Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » SZKURFENÁ havěť !
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Dexkell
Stálý Člen

Karma uživatele Dexkell - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2016
Příspěvků: 119  

Organika SZKURFENÁ havěť ! Příspěvek č. 1



Předem je mi líto že musím zakládat nové téma ale psal jsem do již staršího příspěvku a toho si bohužel nikdo nevšiml a tak zakládám nový a mě samého spam pěkně sere ale rád by jsem požádal o radu kolegové.

Holky jsou WhiteRussia a jsou na 37. dnu přenuty na květ, kdy se objevily květy netuším popravdě, a moje otázka zní... napadli mi to šmejdi, svilušky a třásenky pravděpodobně, na predátory nemám klima, někdy je tam i 31-32 stupňů celsia a vlhkost okolo 40% a na tom světle pod 600w by údajně pochcípali tak mi jich je líto vysazovat a věřte nevěřte krom bioolu tu v okolních zaradnictvích nemohu najít kvalitní bio prostředek a tedy přemýšlím zda se na nějáké urputné boje nemám vysrat a nechat je doject, zatím pavučinky nejsou nikde ale na listech už je to celkem znát a nebo aspon otírat vlhkým hadrem ale prý jsou rusové nachylní na plíseň v posledním stádiu kvetení.

Je to můj první IN a rád bych měl kouř na léto, chtěl bych z toho něco mít tak mě prosím nekamenujte, FAQ a spoustu návodů umím nazpaměť ale na tohle téma panují i mezi velkými odborníky rozdílné téze.

Old Post 07-06-2016 v 17:51 PM
Dexkell je offline   Profil uživatele Dexkell   Find more posts by Dexkell   Foto galerie člena Dexkell   Click here to Send Dexkell a Private Message   Add Dexkell to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fill1989
Stálý Člen

Karma uživatele Fill1989 - 94% PěstitelskáKarma uživatele Fill1989 - 94% PěstitelskáKarma uživatele Fill1989 - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 2

Zdarec, jestli můžu poradit, kdysi jsem měl podobný problém..ze zoufalosti jsem koupil snad 5 různých přípravků a nejvíc se mi osvědčil vermitec s následnou kombinací biooliu. S tou plísní je to docela na hovno..ale podchytíš to rotstopem nebo kuprikolem, kterej by se neměl dostat ke kořenům, aby nedošlo ke chloróze. Jako prevenci doporučuju rock effect.

Old Post 07-06-2016 v 21:13 PM
Fill1989 je offline   Profil uživatele Fill1989   Find more posts by Fill1989   Foto galerie člena Fill1989   Click here to Send Fill1989 a Private Message   Add Fill1989 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 3

Čau, zkusím poradit i když nemám osobní zkušenost kromě nimbu a bioolu. Velkou chválu sklízel BAC Plant Vitality Plus, bio postřik který dokáže prý zázraky. Na svilušky to působí velmi dobře, třásněnky tam nevidím jsou to maličké bílé mušky, spíš moly a na ně neplatí žluté lepové desky, snad modré. Pak na svilušky působí také tabákový výluh, několik desítek vajglů stačí vyluhovat a krátce povařit v dvoudecce vody a pak tím otírat spodky listů a třeba přidat i smáčedlo. Poslední šance je asi nimbový olej a přípravky na jeho bázi jako Spruzit apod. Predátoři od biocontu by mohly zabrat velmi dobře, stačilo by vypnout nebo snížit otáčky ventilátoru (odtahu) a jenom honit vzduch uvnitř a kontrolovat 70% vlhkost, tak týden nejdéle podle mě. Můžeš to i nechat v tomhle stádiu, paličky už jsou docela velký takže to zase není tak vysoké riziko. Držím palec.

Old Post 07-06-2016 v 21:16 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dexkell
Stálý Člen

Karma uživatele Dexkell - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2016
Příspěvků: 119  

Příspěvek č. 4

No já nejdřív měl chemku Karate a vymlátilo je to hezky asi na týden, ale někde byly asi zalezlí a pak se zas rozmnožili, jako na další kolo určitě budu hodně obezřetnější a jakmile se cokoliv objeví, bude už nakoupeno a bude okamžitě zásah,
ale zas ten biool je prej dost dost mastnej, a nechci abych pak pohuloval nějakej mastnej šit, myslíš že je lepší to už v tomhle stádiu nechat dozrát s těma mrdkama a nebo to nějak ještě potuningovat ?

Old Post 07-06-2016 v 21:20 PM
Dexkell je offline   Profil uživatele Dexkell   Find more posts by Dexkell   Foto galerie člena Dexkell   Click here to Send Dexkell a Private Message   Add Dexkell to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fill1989
Stálý Člen

Karma uživatele Fill1989 - 94% PěstitelskáKarma uživatele Fill1989 - 94% PěstitelskáKarma uživatele Fill1989 - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 5

biool bys měl míchat s mycím jarem.. máš to napsaný dokonce v návodu použití. Noo před sebou cca 25 dnů, vermitec seženeš v OBI za 50.. Svilušky nepodceňuj.

Old Post 07-06-2016 v 21:24 PM
Fill1989 je offline   Profil uživatele Fill1989   Find more posts by Fill1989   Foto galerie člena Fill1989   Click here to Send Fill1989 a Private Message   Add Fill1989 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dexkell
Stálý Člen

Karma uživatele Dexkell - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2016
Příspěvků: 119  

Obecné Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od zelenymuz
Čau, zkusím poradit


Díky, nad nimbovým olejem jsem taky uvažoval ale týpek moc nepochvaloval tak jsem nebral, je pravda že ten tabákový výluh je tu propírán často a asi když vysypu popelník tak tím nic neztratím a jak jsem psal s těmi predátory, taky jsem uvažoval ale bohužel stan mám větší než zůžitkuju a tak je tam ta regulace podnebí trochu těžší, myslím si že by pošli.
Rozhodně jestli budu nějak řešit, napíšu report aby to alespoň někomu pomohlo

Old Post 07-06-2016 v 21:30 PM
Dexkell je offline   Profil uživatele Dexkell   Find more posts by Dexkell   Foto galerie člena Dexkell   Click here to Send Dexkell a Private Message   Add Dexkell to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dexkell
Stálý Člen

Karma uživatele Dexkell - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2016
Příspěvků: 119  

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od Fill1989
biool bys měl míchat s mycím jarem...

Jo jo, to jsem taky četl ale někomu to zas v tomhle stádiu nepomohlo a tak hledám optimum a rozhodně je nepodceňuju a právě že kosa je ještě za 3 týdny tak jsem trochu napnutnej a trošku nasranej a trošku dost v hajzlu s nervama.

Old Post 07-06-2016 v 21:33 PM
Dexkell je offline   Profil uživatele Dexkell   Find more posts by Dexkell   Foto galerie člena Dexkell   Click here to Send Dexkell a Private Message   Add Dexkell to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvakos
Stálý Člen

Karma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% Pěstitelská

Registrován: Apr 2016
Příspěvků: 242 

Příspěvek č. 8

sou to svilusky, vajicka sou svetle ale ony tmavsi, na fotce je asi naky mladsi kousek, ktery neni jeste tak tmavy.

Prd na vajgly, kup kupu tabaku za pak kacek a udelej poradnej vyvar jestli nechces chemku. aplikuj po 7 dnech, necakej ve velkym do palic, jen lehce na povrch nebo se jim vyhni jestli nejsou nakazene. Navod mam ve foru.

Jestli to mas vsude,uz se toho nezbavis behem 3 tydnu... to ale neva...jen to zaraz a hafo nakazeny listy trhej....3 tydny to vydrzi. pak sus o neco rychlejc nez je zdravo.
bud v klidu...to podchytis...good luck

Jak na poradnej indoor
Jak na fenixovy slzy a jine extrakty
Kvakosuv MagicBox 600w COCO RAPED BUSH
Analyza canabinoidu- THC ,CBD atd

Jeden myslel a vymyslel hovno,druhej nemyslel a slapl do toho.
blabla

Old Post 07-06-2016 v 23:17 PM
Kvakos je offline   Profil uživatele Kvakos   Find more posts by Kvakos   Foto galerie člena Kvakos   Click here to Send Kvakos a Private Message   Add Kvakos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dexkell
Stálý Člen

Karma uživatele Dexkell - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2016
Příspěvků: 119  

Příspěvek č. 9

No tak dneska jsem to pořádně zkouknul a prostříhal jsem kde je to nejvíc zajebaný od těch pazdrátů, šišky sou obalený myslim hodně solidně že tam by se dostat neměli a ani jsem je tam poblíž neviděl, jsou hlavně na nejvíc vysluněných místech a spodních patrech, vlhkost je okolo 35-40% takže maj ty kurvy ideální podmínky, ale udělam ten tabákovej vývar a snad je trochu zbrzdim.

Old Post 08-06-2016 v 14:27 PM
Dexkell je offline   Profil uživatele Dexkell   Find more posts by Dexkell   Foto galerie člena Dexkell   Click here to Send Dexkell a Private Message   Add Dexkell to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hellfire
Stálý Člen

Karma uživatele hellfire - 83% PěstitelskáKarma uživatele hellfire - 83% PěstitelskáKarma uživatele hellfire - 83% PěstitelskáKarma uživatele hellfire - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 249  

Příspěvek č. 10

Se sviluškama jsem se něco naválčil. Rozhodně nestříkat pálky bioolem ani podobným olejovým svinstvem, to by se pak nedalo hulit. Vertimec funguje spolehlivě a má docela krátkou ochranou lhůtu, řádově ve dnech, což je divný protože mi to příjde jako pořádná chemka ale zabije je spolehlivě, nebo aspoň v takové míře, že se znovu nestihnou rozmnožit. Těžko říct jak moc to máš napadený. To je totiž docela klíčový. Pokud hodně listů vypadá jako ten na fotce a jsou tam i pavučiny tak máš problém a šplíchnul bych to tím vertimecem ale jen tak zhlechka a snažil se co nejvíc na listy. Pokud jsou zatím v malé míře a ne všude, tak bych to asi probral a otrhal ty listy kde jsou ty kolonie a nějak to doklepal bez šplíchání. Prohledej důkladně všechny kytky a pak se rozhodni, případně sem napiš. Ale když vidím ty pálky tak to bude možná i víc než tři týdny květu tak bych se toho vertimecu nějak moc nebál. Hlavně jednat rychle.

Z tabákovým výluhem nemám bohužel zkušenost, a zkušeností ostatních byly dost rozporuplné takže raději vsázím na vertimec.

1. 70W, Bushman, Hlína, PC-CASE
2. 70W, WW & OB, Hlína, Nová skříň

Old Post 08-06-2016 v 14:31 PM
hellfire je offline   Profil uživatele hellfire   Find more posts by hellfire   Foto galerie člena hellfire   Click here to Send hellfire a Private Message   Add hellfire to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dexkell
Stálý Člen

Karma uživatele Dexkell - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2016
Příspěvků: 119  

Příspěvek č. 11

Dík za tip, popravdě některý listy jsou na tom i hůř, ale jestli ten vermitec je takovej jak popisujes asi by to stálo za to odzkoušet, jen se bojím plísně abych je neodkouřil nějakým rozprašovačem.

Old Post 08-06-2016 v 14:58 PM
Dexkell je offline   Profil uživatele Dexkell   Find more posts by Dexkell   Foto galerie člena Dexkell   Click here to Send Dexkell a Private Message   Add Dexkell to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hellfire
Stálý Člen

Karma uživatele hellfire - 83% PěstitelskáKarma uživatele hellfire - 83% PěstitelskáKarma uživatele hellfire - 83% PěstitelskáKarma uživatele hellfire - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 249  

Příspěvek č. 12

Pokud si zatím na plíseň nenarazil tak bych se toho moc nebál samo ty pálky v tom nesmíš máčet, hlavně pošplíchej ty listy, přímo na pálky bych nešplíchal, ono se to na ně stejně trošku dostane tím rozprašovačem ale to bude trocha a za chvilku to bude suchý. Vem si, že venku ti na pálky prší pořád, sice často zplesnivěj ale s mírným postřiknutím několikadenní deště nejdou srovnávat.

Můžeš to šplíchnout i na květináče a okolí pro jistotu, kdyby byly někde zalezlý.

1. 70W, Bushman, Hlína, PC-CASE
2. 70W, WW & OB, Hlína, Nová skříň

Old Post 08-06-2016 v 15:08 PM
hellfire je offline   Profil uživatele hellfire   Find more posts by hellfire   Foto galerie člena hellfire   Click here to Send hellfire a Private Message   Add hellfire to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dexkell
Stálý Člen

Karma uživatele Dexkell - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2016
Příspěvků: 119  

Příspěvek č. 13

Na tu jsem zatím nenarazil to je pravda, já jsem ty postřiky prováděl 10minut předtím než mi zhasne světlo, aby ještě trošičku stihli proschnout,
zítra se pokusim na to sehnat věci a budu informovat.

Old Post 08-06-2016 v 19:14 PM
Dexkell je offline   Profil uživatele Dexkell   Find more posts by Dexkell   Foto galerie člena Dexkell   Click here to Send Dexkell a Private Message   Add Dexkell to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
shakes*89
Stálý Člen

Karma uživatele shakes*89 - 9% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 14

čaute, taky bych se chtěl celkem rád podělit o zkušenosti s bojem proti sviluškám. Měl jsem je v boxu uplně poprvé a jelikož celý grow jede na B.A.C organice, tak jsem začal shánět Plant Vitality plus... no s dostupností byl dost velký problém. Každopádně se ke mě nakonec dostal.. Výsledek = 100%... druhý a třetí týden v květu jsem postřikem "prochcal" holky na max.koncentrací a bylo po všem.. momentálně začal 5.týden 12/12 a kočky si krásně chrochtají - jakoby se nic nestalo snad to někomu pomůže

Old Post 10-07-2017 v 22:42 PM
shakes*89 je offline   Profil uživatele shakes*89   Find more posts by shakes*89   Foto galerie člena shakes*89   Click here to Send shakes*89 a Private Message   Add shakes*89 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dmtart
Stálý Člen

Karma uživatele dmtart - 37% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 287 

Příspěvek č. 15

..přesně jak píše hellfire...vertimec je ok a má ochr.lhutu asi 4dni..pak se rozloží..takže ideal..a nebo bioagens dravé roztoče...otázka zní zda by se stihli plně vyvinout aby byli účinní.. já je používám spolehlivě už léta...biocontlaboratory.sk

Old Post 16-08-2017 v 13:09 PM
dmtart je offline   Profil uživatele dmtart   Find more posts by dmtart   Foto galerie člena dmtart   Click here to Send dmtart a Private Message   Add dmtart to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keen
Stálý Člen

Karma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 272  

Příspěvek č. 16

Vertimec pomůže, ale za mě je to prasárna stříkat kytky jedama - kor když už je tam jakejkoliv nákvět. Ale každýho věc, já si ještě moc dobře pamatuju, když ochraná lhůta na Vertimecu byla 30 dnů, ne bezdůvodně.

Vyzkoušel sem toho mraky a kratší seznam je ten co mi fungovalo.

B.A.C. Plant vitality Plus - funguje tak na 70%. Po prvnim postřiku sem byl druhej den nadšenej, většina pochcípala a vypadalo to, že mam vyhráno. Bohužel i po opakovaných, hodně důkladných, postřicích se vždycky někde nějaká tlupa schovala a rozjeli to znova.

Aptus Dislike - jestli někdy zase budu muset svilušky řešit, tohle je jasná volba. Pro mě je to B.A.C. se 100% účinností. Jedinej přípravek, po kterym sem se svilušek zbavil.

Old Post 16-08-2017 v 17:14 PM
Keen je offline   Profil uživatele Keen   Find more posts by Keen   Foto galerie člena Keen   Click here to Send Keen a Private Message   Add Keen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:45 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3038210 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív