Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Zákon a Právo » Legální sušina.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Medicin
Stálý Člen

Karma uživatele Medicin - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 71  

Legální sušina. Příspěvek č. 1

Zdravím, nikdy by mě nenapadlo že budu tady zakládat takové téma.
Ale donutila mě k tomu nekompetentnost moderátora, takže oznamuji že se dá zakoupit legální sušené konopí, je to takové které obsahuje méně než 0,3%thc.
Zákon mluví alespoň v tomto případě jasně, stačí pročíst 167/1998 sb.

Asi je jasné že takové vymezení není postačující, protože thc může i v jedné odrůdě kolísat ale to zákon neřeší, rozhodující je praktická aplikace tohoto zákona v ČR a ta je taková že se běžně a plně legálně obchoduje se sušenými konopnými palicemi odrůd schválených ke kultivaci v EU.(opět se to oficiálně vymezuje na 0,3%thc).

Takže bych požádal moderátora aby si doplnil vzdělání, a nepsal mi soukromé zprávy typu: smazal jsem inzerát protože nevím že by existovala legální sušina.
To že to nevíte je smutné.

Jsem zvědavej jestli i tohle téma smažou a dají mi ban, aspoň zjistím co jsou tady zač.

Old Post 31-03-2016 v 09:26 AM
Medicin je offline   Profil uživatele Medicin   Find more posts by Medicin   Foto galerie člena Medicin   Click here to Send Medicin a Private Message   Add Medicin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 2

Možná jsi mohl ten odkaz na zákon doplnit do inzerátu. Pokud nedošlo k porušení pravidel fóra, žádal bych vrácení inzerátu nebo aspoň nový kód, přece jen to něco stojí..

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 31-03-2016 v 09:48 AM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Medicin
Stálý Člen

Karma uživatele Medicin - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 3


Díky, do inzerátu jsem jasně psal že jde o legální sušinu, poté jsem si s modem psal ale nemělo to cenu.
Jinak jsem chtěl nechat alespoň trochu vydělat někomu z growera, vím kde si to legálně seženu jinde.

Pár kroků od místa kde dělám je konopná prodejna a tam toho maj kila.

Jinak vím odkud si plně legálně koupit tohle na fotografii.

Ale jak říkám nejdříve jsem chtěl zkusit místní.

Old Post 31-03-2016 v 10:00 AM
Medicin je offline   Profil uživatele Medicin   Find more posts by Medicin   Foto galerie člena Medicin   Click here to Send Medicin a Private Message   Add Medicin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 4

Nejdriv bys nam mohl poradit jak si ta procenta muzeme zmerit, jelikoz to je asi zasadni problem. Ty proste nevis jestli to soudni znalec bude merit podle stejne metodiky.

Pravidla inzerce jsou jasna - zadne finalni produkty v jakekoliv forme! Odkaz na pravidla je v zahlavi Bazaru - http://grower.cz/forum/announcement.php?forumid=13

Naopak toto tema je zde v Kurarne zcela na miste, i mne by zajimalo jestli tu na G. nekdo produkuje konopi s CBD a bez THC.

Technicke konopi je pochopitelne stejne tak legalni, ale nezaznamenal jsem ze by mel kdokoliv chut s nim ve forme susiny na G. obchodovat. Problem je ten ze by si stejne velka cast uzivatelu myslela ze jde jen o zasterku pro psychoaktivni konopi, takze tu inzerci susiny nemuzeme z logickych duvodu povolit. Hranice je tenka a neni v nasich silach ji posuzovat.

Nektere shopy nyni nabizeji i CBD extrakty a je otazka nakolik je to zatim seda stranka konopneho prumyslu. V CR se bohuzel kvuli pristupu PCR nelze spolehnout na nic. Nejdriv udelali razii v tolerovanych growshopech a nyni zbozi vraci a stat celi zalobam na kompenzaci usleho zisku. Proste Kocourkov podle Frydrycha.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 31-03-2016 v 13:02 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maxeaux
armed greenfidel

Karma uživatele Maxeaux - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 955  

Příspěvek č. 5

citace:

Jinak vím odkud si plně legálně koupit tohle na fotografii.


napr.

http://canna.bizzboard.com/product/...or-pain-relief/

Old Post 31-03-2016 v 13:03 PM
Maxeaux je offline   Profil uživatele Maxeaux   Find more posts by Maxeaux   Foto galerie člena Maxeaux   Click here to Send Maxeaux a Private Message   Add Maxeaux to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Maxeaux! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 6

no ono very low thc content muže znamenat že to je 0,35 procent. (třeba CBD Therapy od CBD Crew) Logicky vzato na omámení to není proto tento strain i vyvinuli. O tom že by to bylo legální bych ale docela pochyboval. Legální jsou jenom techniky a mají tak nízký obsah THC že jsou málo efektivní pro léčbu. Je to taková schíza. Prostě nato aby tělo přijmulo CBD potřebuje byť i nízký obsah THC který naše chytrá legislativa zakazuje.

Old Post 31-03-2016 v 13:55 PM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MocnyOkurek
Stálý Člen

Karma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 1044  

Příspěvek č. 7

No ja prave moc nevim na co lidi takovy konopi pouzivaj. Kdyz to vezmu ze ja mast treba pouzivam na klouby, namozeny svaly a tak, tak tam bez thc je to k hovnu. Jestli to mam nastudovany spravne tak THC te jakoze uvolni (bavime li se treba o svalu nebo skriply nerv) a CBD nahodi lecivej proces pokud je tam treba zanet.

Kvalita predevsim!

Old Post 31-03-2016 v 14:25 PM
MocnyOkurek je offline   Profil uživatele MocnyOkurek   Find more posts by MocnyOkurek   Foto galerie člena MocnyOkurek   Click here to Send MocnyOkurek a Private Message   Add MocnyOkurek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Medicin
Stálý Člen

Karma uživatele Medicin - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od carlos
[B]Nejdriv bys nam mohl poradit jak si ta procenta muzeme zmerit,
jelikoz to je asi zasadni problem. Ty proste nevis jestli to soudni znalec bude merit podle stejne metodiky.


No, proto jsem psal běžnou praxi v uplatňování zákona v ČR,
se sušenýma palicema se běžně obchoduje a nikdo nikde neměří obsah thc v sušině schválených odrůd.
To by bylo neúnosné a buďmě rádi že v EU to máme takhle nastaveno.

citace:
Původní příspěvek od carlos
Pravidla inzerce jsou jasna - zadne finalni produkty v jakekoliv forme! Odkaz na pravidla je v zahlavi Bazaru - http://grower.cz/forum/announcement.php?forumid=13


Hmm, to ano, provozovatel growera má samozřejmě právo si nastavit podmínky jak chce, ale co si budeme povídat,
legální sušina je právně čistá na rozdíl od klonů, nemám samozřejmě nic proti klonům,
chci si taky nějaký kupovat.

citace:
Původní příspěvek od carlos
Naopak toto tema je zde v Kurarne zcela na miste, i mne by zajimalo jestli tu na G. nekdo produkuje konopi s CBD a bez THC.

Ok přístup, je fajn že nemažeš kritiku a diskutuješ.

citace:
Původní příspěvek od carlos
Technicke konopi je pochopitelne stejne tak legalni,
ale nezaznamenal jsem ze by mel kdokoliv chut s nim ve forme susiny na G. obchodovat.
Problem je ten ze by si stejne velka cast uzivatelu myslela ze jde jen o zasterku pro psychoaktivni konopi,
takze tu inzerci susiny nemuzeme z logickych duvodu povolit. Hranice je tenka a neni v nasich silach ji posuzovat.


Jsem osobně už kupoval zcela legální sušinu zde na growerovi, a byl jsem spokojen.Nebudu samozřejmě jmenovat ale dotyčný přesně věděl co pěstuje a dělá.
A hranice pro klony není tenká?Jsem úplně nejvíc pro aby se s nimy obchodovalo, ale podle práva je to asi více kontroverzní než v ČR běžně obchodovaná sušina.
Ale pokud by to mělo ohrozit bazar tak je mi to určitě fuk, seženu si to v pohodě jinde a v sezoně vypěstuju.

citace:
Původní příspěvek od carlos
Nektere shopy nyni nabizeji i CBD extrakty a je otazka nakolik je to zatim seda stranka konopneho prumyslu.
V CR se bohuzel kvuli pristupu PCR nelze spolehnout na nic.
Nejdriv udelali razii v tolerovanych growshopech a nyni zbozi vraci a stat celi zalobam na kompenzaci usleho zisku.
Proste Kocourkov podle Frydrycha.


Viděl jsem krásný rozhovor s vědeckým chemikem,
který vyvíjel metodu na extrakci CBD z technického konopí v ČR,
a mluvil tam i o tom jaké měli předpisy ze zákona aby mohli extrakt nabízet, cbd extrakt je plně legální,
ale musejí ho purifikovat od thc a tím se snižuje jeho účinnost a dále se prodražuje.
CBD by nejdřív museli dostat do zákona jako kontrolovanou nebo zakázanou substanci, tady fízlům nepomůže nějakej jinej výklad práva.

Old Post 31-03-2016 v 14:34 PM
Medicin je offline   Profil uživatele Medicin   Find more posts by Medicin   Foto galerie člena Medicin   Click here to Send Medicin a Private Message   Add Medicin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Medicin
Stálý Člen

Karma uživatele Medicin - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 9

Okurek: Třeba na migrény je to skvělá věc, nechci a nemůžu bejt třeba zrovna zhulenej a tohle konopí mi pomohlo od bolesti víc než konopí s vysokým obsahem thc, asi to nebude jen analgetickým působením ale působí to i jinak, zatím zkoumám jakej by to mohl bejt mechanismus.¨

Třeba nedávno jsem měl epizodu a dal jsem si model s vysokým thc, na chvíli ok ale pak se bolest vrátila a do toho jsem byl nahulenej, dal jsem si techniku a za chvilku jsem měl úplnej pokoj. Jak říkám zatím nevím jakym mechanismem to působí.

Old Post 31-03-2016 v 14:39 PM
Medicin je offline   Profil uživatele Medicin   Find more posts by Medicin   Foto galerie člena Medicin   Click here to Send Medicin a Private Message   Add Medicin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 10

Pokud mluvis o "bezne praxi uplatnovani zakona" muzes uvest nejake konkretni pripady a jaka metodika byla pouzita?

Btw zminovane klony nenaplnuji vyrobu marihuany (tzn. Suseni) tak jak ji definoval nejvyssi soud. Navic napr. V Rakousku jsou plne legalne a oficialne prodejne. Jediny rozdil je ze v CR se shopy drzi osvdcenych semen jelikoz je na nich podobny zisk pri mensim riziku a bez starosti s vegetaci. Nevim o tom ze by byl nekdo obvinen a souzen ciste za vyrobu ci prodej klonu.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 31-03-2016 v 14:46 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Medicin
Stálý Člen

Karma uživatele Medicin - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 11

Konkrétní případy a jaká metodika byla použita - no, ten fór je v tom že s tím nikdy nebyl problém, jak píšu běžně i ve velkým se s tím v ČR i EU obchoduje, pěstujou se toho tuny.Nevím o případu že by soudní znalci přezkoumávali legální konopí.

Občas si policie udělá ostudu když přijede ke sklizni a netuší že je to legální ale to jsou ojedinělé případy.

Jaký ještě podat jasnější důkaz než spoustu kamenných obchodů i e-shopů, kde si můžu legálně koupit sušinu a těm obchodům a pěstitelům nehrozí žádný postih?
Tím myslím běžnou praxi.

Old Post 31-03-2016 v 15:01 PM
Medicin je offline   Profil uživatele Medicin   Find more posts by Medicin   Foto galerie člena Medicin   Click here to Send Medicin a Private Message   Add Medicin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 12

Pak mi promin ale to co ty popisujes jako beznou praxi v praxi nic neznamena tak jako fungovaly growshopy a spousta z nich skoncila s podminkou. Je to seda zona a nemuzes tvrdit ze mas 100% jistotu nepostizitelnosti (mluvim o susine s vysokym obsahem CBD a CBD extraktech)

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 31-03-2016 v 15:10 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Medicin
Stálý Člen

Karma uživatele Medicin - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 13

No, pokud to budeme brát takhle tak asi nemůžeme dělat spoustu jiných věcí, pro který není rozhodnutí nejvyššího nebo ústavního soudu a řídí se zákonem, který ještě nebyl předmětem sporu.

Situace je taková že se v ČR pěstuje a obchoduje spousta sušeného konopí.
A státní zastupitelství to nijak nenapadá.

Až k tomu dojde a budou úspěšní(to bych se teda divil a dost by mě to mrzelo) můžeme se o tom bavit, ale zatím je to argument typu co by kdyby jako tenkrát s growshopy.

Old Post 31-03-2016 v 15:47 PM
Medicin je offline   Profil uživatele Medicin   Find more posts by Medicin   Foto galerie člena Medicin   Click here to Send Medicin a Private Message   Add Medicin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od Medicin
Okurek: Třeba na migrény je to skvělá věc, nechci a nemůžu bejt třeba zrovna zhulenej a tohle konopí mi pomohlo od bolesti víc než konopí s vysokým obsahem thc, asi to nebude jen analgetickým působením ale působí to i jinak, zatím zkoumám jakej by to mohl bejt mechanismus.¨

Třeba nedávno jsem měl epizodu a dal jsem si model s vysokým thc, na chvíli ok ale pak se bolest vrátila a do toho jsem byl nahulenej, dal jsem si techniku a za chvilku jsem měl úplnej pokoj. Jak říkám zatím nevím jakym mechanismem to působí.


No já si dát techniku tak mi ta hlava asi praskne... žádný THC a CBD taky minimální (do 3% což je prd)

Jinak musim souhlasit s carlosem...

Jestli chceš pořádnej léčivej matroš tak stejně budeš muset překračovat hranice nastavený zákonem, opravdu legálně se tu daj pěstovat jen odrudy schválené EU (který sou vybraný spíš s ohledem na průmyslovej potenciál, ne léčebnej) a i s finálnim produktem musíš naložit podle nějakýho paragrafu (kterej už neznám, ale pochybuju že to někdo bude moct prodávat s absolutní jistotou nepostižitelnosti). Běžná praxe je taková že v kamenejch obchodech i na internetu se daj sehnat všelijaký věci (možná bys i valil oči co všechno, ne každá substance je popsána zákonem) a byznys vesele funguje... to ale fakt neznamená že to je právně čistý.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 31-03-2016 v 16:15 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Medicin
Stálý Člen

Karma uživatele Medicin - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 15

Byly tu témata kde jsme to rozebírali, nevím co by se stalo s tvou hlavou, ale určitě vím jaký má balhodárný vliv na moje migrény a jaké blahodárné účinky má cbd na spoustu lidí.

Klidně se bojte obchodu s legálním konopím a vymýšlejte všelijaký legrační kličky jak z toho vyargumentovat nelegální činnost.

Je to k smíchu, sorry.

Old Post 31-03-2016 v 16:34 PM
Medicin je offline   Profil uživatele Medicin   Find more posts by Medicin   Foto galerie člena Medicin   Click here to Send Medicin a Private Message   Add Medicin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MocnyOkurek
Stálý Člen

Karma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 1044  

Příspěvek č. 16

Medicin: dik za odpoved proto sem napsal na co pouzivam thc/cbd mast ja aby bylo zrejme ze je to spise fyzicka bolest z unavy z kola coz evidetne neni tvuj pripad.

JInak co se tyka zhulovani tak verim ze kdybys vynechal na nejakou dobu skera a pak hulil light modely tak by te to taky setlo. Je to o zvyku. Telo se prizpusobi i na jed kdyz ho budes jist po malych troskach(praktikovali ruzni cisari kralove a podobne verbez) a pak te nemaj sanci skoro otravit. Se ti udela trosku zle, telo jed odboura a jedem dal.

Kvalita predevsim!

Old Post 31-03-2016 v 17:12 PM
MocnyOkurek je offline   Profil uživatele MocnyOkurek   Find more posts by MocnyOkurek   Foto galerie člena MocnyOkurek   Click here to Send MocnyOkurek a Private Message   Add MocnyOkurek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:58 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
16-12-2018 - Legální sušina CBD - 21 odpovědí
17-07-2014 - (I)legální šalvěj - 3 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7189750 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív