Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Pomoc s výběrem - 250W nebo 400W?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
mrkvák
Nový Člen

Karma uživatele mrkvák - 47% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 22  

Pomoc s výběrem - 250W nebo 400W? Příspěvek č. 1

Ahoj,
Přemýšlím, že bych po několika letech začátečnického outdooru s automaty zkusil později v létě nebo na podzim indoor (samozřejmě s klasikou, non-auto).
Podotýkám, že mi nejde o nějaké rekordní výnosy apod., spíš to chci mít jen tak pro radost, když už to venku nepůjde. A taky vyzkoušet zas něco nového
Na druhou stranu ale zas chci, aby to aspoň trochu za něco stálo.

Snažil jsem se toho před založením tohohle threadu načíst co nejvíc, a to jak tady na G, tak i jinde, ale pořád nemám jasno
V podstatě se rozhoduju mezi 250W a 400W a přemýšlím, jestli 400W už pro mě nebude zbytečné. Víc určitě nechci.

V hledáčku mám tyhle dva sety:
http://www.e-grow.cz/products/kompl...0w-s-ventilaci/
a
http://www.e-grow.cz/products/profi...0w-s-ventilaci/

S tím, že bych vyměnil stínidlo nejspíš za za A-wing Defender, případně si rád nechám poradit pokud existuje v podobné cenové relaci lepší alternativa (třeba údajná novinka Azerwing?)

Moje dilema spočívá především v tom, že rozdíl v pořizovací ceně setu je zanedbatelný (1k Kč) a někde jsem tu četl, že se 250W nevyplatí, jen bych rád věděl, proč.
Je to dané počtem lumenů, které dá v porovnání 250W versus 400W? Na netu jsem našel že 400W HPS dá bezmála dvojnásobek lm co 250W HPS, je to skutečně tak?
Chápu, že pod 400W bude nejspíš o poznání lepší výnos, ale stojí to ve finále za prosvícené peníze navíc? (jak jsem psal, nechci to hrotit na max. výnos, spíš ocením příznivý poměr cena/výkon)

Předem díky za rady

Naposledy upravil mrkvák 23-05-2016 v 00:30 AM

Old Post 23-05-2016 v 00:00 AM
mrkvák je offline   Profil uživatele mrkvák   Find more posts by mrkvák   Foto galerie člena mrkvák   Click here to Send mrkvák a Private Message   Add mrkvák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Squer
Stálý Člen

Karma uživatele Squer - 52% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 83  

Příspěvek č. 2

Je to jednoduchý, srovnej si co uvádí výrobce, např. Osram

250W Osram NAV-T Super 4Y
teplota chromatičnosti: 2000 K (květ)
svítivost: 33 000 lumenů
účinnost: 127 lm/watt

400W Osram
teplota chromatičnosti: 2000 K
svítivost: 55 500 lumenů
účinnost: 135 lm/watt

Z toho plyne, že 400W výbojka má větší účinnost než 250W, o nějaký drobný, vůbec nejlíp je na tom 600W HPS která má 150lm/watt.
Jestli váháš mezi 250 a 400 tak si ujasní kolik dobroty bys chtěl sklízet. 250W dá bez problémů 150g a víc, 400W lampa 250g a víc, záleží na šikovnosti. Že se 250W lampa nevyplatí je blbost, poslouží taky dobře, jen toho pod ní naroste prostě míň, jde to ruku v ruce s pěstební plochou a výkonem lampy.
Takže jestli ti stačí 150g+ na 3 měsíce, což je průměrná doba jednoho kola, tak 250W stačí. Jestli potřebuješ víc, pak jdi vejš, zdar.

edit: Těm setům bych se obloukem vyhnul, poskládej si to sám a pořádně.

Naposledy upravil Squer 23-05-2016 v 02:27 AM

Old Post 23-05-2016 v 00:34 AM
Squer je offline   Profil uživatele Squer   Find more posts by Squer   Foto galerie člena Squer   Click here to Send Squer a Private Message   Add Squer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvakos
Stálý Člen

Karma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% Pěstitelská

Registrován: Apr 2016
Příspěvků: 242 

Příspěvek č. 3

Dle meho si potrebujes ujasnit kolik do toho chces ze zacatku investovat, kolik na to mas mista,jestli ti vadi hluk a kolik chces sklizet. Vic materialu navic se vzdy hodi, muzes si delat masti ci extrakty.

Energii bych az tak neresil, rozdil 250/400 je cca 900kc za 1/4 roku. tudiz jesli budes mit dejme tomu o 100g vic za 900kc, urco vyjde lip 400w.

Jak na poradnej indoor
Jak na fenixovy slzy a jine extrakty
Kvakosuv MagicBox 600w COCO RAPED BUSH
Analyza canabinoidu- THC ,CBD atd

Jeden myslel a vymyslel hovno,druhej nemyslel a slapl do toho.
blabla

Old Post 23-05-2016 v 07:40 AM
Kvakos je offline   Profil uživatele Kvakos   Find more posts by Kvakos   Foto galerie člena Kvakos   Click here to Send Kvakos a Private Message   Add Kvakos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrkvák
Nový Člen

Karma uživatele mrkvák - 47% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 4

Squer - otázkou je, jestli to co udávají výrobci je také pravda Nejednou jsem už četl, že se tomu nedá vždycky věřit, proto bych rád zvážil i znalosti zkušenějších
To že 600W má nejlepší poměr lm/watt jsem taky koukal, no ale pro mě už asi zbytečné.

Jak jsem psal, přes léto mám možnost outdooru, takže tohle bych bral spíš jako doplněk, abych se na podzim a v zimě nenudil Plus přes léto je u mě poměrně teplo (slunko tam svítí od poledne až do západu), takže nehodlám ještě přitápět boxem

A 150g mi stačí tak na rok I když pokud bych se chtěl pokusit o nějaké masti apod., tak máte pravdu že víc toho nebude na škodu.

Takže se zatím přikláním k 400W.

Jinak co konkrétně je špatně na těch setech?
Já tam jako nejslabší článek identifikoval právě to stínidlo, které bych nahradil lepším.
Co se výbojky týče, tak spíš pro jednoduchost radši začnu s kombinovanou a pak bych případně řešil zvlášť MH na růst a HPS na květ, co jsem zjistil tak by se stejně po pár kolech měla měnit, tak proč ne?


Ad investice, no tak nějak to reflektuje cena toho setu (plus lepší stínidlo) - když to bude kolem 10k tak budu (pro začátek) spokojen
Nemám problém se ze začátku zaučit s "horšími" komponenty a až si to odslouží tak je časem vyměnit za jiné

PS Kvakos četl jsem tvůj návod na indoor, klobouk dolů a mnohé díky, hodně věcí mi to objasnilo!

Old Post 23-05-2016 v 10:12 AM
mrkvák je offline   Profil uživatele mrkvák   Find more posts by mrkvák   Foto galerie člena mrkvák   Click here to Send mrkvák a Private Message   Add mrkvák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 5

Mně ten set přijde pro začátečníka v pohodě. Odjedeš si na něm jedno nebo dvě kola a pak můžeš začít dělat nějaká vylepšení, když zjistíš, že ti něco nesedí. Lepčí stínítko, vyměnit předřadník za digitální (ideál přepínatelnej - tím bys vyřešil své dilema 250 nebo 400 W)

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 23-05-2016 v 10:29 AM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrkvák
Nový Člen

Karma uživatele mrkvák - 47% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 6

koles - jo, přesně tak to vidím, jen teda jsem si říkal že to stínidlo vyměním už hned od začátku. I když na druhou stranu by možná stálo za to na vlastní kůži porovnat, jakej bude reálně rozdíl ve výsledku mezi Hobby a nějakým lepším stínidlem.

Co jsem koukal tady na fóru tak s tím místní groweři nedosahovali zas tak marných výsledků, tak by to možná nebylo na začátek zas tak hrozné.

Hmm přepínatelné předřadníky, těch jsem si nějak nevšiml.
Díky za tip, časem určitě taky zvážím.

Kvakos - ještě jsem opomněl co se týče hluku a místa, tak to pro mě taky není problém

Takže možná že ten set nakonec vezmu tak jak je a časem budu komponenty obměnovat.
Teda asi jen kromě kokosu bych jel ve standardním substrátu, mám k tomu nějak blíž..

Zatím díky všem za příspěvky, nechám si to projít hlavou, koneckonců na to mám ještě pár měsíců než to bude aktuální.
Samozřejmě ale budu rád za další názory.

Old Post 23-05-2016 v 12:09 PM
mrkvák je offline   Profil uživatele mrkvák   Find more posts by mrkvák   Foto galerie člena mrkvák   Click here to Send mrkvák a Private Message   Add mrkvák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvakos
Stálý Člen

Karma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% Pěstitelská

Registrován: Apr 2016
Příspěvků: 242 

Příspěvek č. 7

Jestli ti nezalezi na miste a hlucnosti sel bych do 4 kila a casem jak pise koles bych vymenil predradnik za digi prepinatelnej a lepsi reflektor.... kdyz budes mit nadprodukci muzes zacit premyslet jak material vyuzit uzitecnejsim zpusobem tak nejak sem se k tomu dostal i ja a ted delam jen extrakty a masti a dela mi to mnohem vetsi radost

PS o tech prepinatelnych balastech,pisu ve svem foru,ale jen okrajove.

nebo mozna bych si ten setup poskladal sam a kvalitnejc, nevim jestli se vyplati kupovat set u ktereho vis, ze vse do 2 kol vymenis,pak s tim mas akorat srani a kdyz to pak prodas se ztratou nic neusetris.

digi 250-440w 2500
wing 1600
odtah 1000
ventak 400
vybojka 700
pachac 1000

ses na 7200kc

a stan tu koupis na bazaru za par kacek,neustale je tu vsichni prodavaj
a pak uz jen par serepeticek, sonoflex,kabelaz, hodiny atd....

suma sumarum 9k-9,5k za o dost lepsi setup...cenovy rozdil ...minimalni

nebo kdyz koupis dobre zde, vyjde te to jeste levnejc....ted je idealni doba na nakup...vsichni se toho zbavuji

Jak na poradnej indoor
Jak na fenixovy slzy a jine extrakty
Kvakosuv MagicBox 600w COCO RAPED BUSH
Analyza canabinoidu- THC ,CBD atd

Jeden myslel a vymyslel hovno,druhej nemyslel a slapl do toho.
blabla

Naposledy upravil Kvakos 23-05-2016 v 15:15 PM

Old Post 23-05-2016 v 14:45 PM
Kvakos je offline   Profil uživatele Kvakos   Find more posts by Kvakos   Foto galerie člena Kvakos   Click here to Send Kvakos a Private Message   Add Kvakos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrkvák
Nový Člen

Karma uživatele mrkvák - 47% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 8

Mno radši bych to vzal všechno nové, budu z toho mít tak nějak lepší pocit a jistotu že to bude OK a když ne tak to (snad) půjde bez problémů reklamovat Klidně vypláznu i tu necelou trojku za novej stan.
A nechce se mi shánět jednotlivé části po všech čertech, takže ideálně když všechno seženu v jednom shopu.
Teda pokud by nebyl rozdíl za stejné/srovnatelné komponenty v řádu tisíců, tam už bych samozřejmě asi objednal z více zdrojů, ale pokud by byl rozdíl pár stovek, tak čert to vem.

Rozhodně bych netvrdil že bych po pár kolech hned vyměňoval všechno, v tom 400W setu vidím jako hlavní kandidáty na výměnu hned od začátku, nebo po pár kolech jen to stínidlo a předřadník.
Přičemž kdybych bral dejmetomu A-wing defender s heat spreaderem a jeden z níže zmíněných ballastů, tak je tam rozdíl zhruba +2000.
Čili jsem na 10 000 s tím, že jsou tam i všechny ty elektro serepetičky + květníky, substrát, hnojky, no prostě všechno potřebné.

Jinak některé komponenty bude třeba časem vyměnit tak jako tak, ne? Např. výbojku a stínidlo, někde jsem četl že po 3-4 kolech je už na zváženou to vyměnit kvůli opotřebení, nebo jsem něco špatně pochopil?

Ten elektro předřadník s parametry co píšeš tam vidím za 3300, konkrétně tenhle Elektrox anebo tenhle Lumatek. Parametrově vypadají stejně, bude jedno kterej bych vzal? Nebo nějakej úplně jinej?

Old Post 23-05-2016 v 20:02 PM
mrkvák je offline   Profil uživatele mrkvák   Find more posts by mrkvák   Foto galerie člena mrkvák   Click here to Send mrkvák a Private Message   Add mrkvák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvakos
Stálý Člen

Karma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% Pěstitelská

Registrován: Apr 2016
Příspěvků: 242 

Příspěvek č. 9

http://osvetleni-do-terarii.heureka...ulaci-250-440w/ ale myslim, ze sou skoro vsechny stejne

defender se menit nemusi, neoxiduje. set neni spatny, zkusil bych dohoukat primo v kseftu at ti udelaj novou cenu na lepsi komponenty...je to pro ne kseft tak jako tak, urcite v necem vyhovi....

Jak na poradnej indoor
Jak na fenixovy slzy a jine extrakty
Kvakosuv MagicBox 600w COCO RAPED BUSH
Analyza canabinoidu- THC ,CBD atd

Jeden myslel a vymyslel hovno,druhej nemyslel a slapl do toho.
blabla

Old Post 23-05-2016 v 21:36 PM
Kvakos je offline   Profil uživatele Kvakos   Find more posts by Kvakos   Foto galerie člena Kvakos   Click here to Send Kvakos a Private Message   Add Kvakos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mrkvák
Nový Člen

Karma uživatele mrkvák - 47% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 10

No tak super! Moje chyba, ty to koukám o tom Defenderu píšeš v tom svém mega vlákně, akorát mě to nějak neutkvělo v paměti.
Pak je to jasná volba jej vzít hned na začátku.
Tak tedy zatím moc děkuju, myslím že už mám představu co vlastně chci
Prolezu ještě různé shopy a nějak vymyslím co a kde bych nakonec koupil.

Old Post 24-05-2016 v 04:45 AM
mrkvák je offline   Profil uživatele mrkvák   Find more posts by mrkvák   Foto galerie člena mrkvák   Click here to Send mrkvák a Private Message   Add mrkvák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:10 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1303720 seconds with 22 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív