Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » LED Vero 29 vs HPS 600W
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4 5 6 »
Autor
Téma 
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 49

citace:
Původní příspěvek od fikus37
Pod HPS se to strašně tahá do výšky a paldy jsou menší.Nechápu jak to.
Pod led jsou všechny paldy stejné jak u krajů,tak uprostřed.
Ted by se to mělo vyrovnat(10-14 dní).
Foto pod LED krajní rostlina


Já mám pod LED taky mnohem nižší kytky než pod lampou. Nižší a víc olistěné. Proto můžu mít LED světlo poměrně dost vysoko nad holkama.

Old Post 20-04-2016 v 10:03 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 50

Mel jsem to podobne, dokonce jsem musel lampu i zvedat 'zbytecne moc' (230W prikon, plocha 1m^2, vyska lampy 55-60cm), abych vubec donutil slecny k rustu ..

V kazdem pripade, ty LEDky porad jedou na prikon 320W a ta HIDka na 650W? :]

Old Post 20-04-2016 v 10:57 AM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 51

citace:
Původní příspěvek od spachal
Mel jsem to podobne, dokonce jsem musel lampu i zvedat 'zbytecne moc' (230W prikon, plocha 1m^2, vyska lampy 55-60cm), abych vubec donutil slecny k rustu ..


Jo já taky těch 50-60 aby se trochu vytáhly.

Old Post 21-04-2016 v 08:16 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 52

Ahoj, můžeš mi trochu rozepsat to světlo? Zajímá mě hlavně kolik tam máš čipů Vero 29 podle fotek to vypadá na 8, jaké barvy chromatičnosti? Jaký používáš napájecí zdroj? Myslím si že pro objektivní srovnání jsi si zvolil moc silného soupeře... přecejenom 600w soda má 90 000lm, z těch 300w vero vytáhneš max. 48 000, při započtení efektivity napájecího zdroje (předpokládám že jsi použil HLG - 95%) je to ještě míň. Každopádně budu sledovat, nemám už možnost to odskoušet na trávě ale teď jedu ve třech skříních test LED Vero, Cree CXA, a plnospektrální fialový, zatím nemohu posoudit, jedu to týden na salátech :-D

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 23-04-2016 v 07:39 AM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 53

Nechápu co se děje.Pod HPS jsou palice menší.Ta genetika nic moc.Pod HPS by to mělo být už jak pul litr a nic.Pokud nemáte dobrou genetiku,tak celý test je o ničem.31 den v květu a normálně jsem měl kdysi palice jak pěst(jel jsem hlínu) u NFT by to mělo být ještě větší.Opravdu nevím co se děje!!
Mám druhou novou lampu,stinidlo je taky uplně nové a kytky stagnujou. Teplota je v pohodě(50 cm pod lampou je 25 stupňů) EC 1,7 PH 5,8-6,1 ,teplota v noci min 17stupňů.Kytky vypadají velmi pěkně ,listy jsou zdravé.Jen ty paldy nejsou jak půl litr!!!
Fruddy, zatím HPS prohrává na plné čáře.(spotřeba/výnos) ještě není konec,ale jsem docela zklaman. Takové palice jsem měl pře rokem jak jsem začínal s 4x Vero29.
Na druhou stranu mám už dost těch PR keců,kolik má kdo lumenu,učinnost atd...Výrobci jak LED tak HPS jsou pěkní šmejdi. HPS od fhilipsu má napsáno 90,000lm(měřeno v IK 56,000lm) na Canafestu byl výrobce HPS(ted už nevím značku) a ten měl dokonce napsáno 120,000 lm při spotřebě 600W -toto už je fakt vrchol,klamání spotřebitele.To samé bude i u driveru.MW má továrny na Thaiwanu a v Číně(tak jako 90% výrobců).Normální smrtelník nemá šanci přesně spočítat ůčinnost těch zdrojů a výrobci toho zneužívají a to ve velkém měřítku.
Vero 29 a CXA,CXB jsou dobre čipy ,ale salát roste i pod Mars hydro.
Proto už nevěřím nikomu a nejlépe je to vyzkoušet sám,nebo u nějakého kámoše.
Ta červená má něco do sebe ,ale nesmí se to moc přehánět a navíc červených je asi 8,tak zvolit tu správnou červenou(opět pokud nevyzkoušíš v IK ,tak nemáš šanci zjistit jaká je ta červena je) je docela pakarna.Někteří výrobci trdí ,že 700nm ,další 660nm,další 640nm atd.Na netu je stovky zaručených červených.
Jak jsem kupoval panel,tak mi bylo řečeno ,že ta červená co mají je uplně jiná červená,než co uvádí na netu (asi kvůli konkurenci a plagiatorství).
Já pod HPS 600W(spotřeba 650W) dělal pruměrně kolem 430g(v hlině).
Jak tady čtu tak každý druhý dělá pod šestikilem 650-700g.Boužel mě se to nikdy nepovedlo a proto nevěřím ,že pokaždé uděláš 700g pod jedním šestikilem. Neříkam ,že to nejde,ale potřebuješ fakt luxusní genetiku a vše aby klapalo jak má.Možná jednou za 5 let se ti podaří udělat takový masakr,ale určitě ne pokaždé.
Pod LED Vero 29 jsem pokaždé udělal 1-1,1 g/watt a věřím že i začátečník,který dodrží určite pravidla to dokáže.
Tady pod tímto světlem při paradní genetice by měli zkušení groweři(co pod HPS dělají 1g/watt) udělat v pohodě přes 2,1 g/watt.
Uvidíme jak toto kolo dopadne.Každopádně pokud se to pod HPS tento týden pořádně nerozjede,tak to vypadá,že konečně HPS bude mít konkurenci.
Už samotné Vero 29 a CXB3590 jsou na tom velmi dobře.Pokud jich budeš mít puštěné do 1000mA (dostatečné množství na m2),tak můžou konkurovat HPS uplně v pohodě.
Spachal HPS spotřeba 650W ,pořád.Ten digi předřadník odešel i s tou lampou.Mám ted obyčejný předřadník(s takovým jsem začínal před 10 lety,lol..)

Naposledy upravil fikus37 23-04-2016 v 12:50 PM

Old Post 23-04-2016 v 12:31 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvakos
Stálý Člen

Karma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kvakos - 98% Pěstitelská

Registrován: Apr 2016
Příspěvků: 242 

Příspěvek č. 54

Ahoj, moc zajimavej testik. Ale kdyz nebudu pocitat,ze setup se da sotva povazovat za objektivni ( neoddelene boxy, velmi shitove stinitko u HPS, porouchany predradnik i vybojka, buh vi co to svitilo, nehlede ze dosvicovat budes klasik el.-mag. predradnikem ) i ty uznavas,ze to co se deje u HPS neni normalni, tudiz zavery testu nebudou mit zadnou vypojidajici hodnotu co se porovnani a vynosu tyce.

I tak musim rict,ze tento LED panel je jeden z prvnich, ktery se mi zamlouva Udelat 400-450W verzi za polovicni cenu a ze sodiku se stanou dinosauri

Good Luck, Kvakos

Old Post 23-04-2016 v 13:57 PM
Kvakos je offline   Profil uživatele Kvakos   Find more posts by Kvakos   Foto galerie člena Kvakos   Click here to Send Kvakos a Private Message   Add Kvakos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 55

Lampy jsou dost daleko od sebe,aby neměli na sebe žádný vliv.Stínidlo není nejlepší,ale je nové.97%
http://www.growshopjamaica.pl/produ...ered-97/?id=692
Takže odrazivost je v pohodě.Předřadník s lampou odešli naráz a holky byli bez světla zhruba 5 hodin(každodenní kontrola),takže si myslím ,že 5 hodin neznamená vůbec nic.Lampy jsou úplně nové.Největší problém je ta genetika.Na druhou stránku,je genetika stejná jak u LED ,tak u HPS.
Jedu NFT poprvé ,tak nevím jak vypadá květ po 30 dnech.U hlíny jsem měl pod HPS větší paldy po 30 dnu v květu.
Nevím jestli je tam nějaký rozdíl.Co jsem se díval do galerie,tak by se to u HPS v tom NFT ještě rozjet.

Old Post 23-04-2016 v 14:14 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 56

fikus37:

chápu tvoje rozhořčení :-) každopádně jsem se moc nedozvěděl o tom světle co máš, co tam máš za napájecí zdroj? spektrum světla se dá velmi lehce změčit spektrometrem, se svítivostí to už je horší, né každý si může dovolit dávat ty světla furt někomu měřit ale tak či onak si myslím že bridgelux, cree a meanwell určitě parametry nezkreslují, pokud nekupuješ Fake... u meanwellu to mám vyzkoušený z tou účinností, a je moc pěkně vidět že třeba LED panel mars má účinnost napájecího zdroje kolem 75% :-D. Jak řikáš že saláty rostou pod vším, to máš pravdu, ale pod vším jinak, jsou svitidla a když testuješ ve stejných podmínkách jiný druhy zdrojů tak přece poznáš co je lepší :-)

S údajem 2,1g/w je to trochu přestřel :-) nebo máš zdroj? já hledal na rollitup.org i na icmagu kde jsou poměrně otevřenější k LED a je tam dost povedencýh growů, ale s takovým údajem jsem se ještě nesetkal...

Ať se daří a díky za info :-)

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 23-04-2016 v 14:30 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 57

no zrovna jsem to někde četl, týpek psal CXB 3590 ověřený výnos který videl na vlastní oči- 1,5G/W a reportovaný 1,8G/W

Old Post 23-04-2016 v 16:30 PM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efendy
Stálý Člen

Karma uživatele Efendy - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 313 

Příspěvek č. 58

Ono, je v tom stále dost zmatek, výrobce uvádí např. LED 200W co nahrazuje 400W HPS takže někdo počítá sklizeň (400g) 1g/w no a někdo to může počítat zase jako 2g/w protože jede vlastně pod 200W

Old Post 23-04-2016 v 17:18 PM
Efendy je offline   Profil uživatele Efendy   Find more posts by Efendy   Foto galerie člena Efendy   Click here to Send Efendy a Private Message   Add Efendy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 59

počíta se dycky reálný výkon. a když to někdo udáva tak že sčítá nominální výkon tak takovému bych se obloukem vyhnul.

Old Post 23-04-2016 v 17:46 PM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efendy
Stálý Člen

Karma uživatele Efendy - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 313 

Příspěvek č. 60

Nechci tu zasírat téma, ale pokud něco nahrazuje něco, očekávám, že to nahradí, takže já se přikláním k tomu,že pod LED s udávaným výkonem 400W (přesto že je příkon třeba 230W) bych měl sklidit 400g abych mohl napsat 1g/w. Ono je počítání to celé divné i u HPS.

Old Post 23-04-2016 v 18:39 PM
Efendy je offline   Profil uživatele Efendy   Find more posts by Efendy   Foto galerie člena Efendy   Click here to Send Efendy a Private Message   Add Efendy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 61

to vidíš špatne. třeba ty cree chipy když je valíš na max proud dají 150W jeden. takže by se udávalo že 4 chipy mají výkon 600W a udelal by si pod nima 300g a řekl že to je 0.5g/W

reálně by si je ale valil jen na 50W tj panel by žral 200W. Takže by si měl 1,5g/W

https://www.youtube.com/watch?v=iT5ivLc3ZFY

Old Post 23-04-2016 v 19:02 PM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
anon383596
Stálý Člen

Karma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% PěstitelskáKarma uživatele anon383596 - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 642  

Příspěvek č. 62

mrskate tu gramama watama ale vetsina vas vubec nebere v potaz cas to me fascinuje sory za ot

Old Post 23-04-2016 v 20:07 PM
anon383596 je offline   Profil uživatele anon383596   Find more posts by anon383596   Foto galerie člena anon383596   Click here to Send anon383596 a Private Message   Add anon383596 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 63

Proto mám watmetr, abych v tom měl přehled. Pokud si přečtěte první dvě stránky, tak to pochopíte. Je to úplně jednoduchá rovnice. Prostě spotřeba já celková u tohoto světla 316 wattů. U HPS je to 650 wattů. Teď jak mám ten obyčejný předřadník, tak jsem ještě spotrebu neměřil. Tento týden to změřím, ale myslím si, že se to nebude moc lišit +-5 watt. Pak spočítam celý komplet. Tj. u LED světlo, bublator, čerpadlo a u HPS světlo, bublator, čerpadlo, ventilátor. U LED není potřeba ventilátoru, neboť ty větráčky ofukuji palice s vrchu. Nepotřebuji ani pritah a odtah. Vzduch koluje přes komín. Kolem okna jde cítit, jak přichází vzduch s venku. To je výhoda sklípku. Akorát, že už je docela smradek, ještě, že soused ztratil čich.

Old Post 23-04-2016 v 21:04 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Squer
Stálý Člen

Karma uživatele Squer - 52% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 83  

Příspěvek č. 64

No já myslím, že jde o produkci gram na watt, což znamená nominální příkon (opravdová spotřebovaná energie) versus výsledná gramáž. O to přece "vždy" šlo

Čili LEDky by v tomhle měly mít náskok a pravděpodobně i mají

Old Post 23-04-2016 v 21:13 PM
Squer je offline   Profil uživatele Squer   Find more posts by Squer   Foto galerie člena Squer   Click here to Send Squer a Private Message   Add Squer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:51 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4 5 6 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
03-01-2018 - led vero 29 generace 7 190w - 5 odpovědí
24-11-2016 - Led Vero 29 test - 48 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9397630 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív