Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » 2x600W / 32x GTH1
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4
Autor
Téma 
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 17

podle mě je důležitý aby šlo světlo hlavně na ty listy... sem tam něco škubnout aby se prosvítil spodek (nebo ty spodní na který se světlo nedostane) je ok, ale škubat to okolo palic tak aby svítilo hlavně na ně mi přijde blbost...

Si stačí přečíst jak funguje fotosyntéza... jasně že i palice obsahujou chlorofyl a další "barviva", ale to nejdůležitější se děje právě v těch listech ne?

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 20-02-2016 v 14:26 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
guerilla
Stálý Člen

Karma uživatele guerilla - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 462 

Příspěvek č. 18

Trichom není pestík

Jinak viz Crazyben, souhr proč netrhat. Já maximálně zkracuji čepele listů, pokud vůbec dělám něco s listy - nemluvím o spodních, které odumírají postupem času samy.

"Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. "

Naposledy upravil guerilla 21-02-2016 v 10:27 AM

Old Post 20-02-2016 v 17:26 PM
guerilla je offline   Profil uživatele guerilla   Find more posts by guerilla   Foto galerie člena guerilla   Click here to Send guerilla a Private Message   Add guerilla to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cistetofu
Nový Člen

Karma uživatele cistetofu - 87% PěstitelskáKarma uživatele cistetofu - 87% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 19

Děkuju za poučení.
Dřiv jsem to taky tak bral, ale nedávno jsem se dočetl, že rostlina pumpuje do palic podle toho kolik na nich dopadá světla (v přírodě jsou to ty horní, snadno přístupné hmyzu na opylení).
Tak to mě zmátlo.
Ještě mi nejde do hlavy, když přeci v posledních 14 dnech chci aby rostlina spotřebovala živiny nashromážděné v listech, odebráním listů bych toto urychlil, ale stále by měla z čeho brát (když odeberu některé listy).
Takže nepovažujete za důležité aby světlo dopadalo přímo na palice?
Z toho co vím o fotosyntéze mi to taky tak příjde, ale často jsem se dočetl opak, i tady na groweru.
Díkx

Old Post 21-02-2016 v 13:46 PM
cistetofu je offline   Profil uživatele cistetofu   Find more posts by cistetofu   Foto galerie člena cistetofu   Click here to Send cistetofu a Private Message   Add cistetofu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lebanner
Stálý Člen

Karma uživatele lebanner - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 84  

Příspěvek č. 20

citace:
Původní příspěvek od cistetofu
Děkuju za poučení.
Dřiv jsem to taky tak bral, ale nedávno jsem se dočetl, že rostlina pumpuje do palic podle toho kolik na nich dopadá světla (v přírodě jsou to ty horní, snadno přístupné hmyzu na opylení).
Tak to mě zmátlo.
Ještě mi nejde do hlavy, když přeci v posledních 14 dnech chci aby rostlina spotřebovala živiny nashromážděné v listech, odebráním listů bych toto urychlil, ale stále by měla z čeho brát (když odeberu některé listy).
Takže nepovažujete za důležité aby světlo dopadalo přímo na palice?
Z toho co vím o fotosyntéze mi to taky tak příjde, ale často jsem se dočetl opak, i tady na groweru.
Díkx


fotosyntéza probíhá jenom v listech, světlo na samotnejch palicích ti neudělá nic

I've.. seen things you people wouldn't believe

Old Post 21-02-2016 v 15:25 PM
lebanner je offline   Profil uživatele lebanner   Find more posts by lebanner   Foto galerie člena lebanner   Click here to Send lebanner a Private Message   Add lebanner to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cistetofu
Nový Člen

Karma uživatele cistetofu - 87% PěstitelskáKarma uživatele cistetofu - 87% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 21

Ok, to dá rozum. Díky.

A co odebírání žloutnoucích listů od hlavních vrcholů, to taky nemám dělat?
V těch už fotosyntéza neprobíhá, ne?

Old Post 22-02-2016 v 16:16 PM
cistetofu je offline   Profil uživatele cistetofu   Find more posts by cistetofu   Foto galerie člena cistetofu   Click here to Send cistetofu a Private Message   Add cistetofu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lebanner
Stálý Člen

Karma uživatele lebanner - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 84  

Příspěvek č. 22

citace:
Původní příspěvek od cistetofu
Ok, to dá rozum. Díky.

A co odebírání žloutnoucích listů od hlavních vrcholů, to taky nemám dělat?
V těch už fotosyntéza neprobíhá, ne?


žlutý listy můžeš samozřejmě otrhat, zbytečně stíní

I've.. seen things you people wouldn't believe

Old Post 22-02-2016 v 19:02 PM
lebanner je offline   Profil uživatele lebanner   Find more posts by lebanner   Foto galerie člena lebanner   Click here to Send lebanner a Private Message   Add lebanner to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 23

citace:
Původní příspěvek od lebanner


fotosyntéza probíhá jenom v listech..


Sorry, ale to je dobrej kec Na to jsi prpišel kde ? Samozřejmě, že fotosyntéza probíhá i v palicích, fotosyntéza probíhá ve vspech zelených částech rostliny, tedy v částech kde je obsažen chlorofyl. Kdekoliv je funkční chlorofyl, tam také probíhá fotosyntéza !

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 22-02-2016 v 19:04 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lebanner
Stálý Člen

Karma uživatele lebanner - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 84  

Příspěvek č. 24

citace:
Původní příspěvek od tuffgong1


Sorry, ale to je dobrej kec Na to jsi prpišel kde ? Samozřejmě, že fotosyntéza probíhá i v palicích, fotosyntéza probíhá ve vspech zelených částech rostliny, tedy v částech kde je obsažen chlorofyl. Kdekoliv je funkční chlorofyl, tam také probíhá fotosyntéza !


Dobrý, špatně jsem to napsal.. bylo to myšlený tak aby neostříhal 3/4 listů rostliny jen aby šlo světlo na palice

I've.. seen things you people wouldn't believe

Old Post 22-02-2016 v 20:10 PM
lebanner je offline   Profil uživatele lebanner   Find more posts by lebanner   Foto galerie člena lebanner   Click here to Send lebanner a Private Message   Add lebanner to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tooth
Stálý Člen

Karma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 186  

Příspěvek č. 25

Fotosyntéza probíhá nejen v listech, na druhou stranu je potřeba porovnat efektivní plochu velkého listu a jedné palice.

Stříhat vs. nestříhat listy popř. kdy je téma samo o sobě a není tu řešeno jen jednou.

Já listy nestříhám a to ani žluté. Podle mě tam dochází ke katabolickým reakcím, které vedou k mobilizaci poslední energie před koncem vegetačního období.

Old Post 22-02-2016 v 20:22 PM
tooth je offline   Profil uživatele tooth   Find more posts by tooth   Foto galerie člena tooth   Click here to Send tooth a Private Message   Add tooth to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 26

Osobně mi přijde, že se to přehouplo z jednoho extrému (dříve se stříhalo celkem dost) do druhého extrému který je dnes a to nestříhat vůbec.. proč nejít zlatou střední cestou ? Přece když mám uplně nahoře jeden mega list co stíní x lustům pod sebou, tak proč bych ho nestřihl, když tím dostanou všechny ty listy pod ním nálož světla a to světlo se ve vysledku mnohem lépe využije. Třeba v ovocnářství je prosvětlovací věc naprosto běžná věc. Určitě je blbost oholit celou kytku, ale s rozvahou ve specifických případech i prostříhání může dost pomoci.

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 22-02-2016 v 22:10 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamés
Stálý Člen

Karma uživatele Jamés - 83% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 1383  

Příspěvek č. 27

Napíšu svoji osobní zkušenost z minulého kola...na jedné kytce jsem na horní palici ostříhal listy (asi v půlce květu) co se nestalo? Palice se uplně zasekla a do sklizně se ani nenafoukla a ani nezbarvila,prostě se sekla...za mě nestříhat,maximalně zakratit čepele..


1.Dokumentovaný OUTProjekt PorodniceProjekt porodnice next level OUTSweet Tooth + Magnum AF- OUT1. a 2. IN Gavita Tropf Blumat White RhinoMoje skromné chilliDutch Passion seeds..Candy Kush + Buddha auto OUT3.IN AK-47 Canna Coco 600WSkromný OUTMoje 1. Selekce
Moje 1.Selekce.. pokračování OUT
Jamés still strong! OUTMasožravé rostliny Moje 2. selekceMohanRam - BlackJack - GSC S1xCK - GG#4xCK OUT2020

Old Post 22-02-2016 v 22:44 PM
Jamés je offline   Profil uživatele Jamés   Find more posts by Jamés   Foto galerie člena Jamés   Click here to Send Jamés a Private Message   Add Jamés to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 28

James, tak ono je asi rozdíl stříhat listy na paličkách nebo velký vějířový listy. Já teda moc nestřihám, ale když už, tak takový ty horší starý listy a zásadně odspodu. (Nebo celý nevýrazný větvičky).

No teď ke střihání budu muset přikročit i když mam kytky ve "strečingu" po přepnutí (asi nejmíň vhodná doba bych řekl)... sem zvědavej co to s nima udělá. Odpoledne se do toho pustim.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 23-02-2016 v 06:10 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamés
Stálý Člen

Karma uživatele Jamés - 83% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 1383  

Příspěvek č. 29

Crazyben udelal jsem to tak,jako cistetofu a stalo se to co jsem napsal,neco na tom nechapes?..rozdil jen v tom ze ja to udelal zhruba v pulce kvetu- on az posledni tyden..myslim ze tady uz to ten tyden nebuse mit nejaky extra vliv.


1.Dokumentovaný OUTProjekt PorodniceProjekt porodnice next level OUTSweet Tooth + Magnum AF- OUT1. a 2. IN Gavita Tropf Blumat White RhinoMoje skromné chilliDutch Passion seeds..Candy Kush + Buddha auto OUT3.IN AK-47 Canna Coco 600WSkromný OUTMoje 1. Selekce
Moje 1.Selekce.. pokračování OUT
Jamés still strong! OUTMasožravé rostliny Moje 2. selekceMohanRam - BlackJack - GSC S1xCK - GG#4xCK OUT2020

Old Post 23-02-2016 v 06:37 AM
Jamés je offline   Profil uživatele Jamés   Find more posts by Jamés   Foto galerie člena Jamés   Click here to Send Jamés a Private Message   Add Jamés to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 30

Mě je celkem jedno podle koho si to udělal (na nic takovýho sem ani nenarážel), já jen, že asi neni uplně jedno jaký listy otrháš... něco na tom nechápeš?

p.s. jinak mam podobnej nazor, dokud to situace nevyzaduje tak netrhat. O tom co udelal cistetofu si taky myslim svy a dokonce to je o par prispevku vejs (prispevek c.17) zvecneny...

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 23-02-2016 v 07:15 AM

Old Post 23-02-2016 v 06:50 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamés
Stálý Člen

Karma uživatele Jamés - 83% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 1383  

Příspěvek č. 31

To asi jedno neni,ale psal,ze ostrihal velke listy - na to jsem reagoval.


1.Dokumentovaný OUTProjekt PorodniceProjekt porodnice next level OUTSweet Tooth + Magnum AF- OUT1. a 2. IN Gavita Tropf Blumat White RhinoMoje skromné chilliDutch Passion seeds..Candy Kush + Buddha auto OUT3.IN AK-47 Canna Coco 600WSkromný OUTMoje 1. Selekce
Moje 1.Selekce.. pokračování OUT
Jamés still strong! OUTMasožravé rostliny Moje 2. selekceMohanRam - BlackJack - GSC S1xCK - GG#4xCK OUT2020

Old Post 23-02-2016 v 07:22 AM
Jamés je offline   Profil uživatele Jamés   Find more posts by Jamés   Foto galerie člena Jamés   Click here to Send Jamés a Private Message   Add Jamés to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 32

jo chapu... pak se tady to strihani zaclo resit tak nejak obecne, tak to malinko zavadi

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 23-02-2016 v 07:27 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:37 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
18-01-2016 - 2x600W / 32x GTH#1 - 0 odpovědí
18-01-2016 - 2x600W / 32x GTH#1 - 0 odpovědí
04-04-2016 - 2x600W 12x Chronik - 86 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5998630 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív