Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Jaké UV zvolit pro přisvicování pro více obsahu učíné látky
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
zhulbong
Stálý Člen

Karma uživatele zhulbong - 93% PěstitelskáKarma uživatele zhulbong - 93% PěstitelskáKarma uživatele zhulbong - 93% Pěstitelská

Registrován: Apr 2015
Příspěvků: 362  

Dotaz Jaké UV zvolit pro přisvicování pro více obsahu učinné látky Příspěvek č. 1


Zdravím

Potřebuji od Vás radu. Někde jsem četl,že v posledních dvou týdnu před kosou je dobré přisvicovat několik hodin denně UV čkem. Ptám se tedy je to tak?Má to ten efekt zvýšení obsahu THC a jaké vhodné UV zvolit do boxu 60x60x140cm.

Další věc jsem četl že zvýšením teploty na 29-31•C a snížením vlhkosti až na 20% opět podporuje více obsahu THC. Vaše zkušenosti?

A jak je to se svícením 48hod nepřetržitě 14dní před kosou(pak zas 12/12) dojde opravdu k navýšení palic jak jsem se dočetl nebo to jsou nesmysly?

díky za rady a názory zkušených

první grow ; druhý grow

Pěstujeme a kuřme trávu, hlavně nefetujme !
Ať to roste !

Naposledy upravil zhulbong 28-02-2016 v 17:52 PM

Old Post 28-02-2016 v 12:46 PM
zhulbong je offline   Profil uživatele zhulbong   Find more posts by zhulbong   Foto galerie člena zhulbong   Click here to Send zhulbong a Private Message   Add zhulbong to your buddy list     Navštiv homepage uživatele zhulbong! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
moncakill
Stálý Člen

Karma uživatele moncakill - 89% PěstitelskáKarma uživatele moncakill - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 83  

Příspěvek č. 2

Čus koukám že jsme mysleli na stejnou věc - jelikož mám želvu a brousila sem o účincích uv záření na tvorbu jejího krunýře, narazila sem na spoustu samozřejmě zaručeně předraženejch žárovek s podílama UV přímo pro želvy no a brouzdala sem dál a našla zmínku o tom samém co ty - myslím žes byl v mým bubláčkovým threadu dokonce :P - a pravděpodobně nějakou tu slabší UV objednám - pro mě má dvojí využití - koupí neprohloupím tak či tak

Old Post 04-03-2016 v 13:00 PM
moncakill je offline   Profil uživatele moncakill   Find more posts by moncakill   Foto galerie člena moncakill   Click here to Send moncakill a Private Message   Add moncakill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 3

No já mám UV-C zářivku (germicidní) na likvidaci hmyzu a sterilizaci pro houby. UVB nemám. Prý je vyšší THC když holky mají denně hodinu UVB světla. Ty želvy nejspíš také potřebují UVB kvůli D vitamínu, takže to určitě můžeš zkombinovat.

Old Post 04-03-2016 v 15:00 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zhulbong
Stálý Člen

Karma uživatele zhulbong - 93% PěstitelskáKarma uživatele zhulbong - 93% PěstitelskáKarma uživatele zhulbong - 93% Pěstitelská

Registrován: Apr 2015
Příspěvků: 362  

Příspěvek č. 4

Mard: jo germicidní taky časem pořídím ale koupim těleso zářivkové samostatně třeba zde: https://www.elektro-paloucek.cz/svi...3013-15-p-10612 a germicidní zářivku http://www.sterix.cz/uv-zdroje/germicidal-linear a poskládám to. Cena 600Kč cca. což je přijatelné dle mne a nejlepší volba ma ničení škodných. No a to jsem potřeboval slyšet takže je to pravda. Ok ok.... to je dalších cca 400Kč když to poskládám tak to je cajk a jestli to bude mít efekt těch pár stovek za to stojí to zkusit... díkes

Moncakill: jo jo přesně tak stejná úvaha a evidentně smysluplná

Pěstujeme a kuřme trávu, hlavně nefetujme !
Ať to roste !

Old Post 04-03-2016 v 16:31 PM
zhulbong je offline   Profil uživatele zhulbong   Find more posts by zhulbong   Foto galerie člena zhulbong   Click here to Send zhulbong a Private Message   Add zhulbong to your buddy list     Navštiv homepage uživatele zhulbong! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
moncakill
Stálý Člen

Karma uživatele moncakill - 89% PěstitelskáKarma uživatele moncakill - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 83  

Příspěvek č. 5

pravě ty želvy ho potřebuji na tvorbu vytaminu D atd... a jelikož jen kvuli travicce bych neporizovala UVB zarovku za 400 ale takhle me to trapit nebude vetsinou pod tim bude tlapkat zelva a na 2-3 tydny by dostaly kyti a je to tak uvidime jestli když ji tam potom dam tak bude nejaky evidentni narust...
a jinak ta UVC je supr na mlady a do matkaren hubeni bez namahy no neberme to

Old Post 04-03-2016 v 18:17 PM
moncakill je offline   Profil uživatele moncakill   Find more posts by moncakill   Foto galerie člena moncakill   Click here to Send moncakill a Private Message   Add moncakill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 6

O narustu hmoty silne pochybuju... o narustu obsahu ucinne latky, no to asi nezmerime bez laborky, jinak uv-b bych se nebal svitit klidne celej den.

Jediny cemu verim je ze v poslednim tydnu pri par minutach denne uv-c se kytky malinko vic "obsypou" tim stresem, mnozstvi pryskyrice ale neurcuje jaky procento ucinnych latek obsahuje.

29-31 stupňů při 20% vlhkosti... to už je trochu extrém ne? to budeš sušit ještě za květu. :/

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 04-03-2016 v 18:36 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
moncakill
Stálý Člen

Karma uživatele moncakill - 89% PěstitelskáKarma uživatele moncakill - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 83  

Příspěvek č. 7

no kdyz tak mluvime o tom mereni thc po prvnim pestu sem to trosku zkoumala a jde si objednat specialni testik co vyrabi 1 firma :P za 99$
thc cannabis test kit

Old Post 04-03-2016 v 18:51 PM
moncakill je offline   Profil uživatele moncakill   Find more posts by moncakill   Foto galerie člena moncakill   Click here to Send moncakill a Private Message   Add moncakill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zhulbong
Stálý Člen

Karma uživatele zhulbong - 93% PěstitelskáKarma uživatele zhulbong - 93% PěstitelskáKarma uživatele zhulbong - 93% Pěstitelská

Registrován: Apr 2015
Příspěvků: 362  

Příspěvek č. 8

crazyben: máš pravdu to už by asi byl extrém každopádně zkusím UV a i germicidní zářivku a uvidíme. o zkoušení to vše však je ne?

moncakill : hodně zajímavá věcička...jen to nestát dva a půl nejlevnější :/ šel bych do toho pač tohle by mne zajímalo docela dost jako no obsah THC v mých výpěstkách

Pěstujeme a kuřme trávu, hlavně nefetujme !
Ať to roste !

Old Post 04-03-2016 v 20:16 PM
zhulbong je offline   Profil uživatele zhulbong   Find more posts by zhulbong   Foto galerie člena zhulbong   Click here to Send zhulbong a Private Message   Add zhulbong to your buddy list     Navštiv homepage uživatele zhulbong! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 9

jasně, člověk může načíst ledacos, ale ozkoušt si to, to je něco jinýho

jj, taky sem nad tim přemejšlel. Dvaapůl je dost, ale jestli to měří spolehlivě, tak je to pořád dobrá cena myslim. (Možná by se to i vyplatilo, kdybys za koštovačku měřil i kámošum )

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 05-03-2016 v 06:06 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
moncakill
Stálý Člen

Karma uživatele moncakill - 89% PěstitelskáKarma uživatele moncakill - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 83  

Příspěvek č. 10

presně ja sem nad tim hodně přemýšlela ale samotné se mi do toho nechtělo jo kdyby se se mnou třeba 3 kamoši spojili tak už v poho, smutny je že sem jedina komu to tak pěkně rostlo tak se na to ostatni vysrali, a podle toho to taky vypada...

A spolehlivě to asi měří - ta stupnice co je na fotkách je od 1 do 29 - dost by mě překvapilo kdyby tu hranici doma jen tak někdo překročil :d - ale zase za ty prachy 20-25 testíku taky není nějak extra moc

Old Post 05-03-2016 v 09:06 AM
moncakill je offline   Profil uživatele moncakill   Find more posts by moncakill   Foto galerie člena moncakill   Click here to Send moncakill a Private Message   Add moncakill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
smoke85
CandyCrystalMaker

Karma uživatele smoke85 - 82% PěstitelskáKarma uživatele smoke85 - 82% Pěstitelská

Registrován: May 2004
Příspěvků: 88 

Příspěvek č. 11

Ještě k tomu UVB, je to třeba solárko, např. http://www.tvproducts.cz/cz/detail/Domaci-solarium. My měli od Philips 60W (UVA+UVB 300-400nm) .
No jen bych zauvažoval nad tím, že třeba k 600W je to nárůst výkonu o 10%, svítivost bude zvýšena tak max. o 5%, ovšem nejen UV ale celého vyzářeného spektra. Bude to mít tak výrazný vliv, jak si všichni představují?
Navíc bych vnímal i to, že zářivky nemají takový dosvit, takže za mě je tato zářivková metoda neperspektivní. Pokud neplánujete použít třeba 4 zářivky na 1m2. To mě přijde schůdnější výměna HPS výbojky na závěr, za 10000K, nebo přisvítit LEDkama.
Prostě kdyby to bylo tak COOL, tak by to už dávno všichni jeli, ne? A tím pádem to nebude, až takový mazec. Když je i MH na růst a HPS na květ, proč by nebyla UVB na dokvět?

Ten test se tu už někde na G řešil, ale myslím, že to skončilo stejně. Je to moc peněz a skládat se lidem moc nechce. Avšak každý by chtěl mít empiricky ověřené údaje. No já myslím, že seedbanky to mají celkem zvládnuté a můžeme jim věřit.
Jak bylo ostatně mnohokrát řečeno, genetika je základ. Nemyslím, že péčí a pěstováním nějak zásadně změním vlastnosti dané gen. základem. (Tím nemyslím domrdat to jde samo vždy )

FREE PARTY, FREE PEOPLE, FREE FUTURE SpiralTribe 23 You might stop the party, but you can't stop the future.
Free, prosťe free, moe voe nebo co vlastně jsi zač.
Volný jako pele ptáka, který letí vzduchem.

CANNA – Soubor přednášek, s velkým poděkováním panu Klaassenovi
Sol lucet omnibus. Carpe diem.
Soukromí je Vaše právo. Klikněte zde k přechodu na SSL šifrování
Pat: "Domluvíme se jak dál s hulením a pěstem."
Mat: ???
Pat: "Nepřestanem!"

Zechcané polytriky, aby jebala mrdká... STOP POLYTRICKS BITCHES

Old Post 06-03-2016 v 14:57 PM
smoke85 je offline   Profil uživatele smoke85   Find more posts by smoke85   Foto galerie člena smoke85   Click here to Send smoke85 a Private Message   Add smoke85 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele smoke85! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
moncakill
Stálý Člen

Karma uživatele moncakill - 89% PěstitelskáKarma uživatele moncakill - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 83  

Příspěvek č. 12


tak jelikož mám boxík 60x60 tak si myslím že s mou 250w + 25w UVB úsporka by nemělo být dosvětlení plochy nějaký extra problém - mám v plánu s ní nasvítit jen nějakou část a pak stejně pujde zpátky k želvičče a toho přendání 2x z boxu a do mě vážně neubyde i kdyby jen pro experimentátorskej pocit
jinak tady je tabulka při jaké světlo je pro fotosyntézu idéální
zde odkaz na tabulky UVB žárovky
žárovička

Naposledy upravil moncakill 06-03-2016 v 16:14 PM

Old Post 06-03-2016 v 15:55 PM
moncakill je offline   Profil uživatele moncakill   Find more posts by moncakill   Foto galerie člena moncakill   Click here to Send moncakill a Private Message   Add moncakill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Balon
Stálý Člen

Karma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 13

tady jsou nějaký info, třeba se to bude někomu hodit...
http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=1

Old Post 06-03-2016 v 16:16 PM
Balon je offline   Profil uživatele Balon   Find more posts by Balon   Foto galerie člena Balon   Click here to Send Balon a Private Message   Add Balon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od zhulbong
Mard: jo germicidní taky časem pořídím ale koupim těleso zářivkové samostatně třeba zde: https://www.elektro-paloucek.cz/svi...3013-15-p-10612 a germicidní zářivku http://www.sterix.cz/uv-zdroje/germicidal-linear a poskládám to. Cena 600Kč cca. což je přijatelné dle mne a nejlepší volba ma ničení škodných.


Přesně tak jsem to udělal já. Jen od jiného výrobce :-)
Hmyz to ničí fakt slušně. A stačí mi na to jen 18W cca 30 cm dlouhá trubice. Zajímavé je, že na ní není žádný luminofor. ale jde o čiré sklo.

Old Post 06-03-2016 v 20:03 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zhulbong
Stálý Člen

Karma uživatele zhulbong - 93% PěstitelskáKarma uživatele zhulbong - 93% PěstitelskáKarma uživatele zhulbong - 93% Pěstitelská

Registrován: Apr 2015
Příspěvků: 362  

Příspěvek č. 15

Mard: hm tak to bych čekal že právě luminofor na nich bude. Což to vem čert hlavní je že to funguje. A lepší hubit sráče tímhle než nějakou chemkou.

Pěstujeme a kuřme trávu, hlavně nefetujme !
Ať to roste !

Old Post 06-03-2016 v 21:32 PM
zhulbong je offline   Profil uživatele zhulbong   Find more posts by zhulbong   Foto galerie člena zhulbong   Click here to Send zhulbong a Private Message   Add zhulbong to your buddy list     Navštiv homepage uživatele zhulbong! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
smoke85
CandyCrystalMaker

Karma uživatele smoke85 - 82% PěstitelskáKarma uživatele smoke85 - 82% Pěstitelská

Registrován: May 2004
Příspěvků: 88 

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od moncakill
tak jelikož mám boxík 60x60 tak si myslím že s mou 250w + 25w UVB úsporka by nemělo být dosvětlení plochy nějaký extra problém - mám v plánu s ní nasvítit jen nějakou část a pak stejně pujde zpátky k želvičče a toho přendání 2x z boxu a do mě vážně neubyde i kdyby jen pro experimentátorskej pocit
jinak tady je tabulka při jaké světlo je pro fotosyntézu idéální
zde odkaz na tabulky UVB žárovky
žárovička


No já bych dal alespoň 4x 25w pro lepší pocit a více krystalu To se tam vleze ne?

FREE PARTY, FREE PEOPLE, FREE FUTURE SpiralTribe 23 You might stop the party, but you can't stop the future.
Free, prosťe free, moe voe nebo co vlastně jsi zač.
Volný jako pele ptáka, který letí vzduchem.

CANNA – Soubor přednášek, s velkým poděkováním panu Klaassenovi
Sol lucet omnibus. Carpe diem.
Soukromí je Vaše právo. Klikněte zde k přechodu na SSL šifrování
Pat: "Domluvíme se jak dál s hulením a pěstem."
Mat: ???
Pat: "Nepřestanem!"

Zechcané polytriky, aby jebala mrdká... STOP POLYTRICKS BITCHES

Old Post 15-03-2016 v 05:25 AM
smoke85 je offline   Profil uživatele smoke85   Find more posts by smoke85   Foto galerie člena smoke85   Click here to Send smoke85 a Private Message   Add smoke85 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele smoke85! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:19 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6541280 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív