Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Použitá hlína ''POUŽITELNÁ?''
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
rubie
Stálý Člen

Karma uživatele rubie - 62% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 71  

Organika Použitá hlína ''POUŽITELNÁ?'' Příspěvek č. 1

Zdravím dotaz jel jsem minule kolo s hlínou a toto kolo pojedu taky bohužel jsem koupil málo plagron půdy tak se chci zeptat zda můžu použít hlínu s minulé sezóny.
Jestli to nemá vliv na vývoj rostliny atd díky všem.

zacinajici pestitel

Old Post 03-03-2016 v 14:30 PM
rubie je offline   Profil uživatele rubie   Find more posts by rubie   Foto galerie člena rubie   Click here to Send rubie a Private Message   Add rubie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Squer
Stálý Člen

Karma uživatele Squer - 52% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 83  

Příspěvek č. 2

Dle mého můžeš, důležitý je půdu řádně odsolit průplachem... Já proplachoval asi 10ti litrama na 6l květník a konečný výtok měl EC 0,3.

Old Post 03-03-2016 v 17:06 PM
Squer je offline   Profil uživatele Squer   Find more posts by Squer   Foto galerie člena Squer   Click here to Send Squer a Private Message   Add Squer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jseMTom
Nový Člen

Karma uživatele jseMTom - 16% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 3

Ahoj, používám hlinu od Plagronu a už pár let na jedné várce zeminy jedu 2 kola pěstu .. Bez problému, ale jak psal Squer, je nutno ji řádně propláchnout, vysušit a rádně rozmělnit .. 3 kolo je většinou nepoužitelná z důvodu množství kořenů z kytek Ať se daří ..

Old Post 04-03-2016 v 17:18 PM
jseMTom je offline   Profil uživatele jseMTom   Find more posts by jseMTom   Foto galerie člena jseMTom   Click here to Send jseMTom a Private Message   Add jseMTom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 4

No já nevim... mě většinou ty kořeny prorostou tak pěkně květníkama že po sklizni se o nějaký hlíně moc mluvit nedá, spíš kořenovej bal zašpiněnej nějakou tou hlínou... vždycky beru čerstvou.

Jinak kromě proplachu by asi neškodilo přidat nějakej kompost s trochou moučky nebo něco takovýho (nebo např. wormhumus od biobizz). Proplachem se sice zbavíš solí, ale chce to ještě nějaký živiny kterejch tam po předchozim kole moc nebude a ještě napufrovat na správný ph... to si radši dám pár stovek za novej substrát než se s tim srát.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 04-03-2016 v 18:42 PM

Old Post 04-03-2016 v 18:18 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Squer
Stálý Člen

Karma uživatele Squer - 52% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 83  

Příspěvek č. 5

Ptal se jestli to jde, né jestli se s tim TY budeš srát.

Old Post 05-03-2016 v 12:55 PM
Squer je offline   Profil uživatele Squer   Find more posts by Squer   Foto galerie člena Squer   Click here to Send Squer a Private Message   Add Squer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 6

no jasně že de... třeba časem taky přijdeš na to že to je víc práce než vydělat na novou

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 05-03-2016 v 16:37 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zhulbong
Stálý Člen

Karma uživatele zhulbong - 93% PěstitelskáKarma uživatele zhulbong - 93% PěstitelskáKarma uživatele zhulbong - 93% Pěstitelská

Registrován: Apr 2015
Příspěvků: 362  

Příspěvek č. 7

crazyben: Lépe bych to nenapsal. Též mám kořeny prorostlé až na spod že některé lezou výtokovýma dírama do podtácku a představa,že po kose to pak přebýrám a bůh ví co,tak to raději objetuju na každý kolo 299Kč za plagron grow mix 50l a 20l za 40Kč obyč substrátu v zahradnictví (mám 10min od baráku).
Jasné jde to,ale ta představa je pro mne teda nepředstavitelná

Pěstujeme a kuřme trávu, hlavně nefetujme !
Ať to roste !

Naposledy upravil zhulbong 06-03-2016 v 00:14 AM

Old Post 05-03-2016 v 18:52 PM
zhulbong je offline   Profil uživatele zhulbong   Find more posts by zhulbong   Foto galerie člena zhulbong   Click here to Send zhulbong a Private Message   Add zhulbong to your buddy list     Navštiv homepage uživatele zhulbong! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frek
Stálý Člen

Karma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 621 

Příspěvek č. 8

No já jsem si těch asi 180 litrů přebral, měl jsem z toho asi 95 litrů přebraný, čistý zeminy, dal jsem do toho guano, trochu perlitu, nějakej humus a kompost. Mám toho asi 130 litrů a dalo mi to práci 2 hodiny. Klidně obětuju 2 hodiny, než dávat pomalu 600,- za 2 pytle (kdybych chtěl třeba bat mix, tak nějkých 800,-). Ale tak podle vkusu. Sem student a počítám každou korunu.


Ať je Jaro, nebo Zima, pěstování na okně je vždycky prima
Nekonopné pěstování 2012,2013,2014,2015,2016
Outdoor reports NL,TT,LB,SDxD,Op,PS,SQ
"Gram praxe je lepší, než tuna teorie"

Old Post 05-03-2016 v 19:10 PM
frek je offline   Profil uživatele frek   Find more posts by frek   Foto galerie člena frek   Click here to Send frek a Private Message   Add frek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 9

frek, jako student chápu, ale dáš do toho nějaký guano (200,- v prášku půl kila? boha jeho) nebo wormhumus (kterej taky vůbec neni levnej)... Pak dvě hodiny práce... (s pořádnym průlpachem a pufrovánim na ph jaký chceš to bude i dýl... o dost).

nevim no, když si to spočítám tak mě pořád vychází levnějc koupit novou a odmakat to v práci. A říkám to právě proto že taky počítám každou korunu.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 05-03-2016 v 21:28 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frek
Stálý Člen

Karma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 621 

Příspěvek č. 10

Guano jsem dostal, humus je nějakej 25 kilo těžkej pytel od Plagronu, co sem koupil asi před 4 rokama a pufrování neřešim. Má to 6,2-6,4.

A odmakat v práci? Jsem 3x za měsíc na víkend na chalupě,ve dně běhám po lese a připravuju si fleky na guirellu a místo toho, abych pak celej večer seděl do noci v hospodě, jdu tam o 2 hodiny později a ještě ušetřim za pivo.

Mě se to určitě vyplatí.


Ať je Jaro, nebo Zima, pěstování na okně je vždycky prima
Nekonopné pěstování 2012,2013,2014,2015,2016
Outdoor reports NL,TT,LB,SDxD,Op,PS,SQ
"Gram praxe je lepší, než tuna teorie"

Old Post 05-03-2016 v 22:11 PM
frek je offline   Profil uživatele frek   Find more posts by frek   Foto galerie člena frek   Click here to Send frek a Private Message   Add frek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 11

jo odmakat v práci... dvě hodiny tam nebo se srát se starou hlínou? neni to jedno? finančně to pak vyjde zhruba nastejno... čas je drahá komodita (aspoň pro mě).

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 06-03-2016 v 00:40 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frek
Stálý Člen

Karma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 621 

Příspěvek č. 12

Jak jsem psal... podle vkusu. Já se v hlíně pohrabu rád.


Ať je Jaro, nebo Zima, pěstování na okně je vždycky prima
Nekonopné pěstování 2012,2013,2014,2015,2016
Outdoor reports NL,TT,LB,SDxD,Op,PS,SQ
"Gram praxe je lepší, než tuna teorie"

Old Post 06-03-2016 v 08:52 AM
frek je offline   Profil uživatele frek   Find more posts by frek   Foto galerie člena frek   Click here to Send frek a Private Message   Add frek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sirup
Stálý Člen

Karma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% PěstitelskáKarma uživatele sirup - 74% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 464  

Příspěvek č. 13

srani je jedna vec, ale zase proc podporovat nejakou firmu a kupovat od ni hlinu donekonecna kazdy 3 mesice? A stara hlina co? Vyhodit?

To je jeden z duvodu, proc lidi jedou hydro, nicmene driv sem treba michal pul na pul (nova/stara) a pohoda. Uplne nejlepsi je podle me ty starou nejak zrecklovat. Treba rajcata mi po jete hline jely jak zblazneny (zvytky hnojiv samo). Zkus to nejak namichat treba...pokud to neni uplne zahlceny suchejma korenama

a obcas se stane ze pestujes nejen kuru...http://grower.cz/home/potw.php?a...&photoid=351228

4. kolo SOG - 21 borovic pod 250w (moby Dick, Big bud, Critical+)
3. kolo 250w G13 - Hash Plant, Kandas, BB
2. kolo 150 w amnesia haze/jack herrer
1. kolo 150w vanilla luna, ak 47, orange bud

Old Post 06-03-2016 v 09:26 AM
sirup je offline   Profil uživatele sirup   Find more posts by sirup   Foto galerie člena sirup   Click here to Send sirup a Private Message   Add sirup to your buddy list     Navštiv homepage uživatele sirup! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sir_Major
Stálý Člen

Karma uživatele Sir_Major - 88% PěstitelskáKarma uživatele Sir_Major - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2015
Příspěvků: 95  

Příspěvek č. 14

Jde to. Dělám to pravidelně. Mám mix hlína/cocos 70/30%. Vždycky to proplachnu, nasypu tam rohovinu a wormhumus a hlína je zase plná živin. Letos jsem tam přidal ještě granulovany koňský hnůj. Kytičky rostou jako z vody....

Old Post 06-03-2016 v 09:38 AM
Sir_Major je offline   Profil uživatele Sir_Major   Find more posts by Sir_Major   Foto galerie člena Sir_Major   Click here to Send Sir_Major a Private Message   Add Sir_Major to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rubie
Stálý Člen

Karma uživatele rubie - 62% Pěstitelská

Registrován: Dec 2015
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 15

No ja jsem to udelal jednoznacne. Sice prolezle korenama jsem to mel jak prase, ale odrolil jsem to vycistil od korenu a dal prohnojit. A udelal jsem to tak ze jsem to promichal s novou a starou takze uvidime zatim zadny problem ale taky nemam chut kupovat za 600kc novej plagron pudu. kdyz jde aspon s jednoho stareho pestovani zachranit 50% pudy tak ten cas obětuji.

zacinajici pestitel

Old Post 06-03-2016 v 14:27 PM
rubie je offline   Profil uživatele rubie   Find more posts by rubie   Foto galerie člena rubie   Click here to Send rubie a Private Message   Add rubie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 16

sirup: jop ja mam druhy kolo s hlinou v byte a uz premejslim aspon nad bublakama

jinak dokud byla zahradka, starou hlinu sem taky recykloval (sla vzdycky na kompost kde nakej ten rok zustala). Ale co s ni v byte :/

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 06-03-2016 v 14:39 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:34 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
18-12-2010 - Použitá hlína - 4 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7874600 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív