Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Zavlažování pomocí vzlínání- prosím o názory!!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
asusk73s
Nový Člen

Karma uživatele asusk73s - 61% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 22  

Hlína Zavlažování pomocí vzlínání- prosím o názory!!! Příspěvek č. 1

Zdravím všechny přítomné.

Delší dobu mi vrtá hlavou jak si trochu usnadnit zalévání a přitom dát rostlinám to, co potřebují.
Četl jsem mnoho příspěvků na téma zavlažování, koukal na hydro systémy, ale bohužel, vše mi přijde složité a prostorově nákladné. Proto jsem si řekl, že by má myšlenka mohla být reálná a chci Vaše názory na ni.

Takže: První věc je, že mám na okně normální pokojovou kytku a zalévám ji celou dobu jen z pod misky. Krásně roste a nic ji nechybí.
Proto mě napadlo, že když si koupím tu velkou plastovou podmisku 1m*1m do ní dám květníky (v mém případě Air Pot) a vždycky, když budu chtít zalít, tak jen vyliju kanystr se živným roztokem do té velké podmisky. Každý květník se napije (podle velikosti květníku pomocí vzlínání) jak potřebuje a hotovo. Zálivku usměrním tak, aby v podmisce nezůstavalo moc vody s roztokem z důvodu vzniku různých řas atd. (i když bych zaléval vždy po zhasnutí a za tu dobu by si to hlína natahala).

Tudíž by substrát nebyl ubitý padající vodou, já bych nemusel skákat s kelímkem okolo každého květníku a kytky by měly, co potřebují.

Prosím o každý názor, radu, nápad. Předem díky, možná je to nereálné, ale já věřím, že by to mohlo dobře fungovat.

Díky a budu se těšit na odpovědi.

Asus K73S

Old Post 20-01-2016 v 17:55 PM
asusk73s je offline   Profil uživatele asusk73s   Find more posts by asusk73s   Foto galerie člena asusk73s   Click here to Send asusk73s a Private Message   Add asusk73s to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efendy
Stálý Člen

Karma uživatele Efendy - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 313 

Příspěvek č. 2

Fungovat to bude, např. autopot funguje také na principu vzlínání, jen s tím rozdílem ža jak jsem pochopil autopot zavlažuje stále a nedokáže tedy dělat suchý/mokrý cyklus což asi není uplně dobré. Jelikož jsem ještě nikde neviděl že by někdo zaléval do podmisek, tak nevím jestli je to to pravé ořechové. Už se těším na odpovědi zkušených growerů, jelikož mě to také zajímá.

Old Post 20-01-2016 v 18:34 PM
Efendy je offline   Profil uživatele Efendy   Find more posts by Efendy   Foto galerie člena Efendy   Click here to Send Efendy a Private Message   Add Efendy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LonGermaX
Stálý Člen

Karma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 612  

Příspěvek č. 3

Autopot funguje ze do podmisky grafitaci stale doplnuje hladinu do vysky tak 2 cm. Ano vzlinanim a funguje to dobre. Kazdopadne asi rychleji porostou kytky co budou horem zalavane s ciklen mokry/ suchy

A teď nastal chaozz...

1. grow GWS

2. grow POG

3. grow MAZAR

4. grow CM

Old Post 20-01-2016 v 19:33 PM
LonGermaX je offline   Profil uživatele LonGermaX   Find more posts by LonGermaX   Foto galerie člena LonGermaX   Click here to Send LonGermaX a Private Message   Add LonGermaX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asusk73s
Nový Člen

Karma uživatele asusk73s - 61% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 4

Díky díky za první odpovědi. Ohledně cyklů mokro a sucho chci říct, že já si taky vytvořím mokrý a suchý cyklus..Zaleju 10 květníků 10 litry vody do velké podmisky a nechám pár dní, jako klasicky u zalévání hlíny. Když to vezmu z přírodního hlediska, tak voda sice padá z nebe, ale rostliny si ji tahají zespodu kořeny.

Jde mi o princip, že k čemu kupovat čerpadlo a kapiláry atd když si to hlína natáhne sama pěkně a navíc u Air Pot když je zalévání z vrchu, tak se může stát, že roztok začne vytékat bočními dírami. Tudíž se mi jeví zavlažování zespodu jako přijatelné.

Asus K73S

Old Post 20-01-2016 v 20:23 PM
asusk73s je offline   Profil uživatele asusk73s   Find more posts by asusk73s   Foto galerie člena asusk73s   Click here to Send asusk73s a Private Message   Add asusk73s to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LonGermaX
Stálý Člen

Karma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 612  

Příspěvek č. 5

Jo v tomhle mas pravdu, ale co je lepsi tezko rict nemam odzkousene, kdyz to funguje u autopotu tak, ze to prakticky doplni vodu do podmisky, kdzy hladina klesne tak proc by to nemelo fungovat. Jen bych do spoda dal keramzit 50 na 50, nebo klidne po celem kvetniku.

A teď nastal chaozz...

1. grow GWS

2. grow POG

3. grow MAZAR

4. grow CM

Old Post 20-01-2016 v 20:29 PM
LonGermaX je offline   Profil uživatele LonGermaX   Find more posts by LonGermaX   Foto galerie člena LonGermaX   Click here to Send LonGermaX a Private Message   Add LonGermaX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asusk73s
Nový Člen

Karma uživatele asusk73s - 61% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od LonGermaX
Jo v tomhle mas pravdu, ale co je lepsi tezko rict nemam odzkousene, kdyz to funguje u autopotu tak, ze to prakticky doplni vodu do podmisky, kdzy hladina klesne tak proc by to nemelo fungovat. Jen bych do spoda dal keramzit 50 na 50, nebo klidne po celem kvetniku.


Určitě dole trochu keramzitu, na spodu Air potu je mřížka, takže by to mělo být v pohodě. ;-) Mám v plánu to zrealizovat, tak držte palce. Ono i to hromadné zalití podle mě trochu dopomůže vlhkosti, tudíž holky budou mít fajné klima.

Ale jinak pište další názory lidičky. Díky moc, že se to trochu rozjelo tahle diskuze.

Asus K73S

Old Post 20-01-2016 v 20:42 PM
asusk73s je offline   Profil uživatele asusk73s   Find more posts by asusk73s   Foto galerie člena asusk73s   Click here to Send asusk73s a Private Message   Add asusk73s to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 7

No ale je tu jedno velké ale, které kupodivu nikdo nezmínil. Pokud chceš mít kytky pěkné, tak potřebují dostat maximum živin, to znamená že zalévání bude s hnojkami. Ale protože potřeby jednotlivých rostlin/strainů jsou různé, tak určitá část živin zůstává v půdě nevyužita a mění se na sole. To se řeší tak, že při zalévání se květináč proleje a tím se vyplaví usazené sole a zabraňuje se tím hromadění solí v půdě a předchází se zasolení substrátu. Takže dlouhodobá vláha zespod bude buď hodně "řídkou" zálivkou s malým EC, nebo se zasolí substrát. Jak je tohle řešeno u toho autopotu - ví to někdo?

Old Post 20-01-2016 v 21:46 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LonGermaX
Stálý Člen

Karma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 612  

Příspěvek č. 8

Ještě doplním, dokud neprorostou plným květináčem kořeny zalévání do té doby musí stejně probíhat ručně. Jinak to zasolování by se dalo asi vyřešit jednou za týden prolét jen enzynama.

A teď nastal chaozz...

1. grow GWS

2. grow POG

3. grow MAZAR

4. grow CM

Old Post 21-01-2016 v 05:46 AM
LonGermaX je offline   Profil uživatele LonGermaX   Find more posts by LonGermaX   Foto galerie člena LonGermaX   Click here to Send LonGermaX a Private Message   Add LonGermaX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asusk73s
Nový Člen

Karma uživatele asusk73s - 61% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 9

Samozřejmě mi je jasné, že budu prolévat pravidelně čistou vodou s enzymem. A když budou malé, tak je budu zalévat klasicky zvrchu. Jde mi o to jak budou větší a košaté, tak si budou tahat živný roztok ze společné podmisky, samozřejmě budu hnojit, používám AH + Bloombastic.
Díky za odpovědi. Nejspíš do toho opravdu půjdu. Na zavlažování z pod misky jsem zvědavý, můj muškát na parapetu roste neskutečně a to jen naplním podmisku a prstem zkontroluji vlhkost substrátu.

Asus K73S

Old Post 21-01-2016 v 07:44 AM
asusk73s je offline   Profil uživatele asusk73s   Find more posts by asusk73s   Foto galerie člena asusk73s   Click here to Send asusk73s a Private Message   Add asusk73s to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od LonGermaX
Jinak to zasolování by se dalo asi vyřešit jednou za týden prolét jen enzynama.


??? Zasolení řešit enzymama?!? No tomu vůbec nerozumím a rád bych se o tom dozvěděl více. Z enzymů se používá třeba celuláza, což je organická chemická látka, která celulózu chemickou reakcí přemění na cukr. Ale celuláza nijak nereaguje se solemi, tudíž si ani nedovedu představit, jak by enzym mohl pomoc zabránit zasolení substrátu. To vzniká tím, že zálivka vždy obsahuje roztok solí a na sole se též mění nespotřebované živiny. Po odpaření vody sole zůstávají v půdě a hromadí se tam. Domnívám se že sole lze odstranit buď rozpuštěním a vymytím nějakým polárním rozpouštědlem, ideálně vodou :-) nebo nějakou ionto výměnou kdy se sole rozloží na stabilnější látky.

Old Post 21-01-2016 v 09:16 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 11

Kde se dá shnat za rozumnej peníz ta podmínka 1x1 zmíněná v prvním příspěvku?

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 21-01-2016 v 09:41 AM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LonGermaX
Stálý Člen

Karma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 612  

Příspěvek č. 12

Tak bud se malo informujes, nebo vis vic nez vyrobce, ktery to prudukuje na trh s doporucenim pro vyuziti enzymu.

Citace: Atazyne slouží k odstranění odumřelého kořenového materiálu a rozpuštění usazených solí v substrátu, zvyšuje obranyschopnost rostliny, vhodný do půdy i pro kapilárové závlahy, multi enzymy a 14 vitamínů.

Vysoce kvalitní multienzymatický přípravek. Zlepšuje příjem živin rostlinou. Zvyšuje kořenovou aktivitu rostliny a zrychluje růst. Podporuje blahodárnou činnost mikroorganizmů v substrátu. Snižuje pravděpodobnost výskytu půdních patogenů. Snižuje riziko přehnojení. Čistí kapilárové závlahové (hydroponní) systémy.

A teď nastal chaozz...

1. grow GWS

2. grow POG

3. grow MAZAR

4. grow CM

Old Post 21-01-2016 v 09:43 AM
LonGermaX je offline   Profil uživatele LonGermaX   Find more posts by LonGermaX   Foto galerie člena LonGermaX   Click here to Send LonGermaX a Private Message   Add LonGermaX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Sordo
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 761 

Příspěvek č. 13


citace:
Původní příspěvek od koles
Kde se dá shnat za rozumnej peníz ta podmínka 1x1 zmíněná v prvním příspěvku?


Já myslím že tohle by mohlo stačit.

http://www.growshop.cz/katalog/deta...ray-100x100x5cm

Old Post 21-01-2016 v 10:29 AM
Mr.Sordo je offline   Profil uživatele Mr.Sordo   Find more posts by Mr.Sordo   Foto galerie člena Mr.Sordo   Click here to Send Mr.Sordo a Private Message   Add Mr.Sordo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asusk73s
Nový Člen

Karma uživatele asusk73s - 61% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 14

Ten podtácek co nahodil Mr. Sordo není špatný, ale raději bych ho osobně koupil v shopu, protože jde o to, aby fakt měl dobře vysoký okraj.

Jinak co se týče enzymů, tak právě se používá, aby pročistil substrát, odstranil soli atd. jak píše LonGermaX. Ano jsem si vědom, že bych vodu s enzymem zaléval vždy od vrchu, i když možná to není potřeba, stačí, aby to půda nasála a enzym to rozpustí a hotovo.

Napadlo mě koupit průtokové čerpadlo, napojit ho na zásobník s vodou a vézt od něj kapiláry do každého air potu, jen nevím jak udělat, aby z každé kapiláry šlo stejné množství roztoku, jak v první nejkratší kapiláře, tak v poslední nejdelší. Jinak bych zapíchal kapiláry do air potů, v kanystru udělal vždy roztok, napojil bych kanystr na čerpadlo (nemyslím ponorné, ale průtokové) a spustil čerpadlo třeba dvakrát za den, aby vytlačilo roztok do substrátu (v mém případě hlína). Ale s tím bych potřeboval odbornou pomoc.

Asus K73S

Old Post 21-01-2016 v 12:25 PM
asusk73s je offline   Profil uživatele asusk73s   Find more posts by asusk73s   Foto galerie člena asusk73s   Click here to Send asusk73s a Private Message   Add asusk73s to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LonGermaX
Stálý Člen

Karma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 612  

Příspěvek č. 15

Hele ted řeším závlahu pro 20 květníku dostal sem výborný link na výrobu a něco by se ti z toho trebas hodilo pro vyrobu.

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=74568

edit. tak ted uz

A teď nastal chaozz...

1. grow GWS

2. grow POG

3. grow MAZAR

4. grow CM

Naposledy upravil LonGermaX 21-01-2016 v 12:44 PM

Old Post 21-01-2016 v 12:30 PM
LonGermaX je offline   Profil uživatele LonGermaX   Find more posts by LonGermaX   Foto galerie člena LonGermaX   Click here to Send LonGermaX a Private Message   Add LonGermaX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asusk73s
Nový Člen

Karma uživatele asusk73s - 61% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od LonGermaX
Hele ted řeším závlahu pro 20 květníku dostal sem výborný link na výrobu a něco by se ti z toho trebas hodilo pro vyrobu.
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=74568 .


Pošli mi to vlákno ještě jednou, nejde mi načíst. Taky řeším závlahu tak pro min. 10 rostlin, ale chci ať to má trochu úroveň a nechci hydro víš?

Asus K73S

Old Post 21-01-2016 v 12:41 PM
asusk73s je offline   Profil uživatele asusk73s   Find more posts by asusk73s   Foto galerie člena asusk73s   Click here to Send asusk73s a Private Message   Add asusk73s to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:36 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4798520 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív