Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Osobní zkušenosti s léčbou pomocí konopí
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
jry
Nový Člen

Karma uživatele jry - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 19 

Osobní zkušenosti s léčbou pomocí konopí Příspěvek č. 1

Ahoj!

Píši odbornou práci na téma "Využití marihuany a jiných psychedelik v lékařství" a toto fórum mi přišlo jako nejlepší zdroj, kde by člověk našel zkušenosti od med users.

V práci mi jde o to, abych popsal konopí od začátku do konce, vysvětlil, proč funguje tak, jak funguje a co se pomocí něj dá léčit.

Chci se tedy zeptat lidí, co používají konopí také jako lék (ať už jde o zmírnění bolesti, zvýšení chutě k jídlu, boj s vyrážkami a dalšími), jestli by se se mnou, zcela anonymně (pouze pod nickem zde na fóru), nepodělili o své zkušenosti, průběh léčby atd. Chápu, že každý problém je součást našeho soukromí a proto budu o to šťastnější, když se někdo podělí.

Kdyžtak mi napište do PM.

Díky!

Old Post 22-04-2016 v 12:37 PM
jry je offline   Profil uživatele jry   Find more posts by jry   Foto galerie člena jry   Click here to Send jry a Private Message   Add jry to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 2

No je volovina na to koukat jako na psychodelikum. To by tím šly léčit jen psychické problémy. Ve skutečnosti se marjána nejčastěji nepoužívá k léčbě psychických problémů ale k léčbě jiných nemocí, poruch a příznaků. Pacienty s epilepsií nemám.

Já používám 3 věci: čistý THC výtažek, výtažek z konopí a masť z konopí.
- THC výtažek je vyčistěný výtažek z dekarboxylovaného konopí
Používám na léčení problémů s nechutenstvím a problémů se spánkem. Bere se interně, neobsahuje chlorofyl, takže to není hořké. K výrobě používám konzumní líh. Čistím smectou (fullerova hlinka).
Dodatek: teď v jednom případě testuji na migrény čistý výtažek s přídavkem sporýše. Ale je to výrazně hořké. Nicméně se zdá že to funguje.
Výtažek byl testován na těžkou cukrovku, ale bohužel žádná odezva, kromě mírného snížení potíží spojených s neuropatií. Asi by to chtělo větší testovací vzorek, ale ať se doktoři také snaží.

- Běžný výtažek používám lihový z NEdekarboxylovaného konopí (a dál jej nečistím).
Používám na léčbu namožených svalů a jejich úponů, bolesti kloubů, páteře, artritidis, fantómové bolesti. K výrobě používám běžný líh. Produkt není k internímu použití. Proti masti je nástup účinku mnohem rychlejší ale také dříve skončí.

- Jako masť používám povařenou marjánku s bílou vazelínou (a vodou, která se pak separuje). Pomáhá jak na bolesti chronické povahy, tak i na léčbu kožních problémů, některých vyrážek a jizev. Na rozdíl od prvních dvou produktů je potřebné masť uschovávat v chladu (v lednici). Někdo do toho přidává vosk či palmový tuk, případně aromata - to já nedělám, přijde mi to zbytečné. Stejně jako kombinování produktu s heřmánkem či jinými bylinami.

Jinak jako postscriptum bych uvedl, že už asi půl roku dumám nad využitím trichomů separovaných suchou cestou (CO2 - suchý led) v želatinových tobolkách. Ale ještě jsem nenačetl dostatek, abych se do toho pustil. Využití by to mohlo mít při některých formách canceru. A nevím jak by to bylo s degradací účinnosti vlivem tepla a kyslíku.

Zkuste kontaktovat bábu Bushku. Je to sice cholerická a nepříjemná paní, ale znalostí má hodně. Taky si můžete koupit její knihu, ta je dost dobrá.

Naposledy upravil Mard 22-04-2016 v 14:05 PM

Old Post 22-04-2016 v 13:42 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gramy
Stálý Člen

Karma uživatele Gramy - 54% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 118  

Příspěvek č. 3

Mastička z vazelíny funguje skvěle na různé kožní alergie, exémy, vyrážky, takovou tu ztvrdlou kůži např na loktu nebo patě atd..
Pochvalují si ji všichni známí...

Jako velmi dobrá se ukázala i pro psy, náš pes má v zimě problémy s packami, které mu dráždí sůl z chodníků (umytí po každém venčení nepomáhá), mezi prsty má kůži červenou a hodně podrážděnou, mastička to slušně zachraňuje...

Mazat se to dá snad na všechno, (chleba jsem nezkoušel). Kromě účinku ,,zeleného listu,, i samotná vazelína skvěle promaže a zlepší např. rozpraskanou a podrážděnou pokožku

Mastička je prostě prazáklad všeho, jednoduchá na výrobu a přesto účinná.

Old Post 22-04-2016 v 14:10 PM
Gramy je offline   Profil uživatele Gramy   Find more posts by Gramy   Foto galerie člena Gramy   Click here to Send Gramy a Private Message   Add Gramy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od Gramy
Mastička z vazelíny funguje skvěle na různé kožní alergie, exémy, vyrážky, takovou tu ztvrdlou kůži např na loktu nebo patě atd..
Pochvalují si ji všichni známí...


A děláš jí z bílé nebo ze žluté vazelíny? Předpokládám že žádné další příměsi tam nedáváš.
Mě se bílá osvědčila líp, rychleji se vstřebává. Kolega vyrábí totéž z vepřového sádla, ale tomu z nějakých pro mne nepochopitelných důvodů, nevěřím. Ani jsem to sádlo nevyzkoušel.

Old Post 22-04-2016 v 15:39 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alojz61
Stálý Člen

Karma uživatele alojz61 - 16% PěstitelskáKarma uživatele alojz61 - 16% Pěstitelská

Registrován: Sep 2014
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 5

Manželka dělá masti podle Bushky a používá žlutou vazelínu. Je o něco míň chemická, protože není čištěná. Jinak dělá i z vepřového sádla. Ta teda má proti vazelínové menší trvanlivost, i když se uchovává v chladu.
Popisovat na co všechno masti pomáhají asi už nemá cenu, už to tu je snad všechno. Jinak mast ze sádla krásně zakojila naší čubě jizvy po různých operacích.

Old Post 22-04-2016 v 16:53 PM
alojz61 je offline   Profil uživatele alojz61   Find more posts by alojz61   Foto galerie člena alojz61   Click here to Send alojz61 a Private Message   Add alojz61 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MocnyOkurek
Stálý Člen

Karma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 1044  

Příspěvek č. 6

Veprove sadlo je nejlepsi, jeho problem je jak je tu vyse zmineno ze se rychle kazi. Takze se to musi rychle spotrebovat. A duvod proc je praseci sadlo nejlepsi, je ten ze se v lidske pokozce nejlepe vstreba ze vsech tech latek. Ale me osobne take vyhovovala mast z bambuckeho masla (krasne vonela) ale zase nemela rada teplo, se roztopila.

Kvalita predevsim!

Old Post 22-04-2016 v 17:43 PM
MocnyOkurek je offline   Profil uživatele MocnyOkurek   Find more posts by MocnyOkurek   Foto galerie člena MocnyOkurek   Click here to Send MocnyOkurek a Private Message   Add MocnyOkurek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 7

Já teď zkusil alpu. Do ní naložený icehash. Jsem zvědav. Slivovice je taky super na mazání ale doporučuji jenom zvenku.

Old Post 22-04-2016 v 18:09 PM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gramy
Stálý Člen

Karma uživatele Gramy - 54% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 118  

Příspěvek č. 8

Z bílé vazelíny, nic dalšího nedávám, podle mě zbytečný míchání

citace:
Původní příspěvek od Mard


A děláš jí z bílé nebo ze žluté vazelíny? Předpokládám že žádné další příměsi tam nedáváš.
Mě se bílá osvědčila líp, rychleji se vstřebává. Kolega vyrábí totéž z vepřového sádla, ale tomu z nějakých pro mne nepochopitelných důvodů, nevěřím. Ani jsem to sádlo nevyzkoušel.

Old Post 22-04-2016 v 18:41 PM
Gramy je offline   Profil uživatele Gramy   Find more posts by Gramy   Foto galerie člena Gramy   Click here to Send Gramy a Private Message   Add Gramy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od Gramy
Z bílé vazelíny, nic dalšího nedávám, podle mě zbytečný míchání



Souhlas! Dle mého soudu je z hlediska trvanlivosti a kvality nejlepší.
A přidávat další komponenty jako lanolín kvůli změkčování pokožky či další výtažky je spíše o marketingu než o reálné síle produktu! Ostatně, já doporučuji každému ať si své masti dělá sám a pak už si každý dokáže namíchat to, co mu vyhovuje nejlépe. Někdo si do toho může přidat olej, jiný zase sádlo. Jeden experimentátor to míchá před vařením zhruba 3:1 s Indulonou modrou. Přinesl mi to ukázat a nevypadalo to zle.
Sádlo by bylo dobré, ale kazí se. Takže je třeba přidat nějaké éčko kvůli trvanlivosti, třeba kyselinu askorbovou. To ale už není ten čistý přípravek.

Old Post 25-04-2016 v 10:29 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Medicin
Stálý Člen

Karma uživatele Medicin - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 10

No internet je plný studií (různě kvalitních) jak in vitro tak in vivo, to jsou rádoby chytrá zahraniční slova, které znamenají výzkum ve skle (in vitro) což znamená třeba na umělých tkáních, buněčných kulturách, prostě ne v celém živém organismu.

In vivo je zkoumání na živém organismu, výsledky se samozřejmě liší, dál je zajímavé že stejná látka u jednoho zabere a u druhéno třeba vůbec nic.

Dál se většina výzkumů provádí s jednou pročištěnou látkou nejčastěji CBD, THC.
Aby se dalo zaručit že účinky způsobuje tato látka a ne jiná.
Protože celá kytka má v sobě spoustu různých látek které se vzájemně v účincích posilují nebo tlumí.

Není pravdou že CBD a THC fungují jen dohoromady, v něčem se posilují a v něčem CBD tlumí účinky THC.

Dál konopné terpeny zvyšují léčivé účinky konopí.Takže podle mých znalostí je nejlepší kytku užívat jako celek, a nejlíp nějakou co má hodně CBD, protože CBD dokáže eliminovat (do určité míry) různé nepříznivé účinky THC na mozek.

Takže bych si to asi rozdělil na různé typy studií a jejich výsledky.

Legrace je že se kolikrát výsledky podobných studií dost liší....

No a abych dal za sebe něco konkrétního tak mně zabírá vaporizace nebo extrakt technického konopí (tedy skoro žádné THC) v olivovém oleji na pravé silné migrény.

Old Post 28-04-2016 v 11:32 AM
Medicin je offline   Profil uživatele Medicin   Find more posts by Medicin   Foto galerie člena Medicin   Click here to Send Medicin a Private Message   Add Medicin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jry
Nový Člen

Karma uživatele jry - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 19 

Příspěvek č. 11

Díky moc za odpovědi, sám jsem pár studií letmo prohlížel a většina z nich se pouze domnívá, proč konopí funguje tak, jak funguje. Ostatně tato fakta neznáme do teď u mnohých, desítky let produkovaných, farmaceutik.

Old Post 30-04-2016 v 12:12 PM
jry je offline   Profil uživatele jry   Find more posts by jry   Foto galerie člena jry   Click here to Send jry a Private Message   Add jry to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Matesss
Nový Člen

Karma uživatele Matesss - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2016
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 12

u nás sa používa konopná masť na všetko, malému tým od narodenia natierame šrámy a ranky, zapareniny - to hlavne z odrôd s relatívne vyrovnaným pomerom THC:CBD, touto masťou sa mi podarilo vyliečiť bercové vredy, s masťou z Fénixových sĺz sa podarilo potlačiť psoriázu, na bolesť, šľachy, zápaly je lepšia silná THC masť napr. z white widow..tá účinkuje aj na začínajúcu chrípku,resp. zápal hrdla. za lyžicu do kávy alebo čaju a pohoda

Old Post 15-08-2016 v 20:34 PM
Matesss je offline   Profil uživatele Matesss   Find more posts by Matesss   Foto galerie člena Matesss   Click here to Send Matesss a Private Message   Add Matesss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jry
Nový Člen

Karma uživatele jry - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 19 

Příspěvek č. 13

Matesss a v jaký formě máš tu silnou mast, co dáváš do kávy/čaje? Normálně v bílé vazelíně?

Old Post 31-08-2016 v 17:38 PM
jry je offline   Profil uživatele jry   Find more posts by jry   Foto galerie člena jry   Click here to Send jry a Private Message   Add jry to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hromislav
Nový Člen

Karma uživatele hromislav - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 14

Ja odporucam robit mast v kokosovom tuku.

Pouzivam cisty (teplota prepalenia 177°C) aj refinovany (teplota prepalenia 232°C)
dlho vydrzi, je vhodny na natieranie i na konzumaciu, nahradza tak isto i maslo do kolacikou,- su vyborne.

u nas ho maju v kadej jednote refinovany za nejakych 6.5eur kilo. nerafinovany stoji tak 12eur kilo.

Old Post 01-09-2016 v 09:53 AM
hromislav je offline   Profil uživatele hromislav   Find more posts by hromislav   Foto galerie člena hromislav   Click here to Send hromislav a Private Message   Add hromislav to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SW0p
Nový Člen

Karma uživatele SW0p - 86% PěstitelskáKarma uživatele SW0p - 86% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 15 

Příspěvek č. 15

Můžu do toho přidat neco? EXCIPIAL U lipolotio emulze

Naposledy upravil SW0p 08-09-2016 v 06:37 AM

Old Post 06-09-2016 v 12:49 PM
SW0p je offline   Profil uživatele SW0p   Find more posts by SW0p   Foto galerie člena SW0p   Click here to Send SW0p a Private Message   Add SW0p to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redyth
Stálý Člen

Karma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% PěstitelskáKarma uživatele redyth - 67% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 16

Kokosový tuk v řisté rozhodně nedoporučuji pro lupenkáře a atopiky, sám o sobě dost vysušuje pokožku a mnoha lidem nedělá dobře. Vazelína promašťuje dobře, ale zase je až moc mastná a má moc velké molekuly, které nejsou schopné se dostat přes pokožku. Navíc to není příroda, ale to už je věc vkusu a názoru. Po 8 letech jsem přešel na bambucké máslo, které je absolutně nejlepší.

Co se týče dalších preparátů, používám CBD oleje, tinktury, krémy, šampony, tělové oleje, konopné oleje, samotné konopí, mýdla a další. Každý produkt má své místo a je vhodný na jiné onemocnění a jeho léčbu, kdy se všechny produkty vhodně doplňují, aby vše bylo komplexní.

Pacientů už sem měl tisíce, od kožních problémů nebo jen mít matičku doma jako pomoc na vše, po rakoviny, cukrovku, roztroušenou sklerózu, sarkodiozu, epilepsii, crohnovu nemoc a další a další nemoci, takže pokud budeš cokoliv potřebovat, napiš mi pm, ať můžem řešit individuální věci přímo spolu.

Měj se

www.natuwee.cz

Old Post 07-09-2016 v 23:23 PM
redyth je offline   Profil uživatele redyth   Find more posts by redyth   Foto galerie člena redyth   Click here to Send redyth a Private Message   Add redyth to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redyth! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:34 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2486810 seconds with 22 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív