Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Vlhkost vytáhne ventilátor z boxu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Paskalm
Stálý Člen

Karma uživatele Paskalm - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2016
Příspěvků: 31  

Dotaz Vlhkost vytáhne ventilátor z boxu Příspěvek č. 1

Čau, začal jsem svůj první indoor. Rozměry boxu 70x70x170. Osvětlení 400W výbojka, digitální předřadník s možností přepínání 250/400/600w. Zvlhčovačku vzduchu, jeden clips ventilátor + odtahový 150mm 280m3.

První problém, je teplota, mám obyčejné stínítko, a nevím jak to uchladit v boxu je 32stupňu, dostanu to zvlhčovačkou na 29 ale problém je že všechnu páru vytáhne odtahovej, a mam zamlženej celej byt ...

Takže bych prosil o radu jak to řešíte vy s vlhkostí aby to netahal odtahovej. Nebo jak uchladit výbojku jestli nad ní dát ventilátory, nebo na to spíš použít cooltube.

Vlhkost bez zvlhčovačky je v boxu 40% což je málo ... tudíž tam nějak musí jít.

Foto skříně přidám pokud by to někoho zajímalo.

Old Post 14-02-2016 v 09:53 AM
Paskalm je offline   Profil uživatele Paskalm   Find more posts by Paskalm   Foto galerie člena Paskalm   Click here to Send Paskalm a Private Message   Add Paskalm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zelená Revoluce
Stálý Člen

Karma uživatele Zelená Revoluce - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2016
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 2

Zdarec, problém s teplotou jsem řešil taky. Musíš mít dole pasivní přítah studenějšího vzduchu z místnosti, když máš teplou místnost, použij ventilátor, nebo pc větrák(čky). Kolega musel mít 2 přítahy aby ochladil skříň.

Nebo ventilátorem ochlazovat lampu, nebo cooltube.

Já mám 45-50% a v poho. Větší vlhkost vede myslím k tvorbě plísni.

Snad jsem pomohl. ZR Go Natural

Strach z policie, je strach z lidí a strach (policie) je jen iluze! Společně za zelenější a barevnější Svět v uvědomělé společnosti.
Činy v přítomnosti, ovlivňujeme (nejen) svou budoucnost.
Kdo o přírodě pochybuje, sám sebe odsuzuje.

Cca 87% "lidí" formuluje svoje myšlení na základě myšlení jiných a pouze 13% lidí se opírá o logiku a ověřování. Tak kam patříš?

Old Post 14-02-2016 v 10:33 AM
Zelená Revoluce je offline   Profil uživatele Zelená Revoluce   Find more posts by Zelená Revoluce   Foto galerie člena Zelená Revoluce   Click here to Send Zelená Revoluce a Private Message   Add Zelená Revoluce to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Paskalm
Stálý Člen

Karma uživatele Paskalm - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2016
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 3

Přítah mam dole aktivní 120mm a ventilátor. Teplota v místnosti cca 18 stupňů. Ale jak jsem tak pročítal tak přítah by měl být větší než odtah, ale nevím jak je to s ventilátorem. Nejspíš budu muset asi přidělat jeden přítah.

Nevím jak přidělat ventilátor na lampu jestli naproti výbojce nebo nahoře udělat díru a ventilátor na stínítko aby tahal teplej vzduch nahoru k odtahu .

Old Post 14-02-2016 v 10:52 AM
Paskalm je offline   Profil uživatele Paskalm   Find more posts by Paskalm   Foto galerie člena Paskalm   Click here to Send Paskalm a Private Message   Add Paskalm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
murmur
Stálý Člen

Karma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 392  

Příspěvek č. 4

Čau, na takhle velkej box je optimum 250W a nebo cooltube s vývodem nejlíp mimo místnost, pak ten odtah nemusí jet naplno a zvedne se i vlhkost.

Old Post 14-02-2016 v 11:12 AM
murmur je offline   Profil uživatele murmur   Find more posts by murmur   Foto galerie člena murmur   Click here to Send murmur a Private Message   Add murmur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zhulbong
Stálý Člen

Karma uživatele zhulbong - 93% PěstitelskáKarma uživatele zhulbong - 93% PěstitelskáKarma uživatele zhulbong - 93% Pěstitelská

Registrován: Apr 2015
Příspěvků: 362  

Příspěvek č. 5


Čágo

Přesně jak píše murmur! Já mám 60x60x140cm odtah jede na 280m3/h a k tomu aktivní přítah 190m3/h a stejně jsem teď musel vyřešit aktivní chlazení výbojky. Koupen další klipsňák a připevně na stínítko naproti výbojce viz.foto a jsem na 26-27max. Teplota v místnosti max 20•C . Na tenhle box je čtyřkylo fakt moc a pokud nebudeš mít kurva odtah,stále zaplej aktivní přítah ,ofukovej větrák na max a samostatnej na výbojku není šance to uchladit growu zdar

Old Post 14-02-2016 v 22:16 PM
zhulbong je offline   Profil uživatele zhulbong   Find more posts by zhulbong   Foto galerie člena zhulbong   Click here to Send zhulbong a Private Message   Add zhulbong to your buddy list     Navštiv homepage uživatele zhulbong! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sezam
Stálý Člen

Karma uživatele Sezam - 0% PěstitelskáKarma uživatele Sezam - 0% PěstitelskáKarma uživatele Sezam - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 223  

Příspěvek č. 6

Ahoj, takhle silna vybojka je idealni na 1m ctverecni, ne jenom kvuli dosvitu, ale i kvuli teplu osobne bych poresil cooltubu, nebo aspon nejaky domaci ekvivalent aspon vetracek pridelanej na stinitko a smerem pres vybojku co nejbliz k odtahu drzim palce

Old Post 15-02-2016 v 07:13 AM
Sezam je offline   Profil uživatele Sezam   Find more posts by Sezam   Foto galerie člena Sezam   Click here to Send Sezam a Private Message   Add Sezam to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 7

aneb LED tak 150-200W

Old Post 15-02-2016 v 07:48 AM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Paskalm
Stálý Člen

Karma uživatele Paskalm - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2016
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 8

No možná to bude taky přítahem, mám jen 120mm průměr a tam ventilátor s 80m3. Tak ještě přidělám 2x 70mm a dam tam taky ventilátory a uvidím. Každopádně teď přemýšlím jestli koupit cooltube nebo jen 250w.
Zatím nemám ještě ani udělanej pachovej filtr, takže to bude pak ještě asi horší až se nandá. Budu muset šáhnout po nějakém ufu ( jaký by jste doporučily, i do budoucnosti po prvním indooru skříň zvětším.)

Myslíte si že je to zbytečné plýtvání těch 400w na takový prostor nebo to půjde poznat pokud to optimalizuju na nějakých 27stupňů ?

Dále kolik kytek na takový prostor ? Přemýšlel jsem nad 8 - 10

Old Post 15-02-2016 v 18:26 PM
Paskalm je offline   Profil uživatele Paskalm   Find more posts by Paskalm   Foto galerie člena Paskalm   Click here to Send Paskalm a Private Message   Add Paskalm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 9

hele jestli máš přítah slabší než odtah, tak přidej ještě minimálně jeden pasivní aspoň než seženeš další větráčky na přítah. Ten odtahovej se přes něj snaží procpat to co fouká ven a ten přítah ti to podle mě pak jen brzdí...

Jinak mě jede zvlhčovačka naplno a i s ní když svítim taky se nedostanu s vlhkostí nad 45% když nechodim rosit... bez ní to u vrchů klesne i na 20 - 25%. Dost taky záleží jestli to sou řízky nebo semenáče... malý řízky bez pořádně prorostlejch kořenů sou citlivější, jinak 40% neni až takovej průser. Jen to neporoste tak rychle jak by mohlo.

Zbytečný to neni když to vychytáš tak 400w bude znát. Myslim že ani ne tak na množství ikdyž něco navíc tam určitě bude, jako spíš na konzistenci těch palic. Navíc 250w jsou asi nejhorší co se týče poměru reálnýho světelnýho výkonu a spotřeby elektřiny... aspoň co sem různě vyčet od lidí co to poměřovali. To už radši tu cooltubu, která ti i trochu pomůže udržet vlhkost (já jí furt odmítal a teď o ní čim dál víc přemejšlim... navíc počítej že přijde léto a jiný teploty a i s přihlídnutim k tomu že prostor chceš zvětšit).

Jinak tak jako to ma na fotce zhulbong to mam taky... jen sem ten svuj vaweflector musel trosku vytunit abych ten vetrak snadno mohl sundavat a nandavat, odtah mam z druhy strany stinitka lehce nad aby to nejhorsi hned odtahoval... srazilo mi to asi dva stupne (coz neni tak malo jak by se mohlo zdat)

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 15-02-2016 v 19:34 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 10

a děkuju chudákovi kterej poslal negativní karmu za příspěvek kterym sem se snažil pomoci... že si neměl odvahu se pod to podepsat!

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 16-02-2016 v 13:26 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Paskalm
Stálý Člen

Karma uživatele Paskalm - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2016
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 11


Tak jsem přidělal 2x 70mm přítah s ventilátorem aby tahal trochu dovnitř. Teplota 33 na vrcholcích vlhkost na 35% když tam pouštim trochu ze zvlhčovačky, ( tu naplno nemohu dát, protože po 8 hodinách je místnost úplně bílá jak se to vytáhne z boxu dřív než se to stihne vstřebat... )

Takže teď už asi jen pořídit 250w, nebo cooltube. (pokud pořídím cooltube, tak nevím jak tam do boxu nacpu další roury na přívod a odvod )

Old Post 17-02-2016 v 15:25 PM
Paskalm je offline   Profil uživatele Paskalm   Find more posts by Paskalm   Foto galerie člena Paskalm   Click here to Send Paskalm a Private Message   Add Paskalm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
murmur
Stálý Člen

Karma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 392  

Příspěvek č. 12

Dělají se i kratší cooltube 125x400mm, z rohu do rohu by to mohlo vyjít.
http://www.growway-garden.cz/prima-...125x400-mm-2446

Old Post 17-02-2016 v 15:58 PM
murmur je offline   Profil uživatele murmur   Find more posts by murmur   Foto galerie člena murmur   Click here to Send murmur a Private Message   Add murmur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Paskalm
Stálý Člen

Karma uživatele Paskalm - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2016
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 13

Nejspíš koupím 250w, poté uvidím co a jak, už teď jsem se všema věcma v tom za nějakých 9 000 a to bez semen, ještě cooltube k tomu nějakej ventilátor atd... Takže ta 250w výbojka bude asi prozatím levnější

Old Post 17-02-2016 v 16:26 PM
Paskalm je offline   Profil uživatele Paskalm   Find more posts by Paskalm   Foto galerie člena Paskalm   Click here to Send Paskalm a Private Message   Add Paskalm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Paskalm
Stálý Člen

Karma uživatele Paskalm - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2016
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 14

Tak dnes dorazila 250w tak testuji, zatím to vypadá že tam je 28,5 a pomalu to leze stále na horu, tak uvidim po hodině třeba jak to na tom bude ... zachvíly si budu říkat že jsem blbec nekoupil ten cooltube ... xD

Old Post 19-02-2016 v 16:46 PM
Paskalm je offline   Profil uživatele Paskalm   Find more posts by Paskalm   Foto galerie člena Paskalm   Click here to Send Paskalm a Private Message   Add Paskalm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
murmur
Stálý Člen

Karma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 392  

Příspěvek č. 15

Jo tohle jsem řešil taky, chce to prostě vychytat, přizpůsobit situaci. Jestli máš v místnosti 18°C, tak by to neměl být problém uchladit i bez cooltube. Pročti pěsty pod 250W, je jich tu dost.

Old Post 19-02-2016 v 17:47 PM
murmur je offline   Profil uživatele murmur   Find more posts by murmur   Foto galerie člena murmur   Click here to Send murmur a Private Message   Add murmur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Paskalm
Stálý Člen

Karma uživatele Paskalm - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2016
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 16

No zachvíli to snad vzdam ... cca 40cm od lampy teplota 33. Když dam klipsňák do jiného rohu tak se to vyšplhá stejně na 33 po trochu delší době ale stejně ... už vážně nevím co s tím hlavně proč jsou ty teploty jen o stupeň menší než co jsem měl u 400W ... to trochu nechápu myslel jsem že to klesne na těch 28 třeba.

Zvlhčovačku naplno nemůžu pustit protože v místnosti je pak mlha a nedejchatelno ...

Old Post 19-02-2016 v 17:58 PM
Paskalm je offline   Profil uživatele Paskalm   Find more posts by Paskalm   Foto galerie člena Paskalm   Click here to Send Paskalm a Private Message   Add Paskalm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:24 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2769290 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív