale nevím jestli to půjde uhlídat v tak velkém kýblu.


// Jinak vím že červené spektrum je pro květ, ale zatím mne to netrápí. Pokud skříň nevyhoří, nebouchne nebo se nestane něco strašného, tak je pořád dost prostoru na zlepšování. V budoucnu bych to viděl na stejnou watáž ale HPS. Samozřejmě po vychytání ventilace a všech nezbytností.

Naposledy upravil Cemus 26-06-2016 v 11:27 AM

Old Post 14-06-2016 v 22:06 PM
Cemus je offline   Profil uživatele Cemus   Find more posts by Cemus   Foto galerie člena Cemus   Click here to Send Cemus a Private Message   Add Cemus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Cemus
Nový Člen

Karma uživatele Cemus - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 2






Foto1: Skřín, začátek všech prací. Není to moc, ale snad postačí.

Foto2: Vyroste to tam když to přepnu co nejdřív? - Na okně byla 29. dnů

Foto3: Svítí to pěkně + krmivo

Foto4: Pracovat s touhle folii už nikdy

Foto5: 2 Critical - trošku jsem je ohnul, budu v tom pokračovat co nejvíc


V plánu:

Dodělat aktivní přítah / odtah, bude 80x80
Udělat síť?
Pořídit teploměr/vlhkoměr.
Popř. koupit autoflower semena a začít od znova.

Naposledy upravil Cemus 14-06-2016 v 22:19 PM

Old Post 14-06-2016 v 22:08 PM
Cemus je offline   Profil uživatele Cemus   Find more posts by Cemus   Foto galerie člena Cemus   Click here to Send Cemus a Private Message   Add Cemus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 3

Čau, koukám na to jako kdybych to měl doma, takže pro začátek víš, že máš RED spořivku a intenzita světla bude největší přímo pod zdrojem. Tzn, že nevýhoda toho, že máš jednu rostlinu (je to samice?) můžeš přetavit ve výhodu a dát jí akorát do většího, profilem co nejnižšího a spíš širokýho květináče (něco jako na pelargonie, samozavlažovací truhlík nebo tak něco). Růst pak můžeš ještě podle uvážení a třeba i využít trochu hnojiva na růst i když to podle mě není asi potřeba. Důležitý je, že CFL má malou efektivitu dál od světla, optimální je světlo snížit a postupně zvyšovat aby bylo stále hodně blízko vrcholkům. Jo a základ je vzduch, díra by měla být na spodku, takže vyvrtej ještě jednu pod tou co už tam máš, ale dej si pozor aby ti do skříňky nešlo moc venkovního světla v době tmy! Místo velkého ventilátoru stačí na rozhánění vzduchu 120x120 mm na adaptér 12 V, měl by jet pokud možno furt- jsou různé typy, já mám spíš užší a je velice tichý, je spíš pro PC, žádný Sunnon obří (hluk). Jelikož nemáš odtah tak si zaděláváš na problém s vlhkostí..

Old Post 14-06-2016 v 22:55 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Cemus
Nový Člen

Karma uživatele Cemus - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 4

Rostliny tam jsou 2, než jsem je pozohybal tak na výšku měli skoro 25cm. Obě jsou feminizovane.

Určitě to teda dam blíž ke světlu (jenom díky ne moc technickému přichycení stinidla budu muset podložit kybl).

Odtah bude co nejdřív (nahoře), stejně jako přitah (dole). Zadní strana skříně je umístěna kousek od chladne zdi, světlo dovnitr neproniká ani v největší tmě. Podle kouřového testu to se zapnutym ventilatorem ze skrine odchází hlavně tou čtvercovou dírou, takže přitáh udělám na straně u ventilátoru ?

Hlavně mne zajímá jestli půjde dopestovat v malém prostoru 15l kybl, nebo se mám zaměřit na 6x autoflower. Výnos u prvního indooru je vedlejší, hlavně vychytat skříň pro další kolo.

Old Post 15-06-2016 v 00:10 AM
Cemus je offline   Profil uživatele Cemus   Find more posts by Cemus   Foto galerie člena Cemus   Click here to Send Cemus a Private Message   Add Cemus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
budulinek
Nový Člen

Karma uživatele budulinek - 50% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 26 

Příspěvek č. 5

A co naklady? Na af dovnitr ser kupovat to a jeste zivit, kdyz uz mas dve slecny rozjete... velky kybl pujde, ale musis to moc moc roztahat.

Edit - koukam ze ten kybl neni plny hliny, tk se mozna pokus zbavit toho prebytecneho okraje, at se ti to tam dobre vetvi... ale asi to bude ojeb :/

Ja bych to presadil jak rika kolega - do velkeho, ale placateho.

Old Post 15-06-2016 v 23:01 PM
budulinek je offline   Profil uživatele budulinek   Find more posts by budulinek   Foto galerie člena budulinek   Click here to Send budulinek a Private Message   Add budulinek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Cemus
Nový Člen

Karma uživatele Cemus - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 6






Náklady k dnešnímu dni cca 2700 Kč. Čekám že to ještě naroste, každý dnem zjišťuju že něco by chtělo udělat líp atd atd.
Světlo+stínidlo+větrák cca 1300-1400, zbytek šel na nářadí, pásky, hnojiva, kabeláž atp.

HPS by vyšlo +- stejně, ale na tento prostor tak max 70W? Tohle kolo chci dojet pouze jako test skříně a vychytat teploty, vlhkost a zapojení tak, aby další kolo už mohlo být 100%ní a případně se dalo přepnout na ten sodík v květu.


Přesadit mne to napadlo, ale bojím se abych nepotrhal kořínky - Myslím si, že budou už tak dost propletené. Naštěstí jsou stonky krásně tvarovatelné takže ještě tam je +- 25cm místa (Kýbl je celkem dost podložen) a roztáhnout to nějak půjde.

Jak bych měl teda svítit? Nechal jsem je zatím na 18/6.

Jinak dnes přibyl aktivní odtah 12x12cm 12V - Napojený na 4.5 - 9.5V adaptér ze staré Motoroly. Odtahuje kvalitně, příjde mi že najednou je v boxu celkem chládek oproti včerejšku bez odtahu.
To mi připomíná že potřebuji ještě teploměr s vlkoměrem.

Navíc jsem dnes přidal do zálivky 1ml Bio Grow a zalívám co 2-3 den 1litrem odstaté vody. (PH ve hvězdách, pořídím metr - ale voda bude asi dobrá, několik let jsem s ní jel za oknem a bez problémus). Zatím to vypadá že jim to stačí.

Foto1: Nový odtah
Foto2: Podle mně se jím daří, mírně zkroucené listy dovnitř mohou být nízkou vlhkostí?
Foto 3: Box (v rohu hadr s vodou, nemám vlhkoměr abych ověřil funkčnost, ale vody celkem ubylo)
Foto4: Balkón 2015
Foto5: Okno 2015

/edit: Ještě by mne zajímalo jestli je nějaký fígl na uchycení odtahu, celkem to vibruje o zadní stěnu skříně. Není to problém, hluk nevadí protože osobní PC je zaplý nonstop a hluk dělá určitě větší. Ale jde mi o takové slyšitelné "hluboké" vibrace. Napadlo mne vyplnit otvor molitanem a venilátor strčit do něj?


Jinak bych chtěl poděkovat všem na Groweru, díky vám postavit tenhle box a dozvědět se ty nejdůležitější informace bylo velmi jednoduché , snad bude aspoň nějaká odměna

Naposledy upravil Cemus 16-06-2016 v 11:25 AM

Old Post 16-06-2016 v 09:32 AM
Cemus je offline   Profil uživatele Cemus   Find more posts by Cemus   Foto galerie člena Cemus   Click here to Send Cemus a Private Message   Add Cemus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Cemus
Nový Člen

Karma uživatele Cemus - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 7



Vypadá to že BioBizz chutná

No mám z nich radost Dám jim ještě pár dnů at se vytáhnou k lampě a pak je zase nějak ohnu, uvidím co se stane.

Objevil jsem nějaký problém s listy, týká se to max 6 listů ale přece jen něco. Je to na fotce č.2.. Netuší někdo co by to mohlo byt ?

//edit: Tak jsem dokoupil teploměr a zjistil jsem že je ve skříni 31 - 33.5 °C.[B]

Může to být souviset s těma listama? Musím nějak vyřešit tu teplotu, ale odtah mi jede nonstop a celkem to tahá /12x12/ a jako další jsem zapl Huricane větrák na 2. stupeň ale nevidim moc rozdíl.

Naposledy upravil Cemus 17-06-2016 v 17:34 PM

Old Post 17-06-2016 v 13:18 PM
Cemus je offline   Profil uživatele Cemus   Find more posts by Cemus   Foto galerie člena Cemus   Click here to Send Cemus a Private Message   Add Cemus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Cemus
Nový Člen

Karma uživatele Cemus - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 8



Dnes jsem provázkama přitáhl dve největší větve a přendal větrák z pravé strany na levou kvůli lepšímu proudění vzduchu, no teplota už není tak kritická (včera dokonce až 37 °C) ale pořád je tam vedro - 26 - 29°C přes den, ráno ihned po rozsvícení 20 °C což považuju celkem za úspěch

Hurricanne jede stále na 2 stupeň, odtah 12x12 jede na 9V.

Rostlinám se celkem daří až na ty listy.. ale vypadá to že na nových se to už neobjevuje.

- Pořád 18/6, můžu to už přepnout? Když počítám asi 26 dnů co rostly na parapetu, tak už mají 1 měsíc v růstu za sebou...

Občas si sněma i zakouřím

Naposledy upravil Cemus 18-06-2016 v 12:51 PM

Old Post 18-06-2016 v 12:31 PM
Cemus je offline   Profil uživatele Cemus   Find more posts by Cemus   Foto galerie člena Cemus   Click here to Send Cemus a Private Message   Add Cemus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Cemus
Nový Člen

Karma uživatele Cemus - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 9



Včera jsem přepnul na 12/12, ono to na fotkách nevypadá, ale roste to fakt rychle a bojím se, aby se tam ty palice někam vešly

Problém je pořád s teplotou, 26-30 C přes den.. ale kytky rostou, neumírají a ani na listech se už nic dalšího neobjevuje takže asi ok.

Jinak silnější kytičce se provázek moc nelíbil a tak si ho přes noc dokázala rozvázat.

Další foto přidám až budou preflowers, takže se zatím mějte a ať vám to roste

Jen pro porovnání:
První foto - před 5. dny
Druhé foto - Dnes

Old Post 20-06-2016 v 08:38 AM
Cemus je offline   Profil uživatele Cemus   Find more posts by Cemus   Foto galerie člena Cemus   Click here to Send Cemus a Private Message   Add Cemus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Cemus
Nový Člen

Karma uživatele Cemus - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 10





Dnes to je 4. den na 12/12 a preflowers zatím pořád nikde, tak jsem přemýšlel o zlepšení bezpečnosti když je venku tak pěkně a nemůžu je pořád hlídat

Inspiroval jsem se zde na Groweru webkamerou, akorát jsem použil starší Android telefon s aplikací AtHome.

Když jdu mimo domov, zapnu mobil a můžu sledovat co se děje ve skříni. Navíc to má i vychytávky jako rozsvícení blesku, možnost fotit, nahrávat a sledovat baterii telefonu. V případě zvýšení teploty nebo jiného problému to můžu vyřešit než bude pozdě.

Připojení přes pomalé data trvá trošku dýl, ale na kontrolu to postačí

Rajče je tam pro okrasu, roste ale lépe než na balkonu

Naposledy upravil Cemus 23-06-2016 v 19:03 PM

Old Post 23-06-2016 v 15:33 PM
Cemus je offline   Profil uživatele Cemus   Find more posts by Cemus   Foto galerie člena Cemus   Click here to Send Cemus a Private Message   Add Cemus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Cemus
Nový Člen

Karma uživatele Cemus - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 11



7. den 12/12

Konečně se ukázaly Příští zálivka 1ml BioGrow, 2ml BioBloom, 1ml TopMax

Old Post 26-06-2016 v 11:26 AM
Cemus je offline   Profil uživatele Cemus   Find more posts by Cemus   Foto galerie člena Cemus   Click here to Send Cemus a Private Message   Add Cemus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Cemus
Nový Člen

Karma uživatele Cemus - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 12



16. den 12/12

Roste to, jednou jsem to přehnal s hnojkama a tak to odneslo pár listů.
Jinak jsem pořídil i vlhoměr a zjistil jsem, že tam mají 20% vlhkosti.

Takže přidány do volného prostoru misky s vodou a vlhksost se drží kolem 37-40 %. Akorát teda musím každý den plnit misky.

//edit: Asi vás to moc nebaví, tak další info bude tak před flushem

Naposledy upravil Cemus 05-07-2016 v 20:22 PM

Old Post 05-07-2016 v 08:54 AM
Cemus je offline   Profil uživatele Cemus   Find more posts by Cemus   Foto galerie člena Cemus   Click here to Send Cemus a Private Message   Add Cemus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
luubaan
Stálý Člen

Karma uživatele luubaan - 64% PěstitelskáKarma uživatele luubaan - 64% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 266  

Příspěvek č. 13

Moc hezke pekne jedou

Old Post 06-07-2016 v 11:31 AM
luubaan je offline   Profil uživatele luubaan   Find more posts by luubaan   Foto galerie člena luubaan   Click here to Send luubaan a Private Message   Add luubaan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TvoRCorp
Stálý Člen

Karma uživatele TvoRCorp - 10% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 78 

Příspěvek č. 14

Čau..tak jak to dopadlo..mám něco podobného..tak by mne to vážně zaujímalo 😉 dokvět

Old Post 26-07-2016 v 10:12 AM
TvoRCorp je offline   Profil uživatele TvoRCorp   Find more posts by TvoRCorp   Foto galerie člena TvoRCorp   Click here to Send TvoRCorp a Private Message   Add TvoRCorp to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZigZag
Stálý Člen

Karma uživatele ZigZag - 87% PěstitelskáKarma uživatele ZigZag - 87% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 61  

Příspěvek č. 15

Ahoj, tiež by ma zaujimalo ako to dopadlo?.. mam v plane niečo podobne

Old Post 14-10-2016 v 19:43 PM
ZigZag je offline   Profil uživatele ZigZag   Find more posts by ZigZag   Foto galerie člena ZigZag   Click here to Send ZigZag a Private Message   Add ZigZag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mitch Buchannon
Stálý Člen

Karma uživatele Mitch Buchannon - 28% PěstitelskáKarma uživatele Mitch Buchannon - 28% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 214  

Příspěvek č. 16

Začátky.... Tady je pro inspiraci moje vlákno s něčím podobným. Udělal jsem spoustu chyb, tak se můžeš poučit

Můj druhý úsporkový pěst


250W White Fire OG 12x

Legalizace.cz: "Kdo pěstuje, skutečně legalizuje!"

„VĚTŠÍ DROGOU NEŽ TRÁVA JE PĚSTOVÁNÍ TRÁVY“

Old Post 15-10-2016 v 08:38 AM
Mitch Buchannon je offline   Profil uživatele Mitch Buchannon   Find more posts by Mitch Buchannon   Foto galerie člena Mitch Buchannon   Click here to Send Mitch Buchannon a Private Message   Add Mitch Buchannon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:01 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3388670 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív