Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Úvod do Groweru » zdravim vsechny
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
samaelah
Nový Člen

Karma uživatele samaelah - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2016
Příspěvků: 5  

Obecné zdravim vsechny Příspěvek č. 1

Ahoj vsem,
Uz asi dva tydny procitam grower, ktery je mi mentorem rozhodl jsem se postavit si doma box. No... Bydlim v panelaku a hned pres stenu je spravce, nastesti pro me je docela v pohode tak by snad nemusel cmuchat kolem, kazdopadne priorita je ticho a "cerstvi vzduch".
Zacal jsem tedy cist co a jak, obcas se fakt pobavil, viz frajer se skrini z krabic od cigar zabavna taky byla temata o predvolani kvuli objednani seminek. Kazdopadne, spousta uzitecnejch informaci a genialnich napadu, viz elektrika v casu od PC (ten se mi libi hodne)
Vsem vam dekuju za sdileni zkusenosti.
Z pocatku jsem chtel box 145x145x200... Avsak po zvazeni a propocitani jsem si rekl, ze je to pro me zbytecne velky. Vybral jsem si growlab 150x80x200 kam by se podle me melo vejit 9 kyti urcite. Ventilator na odtah TT100 s pachacem, u pachacu bych se rad zastavil, napadlo me tahat to pres dva dvouma vetrakama aby byl vzduch 1000% bezesmradu, jeden bych koupil druhej chci zkusit udelat z aktivniho uhli, protoze je tu par skvelejch napadu. Ale nevim jestli to neni zbytecny. Lampa na rust no asi 250 rtut, taky si nejsem jistej, jestli to neni malo + 600 sodik a nejakej ten experiment s UV (kdyz se zadari a alespon jeden drobek se dostane tak daleko )
2 vetracky na ofuk s klipsnou nepamatuju si nazev ale myslim, ze by meli stacit. A jeste jsem doma nasel sunnon (pise se to asi jinal) na 12W na privod. O stinidle jsem jeste nepremyslel, bud nejaky v kitu s lampou nebo nevim. Drobku tam chci dat tak 9 (3x3 modely) hnojeni od hydrophonic of holland uz se vali doma.
Ty pachace... Jeden klasicky uvnitr napojenej na vetrak, vyvest ven potrubim do plastove bedny v ktere by byl ten druhy napojeny na vetrak a vyvod z bedny ven, no... Nevim jestli neprehanim ale rad bych to mel fakt co nejmin cuchatelny, teda ja bych to cmuchal klidne porad sbihaj se mi z toho sliny ale nechci zbytecne riskovat.
Vlhkost nevim no, na zvlhcovacku uz asi nevyjde rozpocet tak nevim jak to budu resit asi nejakyma kaliskama s vodou uvnitr boxu, ci mokry hadrik, rozprasovac (to nevim kvuli vybojce) nejak si budu muset poradit. A stejne tak neni uz ani na vysousecku ale meli by prodavat takovy tablety ktery vlhkost natahnou, no hadam ze srazit ji dolu bude snazsi nez ji dostat nahoru
Nejvic nejistej jsem u tech svetel... Spis si nemuzu vybrat je to des kazdej doporucuje neco jinyho a musim se rozhodovat taky kvuli el. Nemam totiz levnej proud, premyslel jsem hodit domu primotop aby mi ho zavedli ale to asi az do budoucna.

A ze zvedavosti se chci zeptat... Dnes me v praci napadlo jak je na tom s odrazivosti atp. Takova ta stribrna termodeka, ktera je skoro v kazdy lekarnicce. Zkousel to nekdy nekdo z vas, pripada mi ze by to nemuselo byt tak spatny a jeste by to mohlo dobre izolovat box od venkovniho vzduchu co myslite? Taky bych vas chtel poprosit o nazory na ty lampy, bejaky co me konecne posadej s prominutim na prdel a uz nebudu vahat je to se mnou hrozny D

Dik vsem a jeste jednou Vas vsechny zdravim!!!

Zdar a slavu

Old Post 08-03-2016 v 18:14 PM
samaelah je offline   Profil uživatele samaelah   Find more posts by samaelah   Foto galerie člena samaelah   Click here to Send samaelah a Private Message   Add samaelah to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 2

Zdravim tě.
Dobrá slohovka. Chceš toho vědět hrozně moc. Vidim, že si prolezl na groweru buh vi co, ale na to nejdůležitější si asi úplně zapomněl a to je FAQ. Tvuj výběr rozměrů stanu a lampy neni tak úplně vhodný. Na 600w je nejoptimálnější 120x120. Ten tvuj rozměr je tak na 2x400w. Na 2 pachace budeš potřebovat nejakej silnej odtah. Podle mě je to ale zbytečnost davat 2.. Dej radsi jeden poradnej a nic cítit nebude..tady de pak o to az budeš manipulovat s kytkama a budeš mit otevrenej stan. To pak můžeš mit filtrů sto a stejně to bude pušit. Jde o to mit zavreny okno a otevirat ho az se vzduch v mistnosti vyčistí. S cenou elektřiny je to různý. Záleží jaký máš tarif a kolik platíš zálohy. Si to spočítej..600w v květu 12 hodin (kwh cca za 5,-kč..tj 3kč za hodinu x 12=36kč za den x 30= 1080,-kč měsíčně) Takže s ventilaci atd. + 600w tak 1300,- min. měsíčně. Nevim proč ti to tady píšu když jsem pěkně high a chci jit spát. Snad si toho přečteš ještě více a dáš na moje rady.

Thomas V.

Old Post 08-03-2016 v 21:24 PM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
samaelah
Nový Člen

Karma uživatele samaelah - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2016
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 3

čau,
dík za odpověď... FAQ jsem saozřejmě četl, četl jsem že pod tou 250 to taky roste ale nebyl jsem si jistej... původně jsem tam to čtyřkilo dát chtěl. No a s tím květem... po tom co jsem četl jsem to pochopil tak že čím silnější tím kvalitnější budou květy (když neberu v potaz moje pěstitelský schopnosti) dát mi tam tu 600 mi fakt nevadi protože ve finale 400 18x6 perioda sežere stejně jako 600 12x12 perioda oboje 800 měsíčně jen světlo takže do litra bych se asi vejít mohl.

Jo s tím pacháčem to je přehnaný, ale vymyslel jsem to tak, že box budu otevírat a o kytí se starat kolem 10tý až 11tý hodiny večerní, když už většina lidí leží, nebo spí a do místnosti dám ještě jeden pacháč s větrákem, který bude čistit vzduch v místnosti.

Zdar a slavu

Old Post 09-03-2016 v 06:26 AM
samaelah je offline   Profil uživatele samaelah   Find more posts by samaelah   Foto galerie člena samaelah   Click here to Send samaelah a Private Message   Add samaelah to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Sordo
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 761 

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od samaelah


Jo s tím pacháčem to je přehnaný, ale vymyslel jsem to tak, že box budu otevírat a o kytí se starat kolem 10tý až 11tý hodiny večerní, když už většina lidí leží, nebo spí a do místnosti dám ještě jeden pacháč s větrákem, který bude čistit vzduch v místnosti.


Tak to je uplně zbytečné!
Na smrad z kytek dojelo hodně lidí!Na to pozor!

Old Post 09-03-2016 v 09:46 AM
Mr.Sordo je offline   Profil uživatele Mr.Sordo   Find more posts by Mr.Sordo   Foto galerie člena Mr.Sordo   Click here to Send Mr.Sordo a Private Message   Add Mr.Sordo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 5

Když budeš pěstovat jak se má tak uděláš srovnatelnou kvalitu pod 250w..spíš jde hlavně jen o kvantitu. Každopádně říkám ti to ještě jednou..tvoje rozmery boxu nejsou na 600w optimalni..to tam dej radsi 2x250 a sklidis stejně. Zdar a studuj ;-)

Thomas V.

Old Post 09-03-2016 v 21:14 PM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
someone.noone
Stálý Člen

Karma uživatele someone.noone - 78% PěstitelskáKarma uživatele someone.noone - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 144  

Příspěvek č. 6

zdravim te, sice tady nejsem dobu i cestou ani 2 mesice a mam pred sebou spoustu veci co bych potreboval nacpat do makovice ale kdyz jsem si procetl tvou slohovku musim uznat ze na prvni grow mas teda koule.... kdyz jsem to tady procital prvne taky jsem mel velke oci a videl jsem to na 2x400 sodu pak dokonce 1000w :-D ale pak jsem zacal chapat ty problemy a veci okolo wataze co se musi vychytat. Tak jsem trochu zapremyslel a zacal jsem s minigrow.Clovek muzu mit precteny cely grower ale nemuze se to vyrovnat tomu ze si to vyzkousis.Predejdes podle me tim dosti problemum a taky pripadnemu zklamani v nejhorsim odrazeni od grow.

Cetl jsem to po sobe ale oci mam jak asiat snad tam nemam chybu a dava to smysl :-D
tak popremyslej a budu rad kdyz tady za cas najdu vlakno s tvym growem.
mej se :-)

Old Post 09-03-2016 v 21:36 PM
someone.noone je offline   Profil uživatele someone.noone   Find more posts by someone.noone   Foto galerie člena someone.noone   Click here to Send someone.noone a Private Message   Add someone.noone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 7

No teda hned první větu jsem četl 10x (,,...tady nejsem dobu i cestou ani 2 měsíce"). Ale buď dobrej..jsem na stejný vlně asiatů :-) :-D

citace:
Původní příspěvek od someone.noone
zdravim te, sice tady nejsem dobu i cestou ani 2 mesice a mam pred sebou spoustu veci co bych potreboval nacpat do makovice ale kdyz jsem si procetl tvou slohovku musim uznat ze na prvni grow mas teda koule.... kdyz jsem to tady procital prvne taky jsem mel velke oci a videl jsem to na 2x400 sodu pak dokonce 1000w :-D ale pak jsem zacal chapat ty problemy a veci okolo wataze co se musi vychytat. Tak jsem trochu zapremyslel a zacal jsem s minigrow.Clovek muzu mit precteny cely grower ale nemuze se to vyrovnat tomu ze si to vyzkousis.Predejdes podle me tim dosti problemum a taky pripadnemu zklamani v nejhorsim odrazeni od grow.

Cetl jsem to po sobe ale oci mam jak asiat snad tam nemam chybu a dava to smysl :-D
tak popremyslej a budu rad kdyz tady za cas najdu vlakno s tvym growem.
mej se :-)

Thomas V.

Old Post 10-03-2016 v 19:35 PM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
someone.noone
Stálý Člen

Karma uživatele someone.noone - 78% PěstitelskáKarma uživatele someone.noone - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 144  

Příspěvek č. 8

Fakt sorry :-D včera jsem to hodně přehnal.

[QUOTE]Původní příspěvek od Váchy 55
[B]No teda hned první větu jsem četl 10x (,,...tady nejsem dobu i cestou ani 2 měsíce"). Ale buď dobrej..jsem na stejný vlně asiatů :-) :-D

Old Post 10-03-2016 v 20:24 PM
someone.noone je offline   Profil uživatele someone.noone   Find more posts by someone.noone   Foto galerie člena someone.noone   Click here to Send someone.noone a Private Message   Add someone.noone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:49 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
28-02-2021 - Zdravím všechny growery! - 0 odpovědí
28-02-2019 - pozdrav pro všechny - 1 odpovědí
28-10-2017 - zdravim growery - 1 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8912500 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív